Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2016 12:51

nitomen napisał(a):Bylem w Barze 3 lata temu i nie narzekam , czysto i ladnie , zadnych sciekow do wody nikt tam nie wpuszczal

To chyba w takim razie ja w innym Barze byłem :D
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 23.06.2016 20:03

Chodzi o ścieki które bez oczyszczenia płyną rurą w głąb morza w innych miejscowościach z oczyszczalniami zanim woda wypłynie do morza jest oczyszczana.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.06.2016 20:37

nitomen napisał(a):Bylem w Barze 3 lata temu i nie narzekam , czysto i ladnie , zadnych sciekow do wody nikt tam nie wpuszczal

Te rury są wpuszczone w morze daleko od brzegu. To nie znaczy, że to pochwalam, mam nadzieję, że z pomocą unijnych środków Czarnogóra z czasem rozwiąże ten problem.
mike_ napisał(a):"Witam.Dobrze pan napisał że miejscowości nadmorskie w stronę Albani nie mają oczyszczalni ścieków.Byłem od 01.09. do 10.09 w Dobra Voda i widzieliśmy na własne oczy jak wpuszczają rurą przy brzegu która chyba pękła w tym miejscu nieczystości.Zraniłem się lekko w palec u nogi i złapałem różę odmiamę paciorkowca.Teraz leżę w szpitalu i leczę się.
Za rok wybieram się też w te rojony ale nie daj boże do Dobrej Voday.Pozdrowienia"


Ja w ubiegłym roku, włócząc się wzdłuż wybrzeża w Dobra Voda, nigdzie nie zauważyłem ujścia ścieków przy samym brzegu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2016 16:48

Dlatego mam kwaterę w Chorwacji, a do Czarnogóry na jednodniowe wypady, się wybieramy. :wink: 8)

Pozdrawiam
Krzysiek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.06.2016 16:55

Czyli co, Petrovac też nie polecacie?
p.s. kąpieli nie zakładam, najwyżej do kolan:p
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.06.2016 13:24

Nie wiem o co tu chodzi...ale w ostatnim czasie w tym wątku jakaś histeria na Czarnogórę nastała...
Byłem w Czarnogórze...żadnych rur ze ściekami przy brzegu nie widziałem
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 25.06.2016 20:09

Ja odnośnie AL.

Wymiana, albo w kantorach przy granicy jak już pisali lub w każdym hotelu gdzie będziesz mieszkał - kurs praktycznie taki sam.
Co do płatności karta na stacjach w AL to uwaga- pobierana jest dodatkowa prowizja w zależności od karty jaką płacicie (nie wiem czy tak jest na wszystkich stacjach).
Co do deptaku a'la Makarska to jest już na ukończeniu - najnowsze info

Więcej o zmianach w Himare i AL na forum związanym z AL
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 25.06.2016 20:32

Ktoś bardzo promuje Petrovac, też byłem Ulcinj i Dobra Voda i na żadne rury się nie natknąłem.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 25.06.2016 23:23

Witam
Od tygodnia jesteśmy w Albani, w Himare, a dokładniej wCaliope w Livadh.
Deptak w Himare już zrobiony, bardzo fajna promenada. Na plaży Livadh bardzo mało ludzi, plaże praktycznie puste, leżaki za darmo :-)
Kantor jest na deptaku w Himare, kurs za 100 eur - 13600 lek.

A i w pokoju w Caliope mamy jednak wifi. Pokój nowy, po remoncie , prawdopodobnie jesteśmy jednymi z pierwszych gości, bo fugi w łazience jeszcze białe :-)
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 26.06.2016 12:18

mike_ ma po prostu partykularny interes w tym żeby zniechęcać do pobytów w tym by zniechęcać do pobytów w miejscowościach leżących dalej na południe. Od kilku lat co roku jeździmy do Czarnogóry, do tego samego apartamentu w Doni Stoj, jeszcze za Ulcinj, przy wielkiej plaży. Zjeździliśmy całe wybrzeże i nie tylko. W tym roku wybieramy się ponownie. Wszystko zależy od tego kto co lubi. My np. wolimy piasek i luz na wielkiej plaży od zgiełku i ciasnoty na plaży w Petrovac.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 26.06.2016 14:58

Sol-Wagon napisał(a):Czyli co, Petrovac też nie polecacie?
p.s. kąpieli nie zakładam, najwyżej do kolan:p


Petrovac ma oczyszczalnie :)
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 26.06.2016 15:13

Pioracz napisał(a):mike_ ma po prostu partykularny interes w tym żeby zniechęcać do pobytów w tym by zniechęcać do pobytów w miejscowościach leżących dalej na południe. Od kilku lat co roku jeździmy do Czarnogóry, do tego samego apartamentu w Doni Stoj, jeszcze za Ulcinj, przy wielkiej plaży. Zjeździliśmy całe wybrzeże i nie tylko. W tym roku wybieramy się ponownie. Wszystko zależy od tego kto co lubi. My np. wolimy piasek i luz na wielkiej plaży od zgiełku i ciasnoty na plaży w Petrovac.


Ja mówię tylko że jedna połowa Czarnogóry jest bardziej zagospodarowana i ma oczyszczalnie, a druga ich nie ma, dlatego tam są niższe ceny :) W Petrovac obok też w sezonie są plaże na których jest dużo miejsca mowie o plażach w Perazica Do do której idzie się fajnymi jaskiniami i tunelami w skałach w których można się ochłodzić z super widokami na morze i plażę. Druga duża plaża właśnie w takiej mniej zagospodarowanej miejscowości to Buljarica tu jest dużo miejsca na plaży w sezonie :) W Petrovac jest dużo przy okazji fajnych klimatycznych restauracyjek i barów na wyłożonej białym kamieniem promenadzie i dużo imprez np. wczorajsze święto Czarnoórskiego spagetti czyli Pašticada fest (objadłem się go sporo za free i było przepyszne + winko też free hihi) lub MontenegroSun ReggaeFest, Petrovac Jazz Fest albo noc Petrovca na zakończenie lata też z rybą, winem i piwem za free :) Petrovac nocą ma fajny klimacik, bo czasem samo plażowanie się może znudzić.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.06.2016 15:49

mike_ robisz się strasznie uciążliwy, wszędzie tylko Petrovac i Petrovac. Zamieść ogłoszenie w stosownym dziale a nie spamujesz w każdym temacie.
Pozdro... :papa:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.06.2016 17:09

KarKoz napisał(a):mike_ robisz się strasznie uciążliwy, wszędzie tylko Petrovac i Petrovac. Zamieść ogłoszenie w stosownym dziale a nie spamujesz w każdym temacie.
Pozdro... :papa:

Może napisz co takiego klimatycznego oferuje Doni Stoj to porównam,byłem w Petrovac dwukrotnie i jeśli chodzi o wyjście na miasto,knajpki i imprezy wieczorne to z czym do ludzi?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.06.2016 20:57

Z napisał(a):
KarKoz napisał(a):mike_ robisz się strasznie uciążliwy, wszędzie tylko Petrovac i Petrovac. Zamieść ogłoszenie w stosownym dziale a nie spamujesz w każdym temacie.
Pozdro... :papa:

Może napisz co takiego klimatycznego oferuje Doni Stoj to porównam,byłem w Petrovac dwukrotnie i jeśli chodzi o wyjście na miasto,knajpki i imprezy wieczorne to z czym do ludzi?

Może ktoś akurat jedzie z małym dzieckiem/dziećmi i taka wiocha mu pasuje. Wspomniane prze Ciebie knajpy i imprezy zaliczy na minus. Każdy lubi inny rodzaj wypoczynku i nie ma co narzucać mu swojego wariantu.
Kolega mike_ jest strasznie natarczywy ze swoimi apartamentami. Jak wspomniałem, niech zamieści ogłoszenie, że ma do wynajęcia a nie w każdym wątku nagabuje.
Mnie np. bardzo się podobał klimat Ulcinj, czułem lekki powiew orientu :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 148
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone