Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nibor
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nibor » 31.01.2019 13:31

Bardzo dziękuję za pomoc,sam nie dałbym rady.Rozumie,że tankowałeś na tej stacji,masz orientację można tam płacić kartą czy gotówka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2019 13:57

Tankowałem tam raz w życiu, dało się płacić kartą. Nie tankowałem tam LPG ale dystrybutor z gazem jest osobno. Na stacji da się też zjeść ale szału nie ma (mają dobre lody).

Znajony, który regularnie jeździ do Bratysławy mówi, że jest OK. Z LPG na Brněnsku jest trochę slabo jeżeli chodzi o główne trasy.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.01.2019 16:32

nibor napisał(a):Bardzo dziękuję za pomoc,sam nie dałbym rady.
Niestrudzenie po raz kolejny w tym wątku ... https://www.mylpg.eu/stations/

Wybierz z mamy kraj i masz pokazane stacje LPG. Wchodząc w konkretną stację jest więcej informacji.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.04.2019 14:59

W Mikulov ani na Shell ani ciut dalej na Moll nie ma gazu. Na tych stacjach przed Mikulovem ten sam problem. Zaklejone dystrybutory. Najbliższy tu 48.77694, 16.69306 cena 15.90 kc
Nie wiem ile to potrwa.
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 27.04.2019 23:57

W zeszłym roku w lipcu tankowałem LPG w Brzeclav MOL - dystrybutor zamknięty na kłódkę, trzeba powiadomić obsługę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 06:54

gusia-s napisał(a):W Mikulov ani na Shell ani ciut dalej na Moll nie ma gazu. Na tych stacjach przed Mikulovem ten sam problem. Zaklejone dystrybutory. Najbliższy tu 48.77694, 16.69306 cena 15.90 kc
Nie wiem ile to potrwa.


Na Fejsie na jednej z grup pisalem, że jest jeszcze wcześniej ale to hm... Bylo tydzień temu. Zawsze zostaje jeszcze Shell Schrick, z dość rozsądną ceną. :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.04.2019 10:29

Zgadza się ale tam też dystrybutor zaklajstrowany zastaliśmy :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 28.04.2019 10:50

Chcecie powiedziec ze teraz nie handlują gazem ? 8O

Czy czekają aż ruszy na południe Europy biedota mojego pokroju ? :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 12:31

Kumpel ze Znojma gada, że dostawca, firma Kralupol, nawalił :mrgreen: Silmet, czyli polecona przez Gusie "stacja z tygrysem", ma własny skład i dystrybucję :mrgreen:
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 28.04.2019 20:17

Czy ktoś z Cromaniaków-Gazowników ma doświadczenia w parkowaniu auta z LPG na parkingu podziemnym (np. w Dubrowniku). Można, nie można - ktoś to weryfikuje?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 11:40

CTRX napisał(a):Czy ktoś z Cromaniaków-Gazowników ma doświadczenia w parkowaniu auta z LPG na parkingu podziemnym (np. w Dubrowniku). Można, nie można - ktoś to weryfikuje?


Generalnie, na zadnym podziemnym nie mozna o ile nie ma odpowiedniej wentylacji. Mysle, ze ich prawo budowlane nie rozni sie od naszego (ale nie wiem). Z weryfikacja jest roznie... kolege wyrzucili a ja kitralem auto na podziemnym bo mialem wlew schowany pod klapka.
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 29.04.2019 15:38

Dzięki, ja w sumie też mam pod klapą wiec pewnie nie będzie problemów.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.04.2019 22:57

CTRX napisał(a):Czy ktoś z Cromaniaków-Gazowników ma doświadczenia w parkowaniu auta z LPG na parkingu podziemnym (np. w Dubrowniku). Można, nie można - ktoś to weryfikuje?
W 2012 i 2014 nikt tego nie kontrolował.
Pääkäyttäjä napisał(a):Kumpel ze Znojma gada, że dostawca, firma Kralupol, nawalił :mrgreen: Silmet, czyli polecona przez Gusie "stacja z tygrysem", ma własny skład i dystrybucję :mrgreen:
Będziemy wracać sobota/niedziela ... Ciekawe czy dowiozą hmmm.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2019 08:01

CTRX napisał(a):Dzięki, ja w sumie też mam pod klapą wiec pewnie nie będzie problemów.


W praktyce jest tak, że większość garaży jest zautomatuzowana a np. w Rijece to typek siedział w kantorku i nosa stamtąd nie wychylał.

gusia-s napisał(a):Będziemy wracać sobota/niedziela ... Ciekawe czy dowiozą hmmm.


Mogę spróbować czegoś się dowiedzieć skoro i tak służbowo śmigam do ČR ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.05.2019 01:34

Skoro służbowo to się spróbuj dowiedzieć ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 136
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone