Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 20.04.2016 01:07

dziękuję za zdjecia! \
A jak z internetem było?
A w tych knajpkach na plazy było wifi?
Potrzebujemy w zasadzie zdjecia wrzucić na google i zobaczyć co w okolicy jest ciekawego do zobaczenia, jakieś mapy sprawdzic, no i booking.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 20.04.2016 08:39

Wi-fi działało. W apartamencie pod nami co wieczór rodacy prowadzili rozmowy przez skype. Najlepiej działało na dole przy kuchni letniej. Najsłabiej w pokoju. Lepiej na tablecie niż na telefonie, pewnie zależny od modelu ;) Ale podobno co roku działa lepiej ;)
W knajpach nie wiem czy działało (nie korzystałam) ale widziałam tabliczki że jest.

Jeżeli chcecie dzielić wyjazd na dwa miejsca to czy nie myśleliście nad tym co by się w Grecji zatrzymać np. Parga? My tak byliśmy.
wybuch
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wybuch » 20.04.2016 14:07

ewalla napisał(a):I jeszcze... o Ksamil, bo kusi mnie jakoś....
Propozycja, to na ok 5 dni zatrzymać sie w Ksamil. Będzie to pierwszy tydzień lipca, wiec mam nadzieję, że tłumów nie będzie.
Czy w okolicy są jakieś "dzikie i bezludne " plaże? czy tylko te gęstwiny wyleżakowane? bo to mnie trochę przeraża, my raczej "ręcznikowi" jesteśmy.


Spedzilismy w Ksamil 4 dni. Owszem pieknie,ale Ksamil nosi znamiona i ma zadatki na bycie w przyszlosci tlocznym kurortem.
Duzo ludzi w miasteczku,dosc tlocznie,plaza to istny dramat(przelom lipca i sierpnia),parasol obok parasola,recznik na reczniku plaze stosunkowo male.
Jezeli ktos szuka spokojnego miejsca to napewno nie Ksamil, ewentualnie na obrzerzach miasteczka. Mieszkalismy w hoteliku Vila Vista Mare.
Fajnie jechac zobaczyc,spedzic chwile. Nacieszyc sie tlokiem i iloscia fajnych knajpek i uciekac tam gdzie mozna faktycznie odpoczac.
Jedny z niewielu atutow Ksamilu jest to,ze niedaleko stamtad do Butrintu...

Jesli chodzi o trase do Albanii to droga na Elbasan i Durres z Ochrid jest zdecydowanie krótsza i mniej monotonna niz przez Grecje.W Grecji dodatkowo platna. Stopien jej skomplikowania w skali 1-10,to 5. Poza tym stracicie piekny widok z przeleczy Llogara...
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 22.04.2016 12:36

Mai napisał(a):Wi-fi działało. W apartamencie pod nami co wieczór rodacy prowadzili rozmowy przez skype. Najlepiej działało na dole przy kuchni letniej. Najsłabiej w pokoju. Lepiej na tablecie niż na telefonie, pewnie zależny od modelu ;) Ale podobno co roku działa lepiej ;)
W knajpach nie wiem czy działało (nie korzystałam) ale widziałam tabliczki że jest.

Jeżeli chcecie dzielić wyjazd na dwa miejsca to czy nie myśleliście nad tym co by się w Grecji zatrzymać np. Parga? My tak byliśmy.



super, dzięki za info o wifi

Nie chcemy zatrzymywać sie w Grecji, tylko w Albani.
W Grecji byliśmy już 3 razy - Peloponez, Meteory, Zakintos, potem Lefkada i Półwysep Pilion, w ubiegłym roku Lefkada i Kefalonia. Pomimo, ze Grecja bardzo nam sie podoba nastąpił przesyt.

A co do dzielenia wyjazdu to sie nie upieram, tak tylko gdybam dla urozmaicenia pobytu :-) ale nic na siłę.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 22.04.2016 12:38

wybuch napisał(a):
ewalla napisał(a):I jeszcze... o Ksamil, bo kusi mnie jakoś....
Propozycja, to na ok 5 dni zatrzymać sie w Ksamil. Będzie to pierwszy tydzień lipca, wiec mam nadzieję, że tłumów nie będzie.
Czy w okolicy są jakieś "dzikie i bezludne " plaże? czy tylko te gęstwiny wyleżakowane? bo to mnie trochę przeraża, my raczej "ręcznikowi" jesteśmy.


Spedzilismy w Ksamil 4 dni. Owszem pieknie,ale Ksamil nosi znamiona i ma zadatki na bycie w przyszlosci tlocznym kurortem.
Duzo ludzi w miasteczku,dosc tlocznie,plaza to istny dramat(przelom lipca i sierpnia),parasol obok parasola,recznik na reczniku plaze stosunkowo male.
Jezeli ktos szuka spokojnego miejsca to napewno nie Ksamil, ewentualnie na obrzerzach miasteczka. Mieszkalismy w hoteliku Vila Vista Mare.
Fajnie jechac zobaczyc,spedzic chwile. Nacieszyc sie tlokiem i iloscia fajnych knajpek i uciekac tam gdzie mozna faktycznie odpoczac.
Jedny z niewielu atutow Ksamilu jest to,ze niedaleko stamtad do Butrintu...

Jesli chodzi o trase do Albanii to droga na Elbasan i Durres z Ochrid jest zdecydowanie krótsza i mniej monotonna niz przez Grecje.W Grecji dodatkowo platna. Stopien jej skomplikowania w skali 1-10,to 5. Poza tym stracicie piekny widok z przeleczy Llogara...


Zastanowimy sie nad tą drogą przez Elbasan i Durres. Widoku z przełęczy raczej nie stracimy, zatrzymamy sie w Himare, planujemy wybrać sie na wycieczke do Vlory, wiec przełecz napewno zaliczymy.
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 23.04.2016 12:21

ajdadi napisał(a):
Gollum napisał(a):To Roszke-Horgosz przejechałeś z marszu...jechałeś w środku tygodnia?

W piątek po południu 10 lipca to było (tak wskazuje stempel z Horgoszy). Nie powiem, że z marszu to było, ale ze spacerku; trochę samochodów było, ale odprawa szła bardzo sprawnie
journeymanxafm
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) journeymanxafm » 24.04.2016 22:06

"Tak czytam o tym Ksamilu i coraz mniej mi się podoba, choc możliwe, że w pierwszym tygodniu lipca nie będzie tak tłoczno."

:wink:
Ja bym się na zapas nie martwił. Różnie bywa z oglądem miejsc. Wszak ludzie mają inne potrzeby, inne rzeczy lubią, a nawet tłok potrafi być absolutnie uroczy, jak na Bliskim Wschodzie na przykład.
Co do albańskich miejscówek - wiele już napisano, ale pozwalam sobie dodać kilka zdań tylko ze względu na kontekst.
Wjechaliśmy do Albanii w zeszłym roku około 27 sierpnia. I jeszcze dało się wyczuć sezon, choć widać już było ekspedycje powrotne - choćby na drodze w kierunku Tirany.
Ceny (bez względu na to, czy to było Dhermi, Himare czy Ksamil) - były 'sezonowe' równo do 31 sierpnia.
A potem - aż zabawnie było patrzeć. Kiedy płaciliśmy za leżak z parasolem 31. - facet, który tym całym interesem zarządzał stwierdził: od jutra - 50%, po czym z uśmiechem dodał: "sezon - fine".
W Ksamil - można było zobaczyć, jak przy restauracjach i barach wycierają ściereczkami te sezonowe ceny i robią z nich 'posezonowe'. I tak to, co było po 1000 - nagle się stało ofertą za 800, to co 700 - zmieniało się na 500. Itd, itp...
Nawet kwatera w Ksamil, świetna miejscówka, świeżo wybudowana, czysto tak, że można jeść z podłogi, klima w pokoju - nagle z 25 euro na 20 (z komentarzem, że gdybyśmy może pobyli z pięć dni, to by było łącznie 90 za całość).

A co do samego Ksamil: mam nadzieję, że koniec czerwca będzie trochę jak początek września.
Wielu Albańczyków wyjechało w latach 80 i 90 do Niemiec. A Niemcy zaczynają wakacje na początku sierpnia. Włosi - w lipcu.
Więc chyba gorszego terminu, niż między 20 lipca a 20 sierpnia nie można sobie wyobrazić.
Nie będzie źle - zakładam, że zobaczycie ten wzbierający sezon, kiedy będziecie już pakować manatki.

p.s. Gjirokastrę można zwiedzić wracając - świetne ceny, fajne noclegi.
A na "międzylądowanie" - nawet z dzieciakami - polecam Sarajewo. I dojazd tam doliną Piwy. Absolutny kosmos, a wiem co mówię, bo porównanie mam zacne. ;o)
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014
Czarnogóra 2016 czyste apartamenty/bungalowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 25.04.2016 23:18

Witam odświeże temat
Jedziemy w 3-4 rodziny od 13.08.16, proszę polecic fajny domek (czysty kemping z bungalowami) najlepiej na obrzezach wiekszego miasta blisko morza, nie w centrum bo towarzystwo leniwe i idzie najkrótrzą drogą na plaże a w centrum kocioł.
Chodzi mi konkretną kwatere , bo w takim składzie na żywioł może być problem ze znalezieniem pokoi w jednym apartamencie.
przegladałem wpisy na forum z tamtego roku i myśle o Dobra Voda, Petrovac,(inne fajne miasteczka na płn też mogą być) bo w zatoce kotorskiej pewnie beton.
Basen dla nas zbędny, ale czysty ogródek zacieniony mile widziany. Ogólnie kompromis jakość do ceny najlepiej.
z góry dzięki za namiary
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 26.04.2016 01:16

journeymanxafm napisał(a):"Tak czytam o tym Ksamilu i coraz mniej mi się podoba, choc możliwe, że w pierwszym tygodniu lipca nie będzie tak tłoczno."

:wink:
Ja bym się na zapas nie martwił. Różnie bywa z oglądem miejsc. Wszak ludzie mają inne potrzeby, inne rzeczy lubią, a nawet tłok potrafi być absolutnie uroczy, jak na Bliskim Wschodzie na przykład.


A co do samego Ksamil: mam nadzieję, że koniec czerwca będzie trochę jak początek września.
Wielu Albańczyków wyjechało w latach 80 i 90 do Niemiec. A Niemcy zaczynają wakacje na początku sierpnia. Włosi - w lipcu.
Więc chyba gorszego terminu, niż między 20 lipca a 20 sierpnia nie można sobie wyobrazić.
Nie będzie źle - zakładam, że zobaczycie ten wzbierający sezon, kiedy będziecie już pakować manatki.

p.s. Gjirokastrę można zwiedzić wracając - świetne ceny, fajne noclegi.
A na "międzylądowanie" - nawet z dzieciakami - polecam Sarajewo. I dojazd tam doliną Piwy. Absolutny kosmos, a wiem co mówię, bo porównanie mam zacne. ;o)


Dziękuje za info, plan na dzisiaj - miejscówka w okolicy Himare ( plaża Livadi) tak na ok 10 dni a potem sie zobaczy... może Ksamil, może obrzeża Sarandy...
wygooglałam sobie kilka mniejszych plaż poza miejscowościami, może nie będą zależakowane :-)

Teraz tylko trzeba śledzić trasy migrantów :-)mam nadzieje, że do Albanii nie pójdą...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Czarnogóra 2016 czyste apartamenty/bungalowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.04.2016 06:52

robur napisał(a):Witam odświeże temat
Jedziemy w 3-4 rodziny od 13.08.16, proszę polecic fajny domek (czysty kemping z bungalowami) najlepiej na obrzezach wiekszego miasta blisko morza, nie w centrum bo towarzystwo leniwe i idzie najkrótrzą drogą na plaże a w centrum kocioł.
Chodzi mi konkretną kwatere , bo w takim składzie na żywioł może być problem ze znalezieniem pokoi w jednym apartamencie.
przegladałem wpisy na forum z tamtego roku i myśle o Dobra Voda, Petrovac,(inne fajne miasteczka na płn też mogą być) bo w zatoce kotorskiej pewnie beton.
Basen dla nas zbędny, ale czysty ogródek zacieniony mile widziany. Ogólnie kompromis jakość do ceny najlepiej.
z góry dzięki za namiary

W Petrovacu kempingu z bungalowami nie znajdziesz,parking przy plaży Lucice i podłączenie do wody i prądu jest lecz bungalow musisz przywieźć swój :D
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 26.04.2016 07:41

Pozwolę się podłączyć.
W zeszłym roku i w roku 2014 odwiedziliśmy Albanię na początku lipca.
Noclegi mieliśmy w Dhermi i Sarandzie.
Moja ocena - Dhermi (miejscowośc tuż pod przełęczą Logara) rewelacyjne. Piękne plaże, widoki, niedrogie noclegi i rewelacyjna knajpa Pirated (z rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości). Saranda - fajna do odwiedzin, nie do nocowania. Dużo sklepów z pamiątkami, ale tłok. Ksamil to porażka. Może się podobać jak się nie było w Dhermi. Pełno ludzi, dużo Polaków (co nie bywa na wakacjach zaletą), ścisk na plaży, kiepskie jedzenie w knajpach. Wspominam źle bo akurat w Ksamil mieliśmy ostatnie dwa dni pobytu i się zatrułem przed samym powrotem do domu.
Oczywiście co kto lubi.
Jeśli chodzi o dojazd. Nie ma co się bać przejazdu przez Albanię, od strony Ochrydu (Macedonia) czy od strony Czarnogóry drogi są OK. Jeśli planujecie Ksamil to i tak polecam przejazd przez Grecję. Dużo szybciej i bezpieczniej.
Pytanie tylko jak wygląda teraz sytuacja na granicach (uchodżcy), rok temu w lipcu udało sie nam spotkac kilka grup w macedonii i Serbii.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 26.04.2016 10:07

wybuch napisał(a):w Caliope bylismy w zeszlym roku w sierpniu 15 osobowa ekipa przez 2 tygodnie. Miejscowka bardzo fajna ,standart do przyjecia.Apartamenty czyste.Uwaga,na parterze nie ma klimy,ale spokojnie sie obejdzie i zdrowiej.Bardzo fajny domek w ogródku przed villa. Grupa byla spora i rozbiezna wiekowo (5-45), ale kazdy znalazl podczas wakacji dla siebie cos ciekawego.Do plazy 100m, dojscie asfaltem. Dwa sklepy w odlegosci ok 200m.Knajpki z dobrym i tanim jedzeniem ,ok 200m.
Muzyka slyszalna wieczorami z jednego baru przy plazy (do ok 24tej). Fajne miejsce na zewnatrz,zeby usiasc wieczorem,zrobic grillowanego levaka,napic sie piwka,zagrac w karty (Wi-Fi dziala w tym miejscu bez zarzutu,w pokojach roznie...) Plaza niezatloczona (prysznic tylko przy knajpce,za boiskiem do siatkowki),szeroka. Z wycieczkami sie nie zgubicie raczej (praktycznie jedna droga wzdluz wybrzerza przez cala riviere...).W niedalekiej odleglosci piekna plaza Gjipe z podwodnymi grotami. Bylem trzeci raz w Albanii. Na przyszlosc i jeszcze niezdecydowanym polecam Borsh po prostu bardziej mi sie podobal.
Do Albanii jezdzimy zawsze przez Slowacje na Sahy,Wegry(Szeged),Serbia,Macedonia(do Ohrid). Nocleg nad jeziorem Ohrydzkim,sniadanie i ostatnie 350km na Riwiere(czas przejazdu nawet ok 6g!!!)


A jak z płaceniem w knajpkach w Albanii i Macedoni, płatność kartą czy lokalną waluta z bankomatu - czy może lepiej jest wymienić euro w kantorze.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 26.04.2016 13:24

czasami można kartą, mi w dhermii honorowali tylko Visa.
Płaciłem w lokalnej walucie, można w euro, mam w komorce kalkulator walutowy to moglem sprawdzic czy nie naciągają mnie.
W Albanii z bankomatow reifeisen możesz wybrać zarowno LEK jak i Euro
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.04.2016 13:26

w Albanii niemal wszędzie zapłacisz w euro. Przelicznik najczęściej kantorowy, a zdarzyło nam się że wychodziło korzystniej niż w lekach. W Macedonii w euro nie płaciłem, więc nie wiem.
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014
Re: Czarnogóra 2016 czyste apartamenty/bungalowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 26.04.2016 15:27

Z napisał(a):
robur napisał(a):Witam odświeże temat
Jedziemy w 3-4 rodziny od 13.08.16, proszę polecic fajny domek (czysty kemping z bungalowami) najlepiej na obrzezach wiekszego miasta blisko morza, nie w centrum bo towarzystwo leniwe i idzie najkrótrzą drogą na plaże a w centrum kocioł.
Chodzi mi konkretną kwatere , bo w takim składzie na żywioł może być problem ze znalezieniem pokoi w jednym apartamencie.
przegladałem wpisy na forum z tamtego roku i myśle o Dobra Voda, Petrovac,(inne fajne miasteczka na płn też mogą być) bo w zatoce kotorskiej pewnie beton.
Basen dla nas zbędny, ale czysty ogródek zacieniony mile widziany. Ogólnie kompromis jakość do ceny najlepiej.
z góry dzięki za namiary

W Petrovacu kempingu z bungalowami nie znajdziesz,parking przy plaży Lucice i podłączenie do wody i prądu jest lecz bungalow musisz przywieźć swój :D

Swojego nawet niema doczego zapiąc, bo przyczepka z motocyklami ma być, ogólnie w czarnogóra temat bungalowów nie istnieje
Przejdźmy zatem do kwater/pensjonatów żeby w większym składze coś dla 3-4 rodzin ogarnośc, jeżeli chodzi o finanse to mysle że jakieś 40-60eur dzennie na rodzine. Czarnogóra to mój pomysł, nie chciałbym byc zlinczowany jak nie trafimy z warunkami
Więc pewnie najdalej Dobra Woda obrzeża Petrovacu, ale czytałem na forum że okolice Melijne na górze zatoki kotorsiej też ok
Jak ktoś ma namiary na kwaterki z podwórkiem zacienionym klimą i wifi rozsądnie działającym chętnie skorzystam z namiaru
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 139
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone