Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 03.07.2016 09:27

sneer napisał(a):
Widocznie miałem szczęście ,bo żadnych dzieciaków z papierosami w gębie nie widziałem...i to w dodatku żebrzących...a tak przy okazji to moją miejscówką wcale nie było Ulcinj...
Chociaż w Petrovacu też nie było źle
Co do Dobrej Vody się nie wypowiem bo tylko przejeżdżałem jadąc na wycieczkę do "powiewu orientu"


Ulcinj to dość specyficzne miejsce. Centrum i główna plaża w sezonie to niestety masakra, masa ludzi, niezbyt czysta woda (przez piasek), hałas, za czysto niestety też nie jest. Choć możliwe, że taki klimat niektórym odpowiada.


Obrazek




a kawałek dalej Velika Plaza:
Załączniki:
DSC_0028a.jpg
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 04.07.2016 23:26

Witam wszystkich , zdjęcie nowego deptaka w Himare za dnia
20160702_203224.jpg


Napiszę pare słów o mało znanej plaży Gjipe, chyba jednej z dzikszych w Albanii, ponieważ nie da się dojechać niczym poza prawdziwą terenówką lub łódką. Plaża ta jest między plażą jale a Dhermi, dojazd z głównej drogi, jest strzałka na monastyr sw. Teodora. Jest zrobiony asfalt, około 3 km, na jeden samochód ale z mijankami. Na końcu jest parking, pani skasowała nas na 200 leków. Z parkingu trzeba z 20 minut iść, droga kamienista, nie polecam klapek japonek. Plaża czysta, dośc szybko od brzegu robi się głęboko, bardzo drobny żwirek i piasek, jest kilka barów i leżaki, ale od godziny 19 jest już w cieniu.
Droga na plażę.
20160704_175907.jpg

20160704_180345.jpg


I sama plaża
20160704_182535.jpg
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 05.07.2016 07:34

Według mnie jest to najładniejsza plaża na riwierze .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2016 09:28

marcines napisał(a):Witam wszystkich , zdjęcie nowego deptaka w Himare za dnia

Chyba skoro świt :wink:
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 05.07.2016 10:46

piekara114 napisał(a):
marcines napisał(a):Witam wszystkich , zdjęcie nowego deptaka w Himare za dnia

Chyba skoro świt :wink:

Tak po prawdzie to pod wieczór, nie ma siły która by mnie skoro świt zerwała na urlopie z łóżka
Jonna22
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2016
CZarnogóra 2016 Pomożecie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonna22 » 05.07.2016 14:58

Witam serdecznie,
W tym roku wybieramy się do Czarnogóry. Po raz 6 w ubiegłym roku miałam przyjemność odwiedzić Chorwację, więc bardzo dużo zakątków jest już mi znanych. Dlatego teraz wybór padł na Czarnogórę. Zastanawiam się nad Dobrą Vodą czy Petrovac. Czy macie może jakieś opinie na ten temat ? Czy może jakiś fajny nocleg ? (jest na 5 osób 2 pary + kolega) .Termin 22.08-1.09. Jedziemy swoim samochodem. Mam rezerwacje na booking w kwocie około 800 - 900 euro za wszystkich na cały pobyt. Może macie jakieś lepsze opcje ? Która miejscowość dla młodych ludzi będzie lepsza ? Proszę o informację. :papa: :) :hut:
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016
Re: CZarnogóra 2016 Pomożecie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 05.07.2016 16:21

Wróciłem tydzień temu z okolic Budvy. Byłem dokładnie w miejscowości Kuljače (Pržno). Nasz apartament znajdował się 500mnpm i 4km od linii brzegowej. Miejsce idealne dla osób chcących odpocząć od zgiełku i hałasu, ale również świetna baza wypadowa na jednodniowe wycieczki. Z siedmiu dni pobytu trzy dni spędziliśmy na plaży, a resztę czasu zwiedzaliśmy. Jednego dnia jezioro Szkoderskie z wizytą w Ulcinj i Szkodrze oraz objazdem jeziora dookoła. Kolejnego dnia pojechaliśmy na Lovcen i do Kotoru. Byliśmy też w monastyrze Ostrog i w Durmitorze (most na Tarze). Ostatniego dnia zrobiliśmy zatokę Kotorską dookoła wraz z wysepkami w Perast. Jeśli chodzi o miejsca w których kwitnie nocne życie to zdecydowanie Budva.
Koszty: 1200zł paliwo (4200km), 100$ opłaty drogowe, 346€ nocleg (dwie osoby w czteroosobowym apartamencie), 150€ wyżywienie. Na priv mogę podać informacje o hotelu (rezerwowałem na Booking.com).
Jase
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jase » 05.07.2016 20:04

Czy ktoś może coś polecić w Czarnogórze, jedziemy grupa 7os w tym swoje dzieci.
Jonna22
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2016
Re: CZarnogóra 2016 Pomożecie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonna22 » 06.07.2016 09:08

Postaram się również coś poszukać na booking w Budvie. Jeśli chodzi o ceny jedzenia jak to wygląda ? Braliście coś ? Boję się brać różnorakie jedzenie u nas jest 5 młodych osób więc na granicy mogą nas trzepać...Cena jest spoko możesz podesłać na priv. Chociaż u mnie chyba też nie najgorzej. A na temat Dobrej Vody masz może jakieś spostrzeżenia ? Dziekuję Ci za odpowiedź.
Jonna22
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2016
Re: CZarnogóra 2016 Pomożecie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonna22 » 06.07.2016 09:36

Jeszcze proszę o opinie od Dobrej Vodzie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: CZarnogóra 2016 Pomożecie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2016 09:44

Jonna22 napisał(a):Jeszcze proszę o opinie od Dobrej Vodzie

milica-i-mrvica-dobra-voda-czarnogora-czy-ktos-tam-byl-t47516.html
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016
Re: CZarnogóra 2016 Pomożecie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 06.07.2016 10:57

Jonna22 napisał(a):Postaram się również coś poszukać na booking w Budvie. Jeśli chodzi o ceny jedzenia jak to wygląda ? Braliście coś ? Boję się brać różnorakie jedzenie u nas jest 5 młodych osób więc na granicy mogą nas trzepać...Cena jest spoko możesz podesłać na priv. Chociaż u mnie chyba też nie najgorzej. A na temat Dobrej Vody masz może jakieś spostrzeżenia ? Dziekuję Ci za odpowiedź.


Danie i napoje do dania w konobie <20€/2os
Kolacja przygotowana przez naszych gospodarzy 35€ i 40€/2os.
Nie braliśmy nic z Polski do jedzenia.
Cena naszego apartamentu była niższa ze względu na początek sezonu. W sierpniu będzie drożej.
Nie wiem nic o Dobrej Vodzie. Nie podobało mi się poniżej Petrovac, ale to specyfika bliskości Albanii i różnorodności kulturowych na południu.
Jonna22
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonna22 » 06.07.2016 13:27

To już na prawdę nie wiem co zrobić. Może jakaś inna miejscowość ?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 06.07.2016 13:58

Jonna22 napisał(a):To już na prawdę nie wiem co zrobić. Może jakaś inna miejscowość ?


Może jednak Chorwacja? :) Ja po jednym wakacyjnym pobycie "wyleczyłem" się z Czarnogóry. Lepiej chyba pojechać na południe Chorwacji, tam mieszkać i zrobić sobie wypad do Czarnogóry na zwiedzanie. Do plażowania ten kraj nadaje się kiepsko. Niskie (relatywnie) ceny to nie wszystko.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 06.07.2016 14:13

Może jednak Chorwacja? :) Ja po jednym wakacyjnym pobycie "wyleczyłem" się z Czarnogóry. Lepiej chyba pojechać na południe Chorwacji, tam mieszkać i zrobić sobie wypad do Czarnogóry na zwiedzanie. Do plażowania ten kraj nadaje się kiepsko. Niskie (relatywnie) ceny to nie wszystko.

IMAG0066.jpg

No jest coś na rzeczy... niby tam ładnie, ceny przystępne ale jakoś to nie to. Do Czarnogóry robiłem już 3 podejścia z mocnym postanowieniem spędzenia tam urlopu, zjeździłem całe wybrzeże po albańską granicę ale nigdy nie wytrzymałem tam dłużej niż 3 dni. Zawsze się kończyło ewakuacją do Cro. Następowała wielka ulga i zaczynały się prawdziwe wakacje. Ciężko mi to wytłumaczyć czemu tak jest (nie mam nic do Rosjan) ale tam jest jakoś tak "po rusku".
Ostatnio edytowano 06.07.2016 14:35 przez bezrobotny500, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 150
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone