Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2019 18:16

Dedeusz napisał(a):Jadę do Cro z Jeleniej Góry. Będę tankowal gdzieś w Znojmo lub okolicy polecacie coś?


Całodobowa to MOL Chvalovice, kawałek od przejścia Kleinhaugsdorf/Hatě. Na obrzeżach Znojma jest jeszcze Eika, mają LPG i CNG.
Wojol
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojol » 06.08.2019 19:13

Panowie wcześniej bardzo fajnie zrobiliście mi listę stacji na których musiałbym zatankować gaz(max co 300km)podając dokładny adres stacji na trasie przez Węgry tak, co mógłbym sobie zaznaczyć punkty na gpsie jednak wszystko się zmieniło i jadę za 2tyg trasą PL-Czechy-Austra-Słowenia(omijam autostrady)- Pag Chorwacja czy jesteście w stanie znów pomóc i wskazać stację/zaplanować trasę ?
W każdym z tych krajów tankowanie odbywa się bezproblemowo i nie potrzeba żadnych przejściówek i na większości stacji LPG jest?
Z góry dziękuje
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 07.08.2019 08:28

W Austrii jest bardzo mało stacji z LPG. Jest słynny Loipersdorf 100 km za Wiedniem i kilka innych wymienionych na tym forum - musisz przeszukać wpisy. Ja przeskakuję Austrię bez tankowania.
Ostatnie w Czechach - Mikulov a potem dopiero Słowenia - Maribor. Jadę jednak autostradą i pokonuję krótszy odcinek, niż po lokalnych drogach. Także spalanie mam mniejsze. Poza tym gaz jest na większości stacji. W Słowenii i Chorwacji na stacjach OMV często nie ma gazu. Zawsze są na Petrol i Crodux.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2019 11:03

Wojol napisał(a):Panowie wcześniej bardzo fajnie zrobiliście mi listę stacji na których musiałbym zatankować gaz(max co 300km)podając dokładny adres stacji na trasie przez Węgry tak, co mógłbym sobie zaznaczyć punkty na gpsie jednak wszystko się zmieniło i jadę za 2tyg trasą PL-Czechy-Austra-Słowenia(omijam autostrady)- Pag Chorwacja czy jesteście w stanie znów pomóc i wskazać stację/zaplanować trasę ?
W każdym z tych krajów tankowanie odbywa się bezproblemowo i nie potrzeba żadnych przejściówek i na większości stacji LPG jest?
Z góry dziękuje

A nie możesz sobie sam zaplanować z mylpg.eu :?: :roll: To nie jest przecież takie trudne.
W Austrii na słynnym Loipersdorf nie opłaca się tankować, znacznie droższy lpg niż w innych krajach ... dochodzi do prawie 1eu (0,899eu) 8O, nieco dalej w okolicy zjazdu 138 na Ilz jest PRORast i tam poniżej 0,8 eu ale kilka razy trafiliśmy na nie działający dystrybutor albo brak lpg.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2019 12:18

LPG na Eni w Loipersdorf jest aktualnie po 0.86 EUR - droższe jest tylko któreś BP za Wiedniem... jak miałem auto na LPG, to wspomagałem się mapy.cz - wpisując wybrane miasto+lpg plus oczywiście mylpg.eu
Wojol
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojol » 08.08.2019 18:27

Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja jaka jest średnia cen gazu w tych krajach?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2019 09:00

Wojol napisał(a):Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja jaka jest średnia cen gazu w tych krajach?

Średnio to w Czechach 14.10 Kč, Austrii 0,77 €, Słowenii 0.62 € i Chorwacji - 4.5 kn.
WiesławWojnar86
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiesławWojnar86 » 13.08.2019 00:23

Moja trasa z 6 sierpnia 2019
Warszawa - Pula
Tankowanie co ok.300 km

1. stacja Bytom Circle K ulica Hutnicza 27
cena LPG 1,83zł
2. stacja Mikulov (Czechy kilometr przed granicą z Austrią) K Vapence 692 Nazwa stacji Maroli (po lewej stronie - dystrybutor jest po prawej stronie stacji na wjeździe)
cena LPG 2,78zł
3. stacja na granicy Austrii i Słowenii po Słoweńskiej stronie Nazwa stacji Petrol BS Sentilj
cena LPG 2,62zł
4. stacja w Chorwacji na autostradzie do Puli Nazwa stacji INA
cena LPG 2,89zł

Cena gazu w Puli 4,33kuny (ok 2,6zł/l)
Przejazd do Puli kosztował mnie 313zł

Winiety
Czeską nalezy kupić na pierwszej stacji po prawej stronie po przekroczeniu granicy
(ja niestety kupiłem na BP w Polsce za 80zł na 7dni)
Austriacką kupiłem on-line za 9,2 euro na 10 dni (trzeba pamiętać że można ją kupić nie później niż 18 dni przed wyjazdem)
Słoweńską kupujemy na granicy w sklepiku po prawej stronie za 15 euro na 7 dni lub 30 euro na 30 dni (zaraz za sklepikiem jest stacja LPG)
W Chorwacji przejazd autostradą do Puli 31zł
Załączniki:
trasa1.JPG
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 08:56

Czołem wszystkim. W niedzielę i my ruszymy w stronę Chorwacji, do Breli.

Mam auto na LPG, więc zacząłem czytać, ale przebrnięcie przez blisko 150 stron tego wątku jest nieco kłopotliwe :)

Jedziemy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Czytałem, że teraz ciężej ominąć autostradę w Słowenii, więc chyba nie będziemy kombinować, tylko normalnie kupimy winietę na stacji.

Ok, tak więc po kolei. Plan jest taki:
1. Polska Cieszyn obok granicy
2. Czechy Mikulov (stacja Maroli) po prawej
3. Austria - ?? (teoretycznie patrzę, że z Mikulova do Słowenii bym nawet dojechał, ale wolę zatankować i tutaj)
4. Słowenia - ?? Maribor?
5. Chorwacja w Zagrzebiu po przejechaniu granicy

Na jednej stronie znalazłem info:
jadąc z Mikulowa na 190 km przed Grazem jest stacja z LPG. Na znaku drogowym informującym o stacji benzynowej jest doklejona żółta nalepka LPG.

Tylko czy to oznacza, że 190 kilometrów przez Grazem, czy na 190 kilometrze przed Grazem? Bo niejasny dla mnie ten opis.
Wg. innej strony (mylpg), którą znalazłem ze spisem stacji w Austrii to może ta stacja?:
austriaa.png


W Słowenii niby Maribor, ale czy to jest obok autostrady, bo na mapie wygląda, jakbym musiał zjechać z trasy - czy tankujecie na tej?:
slowenia.png


Do tego jeszcze wpadłem na pomysł, aby w Polsce zatankować benzynę do pełna (jest tańsza niż za granicą), to awaryjnie na niej się coś podjedzie. Przy cenach lpg za granicą > 3 zł, to benzyna aż tak bardzo nie zaboli może, chociaż jeśli się uda LPG to wiadomo, że optymalnie.
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 09:13

WiesławWojnar86 napisał(a):3. stacja na granicy Austrii i Słowenii po Słoweńskiej stronie Nazwa stacji Petrol BS Sentilj
cena LPG 2,62zł


O dzięki, widzę ją teraz. Czy to jest ta stacja:
slovenia2.png


Widzę, że jest tuż przy autostradzie, więc nie powinno być problemu ze zjazdem na nią.

Na tej samej stacji winietę kupiłeś rozumiem?
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 09:54

Aha, no i potem jeszcze w Chorwacji na trasie do Breli co polecicie? W CRO chyba sporo z LPG juz jest.
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 14.08.2019 11:32

SmQ napisał(a):Jedziemy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Czytałem, że teraz ciężej ominąć autostradę w Słowenii, więc chyba nie będziemy kombinować, tylko normalnie kupimy winietę na stacji.

Ok, tak więc po kolei. Plan jest taki:
1. Polska Cieszyn obok granicy
2. Czechy Mikulov (stacja Maroli) po prawej
3. Austria - ?? (teoretycznie patrzę, że z Mikulova do Słowenii bym nawet dojechał, ale wolę zatankować i tutaj)
4. Słowenia - ?? Maribor?
5. Chorwacja w Zagrzebiu po przejechaniu granicy.


Trasę przez Czechy, Austrię, Słowenię robiłem już dwa razy. Ostatnio do Makarskiej. Ostatnie tankowanie w kraju: Mszana lub Chałupki - dojeżdżam do Mikulova.
Z Mikulova dojeżdżam na jednym baku do Słowenii - Maribor Pertol - duża stacja z McDonaldem. Nie tankuję LPG w Austrii. Jadąc w miarę przepisowo autostradą, nawet z maksymalnym obciążeniem 5 osób + box dachowy dojeżdżam na rezerwie do Słowenii. Przez Słowenię wykupuję winietę - mimo, że to tylko krótki odcinek. Podobno jest jakaś droga, podobno trasa wiedzie przez jakiś słynne rondo, ale wymagana jest winieta na tym rondzie... Na forum widziałem mapki z trasą jak poruszać się po tym rondzie bez winiety. Strata czasu. Wszystkie winiety kupuję w Polsce przez internet i naklejam przed wyjazdem. (Bak ok. 36 l. spalanie ok. 8,5 l lpg)
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 14.08.2019 11:45

SmQ napisał(a):W Słowenii niby Maribor, ale czy to jest obok autostrady, bo na mapie wygląda, jakbym musiał zjechać z trasy - czy tankujecie na tej?

Pierwsza stacja z lpg w Słowenii jest tuż za Austriacką granicą. Ja jadę spokojnie kilka km dalej - Petrol na autostradzie: https://goo.gl/maps/ZrXQiXJ3utH8D6cH9
Ładna, duża stacja. Jest co zjeść. Toaleta płatna 1euro. Automat wydaje resztę.
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 14.08.2019 12:01

SmQ napisał(a):Na jednej stronie znalazłem info:
jadąc z Mikulowa na 190 km przed Grazem jest stacja z LPG. Na znaku drogowym informującym o stacji benzynowej jest doklejona żółta nalepka LPG.
Tylko czy to oznacza, że 190 kilometrów przez Grazem, czy na 190 kilometrze przed Grazem? Bo niejasny dla mnie ten opis.
Wg. innej strony (mylpg), którą znalazłem ze spisem stacji w Austrii to może ta stacja?:
austriaa.png


Chodzi zapewne o słynny Loipersdorf: https://goo.gl/maps/em3fXccEWfkepKd9A
Z Mikulova do tej stacji jest ok 190 km.
Jest też inna stacja bliżej Grazu: https://goo.gl/maps/QC89gKRVjWPfyJXT6
SmQ
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) SmQ » 14.08.2019 12:27

CTRX napisał(a):
SmQ napisał(a):W Słowenii niby Maribor, ale czy to jest obok autostrady, bo na mapie wygląda, jakbym musiał zjechać z trasy - czy tankujecie na tej?

Pierwsza stacja z lpg w Słowenii jest tuż za Austriacką granicą. Ja jadę spokojnie kilka km dalej - Petrol na autostradzie: [nie moge umieszczac linkow, nawet w cytatach]
Ładna, duża stacja. Jest co zjeść. Toaleta płatna 1euro. Automat wydaje resztę.

Ok, czyli jednak nie trzeba zjeżdżać z autostrady, jest przy niej. Ja mam 50l bak, więc myślę, że na rezerwie też dojadę (spalanie trasa 11-13l).

Ja też chcę kupić winietę, bo jadę z dzieckiem i nie będę kombinował z objazdami. Chce jednak to zrobić na miejscu, bo jest za 30 EUR z tego co widzę, a w polsce już nie zdążę online i jest trochę droższa (178-219zł na stronach widzę).

Wyżej kolega pisał:
Słoweńską kupujemy na granicy w sklepiku po prawej stronie za 15 euro na 7 dni lub 30 euro na 30 dni (zaraz za sklepikiem jest stacja LPG)

Więc jeśli to jest w jednym miejscu, to bym od razu zrobił tankowanie + winieta w jednym miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 145
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone