Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 16.08.2019 20:26

Nie polecam stacji PETROL po stronie słoweńskiej po przekroczeniu granicy z Austrią.. Po zatankowaniu ichniejszego gazu silnik słabiej ciągnął, potrzebował więcej obrotów żeby zmienić bieg, generalnie zrobiłem 60 kilometrów mniej w porównaniu z innymi stacjami m.in Uniwar i Bliska w PL, MOL w Czechach i Crodux w CRO. Trasa autostradą na tempomacie więc porównywalnie. Z tego co zauważyłem nie tylko ja narzekałem na jakość LPG w Słowenii.
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 16.08.2019 22:09

CTRX napisał(a):
SmQ napisał(a):
CTRX napisał(a):
SmQ napisał(a):
Ja też chcę kupić winietę, bo jadę z dzieckiem i nie będę kombinował z objazdami. Chce jednak to zrobić na miejscu, bo jest za 30 EUR z tego co widzę, a w polsce już nie zdążę online i jest trochę droższa (178-219zł na stronach widzę).

Wyżej kolega pisał:
Słoweńską kupujemy na granicy w sklepiku po prawej stronie za 15 euro na 7 dni lub 30 euro na 30 dni (zaraz za sklepikiem jest stacja LPG)

Więc jeśli to jest w jednym miejscu, to bym od razu zrobił tankowanie + winieta w jednym miejscu.


Tak jak pisałem wcześniej - pierwsza stacja LPG w Słowenii jest tuż za granicą z Austrią, ale musisz ustawić się na właściwym pasie - trzymaj się prawej strony, bo inaczej wyrzuci cię na autostradę i nie będzie powtórnej możliwości zjazdu na nią. Ja to odbicie przegapiłem i wylądowałem kilka km dalej pod Mariborem. Winietę miałem jednak na szybie od początku.

Przegapic nie moge, bo musze winiete tam kupic. :) Wiec nawet jesli nie zatankuje, to musze tam zajechac. Rozumiem, ze to ta stacja?:
Screenshot_20190816-230628_Maps.jpg


Nawi faktycznie pokazuje tuz za granica i w prawo zjazd.

To ciekawe co piszecie o tym Slowenskim gazie. Czyzby byl jakis nisko kaloryczny? Teoretycznie przy tempomacie powinienem spokojnie zejsc do spalania 11-12l, a to da zasieg 400-450km, ale to przy mega stabilnej jezdzie i bez przekraczania predkosci ;)
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 16.08.2019 22:24

Wczoraj jechałem i zatankowałem na MOL-u w Mikulowie ale coś słabe ciśnienie było w dystrybutorze bo weszło 5 litrów mniej niż zazwyczaj. W związku z powyższym nie dojechałem do Chorwacji i musiałem zatankować w Słowenii. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem stacji z LPG dodatkowo oznaczonych autoplin. Tuż przy autostradzie w Słowenii są kolejno trzy stacje z gazem i do tego dobrze oznaczone tak, że już z daleka widać. Co do jakości, też mam dziwne wrażenie, że trzeba mocniej cisnąć na gaz ale teren też bardziej górzysty więc to może być złudne wrażenie. Cena 0.589 euro za litr.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.08.2019 12:27

Jaka cena LPG na stacji Jurki.Wybieram sie jutro do Budapesztu.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 18.08.2019 14:08

Czy na tej stacji Maroli w Mikulovie można płacić kartą?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2019 16:28

agulus napisał(a):Czy na tej stacji Maroli w Mikulovie można płacić kartą?


Chyba MOL? Tak, da się płacić kartą.

kodens79 napisał(a):Jaka cena LPG na stacji Jurki.Wybieram sie jutro do Budapesztu.


Średnia cena to 0.54 EUR (na ich stronie nie ma cen z każdej stacji).
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 18.08.2019 16:55

pääkäyttäjä napisał(a):
agulus napisał(a):Czy na tej stacji Maroli w Mikulovie można płacić kartą?


Chyba MOL? Tak, da się płacić kartą.

kodens79 napisał(a):Jaka cena LPG na stacji Jurki.Wybieram sie jutro do Budapesztu.


Średnia cena to 0.54 EUR (na ich stronie nie ma cen z każdej stacji).

MOL jest chyba dalej Maroli jest obok Lidl naprzeciwko Shell
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.08.2019 17:01

agulus napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
agulus napisał(a):Czy na tej stacji Maroli w Mikulovie można płacić kartą?


Chyba MOL? Tak, da się płacić kartą.

kodens79 napisał(a):Jaka cena LPG na stacji Jurki.Wybieram sie jutro do Budapesztu.


Średnia cena to 0.54 EUR (na ich stronie nie ma cen z każdej stacji).

MOL jest chyba dalej Maroli jest obok Lidl naprzeciwko Shell

Dokładnie to na terenie stacji Shell.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2019 17:10

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego tak upieracie się przy tej zatłoczonej stacji jak w Bavorach jest Benzina a ciut wcześniej mała pompa z LPG (można płacić kartą). No chyba, że jedziecie po 22...
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 19.08.2019 05:54

Hej, dzieki wszystkim za pomoc. Dojechalismy wczoraj. Bez problem widac stacje Mar(i)oli, potem w Slowenii w prawo za sama granica, tez trafilismy, kolejne tankowanie juz w Cro, ale tam jest duzo stacji przy autostradzie. Na kazdej w Chorwacji byla ta sama cena gazu - 4.74. Na kazdej placilem karta. Dojechalismy bezpiecznie do Breli, pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2019 08:52

kodens79 napisał(a):
agulus napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
agulus napisał(a):Czy na tej stacji Maroli w Mikulovie można płacić kartą?
Chyba MOL? Tak, da się płacić kartą.

kodens79 napisał(a):Jaka cena LPG na stacji Jurki.Wybieram sie jutro do Budapesztu.
Średnia cena to 0.54 EUR (na ich stronie nie ma cen z każdej stacji).


MOL jest chyba dalej Maroli jest obok Lidl naprzeciwko Shell

Dokładnie to na terenie stacji Shell.
Od tego roku LPG obok Lidla na terenie Shella jest z samoobsługowego automatu. Przyjmuje płatności karta jak i w gotówce. Instrukcja obsługi jest również w jęz. polskim.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 19.08.2019 09:00

I to jest dobra, konkretna informacja Dzięki
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 19.08.2019 09:04

Kolejny wyjazd do CRO i kolejny raz brak problemów z LPG :) Najpierw dotankowanie do pełna na stacji Orlen w Chałupkach (trzeba zjechać z autostrady na pierwszym zjedzie za czeską granicą i wjechać na chwilę do Polski :) Kolejne dotankowanie do pełna na stacji Benzina w Bavorach. Tam przed północą była spora kolejka do dystrybutora (5 samochodów przede mną i za mną też już było kilka. Sami Polacy :D ). Stacji Maroli nie polecam gdy nie macie przy sobie Koron Czeskich. 2 lata temu w jedną stronę nie miałem problemu ale na powrocie powiedzieli że terminal nie działa i nie można płacić kartą i musiałem zapłacić w Euro, które przeliczali po niekorzystnym kursie. Dowiedziałem się potem że tak tam praktykują że ściemniają że terminal się zepsuł. Ale wracając do tematu... Gazu z Czech starczyło już na dojazd do Chorwacji objazdem autostrad w Słowenii przez Bad Radkersburg i Ormoż. Potem tankowanie do pełna na stacji Crodux przed Varażdinem i tamtejszego gazu wystarczyło na 456km, bo skończył się gdzieś przed Splitem :) Ogólnie polecam gaz z Crodux-a bo na długo starcza. Polskiego gazu zwykle starcza mi na przejechanie ok 400km na pełnym zbiorniku, a na tym z Crodux-a dało się wyrobić 50km więcej ;) ;) Brak problemów z płaceniem kartą, wszędzie dało się bez problemu. Ceny LPG w Cro 4,74HRK przy autosradach, poza autostradami 4,44HRK.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2019 12:53

agulus napisał(a):I to jest dobra, konkretna informacja Dzięki
Tylko, że jest to najdroższy na tej trasie gaz w Czechach, zawsze kilka koron więcej niż na stacjach tuż przed lub tuż za, np. na kolejnej stacji MOL też można kartą płacić.
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 19.08.2019 13:18

Cofam stwierdzenie, że słoweński gaz jest gorszy jakościowo. Pobiłem na nim rekord długości trasy, mimo że poprzedni rekord był przy niższej średniej prędkości. Tankowałwm na PETROLU.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone