Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.04.2019 08:19

Też już kiedyś o tym była mowa.... Coraz więcej pytań o AL jest, a te dwa kraje są jednak całkiem inne.... W dobie kiedy nie było tam wielu cromaniaków, wspólny watek miał sens, teraz już nie..... No i ciężko przeszukać cały wątek pod kątem jednego z krajów.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2019 08:27

Olisia napisał(a):takie pytanie organizacyjne do forum - czy nie warto by było rozdzielić wątku Czarnogóry i Albanii? trochę mieszają się oba kraje ;)

Wątek dobija do strony 200 i 3000 postów.
Rozdzielenie to syzyfowa praca.
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 08.04.2019 08:35

no nie rozdzielanie tego już ale założyć dwa nowe jakoś ...
W tamtym roku byłam w Albanii - a w tym roku Czarnogóra.... szukanie i przejście tych wszystkich stron to wyczyn i kupę czasu zajmuje :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2019 08:49

Olisia napisał(a):no nie rozdzielanie tego już ale założyć dwa nowe jakoś ...
W tamtym roku byłam w Albanii - a w tym roku Czarnogóra.... szukanie i przejście tych wszystkich stron to wyczyn i kupę czasu zajmuje :roll:

Nowy wątek może założyć każdy użytkownik forum.
A taki z poradami najlepiej taki, który wie co poradzić.
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 23.05.2019 14:00

Po 4 urlopach w Chorwacji, przyszedł czas na Czarnogórę :lol:
Podczas poprzednich pobytów w Cro delikatnie zaglądaliśmy tam, ale to tylko jednodniowe wycieczki do Budvy i Kotoru, nigdzie dalej nie jeździliśmy :wink:

Czy uzyskam tu jakieś informacje na temat polecanych miasteczek gdzie szukać kwater?
Jedziemy z synami - 8 i 10 lat, trasa wstępnie przez Słowację, Węgry, Serbię (wyjazd z Lublina), nocleg po drodze prawdopodobnie Belgrad

EDIT znalazła wątek z noclegami, ale zostawiam pytania, porady mile widziane ;)
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 26.05.2019 23:24

Czy jest opcja, aby dostać sie do Albani samolotem za rozsądną cenę?
Uwielbiam Albanię, byłam 3 razy samochodem, ale to tak daaaaleko. Może jakoś samolotem? Była tak ktoś?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2019 08:19

Loty są do Tirany, czarter lub wizz z Budapesztu.
Dużo osób lata też na Korfu (dość dobre ceny) i stamtąd promem do Sarandy, tylko zwróć uwagę na godziny przylotu i do której kursują promy....
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.05.2019 08:21

Można też przez Berlin, ale faktycznie Korfu to dobre rozwiązanie.
parian
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) parian » 27.05.2019 19:09

Cześć,
z Dubrovnika chcę się wybrać wypożyczonym autem do Czarnogóry. Wypożyczalnie wołają za zieloną kartę 50 euro. Czy na przejściu granicznym w Karasovici mogę kupić zieloną kartę za "normalną" cenę na nie swoje auto? Sprawdzają w ogóle właściciela, czy chcą tylko dokumenty samochodu do wystawienia karty? Czy przed granicą są jakieś budki czy inne budynki, gdzie można kupić taką kartę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 02.06.2019 14:26

Janusz Bajcer napisał(a):
Olisia napisał(a):takie pytanie organizacyjne do forum - czy nie warto by było rozdzielić wątku Czarnogóry i Albanii? trochę mieszają się oba kraje ;)

Wątek dobija do strony 200 i 3000 postów.
Rozdzielenie to syzyfowa praca.


Janusz Bajcer napisał(a):
Olisia napisał(a):no nie rozdzielanie tego już ale założyć dwa nowe jakoś ...
W tamtym roku byłam w Albanii - a w tym roku Czarnogóra.... szukanie i przejście tych wszystkich stron to wyczyn i kupę czasu zajmuje :roll:

Nowy wątek może założyć każdy użytkownik forum.
A taki z poradami najlepiej taki, który wie co poradzić.


Ten wątek zakładałem kilkanaście lat temu :-) i miał inne założenia i cele, od jakiegoś czasu nie zaglądam do niego. Przez pierwsze lata miał inny tytuł, z rokiem w nazwie, teraz stał się takim zbyt ogólnym.
Szkoda, że nie ma opcji zamknięcia wątku przez jego autora :-) - można wtedy byłoby to rozdzielić.
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 04.06.2019 16:54

ja tak skomentuję drogę M18, ostatni odcinek w BiH po przejechaniu przez most i przed przejściem granicznym z Czarnogórą.
dodatkowo jechaliśmy w ulewę, droga jest masakryczna.
W kilku miejscach odcinki po 100-200 metrów szutrowe, praktycznie cała droga szerokości na półtora samochodu, auta jadące od Czarnogóry musiały zjeżdżać na szutrowe pobocze, prędkość przelotowa 30km/h jadąc SUVem, jak widziałem ludzi w ładnych nowych BMW to jechali wolniej.
widoki rzeczywiście świetne, ale jakość drogi taka, ze myślałem, ze mnie google w konia zrobiło poprowadziło jakimś skrótem 2km krótszym.
jazda w deszczu przez ten odcinek to dodatkowe wyzwanie, przez to że droga jest nierówna, od groma kałuż.
i ciekawostka - krowy na środku drogi, łażące samopas.
natomiast po stronie Czarnogóry pierwszy raz widziałem, że za znakiem "uwaga spadające kamienie" rzeczywiście kamienie były na drodze i to dużo, całkiem sporo takich 5-10cm, obawiałem się na takiego najechać, zeby nie złapac kapcia, ale jeden trafił się taki z 30-40cm na środku prawego pasa, nie odważyłem się wziąć go między koła z obawy o miskę olejową.
ogólnie przeprawa ciężka, widokowa i tania.
zastanawialiśmy się nad powrotem przez Chorwację, jednak wyszło około 350zł drożej - autostrada w Chorwacji, różnica na ilości spalonego paliwa i kosztach paliwa, natomiast czas przez BiH i przez Chorwację pokazuję praktycznie podobny. Jechaliśmy z Wrocławia. Przez Serbię nie pojadę, bo godzina dłużej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2019 19:11

typ napisał(a):Szkoda, że nie ma opcji zamknięcia wątku przez jego autora :-) - można wtedy byłoby to rozdzielić.

Nie wiem w jaki sposób opcja zamknięcia wątku przez autora (lub moderatora) będzie miała wpływ na jego rozdzielenie.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 04.06.2019 21:39

Bardzo prosty. Nikt więcej tutaj nie będzie pisał, tylko stworzą się nowe dwa wątki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2019 21:42

typ napisał(a):Bardzo prosty. Nikt więcej tutaj nie będzie pisał, tylko stworzą się nowe dwa wątki.

Mogę zablokować wątek, jeśli wyrażasz zgodę jako autor.
Te nowe trzeba założyć.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 04.06.2019 21:44

Oczywiście.
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 198
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone