Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 20.05.2019 09:30

W drodze do Cro Premid po drugiej stronie ronda.
Na powrocie MOL
Ostatnio edytowano 07.06.2019 06:37 przez sito_zabrze, łącznie edytowano 1 raz
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 31.05.2019 17:21

Wiem, że sporo osób podróżuje do CRO z północnej Polski. W związku z tym może przyda się Wam namiar na stację BP w okolicach Łodzi. BP jest położona bezpośrednio przy zjeździe Łódź Wschód (numer węzła 22). Zjazd na drogę 713 Tomaszów Mazowiecki oraz Łódź Centrum - drugi zjazd za skrzyżowaniem A1 z A2. Wspomniana stacja BP leży zaraz przy węźle i ma normalne ceny takie jak w mieście. Dzisiejsza obserwcaja LPG na BP: 2,14 zł a na Orlenie na MOP Wiśniowa Góra: 2,79 zł, a Orlen jest to raptem jakieś dwa kilometry dalej tyle że bezpośrednio na autostradzie. Stacja BP jest bezpośrednio przy węźle (jakieś 200m). Trzeba na nim zjechać i po zatankowaniu można od razu wrócić na A1.
Dla zobrazowania link: https://goo.gl/maps/JzoD9RcgKYg5ks7N7
Ahaa obok BP jest KFC jak ktoś lubi kurczaki :-)

PS nie jestem pracownikiem tej stacji :-P
Ostatnio edytowano 01.06.2019 18:46 przez AdamLodz, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.05.2019 23:07

Dzięki ci, dobry człowieku!

Dawniej, jak jeszcze trzeba było jechać przez Łódź, można było zatankować tanie paliwa na stacjach przy Strykowskiej (czy to Orlen, czy BP), ewentualnie na Carrefourze przy CZMP, teraz nie opłaca się zjeżdżać do miasta, więc namiar na tanie paliwo tuż przy autostradzie bardzo się przyda!
:papa: :papa:
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 01.06.2019 07:29

Ja to tylko tak zostawie - znalezione na facebookowej grupie
Załączniki:
20190601_082736.jpg
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 06.06.2019 21:30

gusia-s napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
themat napisał(a):
gusia-s napisał(a):
themat napisał(a):witam, coś nowego wiadomo jak na starym shelu i mol? czy w godzinach późno nocnych nie bedzie problemu?

2 posty wyżej napisałam przecież.

tak... ale ptyam czy coś sie zmieniło od tego czasu,czy na Mol dalej ta sama sytuacja z pachołkami...

Wątpie
Nawet jeśli mieli spsuty dystrybutor to raczej w ich interesie jest jego szybka naprawa.
W razie czego zostaje tankowanie w Brzecławiu
Dystrybutor nie był zepsuty bo normalnie wszystko się na ekranie wyświetlało i wyglądało jakby dopiero co ktoś tankował bo nawet licznik nie był skasowany.
Jak tydzień wcześniej jechaliśmy w tamtą stronę to dystrybutor był zgaszony i owiązany taśmą, więc moim zdaniem na powrocie LPG był tylko, a że było po 22 to postawili pachołki i won ;)
W Czechach to wiadomo czeski film, nie wiadomo co jest grane :mrgreen:
Rozpatrywanie jak jest dziś nie ma sensu bo jutro może być inaczej.
Nie ma też potrzeby lecieć aż na Brzecław bo najbliższa stacja z gazem jest 5 km w bok (na rondzie przy MOL w lewo) https://goo.gl/maps/CY36FL3ieDu9jpaA6

No i Shell przy Lidlu ale tam zawsze drożej trochę.


Rok temu we wrześniu na MOLu też dystrybutor był nieczynny i opachołkowany więc oni tam tak mają.
Od kiedy na Shellu jest LPG ?
Moim zdaniem Permid najpewniejszy, nigdy nie miałem problemu.
Na Benzinie jest jakiś trefny dystrybutor, strasznie z nim walczyłem - nie polecam.
pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2019 04:57

Na Benzině te ich dystrybutory mają jakiegoś ogromnego laga i baaardzo długo napełniają... Gdy miałem francuski piekarnik, to i tak wolałem właśnie Benzinę w Bavorach albo Břeclavi.

Gaz na Shellu w Mikulově - a to nie była prywatna stacja obok? Bo Shell na swoich stronach LPG na tej stacji nie ma za to Mol tak...
Krzysiek70
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek70 » 14.06.2019 12:24

Witam, jaką stację LPG od wjazdu z Węgier przez Letenye proponujecie ? Ja tam będę ok godz. 1 - 2 w nocy najlepiej całodobowa i z możliwością zapłaty kartą.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 14.06.2019 14:04

Czy Tankstelle Temmel Spielfeld jest LPG?
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 14.06.2019 16:02

biagggio napisał(a):Czy Tankstelle Temmel Spielfeld jest LPG?


To Austria wiec moze być trudno o LPG. Parę km dalej przy autostradzie zaraz po wjeździe do Słowenii jest stacja LPG.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.06.2019 16:03

Czy ktoś ostatnio tankował LPG w Austrii? Chodzi mi o aktualne ceny na dużych stacjach przy A2 (Loipersdorf, Graz, Griffen).
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 14.06.2019 16:07

marekkowalak napisał(a):Czy ktoś ostatnio tankował LPG w Austrii? Chodzi mi o aktualne ceny na dużych stacjach przy A2 (Loipersdorf, Graz, Griffen).

Z tego co pamiętam jak jechałem rok temu to w Austrii była tylko jedna stacja lpg przy autostradzie i to na pasie w stronę PL bez możliwości sensownego zjechania na nią jadąc do Cro.
pzdr
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.06.2019 16:25

karus napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Czy ktoś ostatnio tankował LPG w Austrii? Chodzi mi o aktualne ceny na dużych stacjach przy A2 (Loipersdorf, Graz, Griffen).

Z tego co pamiętam jak jechałem rok temu to w Austrii była tylko jedna stacja lpg przy autostradzie i to na pasie w stronę PL bez możliwości sensownego zjechania na nią jadąc do Cro.
pzdr

Po trasie na Słowenię są dwie: jedna na wyjeździe z Wiednia, druga na MOP Loipersdorf. Obie są na pasie w stronę Słowenii i na obie można swobodnie wjechać również z drugiej strony.
Dalej po trasie na Włochy są jeszcze inne: w Grazu (zjazd Graz Flughafen, ale trzeba dojechać ok. 1km), a także w Griffen (BP przy samej autostradzie).

Natomiast moje pytanie nie dotyczyło miejsc stacji, bo to wiem :D . Chodzi mi o aktualne ceny, bo to co pokazują portale, to jakiś kosmos - gaz po 3,50 zł!
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.06.2019 16:28

Kosmos w porównaniu do czego ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.06.2019 16:29

sito_zabrze napisał(a):Kosmos w porównaniu do czego ?


Do cen w Polsce, Chorwacji czy choćby na Słowacji

Jak mam tankować LPG po 3,50, to wolę przejechać 100km na benzynie (tankowanej w Polsce na Auchan po 5 zł) i kupić LPG we Włoszech 50 czy 70gr taniej.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.06.2019 16:35

Ja mimo ze mam maly zbiornik to omijam tankowanie gazu w Austrii.... a nawet gdybym musiał to 30L po 50gr daje 15zł róznicy, myśle ze chyba kwota do przeżycia. Albo dotankowałbym 10L tak zeby tylko do Słowenii lub Cro dolecieć
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone