Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 13.09.2016 13:02

P.S. Relacja z Peljeszca - taaa...muszę się zorganizować. Bank zdjęć domknąć i jedziemy. W ciągu paru dni coś tam zacznę skrobać i wrzucać
-No to trzymam za słowo! :D

Co do Oszczadnicy to jak widziałeś na GSV jest wąsko, a jak dojdzie Ci np ciężarówka z drewnem albo traktor, to można za nim jechać 30 km/h i przez 20 min... Mijanki też potrafią poblokować ten odcinek - są miejsca, że nie ma gdzie "uciec" na pobocze. Najgorsze są pierwsze kilometry zaraz za Skalitem. Z dwojga złego wolę pchać się w korku przez Czadcę - w końcu to tylko kilkanaście kilometrów. Nie pamiętam tego z Twoich relacji - ale skoro Gliwice i Wiedeń to pewnie częściej lecisz przez Czechy ? :papa:
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 14.09.2016 14:35

Odcinek Oscadnica - Skalite to dobry wariant, szczególnie, gdy już przy wyjeździe z Ziliny widać sznur ciężarówek i wolno, bo wolno ale chce się jechać dalej a nie stać w Cadcy. Wąsko ale do przejechania.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.09.2016 11:11

Dzięki Panowie za odpowiedzi ws. objazdu. No to mamy dylemat ;)
Hercklekot napisał(a):
Nie pamiętam tego z Twoich relacji - ale skoro Gliwice i Wiedeń to pewnie częściej lecisz przez Czechy ?

No właśnie nie. Uważam drogę przez Czadcę i Żylinę za lepszą. Jeżdżę z Gliwic A1 na Żory i dalej wiadomo. Czechy tyle co trzeba, żeby się dostać na Słowację :lol:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 15.09.2016 16:46

Trochę te oddane odcinki skrócą czas przejazdu. Przez Cadcę i Zilinę na szczęście mimo większego ruchu da się spokojnie przejechać. Ale ten odcinek jak też już by był to już by była bajka. Tak jak nasz kawałek - obejście W. Górki. W tym roku dla odmiany pojechałem raz przez CZ ( na Ostrawę, Olomouc i Brno). Z tymi remontami była masakra, gorzej jak w poprzednich latach przez Zwardoń.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 15.09.2016 22:11

Teraz ten objazd trochę poprawili. Od strony Skalite utwardzili pobocza tłuczniem i zasypali dziury,a od strony Oszczadnicy poszerzyli drogę. Wieczorem i w nocy pewno lepiej jechać przez Cadcę, ale w godzinach szczytu zdecydowanie wybrałbym objazd.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 15.09.2016 22:54

A swoją drogą, przez 8 lat jeździłem przez Zwardoń i Skalite i już straciłem nadzieję, że te wiadukty kiedyś skończą :D . Może w przyszłym roku wrócę na ten szlak.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 23.09.2016 22:51

Hercklekot napisał(a):Dobre wieści są takie, że za miesiąc otwierają odcinek granica - Svrčinovec


Korków w Cadcy to nie zmniejszy a może nawet powiększyć bo ruch wzrośnie :(
P.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 23.09.2016 22:55

ruwado napisał(a): Przez Cadcę i Zilinę na szczęście mimo większego ruchu da się spokojnie przejechać.


Kiedy ostatnio jechałeś?
12.09 jak wyjechałem na 11-stkę to już się wbiłem w środek kolejki TIRów do Cadcy.
P.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.09.2016 22:59

piotr62 napisał(a):
Hercklekot napisał(a):Dobre wieści są takie, że za miesiąc otwierają odcinek granica - Svrčinovec


Korków w Cadcy to nie zmniejszy a może nawet powiększyć bo ruch wzrośnie :(

Jaki ruch? Gdzie i jak wzrośnie?
Ci co jechali starą drogą pojadą nową? To będzie ich więcej czy mniej?

Jeszcze kwestia winiety. Czy będą "kasować" też za ten krótki fragment?
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 23.09.2016 23:11

Korek jest do świateł w Cadcy i nowa droga go nie ominie a generalnie będzie więcej chętnych do jazdy przez Zwardoń z uwagi na lepszy kawałek drogi - czyli więcej.
Winietę chyba i tak trzeba mieć od Żiliny więc co za różnica.
P.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.09.2016 23:45

piotr62 napisał(a):Korek jest do świateł w Cadcy i nowa droga go nie ominie a generalnie będzie więcej chętnych do jazdy przez Zwardoń z uwagi na lepszy kawałek drogi - czyli więcej..

Nowa droga nie ominie Čadcy - fakt. Ale ja od bardzo wielu lat jeżdżę przez Čadcę i korka nie uświadczyłem. Są światła, trzeba się czasem zatrzymać za kilkoma samochodami - czy to jest korek?
Fakt - jeżdżę w porach kiedy ich nie powinno być. Rano albo wieczorem. Być może popołudniu tak tam jest. Ale to tak jakby dziwić się, że w Krakowie, Katowicach czy Warszawie w godzinach szczytu jest bardzo wzmożony ruch. Kto wybiera taką porę przejazdu przez jakąś Čadcę czy Warszawę nie powinien być zaskoczony.
piotr62 napisał(a):Winietę chyba i tak trzeba mieć od Żiliny więc co za różnica.

Masz rację.
Pomyślałem krótkowzrocznie przez pryzmat osoby która porusza się tutaj czasem na krótkich dystansach.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 24.09.2016 00:03

piotr62 napisał(a):
ruwado napisał(a): Przez Cadcę i Zilinę na szczęście mimo większego ruchu da się spokojnie przejechać.


Kiedy ostatnio jechałeś?
12.09 jak wyjechałem na 11-stkę to już się wbiłem w środek kolejki TIRów do Cadcy.
P.



Jeździłem co roku od 2008 do 2015 w wakacje, ale zawsze w nocy do Cro i nad ranem z Cro. W korkach nie stałem.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.09.2016 11:33

My wyjeżdżamy zawsze około 4.00-4.30 rano - do granicy w Zwardoniu mamy godzinkę - także w Cadcy jesteśmy w okolicach 6.00 i też się jedzie...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.09.2016 10:18

romuald22 napisał(a):Nowa droga nie ominie Čadcy - fakt. Ale ja od bardzo wielu lat jeżdżę przez Čadcę i korka nie uświadczyłem. Są światła, trzeba się czasem zatrzymać za kilkoma samochodami - czy to jest korek?


Oczywiście, że to co opisałeś korkiem nie jest. Ja mówię o korku ciągnącym się od granicy w Świerczynowcu do świateł na końcu Czadcy (przed wjazdem na wiadukt prowadzący do tunelu). Korku rozciągniętym na odcinku 14 km, składającego się głównie z TIRów, które jeszcze ustępują TIRom nadjeżdżającym od Żiliny na każdym wiadukciku/zwężeniu. Jak na moje to ok. 2h stania, chyba możemy to nazwać korkiem? :roll:
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 26.09.2016 10:43

Marsallah napisał(a):Oczywiście, że to co opisałeś korkiem nie jest. Ja mówię o korku ciągnącym się od granicy w Świerczynowcu do świateł na końcu Czadcy (przed wjazdem na wiadukt prowadzący do tunelu). Korku rozciągniętym na odcinku 14 km, składającego się głównie z TIRów, które jeszcze ustępują TIRom nadjeżdżającym od Żiliny na każdym wiadukciku/zwężeniu. Jak na moje to ok. 2h stania, chyba możemy to nazwać korkiem? :roll:


Dokładnie, wbijając się w niego od strony Zwardonia to juz tylko 1h stania :)
P.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone