Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 09.05.2016 11:17

Witam zacnych forumowiczów,

od lat śmigam z BB na Cieszyn a dalej przez Trinec i Cadczę w kierunku Ziliny... w tym roku chciałem zmienić trasę i spróbować przez Zwardoń, ale tak czy siak wyląduję przed budową słowackiej ekspresówki. Wg map S69 z BB poza wyłączeniem kilku km za Żywcem, w jakimś stopniu istnieje. Ale obserwując wątek powoli zacząłem wątpić w chęć zmiany trasy... Nie należę do najwolniejszych kierowców i przed walorami krajobrazowymi stawiam na czas przejazdu ;-) Ostatecznie rzecz ujmując: którędy szybciej??

pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 13:13

Jak już to Trzyniec i Czadca 8)

Jadąc od Trzyńca też trafisz na budowę ekspresówki przez Czadcą :!:

Nie ma jasnej odpowiedzi którędy szybciej :roll:
Według google maps różnica wynosi 1 minutę na trasie Katowice-Żylina :roll:
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... 49.2194498

Jak porównasz jazdę w nocy przez Żywiec i jazdę w godzinach szczytu przez Trzyniec, to będziesz chwalił pierwszą trasę, jak pojedziesz odwrotnie, to drugą :roll:
Jednym to się podoba, drugim to, nie ma co się zastanawiać, tylko wybrać w jedną stronę przez Trzyniec, w drugą przez Żywiec :wink:
Ostatnio edytowano 09.05.2016 19:11 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 09.05.2016 14:44

Kto nie ryzykuje nie pije szampana ;-)

Jadę przez Zwardoń. Wujek Google podpowiada, że będzie szybciej o ok10min oraz 18km krócej... Z Pabianic wyjadę w sobotę ok17ej także w okolicach Żywca będę ok20-20:30... Zobaczymy czym zaskoczy mnie Węgierska Górka ;)

PS... przez Oszczadnicę (SK) to lepiej się nie pchać, prawda?

pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.05.2016 14:56

Reiser napisał(a):Jadę przez Zwardoń. ... Zobaczymy czym zaskoczy mnie Węgierska Górka ;)

Ładne ma trasy spacerowe i rowerowe. Bunkry z czasów II WŚ. :)
Ale rozumiem, że to będzie tylko tranzyt więc jedynie sporym obszarem zabudowanym (czyli ograniczeniem prędkości).

Reiser napisał(a):PS... przez Oszczadnicę (SK) to lepiej się nie pchać, prawda?

Odradzałbym ze względu na jakość drogi.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 09.05.2016 15:09

Reiser napisał(a):PS... przez Oszczadnicę (SK) to lepiej się nie pchać, prawda?


Prawda, kręta i wąska droga, miejscami mocno zniszczona.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 09.05.2016 16:23

ruwado napisał(a):A ja od 2008 jeździłem przez Zwardoń. W tym roku skoro tam jest rozgrzebane, chyba przetestuję A1 na Ostrawę.

A ja jeżdżę przez Zwardoń od 2010r. W ub. roku wracałem z CRO przez Czechy, ale jednak mi bardziej "leży" Słowacja. Może dlatego, że zawsze jadę w niedzielę rano i nigdy nie trafiłem na jakiekolwiek "przeszkody".
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.05.2016 18:59

Reiser napisał(a):Jadę przez Zwardoń. Wujek Google podpowiada, że będzie szybciej o ok10min oraz 18km krócej... Z Pabianic wyjadę w sobotę ok17ej także w okolicach Żywca będę ok20-20:30... Zobaczymy czym zaskoczy mnie Węgierska Górka ;)

o tej godzinie, pustkami na drodze i zwykłym ograniczeniem w terenie zabudowanym :wink:
Reiser napisał(a):PS... przez Oszczadnicę (SK) to lepiej się nie pchać, prawda?

już będzie ciemno lub szarówa, to tym bardziej nie ma tam sensu się pchać
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 10.05.2016 07:57

Serdecznie dzięki za wszelkie podpowiedzi!

W takim razie trasa ustalona :) teraz już tylko odliczanie do 23.07 :D

pozdrav!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2016 15:57

Głupie pytanie, bo już nie raz jechałam przez Zwardoń, ale do której godziny jest otwarty ten pierwszy sklepik po słowackiej stronie? Ze zdj. google do 22, ale czy rzeczywiście tak jest? Zawsze jechaliśmy w takich godzinach, że nie było nawet o tym myślenia, a w tym roku wstępnie powinnam tam być 8 lipca ok. 21 no i czy będzie otwarty? Myślę, że winietę elektroniczną tam bez problemu kupię..... (naklejki na Słow. i Austrię zawsze były), ale te nowe też tam są dostępne?
Dzięki
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 26.06.2016 16:33

Piekara - masz OMV przed Czadcą - otwarte 24h, kupisz wszystko, także e-znamky oraz inne winietki. ( X = 18.78095 °, Y = 49.44862 °)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 26.06.2016 16:39

piekara114 napisał(a):Głupie pytanie, bo już nie raz jechałam przez Zwardoń, ale do której godziny jest otwarty ten pierwszy sklepik po słowackiej stronie? Ze zdj. google do 22, ale czy rzeczywiście tak jest? Zawsze jechaliśmy w takich godzinach, że nie było nawet o tym myślenia, a w tym roku wstępnie powinnam tam być 8 lipca ok. 21 no i czy będzie otwarty? Myślę, że winietę elektroniczną tam bez problemu kupię..... (naklejki na Słow. i Austrię zawsze były), ale te nowe też tam są dostępne?
Dzięki


Też kupowałem w tym sklepiku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2016 17:45

Hercklekot napisał(a):Piekara - masz OMV przed Czadcą - otwarte 24h, kupisz wszystko, także e-znamky oraz inne winietki. ( X = 18.78095 °, Y = 49.44862 °)

Tą znam, ale zawsze w tym sklepiku kupuję jeszcze czekoladę, rum kokos i kiner joy i wakacje zaczęte, a jak nie będzie postoju na winietkę to jakoś tak dziwnie te wakacje się zaczną....

Ural napisał(a):Też kupowałem w tym sklepiku.
Elektroniczną tu kupowałeś?
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 26.06.2016 18:32

Jak lepiej jechać?

https://goo.gl/maps/ioAJd4RJ6Lv

https://goo.gl/maps/YpvFbzxERyv

Będę jechać w tygodniu w nocy.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 27.06.2016 08:06

MaReEK napisał(a):Jak lepiej jechać?

https://goo.gl/maps/ioAJd4RJ6Lv

https://goo.gl/maps/YpvFbzxERyv

Będę jechać w tygodniu w nocy.


Ja w tym roku zmieniam wariant pierwszy na drugi. Od Cieszyna do Cadczy i tak się człowiek wlekł (czy w dzień czy w nocy). Liczę na to, że od Bielska do Zwardonia dolecę w podobnym czasie jak do Cieszyna... a potem już tylko do Cadczy i dalej Źiliny. Liczę na jakieś 30min do przodu...

Ktoś coś wie odnoście wahadeł w okolicach Cadczy? Jak to wygląda w nocy?

pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.06.2016 14:41

Jechałem wczoraj z Żywca do Bratysławy i z powrotem. Oczywiście przez Zwardoń.
Tak więc:
1.Odcinek Żywiec - Zwardoń bezproblemowy. Jest oczywiście "wąskie gardło" z Węgierskiej Górki do Milówki. Pokonuje się go wolno (obszar zabudowany) ale płynnie. (Oczywiście z B-B do Żywca również szybko i sprawnie.)
2.Odcinek Zwardoń - Svrčinovec - nic się nie zmieniło od lat. Nawierzchnia nie najlepszej jakości ale koła nikt nie urwie. Praktycznie cały czas obszar zabudowany więc i "szaleć" się nie da. Uwaga w Čiernym na dziury w kierunku doZwardonia. Słowacy tuż przy nich postawili słupki ostrzegawcze ale znaku wcześniej o takiej przeszkodzie nie było.
3.Odcinek Svrčinovec - Žilina ruch płynny. Brak wahadeł. W ciągu dnia Čadca lubi się podobno lekko korkować. Ale to już ewentualnie problem zarówno tych co jadą tą drogą przez Zwardoń czy przez Cieszyn.
4.Odcinek Žilina - Bratysława. Na autostradzie ruch płynny. W okolicach Pještan chyba trzy ok. 3 km "zwężki" z ograniczeniami prędkości. Robią coś z poboczami więc "zwężka" polega na tym, że nadal mamy dwa pasy do ruchu w jednym kierunku tylko ten lewy nieco "szczuplejszy".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone