Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 13.07.2018 09:10

omoz napisał(a):Witam. W skrócie i na temat: potrzebuję namiary na kwaterki w Albanii /linki do stron, adresy mailowe/. Z góry dziękuję.

Mogą być namiary również na kwaterki w Czarnogórze.
Nikt nie pomoże?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.07.2018 15:45

Bodek1 napisał(a):Bośnia -Gazprom (dawne chyba OMV na którym 7 lat temu tankowałem), Czarnogóra chyba Lukoil ale Albania czarna magia.
Tyle tam stacji.
Jeśli pojadę prosto z Kefalonii to Konispol ,chodzi mi po głowie wąwóz Vikos (postój na 1 dzień Monodendri) to chyba wtedy Kakavia chyba lepiej.

w Albanii Gulf, Kastrati...
bartos71
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos71 » 13.07.2018 18:29

skojola napisał(a):
gregor_r napisał(a):Cześć. Wybieram się w tym roku w sierpniu pierwszy raz do Czarnogóry, to powiedz jaką trasą jechałaś, przez jakie kraje, czy drogami płątnymi, jaki czas podróży?

Cześć! Jechaliśmy trasą przez Słowację, Węgry, Chorwację i Bośnię. Wszędzie, gdzie się dało, płatnymi drogami. Zajęło nam to dwa dni, bo nie spieszyliśmy się. Tu, na Forum, czytałam wielokrotnie stwierdzenie, że podróż do celu, to część urlopu, i my też tak uważamy.
Granicę Polski przekraczaliśmy w Zwardoniu (zaraz za granicą kupowaliśmy winietę), potem przez Czadcę do Żyliny i autostradą D1 do Bratysławy, przejście graniczne Rajka (zakup winiety po stronie węgierskiej – taniej, niż po słowackiej), autostradą M1 do Budapesztu, potem M6 do przejścia granicznego w Udvarze i dalej do Bilje w Chorwacji, bo tam mieliśmy nocleg. Wyjechaliśmy z Piaseczna o 3 rano, dojechaliśmy na miejsce około 16. Po drodze były przerwy na tankowania, zakup winiet, śniadanie, rozprostowanie kości, półgodzinne opóźnienie z powodu korka przed Budapesztem, przejście graniczne (około 15 minut) i dojechaliśmy na 16.00. Trasa około 1085 km.
Drugiego dnia wyruszyliśmy o 5 rano. Dojechaliśmy przez Osijek do autostrady w Chorwacji i kierowaliśmy się na przejście w Šamac, potem cały czas drogą E73, przez Doboj, do autostrady przed Sarajewem, która zaczyna się w Zenicy. Za Sarajewem jechaliśmy drogą M18 do przejścia Hum/Šćepan Polje (chcieliśmy zobaczyć Kanion Pivy), potem przez Niksic do Podgoricy (E762). Z Podgoricy nad morze jechaliśmy tunelem Sozina (bo szybciej). Na miejsce dojechaliśmy też około 16.00. Oczywiście były przerwy na obowiązkowe 2 tankowania w Bośni (najtańsza benzyna), śniadanie, dwa przejścia graniczne (dłużej w Šćepan Polje – więcej samochodów) i robienie zdjęć, zdjęć, zdjęć… :D Trasa około 590 km.

Czy ze Zwardonia jechaliście nową D3 czy starą 12-ką?
skojola
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 30.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skojola » 13.07.2018 18:35

Nową D3. Jest już płatna w tym roku. Wracaliśmy przez Oszczadnicę, ponieważ przez Czadcę był korek. Samochody po prostu stały :-(
wrubin
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrubin » 13.07.2018 19:12

omoz napisał(a):
omoz napisał(a):Witam. W skrócie i na temat: potrzebuję namiary na kwaterki w Albanii /linki do stron, adresy mailowe/. Z góry dziękuję.

Mogą być namiary również na kwaterki w Czarnogórze.
Nikt nie pomoże?


Właśnie wczoraj wyjechaliśmy z Ulcinj. 4 noclegi w Kastrati Apartaments, to już właściwie Donji Stoj, za właściwym Ulcinj w stronę Ada Bojana. 55 euro za dobę, 6 osób w 2 pokojach. Niezmiernie mili gospodarze. Wyposażenie standardowe, mini łazienki, aneksy kuchenne na balkonach (jak gorąco, to świetny pomysł), parking za domem. Rezerwowaliśmy przez Booking.com, tam są namiary. Do Velikej Plaży 3 min autem, można zaparkować w lesie przy plaży.
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 13.07.2018 19:58

Witam
Cena "ropy" na stacjach w BH to około 2,10-2,15 BM, po trasie do Czarnogóry dużo stacji Petrol (wyglądały dobrze-była kawa i pełna obsługa karty itp.). Dzisiaj sprawdziłem drogę do Ulcinj z Utjeha, wszystko w najlepszym porządku. Żadnych remontów, przestojów asfalt piękny i równy. Jednak sam Ulcinj - no cóż ja to chyba z krwi i kości chorwat jestem, ale każdy ma prawo żeby "gały widziały" to co chciały. 8O 8O 8O
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 13.07.2018 20:31

Bodek1 napisał(a):Masz już trasę ustaloną, u mnie jeszcze wszystko w powijakach .
Tylko z grubsza mapy gogle,nie wiem ile na 1 dzień się dojedzie.
Skończy się tak jak zwykle od 10lat ,do Bitoli i dalej standard SRB/HU/SL/Cz
Może podrzucisz gotowca i się podjaram.
Te godziny w aucie i niepewność skutecznie odstraszają 75% uczestników wycieczki ,tej pięknej płci.
Jestem drajwerem z 50% prawem głosu :D .

O, to mało masz procent, ja mam więcej :) Ale prawda też jest taka, że ta druga płeć chce tak jechać. Gotowca nie podrzucę, bo jej nie mam, ale wracając z Hellady zatrzymuję się na 2 dni w Ochrydzie, potem przez Albanię przy jeziorku do Czarnogóry na Podgoricę do Pluzine. Tutaj przejazd do miejscowości Trsa (zobacz sobie filmiki na youtube). Później na przejście Scepan Polje do Sarajewa. Tutaj jakiś nocleg by się przydał. Dalej Zenica - Doboj - Samac - Osijek- M6 (Węgry).
boqler
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) boqler » 14.07.2018 23:52

Panowie i Panie, ktoś jechał kiedyś przejściem granicznym Czarnogóra-BIH w miejscowości Deleusa i później M20,M18 w stronę Saraejwa w sierpniu? Jak wygląda ta droga i samo przejście? Planuję powrót z Kotoru do Gdyni i zastanawiam się czy dam radę na jeden strzał zrobić Kotor-Budapeszt..
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 15.07.2018 06:55

Ja w niedzielę jadę do Sarajeva z Baru to podłączam się do pytania, chociaż nie na jeden strzał do Polski...
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 17.07.2018 21:47

Witam.
Ktoś pytał o aktualne ceny więc wrzucam załączniki z supermarketu Idea oraz "jedzonko" po za murami Kotoru. Ceny w sklepikach raczej mniejsze niż w markiecie Idea.
kotorposilki.jpg
cenaIdea3.jpg
cenaIdea2.jpg
cenaIdea.jpg

Wejście na mury Kotoru 8 euro/osoba, rejs po zatoce 25-30 euro/osoba (rejs 2-3 godzin). Napoje w lokalach: pivo 1,8-2,5 e., lemoniady 2 e., soki coca cola, sprite 2 e., woda 1,8-2,2 e., kawa 1,3-2,5 e. parkingi 0,8-1,2 e/godz.
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 17.07.2018 22:03

Droga z Mausoleum of Petar II Petrovic-Njegos do Kotoru łącznikiem (krótsza trasa) do drogi P1 aktualnie jest w remoncie. jest poszerzana i na drodze jest ubijany ostry granitowy tłuczeń. Duże ryzyko przecięcia rozgrzanej opony. Serpentyny kotorskie zamknięte od 10 do 16, według strażnika Parku Lovcen.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.07.2018 06:42

czapir napisał(a):Droga z Mausoleum of Petar II Petrovic-Njegos do Kotoru łącznikiem (krótsza trasa) do drogi P1 aktualnie jest w remoncie. jest poszerzana i na drodze jest ubijany ostry granitowy tłuczeń. Duże ryzyko przecięcia rozgrzanej opony. Serpentyny kotorskie zamknięte od 10 do 16, według strażnika Parku Lovcen.

mam prośbę, mógłbyś się odnieść do mojego ostatniego postu w tym temacie?
kotor-t53924-15.html
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 18.07.2018 18:53

dla Sol-Wagon
pytanie 1.
dojazd na Lovcen z Cetyni jest OK?- jest ok, wszystko się zgadza
pytanie 2
"...W drodze powrotnej remontowany odcinek zaczyna się w prawo za szlabanem z drogi na szczyt. Na google maps to taka mała droga zaczynająca się troszkę poniżej szczytu i prowadząca do drogi P1..."
Zgadza się, remont doskonale widać z mauzoleum, wklejam mapkę czerwony odcinek to remontowany
remont.jpg


pytanie 3
Ja wjechałem 100m w remontowany odcinek i po upewnieniu się, że jest źle - pojechałem drogą Cetinje-Budwa-Kotor. Totalnie rozluźniony i dyskutując o pięknych widokach. Po drodze była Budva, starówka , kawa .... Za mną chłopaki z "D" i "H" na plakietkach zrobili to samo. Ale każdy może robić co uważa za stosowne.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.07.2018 20:53

dzięki za info...
czyli dla zobaczenia serpentyn Kotoru pozostaje mi "opcja" 3...
pawlo.k
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlo.k » 18.07.2018 21:35

Sol-wagon ja bym nie rezygnował , tenis odcinek nie jest taki straszny tłuczeń który może przeciąć oponę występuje max na 50 metrach ( w sumie) reszta jest już dobrze ubita i wyrównana dużo samochodów jeździ tą drogą, polecam będąc na szczycie poobserwować drogę, jest świetnie widoczna przekonasz się jaki tam ruch ja będąc w niedzielę o 18 na szczycie widziałem co najmniej 10 samochodów które tamtędy jechały a już zjeżdżając w połowie tej drogi widziałem starszego jegomościa w aucie wielkości malucha ( chyba Yugo) z przyczepą nie mniejsza niż owy samochód załadowana po brzegi drewnem który zjeżdżał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 191
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone