Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzysiek70
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek70 » 18.06.2019 10:44

romuald22 napisał(a):
Krzysiek70 napisał(a):Panowie, poradźcie mi gdzie zatankować LPG będę przejeżdżał przez Letenye do Trogiru i właćnie w okolicy Letenye skończy mi się gaz i zastanawiam się czy nie zatankować po stronie Węgierskiej w Lenti czy może po Chorwackiej tylko gdzie ? jadę pierwszy raz. Poproszę o poradę.

LPG na Węgrzech jest droższe niż w Chorwacji. Twój wybór. Stacje znajdziesz.
Proponuję jednak Chorwację.
Np: TU albo TU.
Obydwie "przerabiałem na żywo". Istnieją.



Wielkie dzięki
Pozdrawiam
Voxmord
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voxmord » 18.06.2019 13:30

Czy ktoś z forumowiczów ma informacje na temat dostępności stacji z lpg na trasie Żilina-Bratysława? Najlepiej w okolicach Trenczyna.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2019 15:00

Voxmord napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów ma informacje na temat dostępności stacji z lpg na trasie Żilina-Bratysława? Najlepiej w okolicach Trenczyna.


W Trenczynie jest stacja z LPG przy węźle D1 nr 119 - DaliOil (48.8532453N, 17.9654033E).
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 18.06.2019 16:15

Gdzie tankujemy samodzielnie LPG? (Słowacja, Węgry, Chorwacja)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.06.2019 22:22

Voxmord napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów ma informacje na temat dostępności stacji z lpg na trasie Żilina-Bratysława? Najlepiej w okolicach Trenczyna.


Slovnaft Bratislava Zlate Piesky - przy wjeździe do Bratysławy.

Tylko po wyjeździe ze stacji pamiętaj o ograniczeniu 90km/h, pomimo, że autostrada!!!!
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.06.2019 22:24

qra69 napisał(a):Gdzie tankujemy samodzielnie LPG? (Słowacja, Węgry, Chorwacja)


W Chorwacji przeważnie obsługa.

Na Słowacji to zależy od stacji, pory dnia czy nocy, obsługi czy... nie wiem czego. Czasem jest tak, że na tej samej stacji tankujesz sam, a na powrocie obsługa. Trzeba za każdym razem pytać

Na Węgrzech w życiu nie tankowałem LPG, bo drogo...
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 19.06.2019 12:33

Witam
w tym roku wybieram się do Czarnogóry i moja trasa będzie wiodła przez Słowację i Węgry. Czy ktos się orientuje czy na Słowacji W rejonie Komarno sa stacje Lpg. albo ostacznie na odcinku Bratyslava - Velky Meder
??
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.06.2019 13:13

michu1978 napisał(a):Witam
w tym roku wybieram się do Czarnogóry i moja trasa będzie wiodła przez Słowację i Węgry. Czy ktos się orientuje czy na Słowacji W rejonie Komarno sa stacje Lpg. albo ostacznie na odcinku Bratyslava - Velky Meder
??


W Komarno są na pewno: jedna Real na wjeździe do miasta od Novych Zamków, następna trochę dalej (duża Slovnaft) i jeszcze jedna przy dojeździe do centrum. Jadąc od Bratysławy to będzie odwrotnie - trzeba minąć centrum i kierować się na Nove Zamky.

Nie pamiętam, jak z godzinami otwarcia - wiem że Slovnaft jest całodobowa. Real chyba też.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.06.2019 14:48

marekkowalak napisał(a):
qra69 napisał(a):Gdzie tankujemy samodzielnie LPG? (Słowacja, Węgry, Chorwacja)

W Chorwacji przeważnie obsługa.

Ale czyja. Musiałem mieć pecha. Bo zwykle sam się musiałem "obsłużyć". :) (Wiem - trochę głupio brzmi.)
Ale z drugiej strony nawet w Polsce spotykałem ostatnio stacje gdzie stał pracownik i uprzejmie podpinał oraz odpinał dystrybutor - choć jak wiadomo u nas nie mają już takiego obowiązku.

Odpowiadając - nie ma pracownika tankujesz sam. Masz jakiś problem z zatankowaniem - idziesz i prosisz o pomoc.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.06.2019 18:37

romuald22 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
qra69 napisał(a):Gdzie tankujemy samodzielnie LPG? (Słowacja, Węgry, Chorwacja)

W Chorwacji przeważnie obsługa.

Ale czyja. Musiałem mieć pecha. Bo zwykle sam się musiałem "obsłużyć". :)


Na 5 wyjazdów do Chorwacji NIGDY nie zdarzyło mi się tankować samodzielnie. Ale może to ja miałem pecha? :D

Albo w ostatnich 2 latach się coś zmieniło, bo tyle czasu akurat mnie tam nie było.
Sprawdzę osobiście za 2 tygodnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2019 19:49

W Cro (Krk) raz tankował mi gostek obsługi, dwa razy samemu, w Słowenii sam, w Austrii tez ale tam spotkałem się z tym, że trzeba wołać obslugę (na Shellu wybiegła babka z walizką adapterów), w Czechach samemu za wyjątkiem jednej stacji, gdzie tylko obsługa mogła to robić.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 21.06.2019 00:18

Moje tankowania w drodze do Cro

- Polska , samemu
- Mikulov Bavory samemu, Premid przy Lidlu obsługa tankuje i daje karteczkę :oczko_usmiech:
- Austria nie tankowałem bo za drogo
- Słowenia nie tankowałem bo nie bylo potrzeby
- Cro zawsze samemu, bez względu na porę , lokalizację i markę stacji....
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.06.2019 03:37

marekkowalak napisał(a):Na 5 wyjazdów do Chorwacji NIGDY nie zdarzyło mi się tankować samodzielnie. Ale może to ja miałem pecha? :D
Albo w ostatnich 2 latach się coś zmieniło, bo tyle czasu akurat mnie tam nie było.
Sprawdzę osobiście za 2 tygodnie.

Sprawdzaj.
Na moje 15 wyjazdów do Chorwacji wielokrotnie tankowałem sam. Czasami zdarzył się uprzejmy pracownik, tak jak ostatnio w Polsce.

(Pracownik zrobi coś żeby było widać, że pracuje. Może jest już na "wylocie".)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 21.06.2019 07:23

romuald22 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Na 5 wyjazdów do Chorwacji NIGDY nie zdarzyło mi się tankować samodzielnie. Ale może to ja miałem pecha? :D
Albo w ostatnich 2 latach się coś zmieniło, bo tyle czasu akurat mnie tam nie było.
Sprawdzę osobiście za 2 tygodnie.

Sprawdzaj.
Na moje 15 wyjazdów do Chorwacji wielokrotnie tankowałem sam. Czasami zdarzył się uprzejmy pracownik, tak jak ostatnio w Polsce.

(Pracownik zrobi coś żeby było widać, że pracuje. Może jest już na "wylocie".)


Jako byly pracownik stacji i nalewacz gazu powiem Ci ze wątpie w to ze jest/był ma wylocie....
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 21.06.2019 07:59

Witam. Pierwszy raz jadę z LPG do Chorwacji. Wszyscy piszą, że w Austrii drogo. Będę jechał tą trasą z noclegiem w Graz https://goo.gl/maps/y9eL8ZcUNnAQNFjk9 . Ktoś się orientuje jak ze stacjami przy A9 w Austrii.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone