Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 29.04.2017 21:03

Według mnie IGO Primo jest o klasę lepsze do Automapy. Graficznie nie ten poziom, możliwość doboru mapy różnych dostawców, głos TSS itp.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 12.05.2017 12:57

Ściągnąłem ostatnio Sygic'a i z tego co widzę to jest już free, chyba że chce się korzystać z opcji o natężeniu ruchu, to wtedy trzeba zapłacić, ale cena jest przystępna. Pokazuje w miarę czytelnie, testowałem w czasie trasy po DE, jedyne co może irytować to brak lektora, korzysta za to z syntezatora wbudowanego w telefonie i po kilku godzinach, komunikaty mogą być męczące.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.05.2017 18:03

https://blogplay.pl/wp-content/uploads/ ... oaming.pdf i macie to swoje no limity itp... jest tak jak pisałem nie ma no limit wszystko płatne tak jak w Polsce... ( to że mamy no limity nic nie daje w Roamingu)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.05.2017 12:57

paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.05.2017 09:41


Tylko teoretycznie. Bo moj abonament miesieczny jest 15 zł tańszy niż to samo w orange. Dostaję 3gb netu w roamingu i musiał bym ponad 10 godzin wydzwonić by w orange było taniej. ;-)
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 01.07.2017 16:39

Po zniesieniu roamingu można do Cro jechać nawet na Yanosiku o ile w ogóle ktoś jeszcze wpadnie na ten pomysł ;) ale jeżeli chodzi o navi online free to chyba Waze najlepsza. A jeśli offline navi to tylko Sygic.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.07.2017 18:02

osjann napisał(a):Po zniesieniu roamingu można do Cro jechać nawet na Yanosiku o ile w ogóle ktoś jeszcze wpadnie na ten pomysł ;)

Kolejny, który wprowadza ludzi w błąd :evil:

Na razie nikt nie zniósł roamingu :!: Zniesiono (w przypadku rozmów i SMS-ów) lub zmniejszono (w przypadku internetu) opłaty za korzystanie z roamingu. W większości taryf można liczyć na darmowe pakiety ale one zawsze będą mniejsze niż krajowe :roll:
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 03.07.2017 11:04

greenrs napisał(a):
osjann napisał(a):Po zniesieniu roamingu można do Cro jechać nawet na Yanosiku o ile w ogóle ktoś jeszcze wpadnie na ten pomysł ;)

Kolejny, który wprowadza ludzi w błąd :evil:

Na razie nikt nie zniósł roamingu :!: Zniesiono (w przypadku rozmów i SMS-ów) lub zmniejszono (w przypadku internetu) opłaty za korzystanie z roamingu. W większości taryf można liczyć na darmowe pakiety ale one zawsze będą mniejsze niż krajowe :roll:



No dobra bardziej chodzi o "Roam like at home" ale jak ktoś ma telefon na kartę z biedronki to rzeczywiście, może mieć problem z internetami poza PL ;)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.07.2017 11:15

osjann napisał(a):No dobra bardziej chodzi o "Roam like at home" ale jak ktoś ma telefon na kartę z biedronki to rzeczywiście, może mieć problem z internetami poza PL ;)

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Czy o model aparatu czy biedronkową taryfę?

Sam korzystam od 14 lat z numeru na kartę (chociaż nie z Biedronki), bo:
1. jest to tańsza opcja,
2. jest wygodniejsze,
3. sam dobieram sobie telefon i nie jestem ograniczony ofertą operatora.

Nigdy nie miałem żadnych problemów z zasięgiem, internetem, roamingiem itp.

Nie masz pojęcia o czym piszesz i powtarzasz zasłyszane gdzieś banały.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 03.07.2017 11:34

greenrs napisał(a):
osjann napisał(a):No dobra bardziej chodzi o "Roam like at home" ale jak ktoś ma telefon na kartę z biedronki to rzeczywiście, może mieć problem z internetami poza PL ;)

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Czy o model aparatu czy biedronkową taryfę?

Sam korzystam od 14 lat z numeru na kartę (chociaż nie z Biedronki), bo:
1. jest to tańsza opcja,
2. jest wygodniejsze,
3. sam dobieram sobie telefon i nie jestem ograniczony ofertą operatora.

Nigdy nie miałem żadnych problemów z zasięgiem, internetem, roamingiem itp.

Nie masz pojęcia o czym piszesz i powtarzasz zasłyszane gdzieś banały.




Trochę dystansu brakuje widzę w poniedziałkowe przedpołudnie, ale już wiem chyba skąd ten ból.. Czyżby twój operator nie wprowadził Roam like at home?

(Roam Like At Home oznacza zrównanie cen za połączenia (głosowe, SMS-owe lub transfer Internetu) wykonywane w roamingu na terenie Unii Europejskiej do cen, które operatorzy mają w cennikach oferty obowiązującej na terenie kraju.

W sytuacji, gdy w ofercie wskazana jest konkretna cena za połączenie głosowe, tzw. krajowa cena detaliczna, stosuje się ją dla usług w roamingu w UE. Natomiast jeśli korzystasz z oferty minut bez limitu pozbawionej cen jednostkowych, otrzymasz do dyspozycji pakiet minut do wykorzystania w roamingu na terenie UE (tzw. FUP). )

ps. Czy Twoim zdaniem posiadanie abonamentu determinuje konieczność kupowania aparatu telefonicznego u operatora? Jeżeli twierdzisz, że oferty na kartę są tańsze od ofert abonamentowych to wybacz, ale chyba ty nie wiesz o czym piszesz. A to, że telefon na kartę jest wygodniejszy niż na abo to sory, ale tego już nawet nie skomentuje.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2017 17:02

Witajcie. Mam pytanie czy na nawigacji sygic wykupując typ konta kupujemy go na miesiąc czy na rok ? Jaka ewentualnie nawigacje darmowa polecicie zeby były alerty o ograniczeniach prędkości posiłkował będę sie Google maps ale tam tego nie mamy niestety a sygic w wersji darmowej tez niestety tego nie posiada
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.07.2017 18:41

radzio327 napisał(a):Witajcie. Mam pytanie czy na nawigacji sygic wykupując typ konta kupujemy go na miesiąc czy na rok ? Jaka ewentualnie nawigacje darmowa polecicie zeby były alerty o ograniczeniach prędkości posiłkował będę sie Google maps ale tam tego nie mamy niestety a sygic w wersji darmowej tez niestety tego nie posiada

Here posiada takie alerty. W dodatku sam ustawiasz kiedy mają się włączać. W wersji offline nie ma za to ostrzeżeń o fotoradarach... no ale jeśli będziesz przestrzegał ograniczeń to są zbędne.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2017 19:51

Dzięki bardzo za odpowiedz a mam pytanie apropo transferu danych mam za granica 4.3 giga starczy to na jazdę na Google maps ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 20:15

radzio327 napisał(a):Dzięki bardzo za odpowiedz a mam pytanie apropo transferu danych mam za granica 4.3 giga starczy to na jazdę na Google maps ?


Wystarczy tam i nazad i jeszcze zostanie :mrgreen:
Robert986
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert986 » 13.07.2017 23:21

Powtórzę się bo bardziej pasuje to chyba w tym temacie...

Na Androida polecam darmową aplikację MapFactor GPS Navigation Maps:

- w wersji free bazuje na mapach OpenStreetMaps,
- można dokupić mapy TomToma, info o ruchu live i inne,
- pobieranie offline map całych krajów,
- za dodatkowe opcji trzeba niestety jednorazowo dopłacić.

Polecam tym, którzy traktują navi jako mapę na opracowaną wcześniej drogę. Po 2-3 razach ufania nawigacji teraz zawsze planuje sobie trasę wcześniej, ustalam punkty przelotowe, zapisuje trasę. Potem w podróży można wczytywać sobie zapisane odcinki i nie zastanawiać się, czy dobrze jedziemy, jak daleko do celu itp.

R.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone