Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa etc..

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Administrator
Re: Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa e

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.03.2019 20:46

arturescu napisał(a):Szczerze mówiąc "suszących" piesków w Serbii dawno już na autostradzie nie widziałem co liczę na plus. W kaŻdym razie przelotowa 130 km/h jest dość bezpieczna. 10-15 lat temu było ich pełno, mieli "nadwyżki" wojskowe z czasów wojennych i chcieli ich jakoś zagospodarować, byle nie poszli do gangów i mafii. Kiepsko ich opłacali, bo kraj biedny, więc pieski dorabiały sobie suszarkami. Czynna była tylko jedna nitka autostrady od granicy węgierskiej do Nowego Sadu, po jednym pasie w każdą stronę, z ograniczeniem do 80 km/h i na tym odcinku spotykaliśmy nawet 5-6 patroli. Nie było zmiłuj się, nawet jadąc z aureolą nad autem, trzeba było wyskoczyć z 20 euro jak zobaczyli zagraniczne blachy. Strasznie byli pazerni. No ale to psy ;)

Zdecydowanie potrzebujesz trochę czasu na przemyslenia i analizę.
Nie w temacie Serbii, ale własnej osoby.
Z chęcią Ci to umożliwię.
Wrócimy to tematu w Dzień Dziecka.
Adam_rzeszow
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 18.03.2019 21:09

1) My zamierzamy przekroczyć granicę Wegiersko – Serbską w Roszke i tu pytanie czy ono jest całodobowe ??? z tego co wyczytałem na forach to chyba tak ale zastanawia mnie opis na stronie Wgierskiej straży granicznej (zdjęcie w załączeniu) ponadto z tego co czytam to przejście jest najtrudniejsze do pokonania pod względem czasowym.

2) Granicę Serbsko – Macedońską chcemy przekraczać w okolicy miejscowości Preshevo, ciężko coś więcej się dowiedzieć o przejściu Serbsko-macedońskim jak tam wygląda sytuacja z oczekiwaniem na odprawę ?

3) Granica Macedońsko – Grecka w okolicy miasta Gavgeliii z tego co się rozczytałem odprawa jest w miarę na bieżąco

Czy wszystkie powyższe przejścia graniczne są otwarte całodobowo i prowadzona jest ciągła 24/h odprawa graniczna??

Raz jeszcze proszę o sensowną odpowiedz w temacie który poruszyłem powyżej

1) Mam samochód z instalacją LPG z tego co się zorientowałem wszystkie kraje na drodze do Grecji (Słowacja, Węgry, Serbia,
Macedonia, Grecja) posiadają takie same końcówki do LPG jakie mamy w Polsce (może to ktoś potwierdzić)
2) Jak wygląda samoobsługowe tankowanie LPG w tych krajach. Na Słowacji i Węgrzech można samemu tankować LPG, a jak wygląda
sprawa w Serbii, Macedonii i w Gracji ?? Pytam bo w ubiegłym roku w Chorwacji dalej nie można było samemu tankować. Dwa lata temu zostałem grzecznie upomniany przez obsługę jednej z Chorwackich stacji jak się zapomniałem i chciałem sam zatankować LPG. Dlatego pytam żeby nie najeść się wstydu lub innych kłopotów.
3) Czy są jakieś problemy w płatności kartą lub gotówką (euro) za paliwo na stacjach i opłaty autostradowe w Serbii i Macedonii ??
4) Jak wygląda sprawa z jakością paliwa w tym LPG, może macie jakieś sprawdzone stacje

Z góry dziękuje za odpowiedz
Załączniki:
przejście Roszke.png
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.03.2019 09:12

Zajrzyj na forum greckie, tam może jest post o LPG. Przejście 1 i 3 na pewno całodobowe. Przejście 2 - jeśli w ciągu autostrad to też całodobowe.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.03.2019 20:56

ad.3 - nie ma problemów z płatnościami kartą na zdecydowanej większości stacji paliw przy autostradzie, czy to w Serbii, czy Macedonii...
zdziwisz się raczej pozytywnie...
na/przy stacjach paliw są bary typu bistro, można coś dobrego zjeść..."tamtędyż":p jedzie cały tranzyt od Finlandii/Estonii aż do Grecji...
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.03.2019 20:59

khml
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 31.03.2019 10:28

anakin napisał(a):
arturescu napisał(a):Szczerze mówiąc "suszących" piesków w Serbii dawno już na autostradzie nie widziałem co liczę na plus. W kaŻdym razie przelotowa 130 km/h jest dość bezpieczna. 10-15 lat temu było ich pełno, mieli "nadwyżki" wojskowe z czasów wojennych i chcieli ich jakoś zagospodarować, byle nie poszli do gangów i mafii. Kiepsko ich opłacali, bo kraj biedny, więc pieski dorabiały sobie suszarkami. Czynna była tylko jedna nitka autostrady od granicy węgierskiej do Nowego Sadu, po jednym pasie w każdą stronę, z ograniczeniem do 80 km/h i na tym odcinku spotykaliśmy nawet 5-6 patroli. Nie było zmiłuj się, nawet jadąc z aureolą nad autem, trzeba było wyskoczyć z 20 euro jak zobaczyli zagraniczne blachy. Strasznie byli pazerni. No ale to psy ;)

Wrócimy to tematu w Dzień Dziecka
.

Przepraszam, że nie pomogę w temacie, ale nie mogłem się powstrzymać.
Brawo Anakin :D

Czytam różne wątki przed wyjazdem do Albanii chcąc dowiedzieć się jak najwięcej, ale takiej interpretacji dotyczącej "kontroli prędkości" jeszcze nie spotkałem - czekam razem z Tobą na Dzień Dziecka :papa:
PWojtek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) PWojtek » 08.04.2019 07:34

anakin napisał(a):

Wrócimy to tematu w Dzień Dziecka.

Zablokowałeś gościa za nazwanie policji psami?
ajdadi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 08.04.2019 21:05

Sol-Wagon napisał(a):w Serbii często mierzą prędkość z wiaduktów, zatrzymują wybrane samochody później na "sztucznej zwężce"...

Też to zauważyłem...i dwa lata temu i w zeszłym roku również.
dudzis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 23.10.2019 08:24

może nie do końca w temacie ale prawie

mamy zarezerwowane wczasy w albanii i przy tej okazji jak zawsze chcemy zaliczyć szybkie zwiedzanko po trasie a mianowicie:
docieramy do Niszu zwiedzanko i spanko
rano start docieramy do ochrydy i znowu zwi i spanko
i znowu rano start i meteory i znowu zwi i spanko
a rano......na miejsce do qeparo
i tu rodzi się pytanie czy ktoś ma doświadczenia w takim szybkim tourze i czy wogóle jest realny do wykonania
jeśli ktoś ogarniał to w ten sposób to mam szereg pytań
pozdrawiam
mkbojarczuk
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 23.10.2019 15:57

dudzis napisał(a):może nie do końca w temacie ale prawie

mamy zarezerwowane wczasy w albanii i przy tej okazji jak zawsze chcemy zaliczyć szybkie zwiedzanko po trasie a mianowicie:
docieramy do Niszu zwiedzanko i spanko
rano start docieramy do ochrydy i znowu zwi i spanko
i znowu rano start i meteory i znowu zwi i spanko
a rano......na miejsce do qeparo
i tu rodzi się pytanie czy ktoś ma doświadczenia w takim szybkim tourze i czy wogóle jest realny do wykonania
jeśli ktoś ogarniał to w ten sposób to mam szereg pytań
pozdrawiam

jak dla mnie to na szybko to nie zobaczysz nic.
Jechałem do Himare kawałkiem jak Ty.
Do Niszu i ok,mozesz pojsć na wieczorny spacer .Dalej to nie wiem co chcesz zobaczyć w tak krótkim czasie w Ochrydzie.Bedziesz pewnie po południu,znowu mozesz pospacerować,zostałem dwa noclegi i wtedy troche zwiedzilem.Potem juz pojechalem do Himare.
JAk dla mnie to za wiele na tych meteorach to nie zobaczysz.Czasu brak.
Bedziesz wszedzie i nigdzie.
dudzis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 23.10.2019 18:26

planowałem dojazd do ochrydy około 11.00 i szybkie zwiedzanie a kolejnego dnia meteory chyba trzeba spróbować bo wszystkiego szkoda a w tym roku w 1 dzień zaliczyliśmy bran transforarską i poenari ciężko było ale sie udało tak więc mam nadzieję że damy rade
masz jakieś polecane i sprawdzone noclegi w nisz i ochrydzie???
prośba o namiary
marcines
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 23.10.2019 18:45

dudzis napisał(a):planowałem dojazd do ochrydy około 11.00 i szybkie zwiedzanie a kolejnego dnia meteory chyba trzeba spróbować bo wszystkiego szkoda a w tym roku w 1 dzień zaliczyliśmy bran transforarską i poenari ciężko było ale sie udało tak więc mam nadzieję że damy rade
masz jakieś polecane i sprawdzone noclegi w nisz i ochrydzie???
prośba o namiary

czesc, jak chcesz tak naprawdę ochryd pozwiedzać to zarezerwuj tam 2 noclegi, pytanie z którego miejsca w Polsce wyjezdzasz.
Do Nisza z małopolski jedzie się 10-12h, jeśli będziesz na wieczór wiele nie zobaczysz, lepiej rano zwiedzac, na wieczor dojechac do macedonii, cały dzien w O. , na 3-ci dzien rano do meteorów.

a po drodze do ochrydy polecam Biogarski Monastyr w M.
najgorsze jest na wyjezdzie jak sie za bardzo spieszymy i wiele fajnych rzeczy na trasie nam umyka
dudzis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 23.10.2019 19:30

szczerze powiedziawszy to nie zależy mi bardzo na nisz, jade ze skarzyska więc boje sie o czas dojazdu
jeśli sie uda to dobijemy do skopje bo to 200 km wiecej
więc się zobaczy
mkbojarczuk
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 24.10.2019 21:21

dudzis napisał(a):szczerze powiedziawszy to nie zależy mi bardzo na nisz, jade ze skarzyska więc boje sie o czas dojazdu
jeśli sie uda to dobijemy do skopje bo to 200 km wiecej
więc się zobaczy

z tym skopie to bym sie szalal.
wyjezdzam w tamta strone a jechalem 2 razy o 5 z okolic rzeszowa.Kolo poludnia jestem na granicy wegiersko-serbskiej.Tam z reguły bez kolejki ,potem autostrada i w Niszu jestem koło 17-18.
Skopje to kolejne godziny i granica.
Raz jechalez z powrotem ze skopje to jak wyjechalem o 9 to bylem o trzeciej nad ranem.
5 godzin to granice i bramki na autostradzie .
Z Niszu to tez musisz wczesnie rano wyjechać by być na 11.
Noclegi to brałem z bookingu,bardziej na dojazd patrzylem ,w sumie to jedna noc .W ochrydzie nocowałem u sławetnego Joce ale mi sie nie podobały,przereklamowane.W sumie wszystko jest ale bez rewelki.
w jednym i drugim miejscu jest tego pełno
betiglo
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) betiglo » 26.01.2020 21:18

Hej . Do wyjazdu jeszcze daleko ,bo wyjazd planujemy w sierpniu ,ale na bukinngu już większość wyprzedana ...Jest nas sporo [bo 12 osób] z różnymi preferencjami... Większości chodzi o to ,zeby było taniej niż w Chorwacji,więc wybór pada na Golem-koło Duress lub Vlora. bo to najbliżej abstrahując ,ze będzie ciężko dojechać w dwa dni.Trzeba by zatem jakiś plan ustalić.Planujemy dojechać do Palić [na granicy węgiersko -serbskiej ] i tam nad jeziorkiem zanocować. Potem czeka nas jeszcze ok. 1000km .Nie chcemy jechać przez Kosowo ,bo podobno to jeszcze opłaty 50 Euro .Może ktoś z Was jechał ze świętokrzyskiego w te rejony i ma lepiej rozplanowaną trasę ?Mamy wstępnie zarezerwowane 2 apartamenty -jeden w Golem ,drugi we Vlora -ten w Golem w lepszej lokalizacji.Jak zastacjinujemy w tym Golem ,to pewnie zwiedzimy rejony Czarnogóry [Szkodre ,Ulcin ] Jak zdecydujemy się na Vlore możemy zwiedzić miasteczka od Vlory do Sarandy...,ale jest ich sporo -Dchermi ,Berat, Ksamil,Saranda i jeszcze Korfu po greckiej stronie.....Z każdego z tych miasteczek trzeba by wracać do bazy ,bo nie da się wszystkiego w jeden dzień zobaczyć . Upał w sierpniu i ta droga od Vlory -masakra ...Sama nie wiem jak to wszystko zorganizować???Może ktoś podsunie inne rozwiązanie na tegoroczne wakacje...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Serbia, Czarnogóra, Albania, Macedonia - jakość paliwa etc.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019