Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zajcov
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 25.08.2019 20:09

Przedwczoraj tankowałem w Splicie na Crodoux 3,96 kuna. Wczoraj na powrocie przy autostradzie cena 4,69 na wszystkich stacjach. Z racji dużego korka pod Mariborem objechałem przez lokalne drogi w Słowenii i musiałem zatankować w Austrii na Avido Gastro Handels GmbH Puntigam zjazd z autostrady ok 3 km cena 0,788 Euro. Mol w Mikulovie 14,50 koron. Potem Knurów Orlen 1,84, Wawa Orlen 1,81 :)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.08.2019 12:16

Dzisiaj w nocy na powrocie z Cro małe problemy z tankowaniem gazu w Mikulovie

Na MOL pan powiedział ze gazu nie ma....
Jedziemy dalej
Na MAROLI jest nowy piękny dystrybutor z polską intrukcją obsługi jak tankować i zapłacić kartą ( ma w sobie czytnik i nie trzeba juz lecieć na stację ). Niestety pani wyskoczyła i powiadomiła ze ONLY CASH. Oczywiście po tylu wizytach w Czechach byłem przygotowany. Poprosiłem o zatankowanie za 500 kc , tak zeby tylko dojechać pod dom :mrgreen:

Gaz po 15.9 litr
Na MOL bylo 14.5 na dystrybutorze

Jedziemy dalej. Druga w nocy a tu szok bo stacja na Bavorach była chyba otwarta . Ktoś potwierdzi ? Pakajtaja ? :mrgreen:
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 29.08.2019 13:44

sito_zabrze napisał(a):Jedziemy dalej. Druga w nocy a tu szok bo stacja na Bavorach była chyba otwarta . Ktoś potwierdzi ? Pakajtaja ? :mrgreen:

Jest otwarta 24h/7 - w zeszłym roku jeszcze była czynna od 5 do 22 :mrgreen: Gaz tańszy, niż w Mikolově :mrgreen:
blatko
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 29.08.2019 14:12

pääkäyttäjä napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jedziemy dalej. Druga w nocy a tu szok bo stacja na Bavorach była chyba otwarta . Ktoś potwierdzi ? Pakajtaja ? :mrgreen:

Jest otwarta 24h/7 - w zeszłym roku jeszcze była czynna od 5 do 22 :mrgreen: Gaz tańszy, niż w Mikolově :mrgreen:

wczoraj tankowałem w Benzine / Bavory. Potwierdzam - stacja czynna 24h. Czy gaz tańszy niż w Mikulowie to nie wiem, tu jest obecnie (28.08.19r.) po 15,50 kC/litr co przy płatności revolutem kosztowało mnie 2,635 zł/litr.

Wg mnie zrobiło się tam już dosyć drogo biorąc pod uwagę, że kilka godzin wcześniej np. w Słowenii przy autostradzie tankowałem po 0,589E/lm czyli 2,59zł (przy kursie 4,39zł/E), a na Istrii w centrum miejscowości turystycznej po 4,39kun/l, czyli też po 2,59zł/l (przy kursie 0,59zł/k).

Kiedyś to była rzeczywiście najtańsza stacja w okolicy, ale może po przejęcie jej przez Orlen nasi zmienili strategię na bycie najdroższą? ;-)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.08.2019 14:52

pääkäyttäjä napisał(a):

To dlaczego ja nic o tym nie wiem / nie wiedziałem ? :twisted:

Kurde ale z kasą jak zwykle sie potwierdza
Pińcet koron trza zawsze mieć w kapsi :oczko_usmiech:
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 29.08.2019 14:56

Swojego czasu było taniej, najtaniej na tej trasie ma stacja tylko z LPG tutaj (możliwa płatność kartą). W tej okolicy taniej ma tylko prywaciarz Flaga s.r.o. w Hustopečích - pomiędzy D2 a drogą nr 52 :mrgreen:

sito_zabrze napisał(a):To dlaczego ja nic o tym nie wiem / nie wiedziałem ? :twisted:

Kurde ale z kasą jak zwykle sie potwierdza
Pińcet koron trza zawsze mieć w kapsi :oczko_usmiech:

Bo nie pytałeś :mrgreen: Ja po pierwszej wizycie na stacjach w Mikulowie, unikam tego miejsca i cieszyłem się z Benziny i malusiej stacyjki z gazem.
hanka 34
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 13.11.2019 17:04

A jak ze stacjami LPG na słowackiej autostradzie?
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 13.11.2019 21:11

hanka 34 napisał(a):A jak ze stacjami LPG na słowackiej autostradzie?

Są. Polecam zaplanować sobie trasę z mylpg.eu.
WojtekKRK
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 24.12.2019 13:56

Łatwo znalezć stację z LPG ale czy macie może jakieś takie swoje ulubione gdzie nie ma walki o węża i jest spokój ja zawsze na noc wyjazd z Krakowa w najbliższe wakacje 1 raz na LPG ;-) ... ? Aha lece przez Chyżne Sahy ;-)
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.12.2019 14:35

WojtekKRK napisał(a):Łatwo znalezć stację z LPG ale czy macie może jakieś takie swoje ulubione gdzie nie ma walki o węża i jest spokój ja zawsze na noc wyjazd z Krakowa w najbliższe wakacje 1 raz na LPG ;-) ... ? Aha lece przez Chyżne Sahy ;-)

Moja ulubiona od lat to Zlate Piesky w Bratysławie - po obu stronach.

Ale to trochę nie twoja trasa... :D

No i jeszcze jedna ulubiona, gdzie tankuję pod korek, to Auchan w Żorach - dobry gaz i chyba najtańszy w kraju.
UlaJarekAdas1
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) UlaJarekAdas1 » 26.12.2019 20:28

Witamy Wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i jesteśmy trochę pogubieni jeżeli chodzi o gaz na trasie .Wybieramy się z okolic Częstochowy do Ravanje 28, Podaca, Chorwacja. I tak to wymyśliłem, może mnie poprawicie , bądź coś podpowiecie .
1.Dębowa ,Skrzyszów
2.Avido Gastro Handels GmbH - LPG Station Austria
3.INA - Zir zapad Mogorić Chorwacja
4.cordux vukovarska Makarska.
5.Zaostrog
6.Podaca
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 26.12.2019 20:59

Zaplanuj trasę z mylpg.eu - na podstawie zasięgu, bez kombinowania znajdziesz odpowiednią trasę. Bo kompletnie nie rozumiem, po co chcesz motać się po Skrzyszowie dla paru groszy skoro łatwiej dojechać do Orlenu w Mszanie czy choćby w Chałupkach.

Zatankuj w Czewie, potem nie wiem... Przed Mikulovem a potem na polecanej i sprawdzonej stacji Prorast Ilz (chcesz znów pchać się do miasta i kręcić się po Grazu?).
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.12.2019 21:51

WojtekKRK napisał(a):Łatwo znalezć stację z LPG ale czy macie może jakieś takie swoje ulubione gdzie nie ma walki o węża i jest spokój ja zawsze na noc wyjazd z Krakowa w najbliższe wakacje 1 raz na LPG ;-) ... ? Aha lece przez Chyżne Sahy ;-)

Ja na tej trasie tankuję zaraz przed granicą z H.
Między Hrkovcami a Sahy masz dwie stacje.
W nocy puste.
https://www.mylpg.eu/stations/slovakia/#map
Tommil5
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tommil5 » 15.01.2020 14:51

Czy ktoś z Was jechał autem na LPG po trasie Zwardoń, Bratysława, Gyor, Lenti, Zagrzeb i dalej na południe autostradą do Podgory. Jak wygląda sytuacja z tankowaniem LPG. Auto ma zasięg około 300 km i jadę nim po raz pierwszy. Będę wdzięczny za wskazówki, z góry dziękuję
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2020 17:24

Tommil5 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał autem na LPG po trasie Zwardoń, Bratysława, Gyor, Lenti, Zagrzeb i dalej na południe autostradą do Podgory. Jak wygląda sytuacja z tankowaniem LPG. Auto ma zasięg około 300 km i jadę nim po raz pierwszy. Będę wdzięczny za wskazówki, z góry dziękuję
Jechało zapewne wielu i nie raz. Na wielokrotnie polecanej w tym wątku stronie https://www.mylpg.eu/ możesz sobie sprawdzić stacje po drodze (dostępna również jako aplikacja na telefon)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

LPG na trasach do Chorwacji - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019