Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.06.2016 07:33

Przecież odpowiedziałeś na post mike w którym to pisał o imprezach w Petrovacu a teraz piszesz że może niektórzy wolą ciszę :D ,a więc dla tych co lubią ciszę-poza deptakiem w Petrovacu nic nie słychać :D
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 27.06.2016 12:41

Tak masz racje klimat Ulcinj czyli w 70% Albańskiego miasto to "powiew orientu" :), dlatego niektórym się tam nie podoba, bo jest tam aż zbyt egzotycznie i że tak powiem duże wzbogacenie kulturowe :), szczególnie w wielkim sezonie na skrzyżowaniach czuć powiew orientu od żebrzących dzieci z papierosami w buzi i śmieci na ulicy :) Za to jest tanio i to jest główny plus tamtych rejonów :)
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 27.06.2016 12:47

Z napisał(a):Przecież odpowiedziałeś na post mike w którym to pisał o imprezach w Petrovacu a teraz piszesz że może niektórzy wolą ciszę :D ,a więc dla tych co lubią ciszę-poza deptakiem w Petrovacu nic nie słychać :D


tak poza promenadą jest cisza i spokój :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.06.2016 16:23

mike_ napisał(a):Tak masz racje klimat Ulcinj czyli w 70% Albańskiego miasto to "powiew orientu" :), dlatego niektórym się tam nie podoba, bo jest tam aż zbyt egzotycznie i że tak powiem duże wzbogacenie kulturowe :), szczególnie w wielkim sezonie na skrzyżowaniach czuć powiew orientu od żebrzących dzieci z papierosami w buzi i śmieci na ulicy :) Za to jest tanio i to jest główny plus tamtych rejonów :)


Widocznie miałem szczęście ,bo żadnych dzieciaków z papierosami w gębie nie widziałem...i to w dodatku żebrzących...a tak przy okazji to moją miejscówką wcale nie było Ulcinj...
Chociaż w Petrovacu też nie było źle
Co do Dobrej Vody się nie wypowiem bo tylko przejeżdżałem jadąc na wycieczkę do "powiewu orientu"
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 29.06.2016 09:44

KarKoz napisał(a):mike_ robisz się strasznie uciążliwy, wszędzie tylko Petrovac i Petrovac. Zamieść ogłoszenie w stosownym dziale a nie spamujesz w każdym temacie.
Pozdro... :papa:


Dokładnie. Też już dawno miałem to napisać ale myślałem że tylko ja tak mam. Jak zakładałem ten wątek pewnie z 10 lat temu to nie spodziewałem się że zrobi się z niego taki tasiemiec, w sumie o wszystkim i o niczym... Początkowo wątek dotyczył głównie gór....
Teraz coraz rzadziej już go sprawdzam bo zrobił się bałagan plus reklama apartamentów. Nie przecze, moze kolega mike ma fajne apartamenty, może ten Petrovac to fajny jest :-) ale jeśli tak to najlepiej założyć osobny wątek i tam się reklamować.

Adminie, jeśli jesteś, może uporządkujemy coś? Pokasujesz, wydzielisz, uporządkujesz?

Pozdrawiam nie z Petrovac tylko z Chorwacji :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2016 13:11

typ napisał(a):
KarKoz napisał(a):mike_ robisz się strasznie uciążliwy, wszędzie tylko Petrovac i Petrovac. Zamieść ogłoszenie w stosownym dziale a nie spamujesz w każdym temacie.
Pozdro... :papa:


Dokładnie. Też już dawno miałem to napisać ale myślałem że tylko ja tak mam. Jak zakładałem ten wątek pewnie z 10 lat temu to nie spodziewałem się że zrobi się z niego taki tasiemiec, w sumie o wszystkim i o niczym... Początkowo wątek dotyczył głównie gór....
Teraz coraz rzadziej już go sprawdzam bo zrobił się bałagan plus reklama apartamentów. Nie przecze, moze kolega mike ma fajne apartamenty, może ten Petrovac to fajny jest :-) ale jeśli tak to najlepiej założyć osobny wątek i tam się reklamować.

Adminie, jeśli jesteś, może uporządkujemy coś? Pokasujesz, wydzielisz, uporządkujesz?

Pozdrawiam nie z Petrovac tylko z Chorwacji :-)

Mam takie samo wrażenie.
Fajnie, że już jesteś na wakacjach :D
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 29.06.2016 17:02

Witam wszystkich. Jakby ktos chcial jechac droga sh20 w Albanii z Plav Czarnogora do Hani Hoti Albania to droga jest calkiem przejezdna. Asfalt konczy sie ok5 km za Tamare wiec tyle tez przybylo w stosunku do tamtego roku, potem jest kilka kilometrow szutrowki przygotowanej pod asfalt. Najgorszy odcinek ok 8 km za Tamare do skretu na Vermosh ale tam tez caly czas trwaja prace, buduja mury oporowe poprawiaja przepusty i droge. Wysoka osobowka bez napedu przejedzie ja jechalem obladowanym citro c8 i tylko kilka razy przetarlem spodem. Widoki przepiekne polecam.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 29.06.2016 18:29

Ale chyba podjazdu za Tamare w kierunku na Ljepush jeszcze nie zrobili? Nie do konca rozumiem bo piszesz ze jechales od Gusinje/Plav/Bashkim w kierunku Tamare/Hani Hoti i jednoczesnie ze asfalt sie konczy za Tamare. Patrzac od strony Twojego kierunku to raczej 5km przed Tamare sie zaczyna asfalt? Pozdrowienia ze sv.Vida w Cro.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 29.06.2016 18:57

Jechalem od Plav ale pisze o drodze w druga strone. Od Tamare w strone czarnogory oczywiscie. Podjazdy za Tamare te pierwsze w szutrze dalej droga w gorszym stanie ale prace na calym odcinku trwaja.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 01.07.2016 23:08

Jakby ktoś był ciekaw jak wygląda nowy deptak w Himare, to wrzucam aktualne zdjęcia, jeszcze ciepłe, naprawdę robi wrażenie. Wyburzyli chyba cały rząd budynków przy starym deptaku , bo teraz jest z 30 metrów szeroki, do tego plaża z 2 x szersza niż była, same knajpki przy deptaku, żadnej chińszczyzny, do tego molo, z 50 metrów w morze. Można zapomnieć o starym Himare, i ludzi jakby więcej...
P7011225.JPG

P7011224.JPG

P7011223.JPG

Przepraszam za jakość, postaram się w najbliższym czasie wrzucuc robione w dzień
Obwodnica też chyba gotowa, widać droge, nie jechałem nią, ale ruch w mieście jakby mniejszy
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 02.07.2016 11:55

Widocznie miałem szczęście ,bo żadnych dzieciaków z papierosami w gębie nie widziałem...i to w dodatku żebrzących...a tak przy okazji to moją miejscówką wcale nie było Ulcinj...
Chociaż w Petrovacu też nie było źle
Co do Dobrej Vody się nie wypowiem bo tylko przejeżdżałem jadąc na wycieczkę do "powiewu orientu"


Ulcinj to dość specyficzne miejsce. Centrum i główna plaża w sezonie to niestety masakra, masa ludzi, niezbyt czysta woda (przez piasek), hałas, za czysto niestety też nie jest. Choć możliwe, że taki klimat niektórym odpowiada.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 02.07.2016 13:14

Ja juz kiedyś to chyba pisałem. Na plaże trzeba jechać do Chorwacji Grecji czy nawet Albanii (poniżej Llogary). Czarnogora raczej w piękne góry czy do obejrzenia ciekawych miast jak np. Kotor albo do wyjechania na Lovcen. Mi tam nad morzem się nie podobało, ale to kwestia gustu. Tzn ładnie, ale nie może się równać z wymienionymi wyżej.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 02.07.2016 15:36

Tak góry w Czarnogórze piękne, lubię czasem tam się relaksować na działce u taty (ten domek z czerwonym daszkiem) niedaleko Kolašin, dokładniej Komovi czyli pasmo górskie w Górach Dynarskich, Katun Klopocki, 1720m wysokości, obok szczyty nawet takie jak Kom Kučki 2487m, odludzie, cisza i spokój :) w sezonie wielu Czarnogórców ucieka w góry, bo tam bardziej znośne temperatury, mało turystów, super powietrze i pyszna górska źródlana woda (wąż włożony w górę gdzie jest źródełko i woda dopływa nim 200m do domu), Pozdrowionka z Petrovac :)
Załączniki:
DSC02867 (Kopiowanie).JPG
DSC02877 (Kopiowanie).JPG
Ostatnio edytowano 02.07.2016 21:57 przez mike_, łącznie edytowano 1 raz
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 02.07.2016 16:02

W Petrovac jeszcze jest trochę miejsca na plaży, a jak chce się więcej miejsca to można się przejechać 3 min. obok na inne plaże lub spacerek 30 min. chłodnymi jaskiniami i tunelami na plażę gdzie miejsca jest pełno, tylko że te miejscowości z kolei są już mniej zagospodarowane czyli Perazica Do i Buljarica. Zawsze coś za coś :)
Załączniki:
IMG_20160627_130657 (Kopiowanie).jpg
IMG_20160621_184026 (Kopiowanie).jpg
IMG_20160621_164630 (Kopiowanie).jpg
IMG_20160627_160548 (Kopiowanie).jpg
IMG_20160629_153557 (Kopiowanie).jpg
IMG_20160629_153624 (Kopiowanie).jpg
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 02.07.2016 16:45

... a już myślałem że będzie o Komach, Kuckim, Vasojevickim o Prokletijach, ale koniec końców jest o Petrovac :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone