Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 27.06.2016 14:58

piekara114 napisał(a):Głupie pytanie, bo już nie raz jechałam przez Zwardoń, ale do której godziny jest otwarty ten pierwszy sklepik po słowackiej stronie? Ze zdj. google do 22, ale czy rzeczywiście tak jest? Zawsze jechaliśmy w takich godzinach, że nie było nawet o tym myślenia, a w tym roku wstępnie powinnam tam być 8 lipca ok. 21 no i czy będzie otwarty? Myślę, że winietę elektroniczną tam bez problemu kupię..... (naklejki na Słow. i Austrię zawsze były), ale te nowe też tam są dostępne?
Dzięki


Jest sens tracić czas skoro można kupić bezpośrednio przez internet?
https://eznamka.sk/selfcare/purchase/
Przełącz sobie w prawym górnym na j.polski :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2016 20:15

blubaj napisał(a):Jest sens tracić czas skoro można kupić bezpośrednio przez internet?

Taki był plan, ale właśnie (dzień po dniu) uszkodziły nam się karty kredytowe (problem z płaceniem na pin lub zbliżeniowo) i musieliśmy zastrzec i czekamy aż przyjdą nowe. A jak przyjdą w ostatniej chwili to nie będę miała jak ich wydrukować....
A poza tym zawsze w tym sklepiku kupowaliśmy coś słodkiego.... To taki wakacyjny rytuał... A rytuały są ważne :mrgreen:
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 27.06.2016 22:26

W tym sklepiku nie kupisz winietki elektronicznej tylko dalej w Skalite na stacji paliw Jurki...
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 29.06.2016 06:44

MaReEK napisał(a):Jak lepiej jechać?

https://goo.gl/maps/ioAJd4RJ6Lv

https://goo.gl/maps/YpvFbzxERyv

Będę jechać w tygodniu w nocy.

Prześledziłem obie trasy na Streetview i pozostaję przy pierwszej opcji ze względu na ilość terenu zabudowanego i jakość drogi. Różnica czasowa i odległościowa jest prawie żadna.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 29.06.2016 13:08

A później lecisz na Bratysławę? Ja co prawda z Krakowa ale często jeździłem przez Zwardoń lub Cieszyn zależy jak mi się chciało, ale chyba z przyzwyczajenia wybrał bym przez Zwardoń jakoś tak tam trasa szybciej leci może dla tego że ją dobrze znałem. Chodź już z dwa lata tam nie jechałem, teraz wolę z Krakowa A4- A1 i na Czechy.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 29.06.2016 16:08

Jechałem przez Zwardoń w niedzielę. Od poniedziałku jestem w Primosten. Droga jak co roku od 5 lat ok. Autostrada w Słowacji super. Zero remontów. W Wiedniu od strony Bratysława też. Winiete na Słowację kupiłem przed Zilinä. Dostałem wydruk z drukarki.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 30.06.2016 06:57

Seavolv napisał(a):A później lecisz na Bratysławę? Ja co prawda z Krakowa ale często jeździłem przez Zwardoń lub Cieszyn zależy jak mi się chciało, ale chyba z przyzwyczajenia wybrał bym przez Zwardoń jakoś tak tam trasa szybciej leci może dla tego że ją dobrze znałem. Chodź już z dwa lata tam nie jechałem, teraz wolę z Krakowa A4- A1 i na Czechy.

Tak i przez H koło Balatonu. Męczą mnie te remonty/korki przez Cz/A...
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 30.06.2016 11:46

No własnie zastanawiam się nad tymi remontami na autostradzie w CZ z drugiej strony jak pomyślę że znowu do Zyliny mam się tłuc tymi drogami to mnie aż trzepie, tym bardziej że ja po drodze tez mam trochę remontów, chyba że do ŚDM skończą. Z drugiej strony ten odcinek autostrady z Żyliny do Bratysławy to chyba najnudniejszy i najbardziej dłużący się odcinek podrózy jeszcze jadąc na urlop to jakoś zlatuje ale wracając ten odcinek zawsze mnie wykańcza.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 30.06.2016 13:02

Bez przesady, z Cieszyna do Żyliny jest 78km obwodnicą Trzyńca czyli godzina z małym haczykiem jazdy. Za to później do Cro już jest spokój.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 30.06.2016 14:20

Ja do Włoch ale droga ta sama, i mam dylemat czy pchać się przez Czechy czy Słowację, niby piszą w innym temacie że na razie
przez Czechy jakoś tragedii nie ma, zobaczymy jak będzie się tam sytuacja rozwijać do SDM jeszcze chwila jest.
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 02.07.2016 07:49

Witam wszystkich.
Dzisiaj wieczorem ruszam z okolic Suchej Beskidzkiej przez Zwardoń-Żilinę-Mureck do Diklo.
Jak szczęśliwie dojadę i złapie wififa :lol: to dam znać jak dróżka wyglądała.
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 02.07.2016 14:36

jurow napisał(a):W tym sklepiku nie kupisz winietki elektronicznej tylko dalej w Skalite na stacji paliw Jurki...


Fakt w tym sklepie nie kupisz na Słowację, ale kupisz obok w tej przybudówce (3-cie drzwi).
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 02.07.2016 20:55

robines napisał(a):Witam wszystkich.
Dzisiaj wieczorem ruszam z okolic Suchej Beskidzkiej przez Zwardoń-Żilinę-Mureck do Diklo.
Jak szczęśliwie dojadę i złapie wififa :lol: to dam znać jak dróżka wyglądała.

Szerokości :)
Jak dojedziesz napisz koniecznie co i jak, ja ruszam za tydzień z Krakowa tylko w Bratysławie odbijam na Węgry.
Dlaczego wybrałeś akurat taki wariant trasy?
pozdrav :papa:
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 05.07.2016 09:35

bronks napisał(a):
Fakt w tym sklepie nie kupisz na Słowację, ale kupisz obok w tej przybudówce (3-cie drzwi).


A czy w sklepiku lub przybudówce są winietki na Austrię w normalnej cenie? Kiedyś (5-6 lat temu) tam się właśnie zaopatrywałem.
Ostatnie 3 wyjazdy (ze względu na uciążliwość odcinka Kraków-Żylina) wybierałem trasę przez Czechy ale patrząc na relacje z trasy w innych wątkach poważnie zastanawiam się nad Słowacją w tym roku.
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 07.07.2016 20:59

RKStefan napisał(a):
bronks napisał(a):
Fakt w tym sklepie nie kupisz na Słowację, ale kupisz obok w tej przybudówce (3-cie drzwi).


A czy w sklepiku lub przybudówce są winietki na Austrię w normalnej cenie? Kiedyś (5-6 lat temu) tam się właśnie zaopatrywałem.
Ostatnie 3 wyjazdy (ze względu na uciążliwość odcinka Kraków-Żylina) wybierałem trasę przez Czechy ale patrząc na relacje z trasy w innych wątkach poważnie zastanawiam się nad Słowacją w tym roku.


Tak kupisz. W nominalnej cenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone