Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa etc..

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirass
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 25.08.2011 22:55

Jak się mają opłaty za autostrady w Serbii,Macedonii i Grecji,czy można płacić kartą?Czy przez Grecję lepiej jechać do Sarandy? zamiast tylko przez Macedonię.
kmichal
Cromaniak
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.03.2013 14:38

Witam.
Pozwolę się podłączyć pod wątek ... Wybieram się w lipcu na Sithonię i chciałbym zapytać o ostatnią sprawdzoną stację benzynową po stronie macedońskiej ( jak najbliżej granicy z Grecją ) ... Na google.maps znalazłem stację na samej granicy przy kasynie i hotelu ... czy ktoś z niej korzystał i jak było z jakością paliwa ...
Pozdrawiam.
demi-duox
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 05.03.2013 19:14

Ja sprawdzałem kilka razy stacje w miejscowości Udovo, ok. 30 km przed granicą. Są tam dwie stacje prawie naprzeciwko siebie. Ta w stronę Grecji jest zaznaczona nawet w mapach google. Na obu można płacić kartą. Brałem tam benzynę i było OK.
MoldeR
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoldeR » 14.06.2013 23:00

Troszkę zmienię temat i podpytam się o LPG na tej trasie. Gdzie bez stresu o jakość można tankować LPG w Serbii i Macedonii? Czy na odcinku z PL do Grecji jest szansa na tankowanie co 300-350km LPG. Za ewentualnie namiary na stacje i info z góry dzięki:-)
KarKoz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 15.06.2013 07:09

MoldeR napisał(a):Troszkę zmienię temat i podpytam się o LPG na tej trasie. Gdzie bez stresu o jakość można tankować LPG w Serbii i Macedonii? Czy na odcinku z PL do Grecji jest szansa na tankowanie co 300-350km LPG. Za ewentualnie namiary na stacje i info z góry dzięki:-)

Nie ma żadnego problemu z dostępnością LPG zarówno w Serbii jak i Macedonii. Najpewniej chyba będzie na Lukoil, ale nie ma ich tak dużo, znacznie popularniejsza jest sieć stacji Eko.
Lukoil Macedonia
Eko Serbia
LPG Grecja
MoldeR
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoldeR » 16.06.2013 09:31

Dzięki wielkie za pomoc:-)
Keliopis
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 17.06.2013 19:48

Tankowałem na stacji tuż przed granicą z Grecją (1-5km) auto przeżyło , nie krztusiło się ;) także myślę, że jeżeli stacja nie wygląda jakoś wyjątkowo(!) podejrzanie to możesz śmiało tankować :)
Romo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 17.06.2013 23:27

Ja również tankowałem lpg w Macedonii tuż przed granicą z Grecją, po prawej stronie. To co prawda było parę lat temu-bo w 2007, ale myślę, że nie zbankrutowała ta stacja. I stawiam na to, że nastąpił rozwój stacji gazowych w tym rejonie. Gazik był w porządku, płaciłem kartą.
Pozdro
jerry.ie
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 26.03.2014 11:48

Ileż tu przydatnych informacji , na początku lipca wybieram się do Ksamil , wszystko się przydaje . Dzięki
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.03.2014 09:38

A mnie ciekawią właśnie takie małe hoteliki, a konkretnie na południe od Vlory, ale niezbyt daleko 2-3 km od miasta (portu). Będę tam 3-4 dni i wolałbym coś wiedzieć wcześniej. To będzie czerwiec, więc myślę, że coś znajdę bez problemu. Ale może jakaś podpowiedź?
Simon193
Globtroter
Przejazd Macedonia - Kosovo - Czarnogóra - Serbia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 20.06.2015 21:48

Hej,
próbuję ogarnąć wyjazd na Bałkany (w wakacje). Projekt trasy idzie z Macedonii przez Kosovo i kawałek Czarnogóry do Serbii. Wiem, że nie da się przejechać bezpośrednio z Kosova do Serbii, jeśli wjechało się z Albanii/Macedonii/Czarnogóry/przez lotnisko w Prisztinie. No i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jeśli wstawią mi kosowskie pieczątki (do paszportu), to mam zakaz wjazdu do Serbii? (chciałbym mieć kosowskie pieczątki ze względu na kolekcjonerstwo i ambicję zapełnienia paszportu ;) )

2. Jak przejadę przez Kosovo z MK do Czarnogóry i potem będę próbować wjechać do Serbii, co wtedy?

3. Słyszałem o tym, że Serbowie wstawiają pieczątki "anulowano". I jakbym chciał jeszcze raz jechać do Kosova (po tym, jak będę mieć "anulowano"), to już nie mogę bez wymiany paszportu?

4. Czy kontrole na granicy Macedonia - Kosovo i Kosovo - Czarnogóra są bardzo restrykcyjne?

Z góry dzięki :)
Adam_rzeszow
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 18.03.2019 14:39

Witam
Na przełomie maja i czerwca jedziemy do Grecji w okolicę Salonik. Według gogle maps najszybsza i najlogiczniejsza trasa prowadzi przez Serbię i Macedonię, nie jechałem jeszcze przez te kraje proszę o kilka porad i informacji od doświadczonych forumowiczów na tematy jak poniżej (za porady z góry dziękuję):

1) Mam samochód z instalacją LPG z tego co się zorientowałem wszystkie kraje na drodze do Grecji (Słowacja, Węgry, Serbia,
Macedonia, Grecja) posiadają takie same końcówki do LPG jakie mamy w Polsce (może to ktoś potwierdzić)
2) Jak wygląda samoobsługowe tankowanie LPG w tych krajach. Na Słowacji i Węgrzech można samemu tankować LPG, a jak wygląda
sprawa w Serbii, Macedonii i w Gracji ??
3) Czy są jakieś problemy w płatności kartą lub gotówką (euro) za paliwo na stacjach i opłaty autostradowe w Serbii i Macedonii ??
4) Jak wygląda sprawa z jakością paliwa w tym LPG, może macie jakieś sprawdzone stacje
5) Jadę z dwójka małych dzieci 9 i 4 lata. Dzieci oraz my (rodzice) mamy aktualne paszporty, czy trzeba jeszcze jakieś dokumenty
dodatkowe, oprócz zielonej karty i dokumentów pojazdu ??
6) Jak macie jakieś cenne spostrzeżenia i uwagi to piszcie, przepisy w poszczególnych krajach często się zmieniają więc każda nawet
na pozór drobna uwaga jest cenna.
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 18.03.2019 14:54

Z gazem ci nie pomogę, w bagażniku wożę bagaże, a nie zbiorniki z gazem ;)

a poza tym

- karty na stacjach i bramkach są akceptowane wszędzie, płatność euro w tych krajach gdzie jest obowiązująca walutą, jeśli uda się gdzieś w Serbii/Macedonii to raczej po przeliczniku z kosmosu

- warto mieć karty EKUZ (Grecja) i koniecznie ubezpieczenie turystyczne, dobry assistance ponad 1000 km też się przydaje

Poza tym przepisy często się nie zmieniają, to co obowiązywało 5 lat temu, obowiązuje i w tym roku.

Jedziesz poza sezonem, więc tłumów na granicy węgierskiej nie będzie, ale kolejka na godzinę jest możliwa, skorzystaj z lokalnych przejść granicznych, np. Horgos 2 albo Backi Vinogradi, pamiętaj tylko że czynne są w godzinach od 7 do 19.

W tym terminie woda może być jeszcze dość chłodna.

No obciążaj się zakupami z Polski na zapas, przed granicą grecką w Gavgeliii można zajechać do supermarketu i nakupić wszystkiego od wina po papier toaletowy. Ceny są bardzo przyzwoite, często taniej niż u nas. Owoce można na straganach kupić wręcz za grosze, ale maj to jeszcze nie sezon. W Gavegelii postój na obiad. Bardzo dobre jedzenie i tanio. Wrzuć w google motel Vardar.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.03.2019 20:00

w Serbii często mierzą prędkość z wiaduktów, zatrzymują wybrane samochody później na "sztucznej zwężce"...
czas oczekiwania na granicy Węgry/Serbia (poza sezonem, weekend, przejście autostradowe) do 1 h...podobnie Serbia/Węgry i Macedonia/Serbia...
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 18.03.2019 20:27

Sol-Wagon napisał(a):w Serbii często mierzą prędkość z wiaduktów, zatrzymują wybrane samochody później na "sztucznej zwężce"...
czas oczekiwania na granicy Węgry/Serbia (poza sezonem, weekend, przejście autostradowe) do 1 h...podobnie Serbia/Węgry i Macedonia/Serbia...

Szczerze mówiąc "suszących" piesków w Serbii dawno już na autostradzie nie widziałem co liczę na plus. W kaŻdym razie przelotowa 130 km/h jest dość bezpieczna. 10-15 lat temu było ich pełno, mieli "nadwyżki" wojskowe z czasów wojennych i chcieli ich jakoś zagospodarować, byle nie poszli do gangów i mafii. Kiepsko ich opłacali, bo kraj biedny, więc pieski dorabiały sobie suszarkami. Czynna była tylko jedna nitka autostrady od granicy węgierskiej do Nowego Sadu, po jednym pasie w każdą stronę, z ograniczeniem do 80 km/h i na tym odcinku spotykaliśmy nawet 5-6 patroli. Nie było zmiłuj się, nawet jadąc z aureolą nad autem, trzeba było wyskoczyć z 20 euro jak zobaczyli zagraniczne blachy. Strasznie byli pazerni. No ale to psy ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa etc.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019