Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 09.03.2019 14:57

anka581 napisał(a):W tym roku ruszamy do Albanii a dokładnie okolice Ksamilu. Pierwszy postój w Novi Sad a następnego dnia planujemy okolice Fierze ,ponieważ planujemy wycieczkę promem Fierze-Koman . Czy ktoś może polecić nam trasę przejazdu z Poznania do Ksamilu ? Boje się tych górzystych rejonów , więc może ktoś z Was jechał taką trasę i może coś podpowiedzieć


Z Warszawy jechaliśmy Słowacja - Węgry, Serbia (podobnie Novy Sad nocleg - polecam pozwiedzać stare miasto - super), dalej Macedonia objazd Skopje i do Ochrydu - drugi nocleg - WARTO, potem granica od strony płn Ochryd z Albanią - Elbasan, Fier - przełęcz Llogara (absolutnie warto - widoki WOW) - polecam zatrzymać się na kąpiel plaża Dhermi, i dalej do Ksamil.

Szybciej przez Serbię - Grecja autostrada do Ksamil.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 10.03.2019 20:24

Dziękuję za podpowiedź, jednak musimy chyba gdzieś koło Prisztiny odbić już na Szkodrę ,żeby dotrzeć do noclegu w Fierze
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2019 11:14

walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.03.2019 19:31

Ciekawe zjawisko, nie znałem tego miejsca.
Problem w tym, że trzeba trafić na deszcz. Podczas naszego pobytu nie spadła ani kropla. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2019 19:52

Nikt nie obiecywał, że łatwo będzie to cudo obejrzeć :lol: :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.03.2019 08:35

Witam
Potrzebuję porady od osób, które podróżują zwykłą osobówką. Plan dojazdu na wytęsknione plaże W Himare i na Kefalonii mam taki, żeby po drodze zwiedzić Sarajewo, potem nocleg w Żabljak ( moze dwa) i po lekturze ostatnich postów na cro.pl i zaprzyjaźnionych forach, ciągnie mnie do Valbone lub Fierze. I pytanie do drogich forumowiczów : Jak dojechać z Żabljak do Valbone. To co Google pokazuje nie wydaje mi sie przejezdą drogą. Przez Szkodrę dookoła daleko.
Z góry dziękuję za pomoc
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 28.03.2019 10:29

wiola2012 napisał(a):Witam
Potrzebuję porady od osób, które podróżują zwykłą osobówką. Plan dojazdu na wytęsknione plaże W Himare i na Kefalonii mam taki, żeby po drodze zwiedzić Sarajewo, potem nocleg w Żabljak ( moze dwa) i po lekturze ostatnich postów na cro.pl i zaprzyjaźnionych forach, ciągnie mnie do Valbone lub Fierze. I pytanie do drogich forumowiczów : Jak dojechać z Żabljak do Valbone. To co Google pokazuje nie wydaje mi sie przejezdą drogą. Przez Szkodrę dookoła daleko.
Z góry dziękuję za pomoc

My mamy drugi nocleg w Valbone . Już od tygodnia chodzę ludzikiem po mapie google i nie mogę się doczekać tych widoków.Jeśli wyrobimy się ładnie z czasem dojazdu z Novi Sad to na bank pójdziemy w góry :)
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 30.03.2019 12:52

Prom z koman do fier, do valbone jest nowy asfalt, albo przez kosovo, przez pec

wiola2012 napisał(a):Witam
Potrzebuję porady od osób, które podróżują zwykłą osobówką. Plan dojazdu na wytęsknione plaże W Himare i na Kefalonii mam taki, żeby po drodze zwiedzić Sarajewo, potem nocleg w Żabljak ( moze dwa) i po lekturze ostatnich postów na cro.pl i zaprzyjaźnionych forach, ciągnie mnie do Valbone lub Fierze. I pytanie do drogich forumowiczów : Jak dojechać z Żabljak do Valbone. To co Google pokazuje nie wydaje mi sie przejezdą drogą. Przez Szkodrę dookoła daleko.
Z góry dziękuję za pomoc
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 30.03.2019 22:57

marcines napisał(a):Prom z koman do fier, do valbone jest nowy asfalt, albo przez kosovo, przez pec


Dzięki, też mi się wydaje , że przez Kosowo muszę jechać.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 31.03.2019 12:35

Nie wiem jak jest z zakupem ubezpieczenia na samochód w kosowie na tym przejsciu , myślę ze powinna być możliwość kupienia, ale lepiej się dowiedzieć


przy okazji mozena zwiedzic monastyr Decani w kosowie

wiola2012 napisał(a):
marcines napisał(a):Prom z koman do fier, do valbone jest nowy asfalt, albo przez kosovo, przez pec


Dzięki, też mi się wydaje , że przez Kosowo muszę jechać.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 31.03.2019 15:11

Dziękuję Marcines. Szczerze przyznam, że na temat miejsc w Kosowie wartych odwiedzenia prawie nic nie wiem. Muszę nadrobić zaległości. Kilka lat temu nawet mapy Google omijały Kosowo, teraz już wyznaczają trasę. A gdzie mogę znaleźć info, czy na tej granicy od strony Czarnogóry kupię ubezpieczenie?
Pozdrawiam
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 31.03.2019 15:24

Jeżeli nic się nie zmieniło to na granicy kupisz ZK.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 01.04.2019 07:14

ajdadi napisał(a):Jeżeli nic się nie zmieniło to na granicy kupisz ZK.

Dziękuję :)
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 06.04.2019 20:45

Google wyznacza trase do Kosowa ale tylko od strony Me, Al albo Macedonii. Od Serbii nie wyznacza. Ogólnie Kosowao jest fajne, jeśli chodzi o drogi to jest bardziej jak w Serbii niż Albanii, nawet na podrzędnych jest asfalt.
Po drodze masz jescze fajne wodospady
https://goo.gl/maps/YLLqp2ovavs

Polecam tez monastyr Gracanica w Prisztinie i obok niedawno odkryte stanowisko archeologiczne Ulpiana
https://goo.gl/maps/PpbXmX5uvPt

no i oczywiscie Prizren

Ja uwazam ze najszybsza droga do Al jest własnie przez Kosowo, w dodatku w wiekszosci autostradą, nawet chyba jeszcze bezpłatną, jedyny minus to 15 e na ubezpieczenie auta i obowiązek posiadania paszportu
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 08.04.2019 09:06

takie pytanie organizacyjne do forum - czy nie warto by było rozdzielić wątku Czarnogóry i Albanii? trochę mieszają się oba kraje ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 197
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone