Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 12.06.2018 20:23

W aktualnym "Auto Świat" jest dodawana mapa papierowa z proponowanymi trasami przejazdów do cro, oraz kod do nawigacji NaviExpert na 14 dni. Jest to pierwsza część, prawdopodobnie ma być też druga.
Sama mapa nie jest za dokładna (zbyt duża skala), ale można ją potraktować jako poglądową. Plusem jej jest poradnik, co można zwiedzić po drodze.
Cena czasopisma z dodatkami to 9.99zł.
Co do samej aplikacji NaviExpert się niestety nie wypowiem, ponieważ nie jeździłem z nią zbyt dużo. To typowa apk-a nawigacyjna on-line jak GM, Waze i inne. Niektórzy ją bardzo chwalą. Można też przetestować powyższą aplikację przez 14 dni pobierając ją ze sklepów Google, Windows lub Apple: https://www.naviexpert.pl/przetestuj-nawigacje/
IMG_20180612_193829-min.jpg

IMG_20180612_193631-min.jpg
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.06.2018 20:33

dominikzw napisał(a):@woka
wszystko zależy jaki masz model telefon. Musisz wejść w ustawienia, aktualizacja. Jak Ci nie wynajduje nowszej wersji androida to poptakach...

Samsung Galaxy Alpha ( ma już swoje ale całkiem niezły). Po aktualizacji - po staremu. :(
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.06.2018 21:16

semp99 napisał(a):
bronks napisał(a):W trybie kart przytrzymujesz kartę którą chcesz mieć w PIPie, przeciągasz na prostokąt który się pojawił i puszczasz.
U mnie też SGS7.

Panowie mam telefon z Androidem 7, ale szczypie go i nic ..... Powiedzcie jak uruchomić ten tryb kart :oops:


1. Wyłącz wszystkie aplikacje.
2. Uruchom 2 wybrane aplikacje (do testu tyle wystarczy).
3. Klikasz w przycisk ostatnich aplikacji (ten po lewej stronie, na dole ekranu).
4. Wybierasz aplikację, którą chcesz wrzucić w PIP, czyli przyciskasz palcem i czekasz, aż na ekranie wyskoczy w dolnej części ekranu "niebieskie" okno z napisem "Otwórz w wyskakującym widoku".
5. Trzymając cały czas palcem, przenosisz wybraną aplikację do tego okna i "puszczasz".
6. Voila
:papa:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 12.06.2018 21:29

bonovox75 to rozwiązanie pośrednie i nie to samo co okno z GM na dowolnym ekranie.
Niemniej działa
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.06.2018 21:35

Garo&Justa napisał(a):bonovox75 to rozwiązanie pośrednie i nie to samo co okno z GM na dowolnym ekranie.
Niemniej działa


e tam :-) Pytanie było o PIP, a nie o funkcjonalność, którą daje GM.
PIP działa na wszelkie aplikacje.
semp99
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) semp99 » 12.06.2018 21:56

bonovox75 napisał(a):
semp99 napisał(a):
bronks napisał(a):W trybie kart przytrzymujesz kartę którą chcesz mieć w PIPie, przeciągasz na prostokąt który się pojawił i puszczasz.
U mnie też SGS7.

Panowie mam telefon z Androidem 7, ale szczypie go i nic ..... Powiedzcie jak uruchomić ten tryb kart :oops:


1. Wyłącz wszystkie aplikacje.
2. Uruchom 2 wybrane aplikacje (do testu tyle wystarczy).
3. Klikasz w przycisk ostatnich aplikacji (ten po lewej stronie, na dole ekranu).
4. Wybierasz aplikację, którą chcesz wrzucić w PIP, czyli przyciskasz palcem i czekasz, aż na ekranie wyskoczy w dolnej części ekranu "niebieskie" okno z napisem "Otwórz w wyskakującym widoku".
5. Trzymając cały czas palcem, przenosisz wybraną aplikację do tego okna i "puszczasz".
6. Voila
:papa:

U mnie nie działa. W moim telefonie po wykonaniu pkt. 4 wyskakuje w górnej części ekranu: "Przeciągnij tutaj, aby włączyć tryb podzielonego ekranu". Dzięki za info. Zostanie potomnym lub przyda się jak zmienię kiedyś fona :wink:
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.06.2018 22:26

semp99 napisał(a): U mnie nie działa. W moim telefonie po wykonaniu pkt. 4 wyskakuje w górnej części ekranu: "Przeciągnij tutaj, aby włączyć tryb podzielonego ekranu". Dzięki za info. Zostanie potomnym lub przyda się jak zmienię kiedyś fona :wink:


wysłałem do Ciebie wiadomość PW
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 13.06.2018 17:40

yabko napisał(a):Czyli droga powrotna tak jak tutaj: https://goo.gl/maps/BCCTsupgmRF2

chyba jednak nie, zapomniałeś za Podlehnik zjechać z płatnej :wink:
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 13.06.2018 17:47

m@rek napisał(a):
yabko napisał(a):Czyli droga powrotna tak jak tutaj: https://goo.gl/maps/BCCTsupgmRF2

chyba jednak nie, zapomniałeś za Podlehnik zjechać z płatnej :wink:


jak nie jak tak :)
Obrazek
emerel
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 13.06.2018 22:12

Testowałem układanie tras w Naviexpercie... Test trasy z Tankstelle Temmel przez Słowenię do granicy w Macelj oblany kompletnie - prowadzi przez remontowany Lenart i z Ptuj na autostradę w Drazenci. Oczywiście opcja omijania odcinków płatnych włączona. Porażka. W Polsce jednak działa dobrze.
Na zgłoszenie odpisali "remonty uwzględniane są jedynie na terenie Polski. Informacja o wskazanym przez Pana błędzie na mapach została przekazana do producenta map."
Ostatnio edytowano 14.06.2018 10:35 przez emerel, łącznie edytowano 1 raz
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 13.06.2018 22:46

ja pod linkiem widzę coś innego 8O :?:
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 13.06.2018 22:49

to samo zauważyłem jak wysyłam mapę na telefon, w kompie ustawiona bez autostrad na telefonie całkiem inna mapa. Wujek Google coś psoci, muszę napisać do nich w tej sprawie :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 13.06.2018 23:33

yabko napisał(a):to samo zauważyłem jak wysyłam mapę na telefon, w kompie ustawiona bez autostrad na telefonie całkiem inna mapa. Wujek Google coś psoci, muszę napisać do nich w tej sprawie :)

O widzisz....a ja myślałem że to ja coś knoce a to u innych też tak jest ze po wyslaniu na telefon jest inna trasa....
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.06.2018 23:35

corsarz napisał(a):
kojacek napisał(a):
corsarz napisał(a):
yabko napisał(a):Czy ktoś wracał już z CRO do Ptuj tą samą trasą objazdową. Jak się wbić na trasę za Podlehnik?
Z tego ronda wjeżdzałem na bezpłatny odcinek i czy tam się uda dojechać w drodze powrotnej?


W Podlehnik sa dwa ronda (po obu stronach autostrady), wjeżdżałeś z drugiego a w drodze powrotnej zjedziesz na pierwsze. :papa:

Sugerujesz, że winieta zaczyna obowiązywać przed zjazdem z drogi? 8O


No przecież zjazd z drogi jest w Podlehnik. Dalej płatna autostrada ... Czy coś przegapiłem ?

Jeśli w drodze powrotnej zjedzie z tej trasy na węźle Podlehnik, to moim zdaniem nie będzie potrzebował winiety. TO, którymi rondami pojedzie to już kwestia wtórna.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.06.2018 09:14

ApropoDefacto napisał(a):
W tamtym roku też jechałem z telefonem na kratce nawiewu, ...


Masz jakiś namiar na sprawdzony uchwyt do kratki, bo sam mam 2 ale oba do d... :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone