Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 16.10.2018 15:50

hallo hallo jest tu kto???? to znowu ja i nietypowe pytanie
mamy ochote jechać do albanii albo znowu do czarnogóry własnym transportem przez serbie i kosowo ale szukamy kwater lub hotelu z wyżywieniem lub all in może ktoś ma sprawdzony namiar takie kwatery /bo sie nam gotować niechce
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.10.2018 17:03

dudzis napisał(a):hallo hallo jest tu kto???? to znowu ja i nietypowe pytanie
mamy ochote jechać do albanii albo znowu do czarnogóry własnym transportem przez serbie i kosowo ale szukamy kwater lub hotelu z wyżywieniem lub all in może ktoś ma sprawdzony namiar takie kwatery /bo sie nam gotować niechce


Faktycznie jesteś leniem i nieukiem, bo każdy leń to nieuk.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 16.10.2018 21:04

lenia jeszcze na klate przyjme ale nieuk to już kurna przesada
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2018 21:18

dudzis napisał(a):lenia jeszcze na klate przyjme ale nieuk to już kurna przesada

Nieuk dlatego, że nie umiesz prawidłowo napisać nazw krajów. :idea:
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 16.10.2018 22:18

nieno dobra duże litery mam kurna pisać??? forum języka polskiego się robi
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2018 22:27

dudzis napisał(a):nieno dobra duże litery mam kurna pisać??? forum języka polskiego się robi


Pisząc przestrzegaj zasad ortografii i gramatyki oraz wyrażaj się jasno i zrozumiale. Używaj polskich znaków (chyba, że piszesz z zagranicy i masz zagraniczną klawiaturę).

faq.php#f0r1
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2018 11:04

dudzis napisał(a):nieno dobra duże litery mam kurna pisać??? forum języka polskiego się robi
To jak piszesz świadczy w dużej mierze o Tobie.... I druga sprawa: poprawnie napisany tekst lepiej się czyta i łatwiej rozumie, a używanie znaków interpunkcyjnych pozwala na dokładniejsze zrozumienie intencji autora...
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 31.12.2018 15:35

W 2019 roku wybieramy się z rodzinką do Czarnogóry. Poprosiłem o rezerwację apartamentu w Utjeha, po czym dostałem info, że apartament mi rezerwują, a na miesiąc przed terminem przyjazdu wyślą mi namiary do wpłacenia zaliczki. Kontakt mailowy z właścicielem apartamentu. Moje pytanie: czy to nie jest takie trochę patykiem pisane, że chcą zaliczkę tak późno? Przy rezerwacjach appartamentów w Chorwacji, a byłem tam 8 razy, właściciele wręcz żądali zaliczki w trybie natychmiastowym, dopiero po wpłaceniu rezerwacja była skuteczna. Czy spotkał się ktoś z taką praktyką? Chciałbym uniknąć sytuacji, że nagle, miesiąc przed wyjazdem, okazuje się, że jest to nieaktualne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.12.2018 16:44

Jedni narzekają jak mają wpłacić od razu, a dla innych jest za późno. W każdym przypadku może się zdarzyć coś dziwnego, ale bądźmy dobrej wiary. Przynajmniej nie masz do czynienia z oszustem, bo ten był chciał już i dużo.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.12.2018 17:14

ja bym się nie martwił, na bookingu w razie czego znajdziesz coś w miesiąc...ludzie tam też nagle rezygnują...
wolałbym wcale nie wpłacać zaliczki? uważam, że masz idealną opcję...
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 16.01.2019 10:36

Mam pytanie odnośnie wjazdu do Czarnogóry na dowód osobisty. W tym roku jedziemy koło Dubrovnika i chcemy wyskoczyć na jednodniową wycieczkę do Czarnogóry. Jak to jest z tym wjazdem na dowód bo czytam różne opinie i już nie wiem czy lepiej wyrobić te paszporty czy na dowód wjedziemy i wyjedziemy bez problemu. Jadą z nami dzieci 11 i 17 lat. Proszę o odpowiedź kogoś kto to praktykował. Dziękuję.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2019 10:59

Marianos napisał(a):Mam pytanie odnośnie wjazdu do Czarnogóry na dowód osobisty. W tym roku jedziemy koło Dubrovnika i chcemy wyskoczyć na jednodniową wycieczkę do Czarnogóry. Jak to jest z tym wjazdem na dowód bo czytam różne opinie i już nie wiem czy lepiej wyrobić te paszporty czy na dowód wjedziemy i wyjedziemy bez problemu. Jadą z nami dzieci 11 i 17 lat. Proszę o odpowiedź kogoś kto to praktykował. Dziękuję.

Z dziećmi nie jechałem, dla nieletnich Ministerstwo zaleca wyrobić paszporty.
https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_ko ... czarnogora
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 16.01.2019 11:07

Jechałem z nieletnimi, MNE, Albania, nie ma problemu na dowód.
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 16.01.2019 11:19

Nie chciał bym niepotrzebnie wyrabiać paszportów. Z tego co pisze rufus295 można. Kolego rufus295 A granicę przekraczałeś od strony Dubrovnika?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 16.01.2019 11:27

Zawsze przez Sarajevo i Durmitor, szkoda tych widoków nie oglądać jak się już tam jest :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 194
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone