Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013
Re: droga od Đurđevića Tara Bridge do Pivsko Jezero

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 16.06.2016 11:06

Co prawda całej trasy nie zrobiłem (zakończyłem na Sedlu czyli niespełna 2/3 drogi) a bardzo żałuję.Trasa jest: popularna, widokowa, pokręcona i dostępna dla wszystkich typów pojazdów, nawet gadaliśmy z parą ambitnych rowerzystów.
Średnia prędkość na tej trasie to ok. 30 km/h (również coś koło tego google maps pokazuje : 68km w 1,46h)
trasa: https://goo.gl/maps/pj7bb1w77CL2[/quote]


Dzięki za info. Uspokoiłem się :)
plebi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plebi » 16.06.2016 20:48

Jutro wypad do Alby :papa:
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 16.06.2016 21:04

A jest ktoś może teraz w Utjeha?? Spokojnie tam jest,bezpiecznie, brak gdzieś po drodze uchodźców lub innej plagi?? Pozdrawiam.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 16.06.2016 23:54

mkbojarczuk napisał(a):
mike_ napisał(a):Petrovac nadal spoko :)

tylko,że Petrovacowi daleko do Kotoru i jego zabytków.


ja nie mówię o zabytkach, Kotorowi też daleko do fajnych plaż bo tam głównie betonowe nabrzeże :) Wszędzie są plusy i minusy, jeszcze żaden turysta nie zginał tu więc nie ma się co martwić, oni miedzy sobą załatwiają swoje sprawy od lat.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 17.06.2016 00:45

akwarysta6 napisał(a):A jest ktoś może teraz w Utjeha?? Spokojnie tam jest,bezpiecznie, brak gdzieś po drodze uchodźców lub innej plagi?? Pozdrawiam.


Utjeha imigrantów nie ma, jest spokojnie aż za spokojnie hihi :) to piękne widoki, ale spytaj właściciela czy jest tam woda pitna w kranie, potem spytaj o strome wejście do apartamentu z plaży w słońcu przez pół godziny lub więcej (ja się męczę już przy 5 min. i to przy łagodnym zejściu ale już jestem stary hehe :) potem jeszcze czy przy apartamencie w odległości 15 metrów nie jest droga miedzy miastowa (główna magistrala), a tam autobusy, tiry dbają o komfort i relaks gdy się podziwia piękne widoki z balkonu :) do najbliższych barów czy też restauracji 2 km. Jeśli chce ktoś pomimo tych niedogodności fajny widok to polecam, tylko że posprawdzajcie tam ceny bo jeśli w Petrovac da się coś wynająć za powiedzmy od 60 euro dla 5 osób z basenem(zazwyczaj 70-100 euro zależy do standardu) to Utjeha zakres cenowy to max do 40 euro, więc nie ma co przepłacać i płacić tam 60 euro lub więcej, mówię o lipcu i sierpniu :) Widok fajny, plaża też zatłoczona jak wszędzie w sezonie. Zapomniałem jeszcze o tym czy ścieki są oczyszczane gdy płyną rurą do morza? :) na to się właśnie składa cena nie każda miejscowość ma ten sam standard :) wystarczy sprawdzić cenę zakupu ziemi w Utjeha a np. w Petrovac albo Świętym Stefanie. Utjeha, tak fajne widoki ale przy cenach rzędu max 40 euro za 5 osób i to z basenem w dwóch pokojach i to w wielkim sezonie, bo poza sezonem czyli czerwiec i wrzesień ceny 20 euro za 5 osób to odpowiednie ceny :) wielu o tym nie wie i nabiera się na oferty pośredników tak jak na tanie Ulcinij :) bo cena kusi a ona nie bierze się z powietrza :) Sorki nie obrażajcie się ale największe prowizje pośrednicy mają właśnie na takich tanich miejscowościach :) Pozdrowionka :) Czy coś tam się pozmieniało w którymś z punktów się mylę? Jeśli tak to mnie poprawcie będę wdzięczny :)
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 17.06.2016 20:00

Dzięki za info Mike. Ja mam apartament w Utjeha jakieś 5 min. od plaży, dość daleko od głównej drogi. Więc myślę, że będzie ok. Pobyt od 29.08-10.09 Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2016 20:20

mike_ napisał(a):
mkbojarczuk napisał(a):
mike_ napisał(a):Petrovac nadal spoko :)

tylko,że Petrovacowi daleko do Kotoru i jego zabytków.


ja nie mówię o zabytkach, Kotorowi też daleko do fajnych plaż bo tam głównie betonowe nabrzeże :) Wszędzie są plusy i minusy, jeszcze żaden turysta nie zginał tu więc nie ma się co martwić, oni miedzy sobą załatwiają swoje sprawy od lat.

Każda sroczka swój ogonek chwali
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 18.06.2016 12:20

akwarysta6 napisał(a):Dzięki za info Mike. Ja mam apartament w Utjeha jakieś 5 min. od plaży, dość daleko od głównej drogi. Więc myślę, że będzie ok. Pobyt od 29.08-10.09 Pozdrawiam.


Tylko oby to nie było czarnogórskie 5 minut czyli około 15 min. :) bo tak często bywa. Ja swoim gościom podaję dokładnie realne 6 min. spacerem nawet jeśli chodzi o drogę powrotna pod małą górkę. Zmierzyłem to specjalnie dla gości z zegarkiem w ręku :) Mamy też mieszkania nawet 1 min. od plaży ale to w bloku bez basenu i pokojówki... :) Życzę ci miłych wakacji w Montenegro i zapraszam na pożegnanie wakacji Czarnogórskich w Petrovac na darmowe wino, piwo, rybę i koncerty ale to chyba będzie organizowane 26 lub 27 sierpnia w ostatni weekend wakacji :) Pozdrawiam
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 18.06.2016 12:39

dabecja napisał(a):
mike_ napisał(a):
mkbojarczuk napisał(a):
mike_ napisał(a):Petrovac nadal spoko :)

tylko,że Petrovacowi daleko do Kotoru i jego zabytków.


ja nie mówię o zabytkach, Kotorowi też daleko do fajnych plaż bo tam głównie betonowe nabrzeże :) Wszędzie są plusy i minusy, jeszcze żaden turysta nie zginał tu więc nie ma się co martwić, oni miedzy sobą załatwiają swoje sprawy od lat.

Każda sroczka swój ogonek chwali


oooo debecja, pozdrawiam :) :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2016 23:33

mike_ napisał(a):
dabecja napisał(a):
mike_ napisał(a):
mkbojarczuk napisał(a):
mike_ napisał(a):Petrovac nadal spoko :)

tylko,że Petrovacowi daleko do Kotoru i jego zabytków.


ja nie mówię o zabytkach, Kotorowi też daleko do fajnych plaż bo tam głównie betonowe nabrzeże :) Wszędzie są plusy i minusy, jeszcze żaden turysta nie zginał tu więc nie ma się co martwić, oni miedzy sobą załatwiają swoje sprawy od lat.

Każda sroczka swój ogonek chwali


oooo debecja, pozdrawiam :) :)

słabe i sorry ale prymitywne
http://ladnydom.pl/Ogrody/encyklopedia_ ... /161609502
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 21.06.2016 14:53

a no tak zrobiłem literówkę... pozdrawiam :)
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 21.06.2016 15:12

Pytam orientacyjnie, 2 tygodnie we wrześniu (2-3 lub 3-4 tdzień) w Buljaricy, apartament lub domek 2+2 (dzieci 2 i 5 lat), im bliżej plaży tym lepiej :) ile liczyć za nocleg? 30E czy znajdę też taniej?
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 22.06.2016 02:20

karolekw napisał(a):Pytam orientacyjnie, 2 tygodnie we wrześniu (2-3 lub 3-4 tdzień) w Buljaricy, apartament lub domek 2+2 (dzieci 2 i 5 lat), im bliżej plaży tym lepiej :) ile liczyć za nocleg? 30E czy znajdę też taniej?


Hej, mam apartamenty kuzynki z Buljaricy taniej:) ale Buljarica to nie zagospodarowana miejscowość (przynajmniej jest woda pitna) zależy co kto lubi, żeby potem nie było narzekań, bo w Czarnogórze dużo tanich miejscowości na południu jest reklamowanych że niby są super, a potem leki i wizyty w szpitalu itp. Na facebooku we wrześniu napisał do nas jeden z turystów odnośnie mojego postu odnośnie braku oczyszczalni wody, wklejam jego tekst:

"Witam.Dobrze pan napisał że miejscowości nadmorskie w stronę Albani nie mają oczyszczalni ścieków.Byłem od 01.09. do 10.09 w Dobra Voda i widzieliśmy na własne oczy jak wpuszczają rurą przy brzegu która chyba pękła w tym miejscu nieczystości.Zraniłem się lekko w palec u nogi i złapałem różę odmiamę paciorkowca.Teraz leżę w szpitalu i leczę się.
Za rok wybieram się też w te rojony ale nie daj boże do Dobrej Voday.Pozdrowienia"

daje to do myślenia dlaczego ceny w miejscowościach od Petrovac w stronę Albanii są tak niskie...
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 22.06.2016 06:24

No właśnie wydaje mi się ok z uwagi na bliskość Petrovaca :)
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 23.06.2016 11:58

Bylem w Barze 3 lata temu i nie narzekam , czysto i ladnie , zadnych sciekow do wody nikt tam nie wpuszczal
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone