Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 25.08.2019 20:09

Przedwczoraj tankowałem w Splicie na Crodoux 3,96 kuna. Wczoraj na powrocie przy autostradzie cena 4,69 na wszystkich stacjach. Z racji dużego korka pod Mariborem objechałem przez lokalne drogi w Słowenii i musiałem zatankować w Austrii na Avido Gastro Handels GmbH Puntigam zjazd z autostrady ok 3 km cena 0,788 Euro. Mol w Mikulovie 14,50 koron. Potem Knurów Orlen 1,84, Wawa Orlen 1,81 :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.08.2019 12:16

Dzisiaj w nocy na powrocie z Cro małe problemy z tankowaniem gazu w Mikulovie

Na MOL pan powiedział ze gazu nie ma....
Jedziemy dalej
Na MAROLI jest nowy piękny dystrybutor z polską intrukcją obsługi jak tankować i zapłacić kartą ( ma w sobie czytnik i nie trzeba juz lecieć na stację ). Niestety pani wyskoczyła i powiadomiła ze ONLY CASH. Oczywiście po tylu wizytach w Czechach byłem przygotowany. Poprosiłem o zatankowanie za 500 kc , tak zeby tylko dojechać pod dom :mrgreen:

Gaz po 15.9 litr
Na MOL bylo 14.5 na dystrybutorze

Jedziemy dalej. Druga w nocy a tu szok bo stacja na Bavorach była chyba otwarta . Ktoś potwierdzi ? Pakajtaja ? :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2019 13:44

sito_zabrze napisał(a):Jedziemy dalej. Druga w nocy a tu szok bo stacja na Bavorach była chyba otwarta . Ktoś potwierdzi ? Pakajtaja ? :mrgreen:


Jest otwarta 24h/7 - w zeszłym roku jeszcze była czynna od 5 do 22 :mrgreen: Gaz tańszy, niż w Mikolově :mrgreen:
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 29.08.2019 14:12

pääkäyttäjä napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jedziemy dalej. Druga w nocy a tu szok bo stacja na Bavorach była chyba otwarta . Ktoś potwierdzi ? Pakajtaja ? :mrgreen:


Jest otwarta 24h/7 - w zeszłym roku jeszcze była czynna od 5 do 22 :mrgreen: Gaz tańszy, niż w Mikolově :mrgreen:


wczoraj tankowałem w Benzine / Bavory. Potwierdzam - stacja czynna 24h. Czy gaz tańszy niż w Mikulowie to nie wiem, tu jest obecnie (28.08.19r.) po 15,50 kC/litr co przy płatności revolutem kosztowało mnie 2,635 zł/litr.

Wg mnie zrobiło się tam już dosyć drogo biorąc pod uwagę, że kilka godzin wcześniej np. w Słowenii przy autostradzie tankowałem po 0,589E/lm czyli 2,59zł (przy kursie 4,39zł/E), a na Istrii w centrum miejscowości turystycznej po 4,39kun/l, czyli też po 2,59zł/l (przy kursie 0,59zł/k).

Kiedyś to była rzeczywiście najtańsza stacja w okolicy, ale może po przejęcie jej przez Orlen nasi zmienili strategię na bycie najdroższą? ;-)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.08.2019 14:52

pääkäyttäjä napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jedziemy dalej. Druga w nocy a tu szok bo stacja na Bavorach była chyba otwarta . Ktoś potwierdzi ? Pakajtaja ? :mrgreen:


Jest otwarta 24h/7 - w zeszłym roku jeszcze była czynna od 5 do 22 :mrgreen: Gaz tańszy, niż w Mikolově :mrgreen:


To dlaczego ja nic o tym nie wiem / nie wiedziałem ? :twisted:

Kurde ale z kasą jak zwykle sie potwierdza
Pińcet koron trza zawsze mieć w kapsi :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2019 14:56

Swojego czasu było taniej, najtaniej na tej trasie ma stacja tylko z LPG tutaj (możliwa płatność kartą). W tej okolicy taniej ma tylko prywaciarz Flaga s.r.o. w Hustopečích - pomiędzy D2 a drogą nr 52 :mrgreen:

sito_zabrze napisał(a):To dlaczego ja nic o tym nie wiem / nie wiedziałem ? :twisted:

Kurde ale z kasą jak zwykle sie potwierdza
Pińcet koron trza zawsze mieć w kapsi :oczko_usmiech:


Bo nie pytałeś :mrgreen: Ja po pierwszej wizycie na stacjach w Mikulowie, unikam tego miejsca i cieszyłem się z Benziny i malusiej stacyjki z gazem.
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 13.11.2019 17:04

A jak ze stacjami LPG na słowackiej autostradzie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2019 21:11

hanka 34 napisał(a):A jak ze stacjami LPG na słowackiej autostradzie?


Są. Polecam zaplanować sobie trasę z mylpg.eu.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 24.12.2019 13:56

Łatwo znalezć stację z LPG ale czy macie może jakieś takie swoje ulubione gdzie nie ma walki o węża i jest spokój ja zawsze na noc wyjazd z Krakowa w najbliższe wakacje 1 raz na LPG ;-) ... ? Aha lece przez Chyżne Sahy ;-)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.12.2019 14:35

WojtekKRK napisał(a):Łatwo znalezć stację z LPG ale czy macie może jakieś takie swoje ulubione gdzie nie ma walki o węża i jest spokój ja zawsze na noc wyjazd z Krakowa w najbliższe wakacje 1 raz na LPG ;-) ... ? Aha lece przez Chyżne Sahy ;-)



Moja ulubiona od lat to Zlate Piesky w Bratysławie - po obu stronach.

Ale to trochę nie twoja trasa... :D

No i jeszcze jedna ulubiona, gdzie tankuję pod korek, to Auchan w Żorach - dobry gaz i chyba najtańszy w kraju.
UlaJarekAdas1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.12.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) UlaJarekAdas1 » 26.12.2019 20:28

Witamy Wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i jesteśmy trochę pogubieni jeżeli chodzi o gaz na trasie .Wybieramy się z okolic Częstochowy do Ravanje 28, Podaca, Chorwacja. I tak to wymyśliłem, może mnie poprawicie , bądź coś podpowiecie .
1.Dębowa ,Skrzyszów
2.Avido Gastro Handels GmbH - LPG Station Austria
3.INA - Zir zapad Mogorić Chorwacja
4.cordux vukovarska Makarska.
5.Zaostrog
6.Podaca
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.12.2019 20:59

Zaplanuj trasę z mylpg.eu - na podstawie zasięgu, bez kombinowania znajdziesz odpowiednią trasę. Bo kompletnie nie rozumiem, po co chcesz motać się po Skrzyszowie dla paru groszy skoro łatwiej dojechać do Orlenu w Mszanie czy choćby w Chałupkach.

Zatankuj w Czewie, potem nie wiem... Przed Mikulovem a potem na polecanej i sprawdzonej stacji Prorast Ilz (chcesz znów pchać się do miasta i kręcić się po Grazu?).
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.12.2019 21:51

WojtekKRK napisał(a):Łatwo znalezć stację z LPG ale czy macie może jakieś takie swoje ulubione gdzie nie ma walki o węża i jest spokój ja zawsze na noc wyjazd z Krakowa w najbliższe wakacje 1 raz na LPG ;-) ... ? Aha lece przez Chyżne Sahy ;-)

Ja na tej trasie tankuję zaraz przed granicą z H.
Między Hrkovcami a Sahy masz dwie stacje.
W nocy puste.
https://www.mylpg.eu/stations/slovakia/#map
Tommil5
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tommil5 » 15.01.2020 14:51

Czy ktoś z Was jechał autem na LPG po trasie Zwardoń, Bratysława, Gyor, Lenti, Zagrzeb i dalej na południe autostradą do Podgory. Jak wygląda sytuacja z tankowaniem LPG. Auto ma zasięg około 300 km i jadę nim po raz pierwszy. Będę wdzięczny za wskazówki, z góry dziękuję
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2020 17:24

Tommil5 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał autem na LPG po trasie Zwardoń, Bratysława, Gyor, Lenti, Zagrzeb i dalej na południe autostradą do Podgory. Jak wygląda sytuacja z tankowaniem LPG. Auto ma zasięg około 300 km i jadę nim po raz pierwszy. Będę wdzięczny za wskazówki, z góry dziękuję
Jechało zapewne wielu i nie raz. Na wielokrotnie polecanej w tym wątku stronie https://www.mylpg.eu/ możesz sobie sprawdzić stacje po drodze (dostępna również jako aplikacja na telefon)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone