Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.07.2018 12:59

gusia-s napisał(a):http://www.mylpg.eu pomoże Ci rozplanować jak chcesz.

Fajna rzecz, dzięki. :D

Ja zawsze startuję z dwoma pełnymi zbiornikami.
Tak dla własnego komfortu i obniżenia stresu związanego z poszukiwaniem LPG. :wink:
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 22.07.2018 13:33

michu1978 napisał(a):Czy może ktoś się orientuje , czy w Brzeclav są stacje lpg. Mam mały dylemat czy jechac na Mikulov i tam tankować , czy jednak jechac autostradą do samego Brzeclava i tu tankowac lpg. Mikulov znam i wiem że ta jedna stacja to mała pomyłka co jest koło ronda. Jeszcze jedna jest przed Mikulovem , ale ona jest otwarta dopiero od 6 a ja już bede wczesniej tam.
Tylko tez też chodzi o wybór trasy, bo w Austii szybciej wskoczę na autostrade jadąc od Mikulova niż przez Brzecłav

W Brzeclav jest stacja LPG - Brzeclav MOL. Dystrybutor zamknięty na kłódkę - Pani z obsługi otwiera i tankuje. Czasem robi się korek. Każde auto sama tankuje a potem kasuje. Wraca pod dystrybutor i tak w kółko. Traci się sporo czasu. Samochód zatankowany do pełna zajdzie aż do Słowenii - bez potrzeby tankowania w Austrii. (Mój bak 38l - tankuję ok 32l do pierwszego odbicia)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 23.07.2018 10:29

Najtańsza cena LPG w Bratysławie na Lukoil 0.560 ojro, natomiast na każdej stacji w Cro ceny 5.03kn. Czy to autostrada czy po zjeździe z niej..
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 23.07.2018 11:07

Yanush napisał(a): natomiast na każdej stacji w Cro ceny 5.03kn. Czy to autostrada czy po zjeździe z niej..


W tym roku dopiero co prawda jadę i nie znam cen z autopsji ale jeszcze nie zdarzyło mi się przez tyle lat aby ceny w Cro były wszędzie te same. Nawet na autostradzie były zawsze inne, a poza nią zdecydowanie taniej - jak w PL.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.07.2018 11:25

AdamBeata napisał(a):
Yanush napisał(a): natomiast na każdej stacji w Cro ceny 5.03kn. Czy to autostrada czy po zjeździe z niej..


W tym roku dopiero co prawda jadę i nie znam cen z autopsji ale jeszcze nie zdarzyło mi się przez tyle lat aby ceny w Cro były wszędzie te same. Nawet na autostradzie były zawsze inne, a poza nią zdecydowanie taniej - jak w PL.


Ja bylem na przełomie czerwca i lipca

Autostrada 5.05
Split 4.85
rufi1118
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.12.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufi1118 » 23.07.2018 11:41

Witam.Ceny gazu z 18.07 przedstawiały się następująco:
-Mikulov 16,9 koron za litr
-OMV Słowenia 0,65 euro za litr
-CRODUX Makarska 5,03 kuny za litr
-CRODUX autostrada 5,23 kuny za litr
Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków :papa:
jeck
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.04.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeck » 27.07.2018 09:44

Witam, info o cenach w Mikulov, są 3 stacje:
-ta mała po prawej stronie (tankowałem w sobotę 21.07) po 14,40. Uwaga: czynna tylko do 22, można płacić kartą.
-Benzina 1 km dalej po lewej, cena 16.50. Otwarta do 23.
- "M" koło Lidla cena 16.90. Całodobowa.

-W Austrii 0.65 Euro

Potwierdzam, że w całej HR- autostrada 5,03kn, tylko 5.23 na pierwszej Crodux, zjechałem na Zadar i 5,03... W samym centrum 5.08
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 28.07.2018 22:25

Witam.Czy ktoś sie orientuje czy w Słowenii w okolicy Porotroz, Piran sa stacje z lpg. Jestem tu na wakacjach i powoli mi konczy się LPG, a w oczy na 2 stacjach nie rzucilo mi się!!
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 28.07.2018 22:37

Jagodje 10, Izola
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2018 22:39

michu1978 napisał(a):Witam.Czy ktoś sie orientuje czy w Słowenii w okolicy Porotroz, Piran sa stacje z lpg. Jestem tu na wakacjach i powoli mi konczy się LPG, a w oczy na 2 stacjach nie rzucilo mi się!!


W zeszłym roku widziałem LPG na Petrolu pod Izolą, w miejscowości Jagodje, przy drodze nr 111 i w Koperze na którejś OMV przy ekspresowce na wlocie do miasta.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 28.07.2018 22:44

Industrijska cesta 9b, Izola
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 28.07.2018 22:47

Jak poniżej
Załączniki:
Capture+_2018-07-28-22-45-24.png
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 31.07.2018 00:47

CTRX napisał(a):
michu1978 napisał(a):Czy może ktoś się orientuje , czy w Brzeclav są stacje lpg. Mam mały dylemat czy jechac na Mikulov i tam tankować , czy jednak jechac autostradą do samego Brzeclava i tu tankowac lpg. Mikulov znam i wiem że ta jedna stacja to mała pomyłka co jest koło ronda. Jeszcze jedna jest przed Mikulovem , ale ona jest otwarta dopiero od 6 a ja już bede wczesniej tam.
Tylko tez też chodzi o wybór trasy, bo w Austii szybciej wskoczę na autostrade jadąc od Mikulova niż przez Brzecłav

W Brzeclav jest stacja LPG - Brzeclav MOL. Dystrybutor zamknięty na kłódkę - Pani z obsługi otwiera i tankuje. Czasem robi się korek. Każde auto sama tankuje a potem kasuje. Wraca pod dystrybutor i tak w kółko. Traci się sporo czasu. Samochód zatankowany do pełna zajdzie aż do Słowenii - bez potrzeby tankowania w Austrii. (Mój bak 38l - tankuję ok 32l do pierwszego odbicia)


Ja w zeszłym roku tankowałem sam w obydwie strony, ale dystrybutor nie był na kłódkę i w sumie w godzinach nocno wieczornych więc pewnie im się nie chciało iść, nawet jak poszedłem to powiedzieli by tankować samemu, może w tym roku coś się zmieniło.

Patrząc po cenach to Słowenia i Czechy wychodzi lekko drożej niż u nas, a Chorwacja to już praktycznie 3zł. Chyba gaz podrożał tylko u PL więc przynajmniej nie ma takiego szoku tankowania i różnicy bo pamiętam że zdarzało się o 1zł drożej w trasie niż u nas.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 31.07.2018 07:54

W Czechach rzeczywiście jest dobra cena. Natomiast Słowenia??? Na stacjach 0,67 €. Czy to jest tanio?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 31.07.2018 08:27

szakal36 napisał(a):W Czechach rzeczywiście jest dobra cena. Natomiast Słowenia??? Na stacjach 0,67 €. Czy to jest tanio?


Słowenie sie leci na benzynie zatankowanej w RP :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 131
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone