Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.07.2019 00:37

kris755 napisał(a):ten MOP Loipersdorf jest na 105 czy 150km za wiedniem? w kierunku słowenii



105 km, za węzłem Pinkafeld .

Tutaj
Wojol
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojol » 14.07.2019 20:47

Witam,
zawsze jeździłem do Chorwacji przez Węgry autem w benzynie a w tym roku mam do wyboru auto w dislu oraz w lpg i zastanawiam się który środek transportu będzie wygodniejszy oraz będzie się bardziej opłacał.
W moim przypadku spalanie ropy to ok. 7l na 100km natomiast gazu około 11l na 100.
Na pełnej butli jestem w stanie zrobić około 300km.
Wyjeżdżam z Katowic i jadę na Pag.
Preferowałbym jazdę autem z gazem jednak jaką trasę wybrać, w których miejscach są stację LPG na których musiałbym tankować?
Czy są strony które policzą mi cene takiej trasy z zaznaczeniem stacji?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2019 20:53

Stacje są >>> https://www.mylpg.eu/
kris755
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris755 » 14.07.2019 20:58

tankujesz w pl w cieszynie
nastepnie w czechach niedaleko granicy jest shell prz takim rondzie po lewej stronie
dalej w austrii za wiedniem na 105hm jedyna w austrii na tej trasie
i dalej juz w chorwacji po przekroczeniu granicy

od lat zawsze tak robie
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.07.2019 21:07

Wojol napisał(a):Witam,
zawsze jeździłem do Chorwacji przez Węgry autem w benzynie a w tym roku mam do wyboru auto w dislu oraz w lpg i zastanawiam się który środek transportu będzie wygodniejszy oraz będzie się bardziej opłacał.
W moim przypadku spalanie ropy to ok. 7l na 100km natomiast gazu około 11l na 100.
Na pełnej butli jestem w stanie zrobić około 300km.
Wyjeżdżam z Katowic i jadę na Pag.
Preferowałbym jazdę autem z gazem jednak jaką trasę wybrać, w których miejscach są stację LPG na których musiałbym tankować?
Czy są strony które policzą mi cene takiej trasy z zaznaczeniem stacji?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam


Jakie to auto i jaki silnik ?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 14.07.2019 21:36

Wojol napisał(a):Witam,
zawsze jeździłem do Chorwacji przez Węgry ...
Preferowałbym jazdę autem z gazem jednak jaką trasę wybrać, w których miejscach są stację LPG na których musiałbym tankować?

Tankujesz:
- Katowice do pełna
- Węgierska Górka dotankowanie
- Zlate piesky po 257 km
- Letenye po 284 km - w mieście lub na starym przejściu (jak skończą remont mostu)
A w HR to już wszędzie
Wojol
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojol » 15.07.2019 10:46

Dzięki za odpowiedź,skorzystam z rady papse i spróbuję zatankować w ten sposób jak zasugerował.
Wybiorę trasę przez węgry ponieważ na samych winietach dużo zaoszczędzę jadąc na 7dni.
Jeżeli jakaś z tych stacji ominę to nie będzie problemu z znalezieniem kolejnej bo np. na węgrzech podobno nie ma stacji z lpg a jak są to strasznie drogie.
Sito_zabrze Touran 1.6mpi
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2019 10:58

Wojol napisał(a):Dzięki za odpowiedź,skorzystam z rady papse i spróbuję zatankować w ten sposób jak zasugerował.
Wybiorę trasę przez węgry ponieważ na samych winietach dużo zaoszczędzę jadąc na 7dni.
Jeżeli jakaś z tych stacji ominę to nie będzie problemu z znalezieniem kolejnej bo np. na węgrzech podobno nie ma stacji z lpg a jak są to strasznie drogie.
Sito_zabrze Touran 1.6mpi


Ja w poprzednim aucie tez mialem tylko 300km zasięgu na LPG

Robiłem tak. Wyjazd z Zabrza z pełnym bakiem. Dojazd do Mikulova. Tankowanie. Kierunek Wiedeń. Na obwodnicy Wiednia przełączałem na benzynę, tempomat na 80 km/h. Za Wiedniem znowu na LPG. Dojazd do Słoweni i tam kolejne tankowanie gazu na autobanie za 0,7E :mrgreen:

Straty poniesione za jazde na benzynie to jakieś 7-10zł.....
Bak z benzyną zatankowany do pełna. Po powrocie wskazówka z benzyny ledwo drgnęła.... trasa 2400km
Wojol
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojol » 15.07.2019 11:48

Ja znowu wolałbym ominąć drogę przez Austrię i jechać przez Węgry ze względu na ceny winiet.
Na węgrzech mogę zapomnieć o lpg?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 15.07.2019 17:43

Wojol napisał(a):Na węgrzech mogę zapomnieć o lpg?

Nie całkiem, po trasie masz stacje z lpg w Lenti. Cena 231,9 forintów za lpg przeciw około 385 za PB95. Myślę, że i tak się opłaca.
Poprzednio pisząc o tankowaniu w Letenye, miałem na myśli stronę Chorwacką przejścia granicznego.
Załączniki:
LPG Lenti.jpg
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 15.07.2019 22:36

Witajcie. Jedziemy w tym roku trasą przez Słowację i Węgry na LPG o pojemności niecałe 300 km na bak.
Będziemy jechać przez Zwardoń (gdzieś tam można zatankować?) A pózniej Żylina-Bratysława-Gyor-Szombathely-Letenye i w dół aż do Omiša ;)
Gdzie polecacie tankować co te powiedzmy 250 km?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2019 22:38

kris755 napisał(a): dalej w austrii za wiedniem na 105hm jedyna w austrii na tej trasie
jaka jedyna? Przed Grazem jeszcze jest PRORast LPG station
Neudorf bei Ilz 163, 8262 Neudorf bei Ilz, Austria
+43 3385 66099
https://maps.app.goo.gl/9VyVqBwHYvjtH4kZ7
Dystrybutor z tyłu za budynkiem. Zawsze kilkanaście centów taniej niż na Loipersdorf.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 15.07.2019 22:43

volka napisał(a):Witajcie. Jedziemy w tym roku trasą przez Słowację i Węgry na LPG o pojemności niecałe 300 km na bak.
Będziemy jechać przez Zwardoń (gdzieś tam można zatankować?) A pózniej Żylina-Bratysława-Gyor-Szombathely-Letenye i w dół aż do Omiša ;)
Gdzie polecacie tankować co te powiedzmy 250 km?

W Węgierskiej górce przed Zwadroniem masz Orlen. Dzwoniłem z ciekawości dzisiaj, 2.09 lpg.
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 15.07.2019 23:19

rufus295 napisał(a):
volka napisał(a):Witajcie. Jedziemy w tym roku trasą przez Słowację i Węgry na LPG o pojemności niecałe 300 km na bak.
Będziemy jechać przez Zwardoń (gdzieś tam można zatankować?) A pózniej Żylina-Bratysława-Gyor-Szombathely-Letenye i w dół aż do Omiša ;)
Gdzie polecacie tankować co te powiedzmy 250 km?

W Węgierskiej górce przed Zwadroniem masz Orlen. Dzwoniłem z ciekawości dzisiaj, 2.09 lpg.



Ok a dalej ta trasą?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2019 23:23

volka napisał(a):
rufus295 napisał(a):
volka napisał(a):Witajcie. Jedziemy w tym roku trasą przez Słowację i Węgry na LPG o pojemności niecałe 300 km na bak.
Będziemy jechać przez Zwardoń (gdzieś tam można zatankować?) A pózniej Żylina-Bratysława-Gyor-Szombathely-Letenye i w dół aż do Omiša ;)
Gdzie polecacie tankować co te powiedzmy 250 km?

W Węgierskiej górce przed Zwadroniem masz Orlen. Dzwoniłem z ciekawości dzisiaj, 2.09 lpg.



Ok a dalej ta trasą?

Wsześniejszy post >>> lpg-na-trasach-do-chorwacji-t9948-2130.html#p2083413
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 143
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone