Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2016 22:48

Sol-Wagon napisał(a):może komuś będzie się chciało i poda mi (mniej więcej) ceny biletów wstępu osoby dorosłej do (+ koszt okolicznego parkingu):
1. Kotor: mury miejskie;
2. Budva: mury / cytadela / Mogren-Spas;
3. Lovcen: punkt widokowy Njegos;
4. Stari Bar;2 euro dorosły,dzieci 1 euro.Parking 2 euro.
5. Ostrog;
6. Ulcinj: mury;
7. Harceg-Novi: twierdza;

8. Dubrovnik: Srd / mury miejskie;
10. Mali Ston ("mur chiński");
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.05.2016 00:41

jeśli mnie pamięć nie myli to do PN Lovcen parę euro, ale za auto.
Mury Dubrovnika - po podwyżce 150kuna.
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 12.05.2016 15:31

Kotor wejście na mury 3E osoba
Ulcinij - mury wejście darmowe płatny tylko parking
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.05.2016 15:47

Torac napisał(a):jeśli mnie pamięć nie myli to do PN Lovcen parę euro, ale za auto.
Mury Dubrovnika - po podwyżce 150kuna.

We łbach im się już poprzewracało
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 13.05.2016 18:08

Kują żelazo póki gorące. Nagrywano ponoć niedawno tam jakiś bardzo popularny serial i teraz tłumy walą tam drzwiami i oknami. Nie zarobić na nich jest według teologii moralnej (tak mi powiedział swego czasu proboszcz Wąwolnicy, zarabiającej na pątnikach) jest grzechem zaniedbania. A że są katolikami, więc zarabiają :mrgreen: . W końcu moda na serial przeminie, jak to się dzieje z modami i zarobki spadną. Ale czy ceny - jeśli chętnych do wejścia nie będzie, to mogą spaść.
szydel
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) szydel » 13.05.2016 18:28

Czy na granicy Cro-MNE celnicy wymagają od dzieci paszportów czy wystarczy sam dowód.
Wiem że przepisy w tej kwestji nie są jednoznaczne, dlatego pytam o wasze doświadczenia.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.05.2016 19:13

szydel napisał(a):Czy na granicy Cro-MNE celnicy wymagają od dzieci paszportów czy wystarczy sam dowód.
Wiem że przepisy w tej kwestji nie są jednoznaczne, dlatego pytam o wasze doświadczenia.

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.05.2016 20:46

Sol-Wagon napisał(a):może komuś będzie się chciało i poda mi (mniej więcej) ceny biletów wstępu osoby dorosłej do (+ koszt okolicznego parkingu):
1. Kotor: mury miejskie;
2. Budva: mury / cytadela / Mogren-Spas;
3. Lovcen: punkt widokowy Njegos;
4. Stari Bar;
5. Ostrog;
6. Ulcinj: mury;
7. Harceg-Novi: twierdza;

8. Dubrovnik: Srd / mury miejskie;
10. Mali Ston ("mur chiński");


pozostało do ustalenia:
2. Budva: mury / cytadela / twierdza Mogren;
7. Harceg-Novi: twierdza;
10. Mali Ston ("mur chiński");
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 14.05.2016 01:15

Jak to jest z rezerwacjami przez booking i ewentualnym skróceniem pobytu?
Bo zarezerwowałam 18 noclegów właśnie przez booking w Calioppe, płatność gotówką podczas pobytu. No i teraz sie zastanawiam, co jak zdecyduje sie nieco skrócić ten pobyt? Będę musiała i tak zapłacić za 18 nocy? Jak to jest przy rozliczaniu płatności na miejscu?
Nie jestem w stanie teraz określić, czy pozostaniemy tam przez cały urlop cz też bedziemy chcieli sie przenieść.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.05.2016 01:27

Torac napisał(a):Mury Dubrovnika - po podwyżce 150kuna.


..w tamtym roku były po 100 zwierzaków :roll:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.05.2016 01:37

ewalla napisał(a):Jak to jest z rezerwacjami przez booking i ewentualnym skróceniem pobytu?
Bo zarezerwowałam 18 noclegów właśnie przez booking w Calioppe, płatność gotówką podczas pobytu. No i teraz sie zastanawiam, co jak zdecyduje sie nieco skrócić ten pobyt? Będę musiała i tak zapłacić za 18 nocy? Jak to jest przy rozliczaniu płatności na miejscu?
Nie jestem w stanie teraz określić, czy pozostaniemy tam przez cały urlop cz też bedziemy chcieli sie przenieść.


jeśli była rezerwacja bezzwrotna ...to płacisz za wszystko czy będziesz krócej
...trzeba patrzyć obok jest info ....jeśli jest ,że można zmienić do jakiegoś terminu ..to zmieniasz ...skracasz ...bez ponoszenia dodatkowych kosztów
Ja patrzę zawsze czy można zmienić lub zrezygnować nie rezerwuję tak zwanych bezzwrotnych ...mimo że są trochę tańsze
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2016 17:39

mervik napisał(a):
Torac napisał(a):Mury Dubrovnika - po podwyżce 150kuna.


..w tamtym roku były po 100 zwierzaków :roll:

I aktualna cena na sezon 2016 - 120 kun/os/góra-dół

Sol-Wagon napisał(a):10. Mali Ston ("mur chiński");
W 2012 - 30 kn, 2014, 2015 - 40kn, ale myślę, że trzeba się liczyć z korektą w górę na ten sezon
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3443
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 14.05.2016 18:00

Potwierdzam - STON wejście na mury/również w Małym Stonie 40 KN, parkingi bezpłatne.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.05.2016 23:34

piekara114 napisał(a):
mervik napisał(a):
Torac napisał(a):Mury Dubrovnika - po podwyżce 150kuna.


..w tamtym roku były po 100 zwierzaków :roll:

I aktualna cena na sezon 2016 - 120 kun/os/góra-dół

ale to jest kolejka na Srd?
mnie chodziło o mury na dole:)
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 15.05.2016 00:43

mervik napisał(a):
ewalla napisał(a):Jak to jest z rezerwacjami przez booking i ewentualnym skróceniem pobytu?
Bo zarezerwowałam 18 noclegów właśnie przez booking w Calioppe, płatność gotówką podczas pobytu. No i teraz sie zastanawiam, co jak zdecyduje sie nieco skrócić ten pobyt? Będę musiała i tak zapłacić za 18 nocy? Jak to jest przy rozliczaniu płatności na miejscu?
Nie jestem w stanie teraz określić, czy pozostaniemy tam przez cały urlop cz też bedziemy chcieli sie przenieść.


jeśli była rezerwacja bezzwrotna ...to płacisz za wszystko czy będziesz krócej
...trzeba patrzyć obok jest info ....jeśli jest ,że można zmienić do jakiegoś terminu ..to zmieniasz ...skracasz ...bez ponoszenia dodatkowych kosztów
Ja patrzę zawsze czy można zmienić lub zrezygnować nie rezerwuję tak zwanych bezzwrotnych ...mimo że są trochę tańsze


Oferta nie jest bezzwrotna, mozna ja zmieniać do 3 dni do przyjazdu chyba, ale ja nie o to pytam. Pytam o decyzję już po przyjeżdzie, gdy np zdecydujemy, że po 14 dnich chcemy sie przenieść gdzieś indziej....

Do tej pory jeżdzilism yw ciemno, umawialismy sie na kwaterze na ileś tam dni, tak plus minus, czasem zostawaliśmy dłużej, czasem szybciej wyjeżdzaliśmy.
No i pytam jak to jest w przypadku bookingu, bo zarezerwowałam ten pobyt ale i tak rozliczenie mam na miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 141
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone