Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2019 08:03

sito_zabrze napisał(a):
romuald22 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Na 5 wyjazdów do Chorwacji NIGDY nie zdarzyło mi się tankować samodzielnie. Ale może to ja miałem pecha? :D
Albo w ostatnich 2 latach się coś zmieniło, bo tyle czasu akurat mnie tam nie było.
Sprawdzę osobiście za 2 tygodnie.

Sprawdzaj.
Na moje 15 wyjazdów do Chorwacji wielokrotnie tankowałem sam. Czasami zdarzył się uprzejmy pracownik, tak jak ostatnio w Polsce.

(Pracownik zrobi coś żeby było widać, że pracuje. Może jest już na "wylocie".)


Jako byly pracownik stacji i nalewacz gazu powiem Ci ze wątpie w to ze jest/był ma wylocie....



Niedawno obserwowałem, jak facet szarpał się z pistoletem i dystrybutorem - to nie jest takie oczywiste, że zatankowanie gazu jest proste jak obsługa cepa. Dopóki na świecie są ludzie, którzy przypalą wodę, dopóty zawsze będzie ktoś "miły z obsługi" (Orlen i Lotos mają tych, co pomogą zatankować i jakoś ci ludzie nie wyglądają na wylocie).

slawekkg napisał(a):Witam. Pierwszy raz jadę z LPG do Chorwacji. Wszyscy piszą, że w Austrii drogo. Będę jechał tą trasą z noclegiem w Graz https://goo.gl/maps/y9eL8ZcUNnAQNFjk9 . Ktoś się orientuje jak ze stacjami przy A( w Austrii.


Moja czeska mapa podpowiada mi, że między Pasawą a Grazem, są raptem trzy stacje z LPG...
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 25.06.2019 23:47

Czy ktos się orientuje jak wygląda z tankowaniem lpg w Serbi i Czarnogórze, chodzi mi o koncówke pistoletu czy pasuje do naszych aut , czy musze miec przejściówkę??
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.06.2019 08:27

michu1978 napisał(a):Czy ktos się orientuje jak wygląda z tankowaniem lpg w Serbi i Czarnogórze, chodzi mi o koncówke pistoletu czy pasuje do naszych aut , czy musze miec przejściówkę??



Nie trzeba przejściówek, w tych krajach jest końcówka typu włoskiego, czyli taka jak u nas.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 26.06.2019 11:42

super , dzieki
i jeszcze jedno pytanie dot lpg w Serbi trasa na Czarnogórę , jak tu z dostepnością stacji z lpg??
themat
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) themat » 26.06.2019 15:22

michu1978 napisał(a):super , dzieki
i jeszcze jedno pytanie dot lpg w Serbi trasa na Czarnogórę , jak tu z dostepnością stacji z lpg??


Było już kilka razy ale zajrzyj tutaj: mylpg.eu/pl/
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 27.06.2019 11:38

Trasa do Chorwacji przez Zwardoń, Zylinę, Bratysławę, Szombathely, Cakovec, Zagrzeb, Karlovac do Bibinje
https://goo.gl/maps/9Wb1fm6RqP8d4JxQ9
Tankowanie gazu średnio co 250km, proszę o podpowiedź, gdzie najlepiej tankować w okolicach Bratysławy i przy autostradach w Chorwacji?
Jakie są średnie ceny gazu na Słowacji, Węgrzech i w Chorwacji?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.06.2019 15:17

zimarek napisał(a):Trasa do Chorwacji przez Zwardoń, Zylinę, Bratysławę, Szombathely, Cakovec, Zagrzeb, Karlovac do Bibinje
https://goo.gl/maps/9Wb1fm6RqP8d4JxQ9
Tankowanie gazu średnio co 250km, proszę o podpowiedź, gdzie najlepiej tankować w okolicach Bratysławy i przy autostradach w Chorwacji?
Jakie są średnie ceny gazu na Słowacji, Węgrzech i w Chorwacji?

Tankowałem kilka razy w Zlate Piesky. Nie wiem dlaczego strona mylpg podaje, że stacja jest po stronie południowej? Była również po stronie północnej D1.
https://www.mylpg.eu/pl/stacje/slowacja ... 9175F75530

Tankowanie na Węgrzech bym sobie "odpuścił". Ze względu na najwyższą cenę na tej trasie oraz słabą dostępność. Jest MOL zaznaczony przez Ciebie w Szombathely z LPG, ale cena ok. 3,5 PLN za litr. Kiedyś zabrakło, a dowiedziałem się przez przypadek zatrzymując się na jakąś toaletę.

W Chorwacji dostępność LPG dobra. Na głównych stacjach przy autostradach zwykle LPG jest, choć nie na każdej.
Na podanej przez Ciebie trasie zwykle tankowałem TUTAJ.
Całodobowa, można płacić kartą etc.

Przy takim zasięgu radziłbym mieć jednak solidny zapas benzyny.
Nigdy nie wiadomo...
Adam683
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam683 » 27.06.2019 16:08

Dzień dobry
Gdzie ekonomicznie tankować LPG na trasie Warszawa - Chorwacja przez Czechy, Austrie i Słowennie ? :)
bak starcza na ok 470 km. Myślałem że 2 raz zatankujemy gdzieś przy granicy Czech ( Stacja Paliw UNIWAR Łaziska - jest tam LPG??) , później na Słowenii ? .
Z góry dzięuję
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.06.2019 16:33

Adam683 napisał(a):Dzień dobry
Gdzie ekonomicznie tankować LPG na trasie Warszawa - Chorwacja przez Czechy, Austrie i Słowennie ? :)
bak starcza na ok 470 km. Myślałem że 2 raz zatankujemy gdzieś przy granicy Czech ( Stacja Paliw UNIWAR Łaziska - jest tam LPG??) , później na Słowenii ? .
Z góry dzięuję


Ja bym tankował na wysokości Zabrza przy A1
Potem w Mikulovie lub Brzecławiu w zależności któredy jedziesz. No a potem juz w Cro
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 27.06.2019 18:08

sito_zabrze napisał(a):
Adam683 napisał(a):Dzień dobry
Gdzie ekonomicznie tankować LPG na trasie Warszawa - Chorwacja przez Czechy, Austrie i Słowennie ? :)
bak starcza na ok 470 km. Myślałem że 2 raz zatankujemy gdzieś przy granicy Czech ( Stacja Paliw UNIWAR Łaziska - jest tam LPG??) , później na Słowenii ? .
Z góry dzięuję


Ja bym tankował na wysokości Zabrza przy A1
Potem w Mikulovie lub Brzecławiu w zależności któredy jedziesz. No a potem juz w Cro


Mój bak 36l. - wystarcza na ok 350 km spokojnej jazdy przy pełnym załadowaniu 5 os. + bagaż + box dachowy. Pokonuję trasę z Podlasia. Ostatnie tankowanie w kraju Orlen Chałupki lub BP Mszana. Starcza na dojazd do Brzecławia (tam nocleg w okolicy). Tankuję w Brzeclaw MOL, przejeżdżam Austrię na jednym baku i kolejne tankowanie tuż za granicą w Słowenii. (odpuszczam sobie szukanie LPG w Austrii). Potem stacje z LPG są dość często rozmieszczone zarówno w Slo jak i Cro.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 28.06.2019 12:34

romuald22 napisał(a):.....
W Chorwacji dostępność LPG dobra. Na głównych stacjach przy autostradach zwykle LPG jest, choć nie na każdej.
Na podanej przez Ciebie trasie zwykle tankowałem TUTAJ.
Całodobowa, można płacić kartą etc.

Przy takim zasięgu radziłbym mieć jednak solidny zapas benzyny.
Nigdy nie wiadomo...

A powiedz mi na autostradzie zwykle na każdej stacji? jaka cena mniej więcej?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 28.06.2019 18:43

zimarek napisał(a):
romuald22 napisał(a):.....
W Chorwacji dostępność LPG dobra. Na głównych stacjach przy autostradach zwykle LPG jest, choć nie na każdej.
Na podanej przez Ciebie trasie zwykle tankowałem TUTAJ.
Całodobowa, można płacić kartą etc.

Przy takim zasięgu radziłbym mieć jednak solidny zapas benzyny.
Nigdy nie wiadomo...

A powiedz mi na autostradzie zwykle na każdej stacji? jaka cena mniej więcej?


Cena 5.20 kuny.
Zwykle na co drugiej , trzeciej stacji :oczko_usmiech:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.06.2019 21:50

zimarek napisał(a):A powiedz mi na autostradzie zwykle na każdej stacji? jaka cena mniej więcej?

Przeca napisałem, ze nie na każdej. :)
Ceny mniej więcej ok. 5 HRK.

Tutaj masz stacje z LPG w Chorwacji. Ale też na 100% bym nie ufał.
https://www.mylpg.eu/stations/croatia/#map

Lub tutaj. Chociaż niektóre ceny niezaktualizowane.
http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US

Na twojej trasie i tym zasięgu (pisałeś, że w Cro autostrada) to zatankowałbym po Sv.Križu - Bosiljevo/Dobra - Obrovac/Jesenice.
Powodzenia.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 02.07.2019 21:37

cena 4,75 HRK na autostradzie, w miastach 4,55 HRK
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.07.2019 11:56

Adam683 napisał(a): Myślałem że 2 raz zatankujemy gdzieś przy granicy Czech ( Stacja Paliw UNIWAR Łaziska - jest tam LPG??) , później na Słowenii ? .
Z góry dzięuję
Jest ale bez sensu bo drogo - 2.45 zl, zaraz za granicą w Czechach na Euro Oil jest tańszy, dziś 13,9 koron czyli jakieś 2.32 zł. a że i tak po winietę się tu zajeżdża to szkoda zachodu na UNIWAR.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 141
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone