Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa etc..

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 25.08.2011 23:55

Jak się mają opłaty za autostrady w Serbii,Macedonii i Grecji,czy można płacić kartą?Czy przez Grecję lepiej jechać do Sarandy? zamiast tylko przez Macedonię.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.03.2013 15:38

Witam.
Pozwolę się podłączyć pod wątek ... Wybieram się w lipcu na Sithonię i chciałbym zapytać o ostatnią sprawdzoną stację benzynową po stronie macedońskiej ( jak najbliżej granicy z Grecją ) ... Na google.maps znalazłem stację na samej granicy przy kasynie i hotelu ... czy ktoś z niej korzystał i jak było z jakością paliwa ...
Pozdrawiam.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 05.03.2013 20:14

Ja sprawdzałem kilka razy stacje w miejscowości Udovo, ok. 30 km przed granicą. Są tam dwie stacje prawie naprzeciwko siebie. Ta w stronę Grecji jest zaznaczona nawet w mapach google. Na obu można płacić kartą. Brałem tam benzynę i było OK.
MoldeR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 08.02.2011
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoldeR » 15.06.2013 00:00

Troszkę zmienię temat i podpytam się o LPG na tej trasie. Gdzie bez stresu o jakość można tankować LPG w Serbii i Macedonii? Czy na odcinku z PL do Grecji jest szansa na tankowanie co 300-350km LPG. Za ewentualnie namiary na stacje i info z góry dzięki:-)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 15.06.2013 08:09

MoldeR napisał(a):Troszkę zmienię temat i podpytam się o LPG na tej trasie. Gdzie bez stresu o jakość można tankować LPG w Serbii i Macedonii? Czy na odcinku z PL do Grecji jest szansa na tankowanie co 300-350km LPG. Za ewentualnie namiary na stacje i info z góry dzięki:-)

Nie ma żadnego problemu z dostępnością LPG zarówno w Serbii jak i Macedonii. Najpewniej chyba będzie na Lukoil, ale nie ma ich tak dużo, znacznie popularniejsza jest sieć stacji Eko.
Lukoil Macedonia
Eko Serbia
LPG Grecja
MoldeR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 08.02.2011
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoldeR » 16.06.2013 10:31

Dzięki wielkie za pomoc:-)
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 17.06.2013 20:48

Tankowałem na stacji tuż przed granicą z Grecją (1-5km) auto przeżyło , nie krztusiło się ;) także myślę, że jeżeli stacja nie wygląda jakoś wyjątkowo(!) podejrzanie to możesz śmiało tankować :)
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 18.06.2013 00:27

Ja również tankowałem lpg w Macedonii tuż przed granicą z Grecją, po prawej stronie. To co prawda było parę lat temu-bo w 2007, ale myślę, że nie zbankrutowała ta stacja. I stawiam na to, że nastąpił rozwój stacji gazowych w tym rejonie. Gazik był w porządku, płaciłem kartą.
Pozdro
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 26.03.2014 12:48

Ileż tu przydatnych informacji , na początku lipca wybieram się do Ksamil , wszystko się przydaje . Dzięki
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.03.2014 10:38

A mnie ciekawią właśnie takie małe hoteliki, a konkretnie na południe od Vlory, ale niezbyt daleko 2-3 km od miasta (portu). Będę tam 3-4 dni i wolałbym coś wiedzieć wcześniej. To będzie czerwiec, więc myślę, że coś znajdę bez problemu. Ale może jakaś podpowiedź?
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014
Przejazd Macedonia - Kosovo - Czarnogóra - Serbia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 20.06.2015 22:48

Hej,
próbuję ogarnąć wyjazd na Bałkany (w wakacje). Projekt trasy idzie z Macedonii przez Kosovo i kawałek Czarnogóry do Serbii. Wiem, że nie da się przejechać bezpośrednio z Kosova do Serbii, jeśli wjechało się z Albanii/Macedonii/Czarnogóry/przez lotnisko w Prisztinie. No i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jeśli wstawią mi kosowskie pieczątki (do paszportu), to mam zakaz wjazdu do Serbii? (chciałbym mieć kosowskie pieczątki ze względu na kolekcjonerstwo i ambicję zapełnienia paszportu ;) )

2. Jak przejadę przez Kosovo z MK do Czarnogóry i potem będę próbować wjechać do Serbii, co wtedy?

3. Słyszałem o tym, że Serbowie wstawiają pieczątki "anulowano". I jakbym chciał jeszcze raz jechać do Kosova (po tym, jak będę mieć "anulowano"), to już nie mogę bez wymiany paszportu?

4. Czy kontrole na granicy Macedonia - Kosovo i Kosovo - Czarnogóra są bardzo restrykcyjne?

Z góry dzięki :)
Adam_rzeszow
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.11.2017
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 18.03.2019 15:39

Witam
Na przełomie maja i czerwca jedziemy do Grecji w okolicę Salonik. Według gogle maps najszybsza i najlogiczniejsza trasa prowadzi przez Serbię i Macedonię, nie jechałem jeszcze przez te kraje proszę o kilka porad i informacji od doświadczonych forumowiczów na tematy jak poniżej (za porady z góry dziękuję):

1) Mam samochód z instalacją LPG z tego co się zorientowałem wszystkie kraje na drodze do Grecji (Słowacja, Węgry, Serbia,
Macedonia, Grecja) posiadają takie same końcówki do LPG jakie mamy w Polsce (może to ktoś potwierdzić)
2) Jak wygląda samoobsługowe tankowanie LPG w tych krajach. Na Słowacji i Węgrzech można samemu tankować LPG, a jak wygląda
sprawa w Serbii, Macedonii i w Gracji ??
3) Czy są jakieś problemy w płatności kartą lub gotówką (euro) za paliwo na stacjach i opłaty autostradowe w Serbii i Macedonii ??
4) Jak wygląda sprawa z jakością paliwa w tym LPG, może macie jakieś sprawdzone stacje
5) Jadę z dwójka małych dzieci 9 i 4 lata. Dzieci oraz my (rodzice) mamy aktualne paszporty, czy trzeba jeszcze jakieś dokumenty
dodatkowe, oprócz zielonej karty i dokumentów pojazdu ??
6) Jak macie jakieś cenne spostrzeżenia i uwagi to piszcie, przepisy w poszczególnych krajach często się zmieniają więc każda nawet
na pozór drobna uwaga jest cenna.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 18.03.2019 15:54

Z gazem ci nie pomogę, w bagażniku wożę bagaże, a nie zbiorniki z gazem ;)

a poza tym

- karty na stacjach i bramkach są akceptowane wszędzie, płatność euro w tych krajach gdzie jest obowiązująca walutą, jeśli uda się gdzieś w Serbii/Macedonii to raczej po przeliczniku z kosmosu

- warto mieć karty EKUZ (Grecja) i koniecznie ubezpieczenie turystyczne, dobry assistance ponad 1000 km też się przydaje

Poza tym przepisy często się nie zmieniają, to co obowiązywało 5 lat temu, obowiązuje i w tym roku.

Jedziesz poza sezonem, więc tłumów na granicy węgierskiej nie będzie, ale kolejka na godzinę jest możliwa, skorzystaj z lokalnych przejść granicznych, np. Horgos 2 albo Backi Vinogradi, pamiętaj tylko że czynne są w godzinach od 7 do 19.

W tym terminie woda może być jeszcze dość chłodna.

No obciążaj się zakupami z Polski na zapas, przed granicą grecką w Gavgeliii można zajechać do supermarketu i nakupić wszystkiego od wina po papier toaletowy. Ceny są bardzo przyzwoite, często taniej niż u nas. Owoce można na straganach kupić wręcz za grosze, ale maj to jeszcze nie sezon. W Gavegelii postój na obiad. Bardzo dobre jedzenie i tanio. Wrzuć w google motel Vardar.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.03.2019 21:00

w Serbii często mierzą prędkość z wiaduktów, zatrzymują wybrane samochody później na "sztucznej zwężce"...
czas oczekiwania na granicy Węgry/Serbia (poza sezonem, weekend, przejście autostradowe) do 1 h...podobnie Serbia/Węgry i Macedonia/Serbia...
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 18.03.2019 21:27

Sol-Wagon napisał(a):w Serbii często mierzą prędkość z wiaduktów, zatrzymują wybrane samochody później na "sztucznej zwężce"...
czas oczekiwania na granicy Węgry/Serbia (poza sezonem, weekend, przejście autostradowe) do 1 h...podobnie Serbia/Węgry i Macedonia/Serbia...



Szczerze mówiąc "suszących" piesków w Serbii dawno już na autostradzie nie widziałem co liczę na plus. W kaŻdym razie przelotowa 130 km/h jest dość bezpieczna. 10-15 lat temu było ich pełno, mieli "nadwyżki" wojskowe z czasów wojennych i chcieli ich jakoś zagospodarować, byle nie poszli do gangów i mafii. Kiepsko ich opłacali, bo kraj biedny, więc pieski dorabiały sobie suszarkami. Czynna była tylko jedna nitka autostrady od granicy węgierskiej do Nowego Sadu, po jednym pasie w każdą stronę, z ograniczeniem do 80 km/h i na tym odcinku spotykaliśmy nawet 5-6 patroli. Nie było zmiłuj się, nawet jadąc z aureolą nad autem, trzeba było wyskoczyć z 20 euro jak zobaczyli zagraniczne blachy. Strasznie byli pazerni. No ale to psy ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa etc.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone