Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 11:38

CTRX napisał(a):
SmQ napisał(a):Na jednej stronie znalazłem info:
jadąc z Mikulowa na 190 km przed Grazem jest stacja z LPG. Na znaku drogowym informującym o stacji benzynowej jest doklejona żółta nalepka LPG.
Tylko czy to oznacza, że 190 kilometrów przez Grazem, czy na 190 kilometrze przed Grazem? Bo niejasny dla mnie ten opis.
Wg. innej strony (mylpg), którą znalazłem ze spisem stacji w Austrii to może ta stacja?:
austriaa.png


Chodzi zapewne o słynny Loipersdorf: [nie moge wstawiac linkow]
Z Mikulova do tej stacji jest ok 190 km.
Jest też inna stacja bliżej Grazu: [nie moge wstawiac linkow]

Dopisałem je sobie do listy. Jednak do Słowenii spokojnie dojadę moim autem, nawet jak będzie kilka km na benzynie, to jakoś to przeżyję.

Moja lista ostatecznie wygląda tak:
1. Polska. Cieszyn przed samą granicą z Czechami.

2. Czechy. Stacja Mikulov - kilometr przed granicą z Austrią. K Vapence 692 Nazwa stacji Maroli.
Po prawej stronie drogi którą jedziemy - naprzeciwko Shella zaraz na początku miasta. Na rondzie skręcamy w lewo kierunku na zamek widoczny na wzgórzu - dystrybutor jest po prawej na wjeździe.
cena LPG ~2,80zł

3. Austria (można ominąć i jechać do Słowenii):
PRORast LPG station Neudorf bei Ilz 163, 8262 Neudorf bei Ilz
Dystrybutor z tyłu za budynkiem

Dalej za Wiedniem druga, ale droższa:
[nie moge wstawiac linkow]

4. Słowenia. Stacja na granicy Austrii i Słowenii po Słoweńskiej stronie. Nazwa stacji Petrol BS Sentilj
cena LPG ~2,70zł

Jeśli się minie, to jest jeszcze jedna Maribor:
[nie moge wstawiac linkow]

5. Chorwacja. Na 264 km od stacji w Grazu zaraz po przejechaniu bramek autostrady w Zagrzebiu jest stacja LPG. Na Chorwacji stacje LPG są oznaczone napisem PLIN lub GPL pod znakiem stacji benzynowej. Jeżeli ją przegapimy to za kilkadziesiąt kilometrów jest następna.

Na Chorwacji LPG jest na pewno na wszystkich stacjach paliw o nazwie TIFON które są w kolorach czarno żółtych z logiem orła/jastrzębia.


Ostatni punkt - w sumie wolalbym gdzies dalej w kierunki Breli tankowac, bo zasieg bedzie wiekszy ze Slowenii, niz ten Zagrzeb. Z tego co na mylpg patrze, to w Chorwacji raczej sporo tego jest, wiec moze po prostu na trasie na "pierwszej lepszej" sie juz zatrzymywac?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 14.08.2019 11:51

W Zagrzebiu polecam zjechać na Lublianska Avenija po lewej jest stacja Tifon różnica około 37 groszy a tym co przepłacasz przy autostradzie na Lucko.Dzisiejsza cena to 4.12 kun za litr .Cena przy autostradzie to 4,74kun.
Stracisz 10 minut ale zyskasz przejazd do Karlovac za darmo :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 14.08.2019 11:58

pääkäyttäjä napisał(a):
Wojol napisał(a):Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja jaka jest średnia cen gazu w tych krajach?

Średnio to w Czechach 14.10 Kč, Austrii 0,77 €, Słowenii 0.62 € i Chorwacji - 4.5 kn.

Widziane ceny to w Czechach około 13.60 kc w Chorwacji tanio jest w centrum Zagrzebia około 4.14 a 4.27kn i cena z Trogiru z dziś rana to 4.01 potwierdzone przez kolegę.Słowenia 0.61e.
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 12:03

To w sumie tanio. Można płacić Revolutem kartą normalnie na tych stacjach?

Jeśli tak to Revolut mi pokazuje:
CZK 0,1682 kurs
HRK 0,5877 kurs

więc by wychodziło 2,28 zł Czechy i 2,35 zł Chorwacja. To w zasadzie przyzwoicie, bo myślałem, że powyżej 3 zł trzeba się spodziewać.
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 12:06

kodens79 napisał(a):W Zagrzebiu polecam zjechać na Lublianska Avenija po lewej jest stacja Tifon różnica około 37 groszy a tym co przepłacasz przy autostradzie na Lucko.Dzisiejsza cena to 4.12 kun za litr .Cena przy autostradzie to 4,74kun.
Stracisz 10 minut ale zyskasz przejazd do Karlovac za darmo :)


Myślę, że w ogóle nie będę tam tankował, bo jeśli w Słowenii mam tankowanie za granicą lub w Maribor, to do Zagrzeba jest raptem ile - 130km? To za wcześniej, lepiej gdzieś dalej na trasie do Breli, tylko kwestia właśnie gdzie. Czy coś sprawdzonego dalej macie :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 14.08.2019 17:53

SmQ napisał(a):To w sumie tanio. Można płacić Revolutem kartą normalnie na tych stacjach?

Jeśli tak to Revolut mi pokazuje:
CZK 0,1682 kurs
HRK 0,5877 kurs

więc by wychodziło 2,28 zł Czechy i 2,35 zł Chorwacja. To w zasadzie przyzwoicie, bo myślałem, że powyżej 3 zł trzeba się spodziewać.

W CZ płaciłem kartą tylko na tych większych , na tych małych zazwyczaj chcą gotówkę.
Jeśli chodzi o Cro to tylko i wyłącznie płacę Revolutem i nie ma problemu.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 14.08.2019 18:01

SmQ napisał(a):
kodens79 napisał(a):W Zagrzebiu polecam zjechać na Lublianska Avenija po lewej jest stacja Tifon różnica około 37 groszy a tym co przepłacasz przy autostradzie na Lucko.Dzisiejsza cena to 4.12 kun za litr .Cena przy autostradzie to 4,74kun.
Stracisz 10 minut ale zyskasz przejazd do Karlovac za darmo :)


Myślę, że w ogóle nie będę tam tankował, bo jeśli w Słowenii mam tankowanie za granicą lub w Maribor, to do Zagrzeba jest raptem ile - 130km? To za wcześniej, lepiej gdzieś dalej na trasie do Breli, tylko kwestia właśnie gdzie. Czy coś sprawdzonego dalej macie :)

Jedynymi stacjami gdzie tankuję LPG jest właśnie Zagrzeb i Trogir .
Po trasie przy autostradzie zdecydowana większość posiada LPG.
Polecam stacje INA i Tifon nigdy nie miałem z nimi problemów.
Najbliższe stacje koło Breli są w Omisiu i Makarskiej
ceny lpg to około 4,44kn.Na Petrolu przed zjazdem na MAkarską masz 4,74kn.
Tu masz fajna mapę https://map.hak.hr/?lang=hr&s=mireo;roa ... 1&poi=B511
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 18:22

Dzieki kolego. Kolo samej Breli to cos tam znajde, juz patrzylem na mylpg. Do Slowenii mam rozplanowane wszystko, tak jak na liscie wklejalem. Zostaje mi trasa po samej CRO. Od Slowenii ze stacji ponad 500km (moze 550), wiec gdzies przy autostradzie jeszcze bede musial zajechac.

W Czechach karta zaplace? Bo koron nie chce mi sie kupowac.
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 19:01

Wg. MyLPG jest platnosc karta w Czechach, wiec ok. Ciekawe jak te stacje we Slowenii.

Od Zagrzebia do Trogiru jakies 380km mi mapa pokazuje, masz taki zasieg?

Ja poszukam chyba czegos pomiedzy tymi dwiema, jakies 300-350km od stacji w Slowenii, bo Zagrzeb troche za blisko mam od niej, a Trogir za daleko (nie dojade na jednym baku od Slowenii).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 19:16

Przecież ani Czechy ani Słowacja to nie krak trzeciego świata i prawie wszędzie da sie płacić kartą...
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 19:44

Niby tak, ale lepiej zapytac, niz potem sie zdziwic. O Slowenie akurat pytalem, nie Slowacje.

Rozne historie slyszalem juz, wiec lepiej nie zostac z pustym bakiem na trasie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 20:52

Miało być Słowenia ale automatyczna kontrola pisowni zmieniła na Słowację. Každopádně, nie miałem nawet problemu z płaceniem za gaz w Bavorach, gdzie była mała budka i zbiornik na LPG. W Słowenii też nie - no chyba, że płacisz Amexem, to może...
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 15.08.2019 06:23

Dzieki, to fajno. Place Revolutem, bo ma dobry kurs i nie musze kupowac koron, czy kun.
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 16.08.2019 11:31

SmQ napisał(a):
CTRX napisał(a):
SmQ napisał(a):
Ja też chcę kupić winietę, bo jadę z dzieckiem i nie będę kombinował z objazdami. Chce jednak to zrobić na miejscu, bo jest za 30 EUR z tego co widzę, a w polsce już nie zdążę online i jest trochę droższa (178-219zł na stronach widzę).

Wyżej kolega pisał:
Słoweńską kupujemy na granicy w sklepiku po prawej stronie za 15 euro na 7 dni lub 30 euro na 30 dni (zaraz za sklepikiem jest stacja LPG)

Więc jeśli to jest w jednym miejscu, to bym od razu zrobił tankowanie + winieta w jednym miejscu.


Tak jak pisałem wcześniej - pierwsza stacja LPG w Słowenii jest tuż za granicą z Austrią, ale musisz ustawić się na właściwym pasie - trzymaj się prawej strony, bo inaczej wyrzuci cię na autostradę i nie będzie powtórnej możliwości zjazdu na nią. Ja to odbicie przegapiłem i wylądowałem kilka km dalej pod Mariborem. Winietę miałem jednak na szybie od początku.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 16.08.2019 14:08

SmQ napisał(a):Wg. MyLPG jest platnosc karta w Czechach, wiec ok. Ciekawe jak te stacje we Slowenii.

Od Zagrzebia do Trogiru jakies 380km mi mapa pokazuje, masz taki zasieg?

Ja poszukam chyba czegos pomiedzy tymi dwiema, jakies 300-350km od stacji w Slowenii, bo Zagrzeb troche za blisko mam od niej, a Trogir za daleko (nie dojade na jednym baku od Slowenii).

Akurat mój bak gazu pozwala mi przejechac około 430 a 470km .
Możesz tankowac przed tunelem Sv.Rok jest stacja Ina lub za tunelem na Tifonie ale to już ci zabraknie kilkunastu kilometrów .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone