Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 15.05.2016 11:26

Ja kiedys mialem sytuacje ze byla zmiana apartamentu na tanszy u tego samego wlasciciela, informowal wtedy booking i ja tez musialem to potwierdzic na stronie. Wg mnie jak przyjedziesz to placisz od razu za caly pobyt, te 3 dni na zmiane obowiazuja przed przyjazdem, moze byc ciezko zmienic,chyba zalezy od wlasciciela, lepiej jakbys miala w drugą strone rezerwacje na 14 dni a 4 dogadala poza bookingiem.
A najlepiej zadzwonic na booking, powinni dac odpowiedz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2016 11:59

Sol-Wagon napisał(a):
piekara114 napisał(a):
mervik napisał(a):
Torac napisał(a):Mury Dubrovnika - po podwyżce 150kuna.


..w tamtym roku były po 100 zwierzaków :roll:

I aktualna cena na sezon 2016 - 120 kun/os/góra-dół

ale to jest kolejka na Srd?
mnie chodziło o mury na dole:)

:oops: :oops: Jakoś zasugerowałam się kolejką.
Ale tu jest o murach: 120 kn. Chociaż coś podejrzane, bo za młodzież 30 kn to płaciłam w 2012 r., więc nie wiem czy całkowicie poprawna cena jest na tej stronce...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 15.05.2016 20:20

ewalla napisał(a):
mervik napisał(a):
ewalla napisał(a):Jak to jest z rezerwacjami przez booking i ewentualnym skróceniem pobytu?
Bo zarezerwowałam 18 noclegów właśnie przez booking w Calioppe, płatność gotówką podczas pobytu. No i teraz sie zastanawiam, co jak zdecyduje sie nieco skrócić ten pobyt? Będę musiała i tak zapłacić za 18 nocy? Jak to jest przy rozliczaniu płatności na miejscu?
Nie jestem w stanie teraz określić, czy pozostaniemy tam przez cały urlop cz też bedziemy chcieli sie przenieść.


jeśli była rezerwacja bezzwrotna ...to płacisz za wszystko czy będziesz krócej
...trzeba patrzyć obok jest info ....jeśli jest ,że można zmienić do jakiegoś terminu ..to zmieniasz ...skracasz ...bez ponoszenia dodatkowych kosztów
Ja patrzę zawsze czy można zmienić lub zrezygnować nie rezerwuję tak zwanych bezzwrotnych ...mimo że są trochę tańsze


Oferta nie jest bezzwrotna, mozna ja zmieniać do 3 dni do przyjazdu chyba, ale ja nie o to pytam. Pytam o decyzję już po przyjeżdzie, gdy np zdecydujemy, że po 14 dnich chcemy sie przenieść gdzieś indziej....

Do tej pory jeżdzilism yw ciemno, umawialismy sie na kwaterze na ileś tam dni, tak plus minus, czasem zostawaliśmy dłużej, czasem szybciej wyjeżdzaliśmy.
No i pytam jak to jest w przypadku bookingu, bo zarezerwowałam ten pobyt ale i tak rozliczenie mam na miejscu.



Sama odpowiedziałaś na swoje pytanie (można ja zmieniać do 3 dni do przyjazdu )...nie ma tak, że w czasie pobytu możesz sobie zmienić ...tym hotele i pensjonaty się zabezpieczają...

...możesz jeszcze zrobić tak....zarezerwować na 10 lub12 dni i drugą rezerwację od dnia kończącej się pierwszej tury
...jak się nie spodoba trzy dni przed rozpoczęciem drugiej tury zrezygnować bez ponoszenia kosztów :D
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.05.2016 19:52

chyba dość mocno przesunie mi się termin urlopu...
czy sądzicie, że jest sens jechać na wybrzeże Czarnogóry końcem września/początkiem października?
pływanie w morzu mogę sobie darować, ale czy "wszystko" nie będzie pozamykane? atrakcje/gastronomia...
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 16.05.2016 20:52

mervik napisał(a):
ewalla napisał(a):
mervik napisał(a):
ewalla napisał(a):Jak to jest z rezerwacjami przez booking i ewentualnym skróceniem pobytu?
Bo zarezerwowałam 18 noclegów właśnie przez booking w Calioppe, płatność gotówką podczas pobytu. No i teraz sie zastanawiam, co jak zdecyduje sie nieco skrócić ten pobyt? Będę musiała i tak zapłacić za 18 nocy? Jak to jest przy rozliczaniu płatności na miejscu?
Nie jestem w stanie teraz określić, czy pozostaniemy tam przez cały urlop cz też bedziemy chcieli sie przenieść.


jeśli była rezerwacja bezzwrotna ...to płacisz za wszystko czy będziesz krócej
...trzeba patrzyć obok jest info ....jeśli jest ,że można zmienić do jakiegoś terminu ..to zmieniasz ...skracasz ...bez ponoszenia dodatkowych kosztów
Ja patrzę zawsze czy można zmienić lub zrezygnować nie rezerwuję tak zwanych bezzwrotnych ...mimo że są trochę tańsze


Oferta nie jest bezzwrotna, mozna ja zmieniać do 3 dni do przyjazdu chyba, ale ja nie o to pytam. Pytam o decyzję już po przyjeżdzie, gdy np zdecydujemy, że po 14 dnich chcemy sie przenieść gdzieś indziej....

Do tej pory jeżdzilism yw ciemno, umawialismy sie na kwaterze na ileś tam dni, tak plus minus, czasem zostawaliśmy dłużej, czasem szybciej wyjeżdzaliśmy.
No i pytam jak to jest w przypadku bookingu, bo zarezerwowałam ten pobyt ale i tak rozliczenie mam na miejscu.



Sama odpowiedziałaś na swoje pytanie (można ja zmieniać do 3 dni do przyjazdu )...nie ma tak, że w czasie pobytu możesz sobie zmienić ...tym hotele i pensjonaty się zabezpieczają...

...możesz jeszcze zrobić tak....zarezerwować na 10 lub12 dni i drugą rezerwację od dnia kończącej się pierwszej tury
...jak się nie spodoba trzy dni przed rozpoczęciem drugiej tury zrezygnować bez ponoszenia kosztów :D


Dzięki za radę, tak zrobiłam, podzieliłam wyjazd, może zrezygnujemy, może zostaniemy. Mam nadzieje, że nie będą nam kazali zmieniać pokoju :-)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.05.2016 20:58

jak na czarnogórskie wybrzeże to tylko po sezonie (lub przed) . Chyba że nie przeszkadzają Wam taaaabuuuunyyyy ludzi!
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 16.05.2016 21:37

Sol-Wagon napisał(a):chyba dość mocno przesunie mi się termin urlopu...
czy sądzicie, że jest sens jechać na wybrzeże Czarnogóry końcem września/początkiem października?
pływanie w morzu mogę sobie darować, ale czy "wszystko" nie będzie pozamykane? atrakcje/gastronomia...


Zatoka Kotorska może być jeszcze cieplutka :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.05.2016 22:12

a atrakcje, gastronomia, itp.?
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 17.05.2016 11:58

w październiku woda rzadko spada poniżej 20 stopni; grzała się przecież całą wiosnę i lato, a ciepło oddaje bardzo powoli. Atrakcje te same, gastronomii mniej, bo i turystów mniej, za to obsługa szybsza i dopiero wtedy można chłonąć atmosferę miejsca, da się spokojnie pogadać z miejscowymi, jest się traktowanym jak stary znajomy, a nie kolejny letnik do oskubania
pawel86
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel86 » 17.05.2016 16:00

Pozwolę sobie napisać kilka moich spostrzeżeń odnośnie Czarnogóry. Byłem tam w zeszłym roku na początku lipca w miejscowości Sutomore. Jeśli ktoś chce poznać kraj (a przynajmniej wybrzeże) i nacieszyć się nim swobodnie to zdecydowanie odradzam wyjazd w lipcu i sierpniu. Ilość turystów mnie zaskoczyła mimo, że spodziewałem się, że pustek nie będzie. Po kilkunastogodzinnej jeździe gdy dotarłem na główną plażę w Sutomore moja pierwsza myśl brzmiała - "wracamy", ale że miałem już rezerwację to zostałem. Zaskoczył mnie też syf, brud i ilość śmieci. Zrozumiałe, że duża ilość turystów je generuje, ale Czarnogóra jest zupełnie nieprzygotowana na takie masy ludzi. Myślałem, że czarnogórcy mentalnie będą podobni do chorwatów, ale to zdecydowanie inni ludzie - bród i smród wydaje im się nie przeszkadzać. Ogólnie w Sutomore jest kilka (naście?) plaż, ale żadna nie jest godna polecenia. Zaskoczyła mnie też bardzo zimna woda. Na plus Bar, Kotor, Sveti Stefan i Petrovac, ale tak jak już pisałem za dużo turystów. Żałuję, że nie byłem w głębi kraju (za duży upał na zwiedzanie), ale jeszcze to kiedyś nadrobię. Jeśli chodzi o wybrzeże to jest ogromna przepaść między Chorwacją, a Czarnogórą. Polecam ten kraj, ale nie na plażowanie, a zwiedzanie i nie w sezonie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.05.2016 18:38

pawel86 napisał(a):Pozwolę sobie napisać kilka moich spostrzeżeń odnośnie Czarnogóry. Byłem tam w zeszłym roku na początku lipca w miejscowości Sutomore. Jeśli ktoś chce poznać kraj (a przynajmniej wybrzeże) i nacieszyć się nim swobodnie to zdecydowanie odradzam wyjazd w lipcu i sierpniu. Ilość turystów mnie zaskoczyła mimo, że spodziewałem się, że pustek nie będzie. Po kilkunastogodzinnej jeździe gdy dotarłem na główną plażę w Sutomore moja pierwsza myśl brzmiała - "wracamy", ale że miałem już rezerwację to zostałem. Zaskoczył mnie też syf, brud i ilość śmieci. Zrozumiałe, że duża ilość turystów je generuje, ale Czarnogóra jest zupełnie nieprzygotowana na takie masy ludzi. Myślałem, że czarnogórcy mentalnie będą podobni do chorwatów, ale to zdecydowanie inni ludzie - bród i smród wydaje im się nie przeszkadzać. Ogólnie w Sutomore jest kilka (naście?) plaż, ale żadna nie jest godna polecenia. Zaskoczyła mnie też bardzo zimna woda. Na plus Bar, Kotor, Sveti Stefan i Petrovac, ale tak jak już pisałem za dużo turystów. Żałuję, że nie byłem w głębi kraju (za duży upał na zwiedzanie), ale jeszcze to kiedyś nadrobię. Jeśli chodzi o wybrzeże to jest ogromna przepaść między Chorwacją, a Czarnogórą. Polecam ten kraj, ale nie na plażowanie, a zwiedzanie i nie w sezonie.

i tu masz rację,dlatego ja robię tak-jadę do Czarnogóry od 20.06 do 30.06(Petrovac,blisko plaży Lucice) a póżniej na dwa tygodnie do Vodic, i stąd na raz wracam sobie do domu, zgadzam się też co do syfu, w Petrovacu to widziałem nawet rano polewaczki i ekipy zamiatające ulice a już od Baru to katastrofa, że przy drogach nie sprzątają to przeżyję lecz taki bajzel na plażach?. Plaża Lucice w Petrovacu jest chyba najczystszą jaką widziałem,jest tam kilka barów i nie mogą sobie pozwolić na bajzel bo klienci odejdą,
macest77
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) macest77 » 17.05.2016 21:44

Gollum napisał(a):Co do noclegu to ja proponowałbym bliżej, gdzieś w Slavonii


Dziękuję za propozycje.
Ostatecznie zdecydowałem się na trasę z Nysy przez Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Zagrzeb i później wzdłuż Adriatyku - Zadar, Split, Medziugorie, Podgorica (zamiast tych dwóch ewentualnie Dubrovnik), Szkodra i w dół do Durres.
Tu więc szukam noclegu, aby do Durres dojechać na 16-tą - 20-tej. Jadę z 6-letnim dzieckiem (to tak na marginesie). Jakieś propozycje?

Dodatkowo - czy leki kupować w PL czy lepiej brać Euro i Bułgarii tak płacić lub wymieniać? I gdzie tankować najlepiej (gdzie lepsze, a gdzie gorsze paliwo) i czy za euro?
Będę wdzięczny
Serdecznie pozdrawiam
pawel86
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel86 » 18.05.2016 07:09

Z napisał(a):i tu masz rację,dlatego ja robię tak-jadę do Czarnogóry od 20.06 do 30.06(Petrovac,blisko plaży Lucice) a póżniej na dwa tygodnie do Vodic, i stąd na raz wracam sobie do domu, zgadzam się też co do syfu, w Petrovacu to widziałem nawet rano polewaczki i ekipy zamiatające ulice a już od Baru to katastrofa, że przy drogach nie sprzątają to przeżyję lecz taki bajzel na plażach?. Plaża Lucice w Petrovacu jest chyba najczystszą jaką widziałem,jest tam kilka barów i nie mogą sobie pozwolić na bajzel bo klienci odejdą,


Co do Baru to się nie zgodzę. Ja zapamiętałem go bardzo pozytywnie, chociaż byłem tylko przejazdem do Starego Baru plus mały spacer w okolicy portu, więc się nie zagłębiałem, ale wrażenie było bardzo czystego miasta jak na Czarnogórę.

macest77 napisał(a):Dodatkowo - czy leki kupować w PL czy lepiej brać Euro i Bułgarii tak płacić lub wymieniać? I gdzie tankować najlepiej (gdzie lepsze, a gdzie gorsze paliwo) i czy za euro?
Będę wdzięczny
Serdecznie pozdrawiam


Nie kupuj waluty w PL. Tyle ile będziesz potrzebował wymień przy granicy w jakimś ruchliwym kantorze (najlepszy kurs). Wszystko co się da płać kartą, paliwo też - wygodnie i po uczciwym kursie, bez ryzyka, że ktoś zle Ci wyda czy oszuka. Tankuj na sieciowych stacjach i będzie dobrze :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.05.2016 11:58

Możesz się nie zgadzać Twoje prawo :D a tu na potwierdzenie masz zdjęcie z parkingu przy plaży z tego czystego Baru :D
IMG_4680.JPG
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.05.2016 12:15

Też mam podobne zdjęcia. W Albanii dodatkowo doszły cielaki, krowy i świnia na ulicach i przy drogach. 8O

Nie zabiło to jednak doznań związanych ze zwiedzaniem tej części Bałkanów i na pewno jeszcze tam wrócę. :)

To się powoli zmienia, bo musi się zmienić. U naszego gospodarza była np. segregacja śmieci, co nie jest tam jeszcze
sprawą naturalną. Miejscowości w północnej części wybrzeża mają oczyszczalnie i inwestycje tego typu powoli posuwają się
na południe kraju.

Czy warto tam pojechać? Moim zdaniem warto. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 142
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone