Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 29.08.2018 06:50

jrd napisał(a):Czy ktoś może podać stacje LPG w rejonie Zagrzeb-karlovac (blisko autostrady najlepiej ) bo nie moge sie doszukac postu z propozycja stacji w tym rejonie i czy stacja jest calodobowa ?

I czy jest aktualnie jakaś oszczędność $$ żeby zjeżdzać z autostrady w Chorwacji ?

W Zagrzebiu jest taniej w centrum cena lpg w centrum to 4,75 przy autostradzie to 5,25.
zobacz tu https://map.hak.hr/?lang=hr&s=google;ro ... 09&poi=B41
Stacje tifon w Zagrzebiu
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 29.08.2018 07:02

Jarek999 napisał(a):Ja prawie zawsze tankowałem przed Mikulovem na stacji BENZINA, po lewej stronie trochę za krzakami.
GPS N 48.831107st., E 16.613372 st

Dzięki bardzo za info skorzystam.Dopisałem sobie znacznik już do mojej trasy.
Jeszcze jedno ważne pytanie .
Czy w HR i CZ tankuje LPG sam czy muszę czekać na obsługę ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2018 08:35

kodens79 napisał(a):
Jarek999 napisał(a):Ja prawie zawsze tankowałem przed Mikulovem na stacji BENZINA, po lewej stronie trochę za krzakami.

W CZ w większości samemu - wyjątkiem była stacja Benzina w Ołomuńcu i stacyjka tylko z LPG w Bavorach (przed stacją Benzina ale po prawej stronie), gdzie nie pozwolili mi samemu tankować. W HR na Krku koleś mi tankował, w Varażdinie samemu.

Aha - stacja Benzina w Bavorach (przed Mikulovem) czynna jest od 5 do 23. Jeżeli nic się nie zmieniło, to dystrybutor ma strasznego laga - od wciśnięcia przycisku do rozpoczęcia napełniania, mijało w cholerę czasu a czasami okazywało się, że ludzie na stacji wyłączali dystrybutor "bo się bali".
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 29.08.2018 08:59

Pääkäyttäjä napisał(a):
kodens79 napisał(a):

W CZ w większości samemu - wyjątkiem była stacja Benzina w Ołomuńcu i stacyjka tylko z LPG w Bavorach (przed stacją Benzina ale po prawej stronie), gdzie nie pozwolili mi samemu tankować. W HR na Krku koleś mi tankował, w Varażdinie samemu.

Aha - stacja Benzina w Bavorach (przed Mikulovem) czynna jest od 5 do 23. Jeżeli nic się nie zmieniło, to dystrybutor ma strasznego laga - od wciśnięcia przycisku do rozpoczęcia napełniania, mijało w cholerę czasu a czasami okazywało się, że ludzie na stacji wyłączali dystrybutor "bo się bali".

Widzę że nie tylko ta stacja ma problem z lagiem...Pod Pragą miałem to samo zanim zaczęło się tankować szlak by człowieka złapał.To chyba będę zmuszony zatankować na Molu lub gdzieś wcześniej bo zamierzam tam być około 3 w nocy.
AdamBeata
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 29.08.2018 10:57

jrd napisał(a):Czy ktoś może podać stacje LPG w rejonie Zagrzeb-karlovac (blisko autostrady najlepiej ) bo nie moge sie doszukac postu z propozycja stacji w tym rejonie i czy stacja jest calodobowa ?

I czy jest aktualnie jakaś oszczędność $$ żeby zjeżdzać z autostrady w Chorwacji ?

My w tym roku z racji sporej ilości czasu na podróż jechaliśmy rekreacyjnie w pierwszą stronę i ominęliśmy większość autostrady jadąc jedynką. Jadąc od Słowenii zjechałem na węźle Jankomir w stronę Lubljany i potem pierwszym zjazdem na Zagrzeb i w stronę starej jedynki. Zaraz o zjeździe z autostrady była stacja z całkiem niską ceną LPG -jakieś 4,35kn.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2018 13:27

kodens79 napisał(a):Widzę że nie tylko ta stacja ma problem z lagiem...Pod Pragą miałem to samo zanim zaczęło się tankować szlak by człowieka złapał.To chyba będę zmuszony zatankować na Molu lub gdzieś wcześniej bo zamierzam tam być około 3 w nocy.

W Mikulowie, gaz mają na Shell i MOL - z tym pierwszym podobno wiecznie coś jest nie tak, co do drugiego - kolega jechał tamtędy dwa razy i dwa razy gazu nie było. Ze swojego doświadczenia polecam jeszcze awaryjnie stację Shell w Schrick - całodobowo, mają gaz. A że drożej...

W tej "okolicy", LPG całodobowo mają tu - 48.8663167N, 16.8246969E (Malinka Rakvice przy D2 w stronę Bratysławy), 48.7563858N, 16.8759956E - MOL Brzecław. Mała stacja LPG VSGas w Walticach otwarta non-stop, konkretnie tu - 48.7464428N, 16.7523375E ale znaleźć ją jest trudno bo mieści się na terenie firmy "Stavebniny Hiclová".
jrd
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jrd » 29.08.2018 18:04

Yanush napisał(a):

https://www.mylpg.eu/stations/croatia/#map

Dzieki kolego, w sumie całe forum o LPG jest niepotrzebne bo jest strona mylpg.eu.... znam ta strone ale co z tego jak tam połowy stacji LPG nie ma ...

kodens79 napisał(a):

W Zagrzebiu jest taniej w centrum cena lpg w centrum to 4,75 przy autostradzie to 5,25.
zobacz tu https://map.hak.hr/?lang=hr&s=google;ro ... 09&poi=B41
Stacje tifon w Zagrzebiu

i o taka odp mi chodziło , dzieki :)
CzechuXX
zbanowany
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 29.08.2018 19:13

Gdzie taniej zatankuje LPG, Węgry czy Chorwacja?
koval
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 30.08.2018 16:25

CzechuXX napisał(a):Gdzie taniej zatankuje LPG, Węgry czy Chorwacja?

Taniej jest na Węgrzech, ale jeśli masz specjalnie się zatrzymywać, to zatankuj w Chorwacji. :D
CzechuXX
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 30.08.2018 18:04

koval napisał(a):
CzechuXX napisał(a):Gdzie taniej zatankuje LPG, Węgry czy Chorwacja?

Taniej jest na Węgrzech, ale jeśli masz specjalnie się zatrzymywać, to zatankuj w Chorwacji. :D

Wg moich obliczeń to przed granicą chorwacką zostanie mi 100km zasięgu. Więc jak coś będzie po drodze to się zatrzymam bez jakiegoś zjeżdżania z trasy. Dzięki.
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 01.09.2018 06:49

W Chorwacji ceny w przeliczeniu na PLN zaczynaja się od 2.81pln a można i zapłacić 3.15pln.
https://map.hak.hr/?lang=hr&s=google;ro ... 9&poi=B41#
Jeśli chodzi o Węgry od 2,75pln do 3,65pln.
Info o cenach w H tu...https://holtankoljak.hu/
jrd
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jrd » 01.09.2018 09:49

Wczoraj jechałem przez Węgry to jak przeliczyłem cenę gazu to byłem w szoku bo wychodziło ok 3.70 więc nie polecam tankowac na Węgrzech. W Słowacji takowalem za 0.54 € a cro to 5.05 kuny ( ceny nie na autostradach).
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 03.09.2018 08:38

Wczoraj jechałem do Cro i na ostatniej stacji przed austria za mikulovem OMV nie było gazu, wrocilem się i zatankowałem na tym dawnym shellu koło ronda. Mozna tam placic kartą i euro bez problemu, mam tylko zastrzezenia do ich licznika bo mi dziwnie duzo gazu weszlo ale moze spreżarkę mają mocną... co ciekawe to mijalem stacje lpg w austrii jakies 50 km przed marliborem, lpg po 0.7 euro ale nie dalo sie na nią zjechac bo byla po drugiej stronie autostrady. W cro od slowenii do zagrzebia zero lpg, zepsute dystrybutory itp pierwsza stacja z lpg zaraz za bramkami na obwodnicy zagrzebia. Generalnie pusto na trasie do Cro
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 03.09.2018 14:21

Ja jednak zdecyduje się na Náměstí 823, 691 03 Rakvice, bo z tego co się dowiedziałem niema tam problemu z tankowaniem LPG.
Kolega dziś w nocy tam tankował i problemów nie było.
A nastepne tankowanie mam zaplanowane w Zagrzebiu jest taniej i kosztuje 4,75kuny.
CzechuXX
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 04.09.2018 09:48

Pierwsze tankowanie za granicą wyszło w Bratysławie. Zjechałem na miasto i cena około 0.645E. Następne w Chorwacji. Wszystkie stacje autostradowe 5.25 kuny aż do Splitu. W Splicie na tą chwilę najtaniej znalazłem za 5.05.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

LPG na trasach do Chorwacji - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019