Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Klima
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klima » 08.06.2018 10:51

Nawigacji Apple nie polecam. W PL nie daje rady, także w trasę tym bardziej nie zaufałbym.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.06.2018 12:16

Farstone napisał(a):... i tak podstawową nawigacją jest papierowy atlas z 2017 roku - nigdy się nie zawiesi, nie straci zasięgu czy internetu ;-)


Jasne, zwłaszcza jak jedziesz nocą a wszyscy w aucie śpią :)

lub jedziesz mając w aucie dziewczyny, które mają odwieczny problem z jasnym stwierdzeniem "lewo - prawo" :)

Sam jeszcze nie tak dawno w PL woziłem niewielki atlas w schowku więc wiem o czym piszesz

Od kiedy używam aut z seryjną nawi nawet nie chce mi się nic innego włączać. Jedynie na fonie Yanosik w tle do ostrzeżeń czasem gada w głośnikach auta czy GM wspomni o utrudnieniu na trasie i zaproponuje inną
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.06.2018 12:31

piotrulex napisał(a): Jedynie na fonie Yanosik w tle do ostrzeżeń czasem gada w głośnikach auta czy GM wspomni o utrudnieniu na trasie i zaproponuje inną


Oby tylko ten Yaś śmigał w drodze nad Adriatyk :roll: jak nie to pozostaje sprawdzenie Waze albo jazda na samej GM
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.06.2018 12:41

ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a): Jedynie na fonie Yanosik w tle do ostrzeżeń czasem gada w głośnikach auta czy GM wspomni o utrudnieniu na trasie i zaproponuje inną


Oby tylko ten Yaś śmigał w drodze nad Adriatyk :roll: jak nie to pozostaje sprawdzenie Waze albo jazda na samej GM


Nie musi. Jedziemy głównie autostradami więc GM z natężeniem ruchu spokojnie wystarczy

Nie boję się również przyznać, iż jedynie w PL przekraczam prędkość o 10-20km/h. Za granicą nawet o tyle nie łamie przepisów. Na Litwie, Słowacji czy Szwajcarii licznikowo nawet o 5 nie przekraczam ;). W CH przytrafiło się nam płacić za przekroczenie o 5km/h w terenie zabudowanym za fotoradarową pamiątkę :)
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 08.06.2018 13:05

piotrulex napisał(a): W CH przytrafiło się nam płacić za przekroczenie o 5km/h w terenie zabudowanym za fotoradarową pamiątkę :)


Tak z ciekawości , ile zapłaciłeś?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.06.2018 13:12

grodek napisał(a):
piotrulex napisał(a): W CH przytrafiło się nam płacić za przekroczenie o 5km/h w terenie zabudowanym za fotoradarową pamiątkę :)


Tak z ciekawości , ile zapłaciłeś?


To było chyba ze 2 lata temu. Kwota 30 czy 40 franków

Oni mają jakieś tam swoje tolerancje, je chyba odejmują od prędkości, nie wiem, nie bywam tam zbyt często. U nas w PL musiałem się w sądzie 2x boksować bo za czasów straży wiejskiej walili mandaty zgodnie ze wskazaniem nie mając na uwadze zakresu błędu pomiaru. Obie sprawy bez najmniejszego problemu wygrałem.

W temacie nawi to szczerze GM w trafikiem
Ostatnio edytowano 08.06.2018 13:16 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 08.06.2018 13:13

Mój kolega za niezapięte pasy 200kun :) w Karlobagu.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 08.06.2018 13:34

Papierowy atlas szczególnie sprawdza się w miastach, bo jak wiadomo w atlasie jest każde miasto, każda uliczka, każdy sklep, każda knajpa...:D
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 09.06.2018 22:08

Dzisiaj nawigując na mapach Google odkryłem że można utworzyć małe okienko z mapką i umieścić je gdzie nam najbardziej pasuje. Stało się to po aktualizacji , i teraz nie wiem bo przed wyjazdem zrobiłem aktualizację Androida jak i aplikacji Google Map. Zrobiłem próbę i stwierdzam że rozwiązanie rewelacyjne , a dla niektórych z Was rozwiązujący problem. Na pierwszy ogień poszedł Waze:

PicsArt_06-09-09.41.13.png


A więc na jednym ekranie mamy navi Waze , Google i kółeczko Yanosika działającego w tle :) (print screen nie złapał mi Yanosika , ale jest na pewno).

Map Factor Navigator (darmowa offline):

PicsArt_06-09-09.39.58.png


OsmAnd+ (offline głównie do turystyki pieszej , ale jest możliwość wybrania navi samochodowej):

PicsArt_06-09-09.41.43.png


Yanosik:

PicsArt_06-09-09.40.35.png
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 09.06.2018 22:31

A jak wyrabia się beteria-zasilanie w telefonie szczególnie gdy pracują dwie nawigacje?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 09.06.2018 22:39

Mnie Automapa wytrzymała 13h z Gps i netem i telefonem i zdechła na amen. Dorze że miałem drugi telefon, ładowarka nie ładowała tyle ile pobierał smartfon. Naviexpert czy GM nie ma tych problemów
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 09.06.2018 22:43

Ładowarka może i dawała radę ale telefony mają czujnik temperatury w sobie i jeśli ona wzrasta to odłączają ładowarkę. Wiele rzeczy było na raz uruchomionych więc i procesor miał co robić.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 09.06.2018 22:50

Przejrzałem neta w zakresie opinii o prądożerności modułu gps w telefonie przy działającej nawigacji (waze, gm) i tak u siebie widzę niedobór prądu przy załączonym zasilaczu samochodowym-ładowarce (bateria uprzednio w pełni naładowana) szczególnie w gorące dni. Bateria mocno się grzeje. Znacznie lepiej jest gdy telefon założony jest na uchwyt na kratce wentylacyjnej przy włączonej klimie. Bilans wtedy jest na plus.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.06.2018 08:44

endryu napisał(a):Przejrzałem neta w zakresie opinii o prądożerności modułu gps w telefonie przy działającej nawigacji (waze, gm) i tak u siebie widzę niedobór prądu przy załączonym zasilaczu samochodowym-ładowarce (bateria uprzednio w pełni naładowana) szczególnie w gorące dni. Bateria mocno się grzeje. Znacznie lepiej jest gdy telefon założony jest na uchwyt na kratce wentylacyjnej przy włączonej klimie. Bilans wtedy jest na plus.

Mój kolega jadać do cro wkłada kartę do swojego starego telefonu i przez droge nawiguje na starym telefonie bo mu szkoda obecnego...po przyjezdzie na miejsce wyjmuję kartę i wrzuca stary aparat do schowka. Ponoć nie chce zajeżdzać swojego dobrego telefonu.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 10.06.2018 18:43

Posiadam w swoim telefonie Android auto, to pozwala polaczyc mi sie z moim autem I na ekranie widze navigacje. Nawigacja ta obslugiwana jest przez google map(tak mi sie wydaje) czy Navi bedzie dzialac za granica w trybie tzw offline?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone