Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Krupi3r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krupi3r » 20.07.2018 11:51

czapir napisał(a):Ja wjechałem 100m w remontowany odcinek i po upewnieniu się, że jest źle - pojechałem drogą Cetinje-Budwa-Kotor. Totalnie rozluźniony i dyskutując o pięknych widokach. Po drodze była Budva, starówka , kawa .... Za mną chłopaki z "D" i "H" na plakietkach zrobili to samo. Ale każdy może robić co uważa za stosowne.


Ile czasowo mniej więcej zajęła ci ta trasa?
AnetaK
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaK » 20.07.2018 14:40

Ten remontowany odcinek jest rzeczywiście do przejechania. Byliśmy tam w zeszłym tygodniu :D i sporo samochodów osobowych jechało razem z nami. Problem może być w tym, że czasami trzeba cierpliwie poczekać aż ciężki sprzęt skończy pracę i zjedzie na bok. Przy wjeździe z obu stron jest informacja, że droga jest całkowicie zamknięta w określonych godzinach. Jeśli dobrze pamiętam to między 10 i 12 a potem między 14 i 16.
gregor_r
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor_r » 24.07.2018 22:48

Witam
13.08 wyruszam z okolic Krakowa do Petrovac. W jedną stronę zamierzam jechać trasą przez następujące kraje: Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Bośnia i Hercegowina-Czarnogóra (1). Z powrotem w zależności jak będzie wyglądać trasa dojazdu, możliwe że tą samą wrócę, ewentualnie na powrót rozważam trasę : Czarnogóra-Serbia-Węgry-Słowacja-Polska (2) lub Czarnogóra-Chorwacja-Węgry-Słowacja (3).
Nie zamierzam unikać płatnych dróg, na Słowację i Węgry wykupię winiety.
Mam pytanie o trasę 1, i jej szczegóły, wyznaczyłem następującą trasę:

Chyżne (przejście PL) - Rużomeberg (SL) - Zwoleń(SL) - Dudince(SL) - Sahy(SL-przejście)-Vac(HUN)-Budapeszt(HUN)-Paks(HUN)-Udvar(HUN-przejście)-Osijek(Cro)-Dakovo(CRO)-Slavonski Samac (CRO-przejście)-Modrica(BiH)-Doboj(BiH)-Sarajewo(BiH)-Zenica(BiH)-HUM(BiH-przejście)-Niksic(Czarnogóra)-Podgorica(Czarnogóra)-Petrovac(Czarnogóra)

Co o niej myślicie, ile czasu trwa przejazd tą trasą? Zamierzam w połowie drogi gdzieś przenocować.

https://goo.gl/maps/Bqfhm5krjiG2
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.07.2018 09:53

gregor_r napisał(a):Witam
13.08 wyruszam z okolic Krakowa do Petrovac. W jedną stronę zamierzam jechać trasą przez następujące kraje: Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Bośnia i Hercegowina-Czarnogóra (1). Z powrotem w zależności jak będzie wyglądać trasa dojazdu, możliwe że tą samą wrócę, ewentualnie na powrót rozważam trasę : Czarnogóra-Serbia-Węgry-Słowacja-Polska (2) lub Czarnogóra-Chorwacja-Węgry-Słowacja (3).
Nie zamierzam unikać płatnych dróg, na Słowację i Węgry wykupię winiety.
Mam pytanie o trasę 1, i jej szczegóły, wyznaczyłem następującą trasę:

Chyżne (przejście PL) - Rużomeberg (SL) - Zwoleń(SL) - Dudince(SL) - Sahy(SL-przejście)-Vac(HUN)-Budapeszt(HUN)-Paks(HUN)-Udvar(HUN-przejście)-Osijek(Cro)-Dakovo(CRO)-Slavonski Samac (CRO-przejście)-Modrica(BiH)-Doboj(BiH)-Sarajewo(BiH)-Zenica(BiH)-HUM(BiH-przejście)-Niksic(Czarnogóra)-Podgorica(Czarnogóra)-Petrovac(Czarnogóra)

Co o niej myślicie, ile czasu trwa przejazd tą trasą? Zamierzam w połowie drogi gdzieś przenocować.

https://goo.gl/maps/Bqfhm5krjiG2

W 2017 jechałem z Warszawy przez Słowację,Węgry,Chorwację z noclegiem w Tuzli,na drugi dzień przejechałem przez Sarajewo i Fokę(nocowałem w Pluzine),jechałem do Petrovac.
gregor_r
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor_r » 27.07.2018 20:37

Z napisał(a):
gregor_r napisał(a):Witam
13.08 wyruszam z okolic Krakowa do Petrovac. W jedną stronę zamierzam jechać trasą przez następujące kraje: Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Bośnia i Hercegowina-Czarnogóra (1). Z powrotem w zależności jak będzie wyglądać trasa dojazdu, możliwe że tą samą wrócę, ewentualnie na powrót rozważam trasę : Czarnogóra-Serbia-Węgry-Słowacja-Polska (2) lub Czarnogóra-Chorwacja-Węgry-Słowacja (3).
Nie zamierzam unikać płatnych dróg, na Słowację i Węgry wykupię winiety.
Mam pytanie o trasę 1, i jej szczegóły, wyznaczyłem następującą trasę:

Chyżne (przejście PL) - Rużomeberg (SL) - Zwoleń(SL) - Dudince(SL) - Sahy(SL-przejście)-Vac(HUN)-Budapeszt(HUN)-Paks(HUN)-Udvar(HUN-przejście)-Osijek(Cro)-Dakovo(CRO)-Slavonski Samac (CRO-przejście)-Modrica(BiH)-Doboj(BiH)-Sarajewo(BiH)-Zenica(BiH)-HUM(BiH-przejście)-Niksic(Czarnogóra)-Podgorica(Czarnogóra)-Petrovac(Czarnogóra)

Co o niej myślicie, ile czasu trwa przejazd tą trasą? Zamierzam w połowie drogi gdzieś przenocować.

https://goo.gl/maps/Bqfhm5krjiG2

W 2017 jechałem z Warszawy przez Słowację,Węgry,Chorwację z noclegiem w Tuzli,na drugi dzień przejechałem przez Sarajewo i Fokę(nocowałem w Pluzine),jechałem do Petrovac.


Mółbyś więcej opisać swój powrót? Czy jechałeś trasę którą opisałem powyżej jako nr 1?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.07.2018 10:00

Ciężko to nazwać powrotem,wracaliśmy z Petrovac przez Trebinje(obiad) do Zuljany(Peljesac),tam posiedzieliśmy tydzień i potem przejazd na tydzień do Daria(Vodice),dopiero z Vodic wracaliśmy przez Węgry do Wa-wy.
konar
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) konar » 28.07.2018 16:34

https://www.google.pl/maps/dir/Nysa/Utj ... 42.0057068
Witam
Jadę do Czarnogóry z południa Polski trasą przez Czechy Austrię Chorwację do końca autostrady A1 i dalej właśnie chciałem zapytać- Nie zjeżdzam na Ploce tylko chcę kierować się na A1 potem M6 do Niksic i w dół do Utjechy .O ten odcinek chciałem zapytać bo parę lat temu zjęchałem do Ploce i do Czarnogóry tą drogą 200km to był koszmar
Jeśli ktoś jechał proszę o info
konar
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) konar » 28.07.2018 16:36

na mapach google to ta szara trasa
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 31.07.2018 16:24

konar napisał(a):https://www.google.pl/maps/dir/Nysa/Utjeha-Bu%C5%A1at,+Czarnog%C3%B3ra/@42.9858001,17.5473019,9.5z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4711c4047f2788cb:0xa4eef5f2f3b6fe16!2m2!1d17.3295861!2d50.4822855!1m5!1m1!1s0x134e6d64bef75c2d:0xd73d464a40d76f4a!2m2!1d19.1530724!2d42.0057068
Witam
Jadę do Czarnogóry z południa Polski trasą przez Czechy Austrię Chorwację do końca autostrady A1 i dalej właśnie chciałem zapytać- Nie zjeżdzam na Ploce tylko chcę kierować się na A1 potem M6 do Niksic i w dół do Utjechy .O ten odcinek chciałem zapytać bo parę lat temu zjęchałem do Ploce i do Czarnogóry tą drogą 200km to był koszmar
Jeśli ktoś jechał proszę o info

Dokładnie tak jechałem w drugiej połowie czerwca. Droga w Bośni do granicy całkiem dobra. Nie pamiętam, żebyn ana coś narzekał. 5km za przejściem BiH-MNE (na łączniku do drogi M6 w MNE) droga była w remoncie. Akurat kładli masę i musiałem czekać 2h na otwarcie ruchu. Być może już skończyli, bo do ułożenia mieli na moje oko jakieś 3-5km. Ja co prawda później odbiłem na P11 do zatoki Kotorskiej, ale droga Niksic - Podgorcia i dalej do Baru jest calkiem nowa i przyjemna. Cała trasa z Katowic do Budvy zajęła mi 24h. Myślę, że warto o lie nie ma już rzeczywiście robót na odcinku przygranicznym. Z kolei droga powrotna przez Herceg Novi i Dubrovnik zajęła mi 18,5h, więc warto się zastanowić i nad tym wariantem.
gregor_r
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor_r » 01.08.2018 20:44

1. Czy na granicy węgiersko-chorwackiej, przejście Udvar są duże kolejki? Jak jest jadąc od strony Węgier a jak od strony Chorwackiej.
2. Jak z przejściem na granicy chorwacko-bośniackiej (Samac)?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2018 06:07

gregor_r napisał(a):1. Czy na granicy węgiersko-chorwackiej, przejście Udvar są duże kolejki? Jak jest jadąc od strony Węgier a jak od strony Chorwackiej.

przejście jest niewielkie, ale jakichś dużych korków nigdy tam nie uświadczyłem, najwyżej kilka aut;
ważne to pamiętać, że mogą tam przykorkować się ciężarówki, w sumie mają swój pas, ale różnie z tym bywało, trzeba najwyżej ominąć i wjechać dla osobówek
gregor_r napisał(a):2. Jak z przejściem na granicy chorwacko-bośniackiej (Samac)?

przejście duże, rozległe, w newralgicznych momentach, kilka pasów otwartych, nie stałem tam dłużej jak 15min;
choć trzeba przyznać jest często wybierane przez wszystkich kierowców, również kawalkady ciężarówek;
istotne jest to, że w sytuacji wylania pobliskiej Sawy, może być zalane jak to było kilka lat temu, dobrze się upewnić
boqler
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) boqler » 06.08.2018 21:39

Panowie i Panie - szybkie pytanie :) Którą drogą jechać z Sarajewa na przejście z Czarnogórą? Cały czas M18 aż do granicy czy M5-M20-M18?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.08.2018 22:18

M18 na przejście w Hum
albo M18, dalej M20 na Trebinje, później R429...
M4R10
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4R10 » 07.08.2018 22:57

Może komuś sie przyda - czas oczekiwania na przejściu granicznym Serbia - Czarnogóra w Granični Prijelaz Ranče ok 5-10 min
Po stronie Czarnogórskiej pan pogranicznik na moje dzień dobry :) spojrzał tylko na paszporty nie zaglądając do środka powiedział tylko bye, bye :) :) :)
Cena ON od tego przejścia poprzez Pljevlja, most na Tarze (polecam zatrzymać się choć na chwilę), Podgoricę, Sutomorie, Bar i Ulcinj bez względu na stację wynosi 1,26 €
M4R10
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4R10 » 11.08.2018 00:37

AnetaK napisał(a):Ten remontowany odcinek jest rzeczywiście do przejechania. Byliśmy tam w zeszłym tygodniu :D i sporo samochodów osobowych jechało razem z nami. Problem może być w tym, że czasami trzeba cierpliwie poczekać aż ciężki sprzęt skończy pracę i zjedzie na bok. Przy wjeździe z obu stron jest informacja, że droga jest całkowicie zamknięta w określonych godzinach. Jeśli dobrze pamiętam to między 10 i 12 a potem między 14 i 16.


Przejechałem ten odcinek dzisiaj i potwierdzam droga jest do przejechania w wyznaczonych godzinach, bo w przeciwnym razie można stanąć oko w oko z potężną wywrotką wypełnioną kamieniami i głazami.
Ponadto nie należy rozwijać zawrotnych prędkości z myślą o własnym zawieszeniu.
Po pokonaniu tego budowlanego odcinka jest rekompesata w postaci niesamowitych widoków na zatokę Kotorską z wysokości
i zaliczenie 25 zakrętów typu agrafka - wrażenia niezapomniane
Później to tylko kłania się myjnia samochodowa :P :P :P .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 192
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone