Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 07.07.2016 22:38

papse napisał(a):
robines napisał(a):Witam wszystkich.
Dzisiaj wieczorem ruszam z okolic Suchej Beskidzkiej przez Zwardoń-Żilinę-Mureck do Diklo.
Jak szczęśliwie dojadę i złapie wififa :lol: to dam znać jak dróżka wyglądała.

Szerokości :)
Jak dojedziesz napisz koniecznie co i jak, ja ruszam za tydzień z Krakowa tylko w Bratysławie odbijam na Węgry.
Dlaczego wybrałeś akurat taki wariant trasy?
pozdrav :papa:


Witam.
Ja już na półmetku urlopu.Jestem w Diklo,jest pięknie :wink:
Co do wyboru trasy to taki trochę sentyment z racji wcześniejszego wyjazdu do Włoch.
Trasa minęła bardzo sprawnie pomimo tego że od Żiliny do Grazu praktycznie non stop padał deszcz i przechodziły burze jedna za drugą.Jest klika zwężek na austriackiej autostradzie i tyle.Przed wjazdem do Słowenii jest Shell na którym do tankowania musiałem czekać z 10 minut a paliwo było we włoskiej cenie :lol: .Kilka km dalej na Mureck macie 2 stacje z paliwem 20% tańszym.Objazd Słowenii przez Mureck poszedł jak po sznurku dzięki Wam koledzy z forum.Na granicy SLO-CRO zeszło jakieś 15 minut(byłem tam w niedzielę o 8 rano.)Na całej trasie nie spotkałem ani ćwiartki policjanta :oczko_usmiech: .Szerokości i Tobie,pozdrav :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2016 22:49

robines napisał(a):
papse napisał(a):
robines napisał(a):Dzisiaj wieczorem ruszam z okolic Suchej Beskidzkiej przez Zwardoń-Żilinę-Mureck do Diklo.
Dlaczego wybrałeś akurat taki wariant trasy?
Co do wyboru trasy to taki trochę sentyment z racji wcześniejszego wyjazdu do Włoch.

Ja z Suchej i też na Zwardoń - Żylina - po prostu krócej niż pchać się przez Chyżne
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.07.2016 22:59

robines napisał(a):Witam.
Ja już na półmetku urlopu.Jestem w Diklo,jest pięknie :wink:
Co do wyboru trasy to taki trochę sentyment z racji wcześniejszego wyjazdu do Włoch.
Trasa minęła bardzo sprawnie pomimo tego że od Żiliny do Grazu praktycznie non stop padał deszcz i przechodziły burze jedna za drugą.Jest klika zwężek na austriackiej autostradzie i tyle.Przed wjazdem do Słowenii jest Shell na którym do tankowania musiałem czekać z 10 minut a paliwo było we włoskiej cenie :lol: .Kilka km dalej na Mureck macie 2 stacje z paliwem 20% tańszym.Objazd Słowenii przez Mureck poszedł jak po sznurku dzięki Wam koledzy z forum.Na granicy SLO-CRO zeszło jakieś 15 minut(byłem tam w niedzielę o 8 rano.)Na całej trasie nie spotkałem ani ćwiartki policjanta :oczko_usmiech: .Szerokości i Tobie,pozdrav :papa:

Dzięki za info :) pięknej pogody na resztę urlopu i szczęśliwego powrotu :papa:

piekara114 napisał(a):
robines napisał(a):
papse napisał(a):
robines napisał(a):Dzisiaj wieczorem ruszam z okolic Suchej Beskidzkiej przez Zwardoń-Żilinę-Mureck do Diklo.
Dlaczego wybrałeś akurat taki wariant trasy?
Co do wyboru trasy to taki trochę sentyment z racji wcześniejszego wyjazdu do Włoch.

Ja z Suchej i też na Zwardoń - Żylina - po prostu krócej niż pchać się przez Chyżne


To wiem :) chodziło mi tylko o to, dlaczego kolega robines z Bratysławy jechał na Wiedeń a nie na Letenye :?:
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 14.07.2016 10:41

Czy ktoś zna stan bezpośredniej drogi Skalite Oszczadnica przebiegającej u podnóża Wielkiej Raczy?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 14.07.2016 11:01

Tak - niedawno pomimo ostrzeżeń znajomy zrobił sobie "skrót" - wąsko a nawet bardzo wąsko (szczególnie zaraz za Skalitem), dziury w większości połatane. Jak się trafi ciągnik albo ciężarówka to średnia prędkość na tym odcinku jest około 30 km/h, a jak jest pusto to i tak o wiele szybciej się nie da. Polecam "przejechać" ten kawałek na Street View - niewiele się zmieniło i wszystko stanie się jasne.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 14.07.2016 17:44

Dzięki za informacje. Faktycznie strasznie wąsko.
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 17.07.2016 21:59

Jest ok ale po stronie Słowackiej sporo zaczajonej policji
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.08.2016 08:43

Dr Seselj napisał(a):Czy ktoś zna stan bezpośredniej drogi Skalite Oszczadnica przebiegającej u podnóża Wielkiej Raczy?

Hercklekot napisał(a):Tak - niedawno pomimo ostrzeżeń znajomy zrobił sobie "skrót" - wąsko a nawet bardzo wąsko (szczególnie zaraz za Skalitem), dziury w większości połatane. Jak się trafi ciągnik albo ciężarówka to średnia prędkość na tym odcinku jest około 30 km/h, a jak jest pusto to i tak o wiele szybciej się nie da. Polecam "przejechać" ten kawałek na Street View - niewiele się zmieniło i wszystko stanie się jasne.

chciałem samemu sprawdzić jak to wygląda obecnie i faktycznie niewiele się zmieniło, a nawet powiedziałbym, że jest gorzej; tyle samochodów, to tam nigdy nie widziałem, co chwilę mijanki, jeden raz nawet musiałem cofać dla półciężarówki (jak w Durmitorze :wink: ); 200m lekkiej szutrówki, zapomniany rejon SK;
z powrotem sprawdzę, czy przez Cadcę jest w tej chwili lepiej, bo na chwilę obecną zwiększone natężenie GM pokazuje jedynie w Cadcy
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 13.08.2016 21:30

Cadca to najsłabszy odcinek drogi przez Słowację, tam zawsze jest niesamowity ruch a autostrady do granicy dalej nie widać.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 08.09.2016 22:36

Dobre wieści są takie, że za miesiąc otwierają odcinek granica - Svrčinovec. A na czerwiec 2017 będą też dwa nowe mosty i tunel w Żylinie. Cieszę się, bo to moja trasa do Cro... Jak ktoś ma w miarę nową Automapę to już można sobie powoli odblokowywać odcinki :papa:

klik

klik
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.09.2016 20:12

Hercklekot napisał(a):Dobre wieści są takie, że za miesiąc otwierają odcinek granica - Svrčinovec. A na czerwiec 2017 będą też dwa nowe mosty i tunel w Żylinie. Cieszę się, bo to moja trasa do Cro...

To są dobre wiadomości. To również moja trasa.
Hercklekot napisał(a):Jak ktoś ma w miarę nową Automapę to już można sobie powoli odblokowywać odcinki

Mam automape najnowszą - 6.19.
Ale...
Jak odblokowywać odcinki ??? 8O
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 09.09.2016 20:33

Ja mam 6.20 - nieważne zresztą. Nowe odcinki są już naniesione na mapę - przybliżasz maksymalnie i klikasz na przebiegu trasy w takie małe kółeczka: znaki zakazu i z menu kontekstowego (trzeba przeklikać na 3 stronę) wybierasz "odblokuj odcinek" i tak każde kółeczko - odblokowane odcinki zostaną oznaczone kolorem zielonym. Radzę się zaopatrzyć w rysik albo wykałaczkę (-;
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.09.2016 08:03

Hercklekot napisał(a):Dobre wieści są takie, że za miesiąc otwierają odcinek granica - Svrčinovec. A na czerwiec 2017 będą też dwa nowe mosty i tunel w Żylinie. Cieszę się, bo to moja trasa do Cro...


No, nieźle. Ale tylko do Świerczynowca? To dopiero będą korki w Czadcy... Dopóki nie zrobią całego odcinka do Żyliny, to nie wiem, czy nie zacząć omijać rejon Czadcy...
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.09.2016 12:57

Masz rację Marsallah, ale omijanie Czadcy możliwe jest tylko przez Oszczadnicę - a tego bym nie polecał... Całego odcinka do Żyliny nie ma nawet w planach ( w sensie nie ma daty...). Sam planuję jako mieszkaniec zachodniej Małopolski przećwiczyć w przyszłym roku wariant przez Bańską i Sahy z wjazdem na węgierskie autostrady w okolicach Vác. Przez Czechy nie jeżdżę, bo nie lubię. PS - kiedy relacja z Peljeszca ? 8)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.09.2016 11:35

Hercklekot - faktycznie, albo Oszczadnica albo musiałbym sobie w ogóle dać spokój ze Słowacją i przeprosić z Czechami, bo dla mnie trasa przez Węgry odpada - Gliwice i Wiedeń są obowiązkowymi punktami naszej trasy. Ale tak w ogóle, to dlaczego odradzasz Oszczadnicę? Jechałem kiedyś normalną drogą z Czadcy na Skalite i dalej na Zwardoń, taka se, ale dała radę. Objazd przez Oszczadnicę gorszy? Patrzyłem na GSV (wyrywkowo) i nie zauważyłem dramatu. Napisz coś o tym obejździe, pls.

P.S. Relacja z Peljeszca - taaa...muszę się zorganizować. Bank zdjęć domknąć i jedziemy. W ciągu paru dni coś tam zacznę skrobać i wrzucać :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone