Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.07.2015 10:37

Dudek2222 napisał(a):Pewnie, że lepiej na Cieszyn :mrgreen:

Matkozłota .... aleś mnie wystraszył 8O 8O 8O 8O
Na Cieszyn wiślanką, żeby korki i inne roboty drogowe minąć za Tychami w stronę Bielska-B :)
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 29.07.2015 13:14

Dobrze, pszę Pani.
Tak zrobię.
14 sierpnia po południu.
Czym Cię tak wystraszyłem ? 8O
Naprawdę tak źle wyglądam ?

I wiślanką, żeby czasem B-B nie zahaczyć, na kawę się nie zatrzymać :cry:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.07.2015 13:36

Dudek2222 napisał(a):Dobrze, pszę Pani.
Tak zrobię.
14 sierpnia po południu.
Czym Cię tak wystraszyłem ? 8O
Naprawdę tak źle wyglądam ?

I wiślanką, żeby czasem B-B nie zahaczyć, na kawę się nie zatrzymać :cry:


Zawsze byłam pod wrażeniem Twojej logistyki :)
a reszta na PW ... wiesz taki sposób komunikowania się a nie Twoje inicjały :)
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 29.07.2015 13:47

że dlaczego ?
A co to logistyka ?
Zaraz zatelefonuję.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 05.05.2016 02:39

Bea.ta napisał(a):
m@rek napisał(a):nie wiem jak Wy ale ja tam wolę trasę z BB drogą S1 do Cieszyna a potem w kierunku Żiliny
... a przynajmniej do czasu kiedy nie zrobią całej ekspresówki :)

Podpisuję się pod tym, zwłaszcza, że mam tak jak M@rek - ze 30km do granicy :)

kolejne njusy
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... niedzialek

Czy coś /oczywiście na lepsze :D / zmieniło się na trasie BB-Żywiec-Zwardoń w porównaniu do ub. roku? Zawsze jadę tą trasą w niedzielę rano, więc nigdy korków tam nie trafiłem. Bardziej interesuje mnie to, czy oddali jakieś nowe, lepsze odcinki? Pozdrav :papa:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 06.05.2016 14:10

macvw napisał(a):Czy coś /oczywiście na lepsze :D / zmieniło się na trasie BB-Żywiec-Zwardoń w porównaniu do ub. roku? Zawsze jadę tą trasą w niedzielę rano, więc nigdy korków tam nie trafiłem. Bardziej interesuje mnie to, czy oddali jakieś nowe, lepsze odcinki? Pozdrav :papa:

cześć,
nie jechałem dawno tą trasą ale droga ekspresowa kończy się na Żywcu a dalej po staremu :)
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2016 14:15

Trasa Żywiec-Zwardoń-Żylina kiepska. Po stronie słowackiej remonty w okolicach Czadcy. W dzień powszedni korki po kilka km.

zjazdnost.sk/map/view.html
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2016 20:58

różnica w jakości trasy zdecydowanie na korzyść PL;
ogólnie cały Okres Čadca rozkopany, nie tylko 11tka, ale również 78, jakby Ktoś dla odmiany chciał polecieć przez Korbielów
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2016 21:31

Czemu przez Korbielów :?: :?: :?:

Można po prostu przez Cieszyn i potem na Trzyniec, i dalej na Żylinę przez Czadcę :roll:

W Trzyńcu i Czadcy czasem jest tłoczno, ale ujdzie :roll:
Przez następne kilka lat nic się nie zmieni
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2016 21:37

Lednice napisał(a):Można po prostu przez Cieszyn i potem na Trzyniec, i dalej na Żylinę przez Czadcę :roll:

oczywiście, to opcja, choć osobiście ją rzadko praktykuję

Lednice napisał(a):Czemu przez Korbielów :?: :?: :?:

te kiero napisał(a): ale również 78, jakby Ktoś dla odmiany chciał polecieć przez Korbielów

podane czysto informacyjnie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2016 20:02

Witam Wszystkich
Mam pytanie do doświadczonych i zaprawionych w drogowych bojach Cromaniaków odnośnie przejazdu trasą Zwardoń-Żilina.
Czy przy obecnym stanie drogi nr 11 w okolicach Czadcy (remonty=korki) da się odcinek Skalite-Krásno nad Kysucou zrobić w 30 minut??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2016 20:58

Roboty drogowe są w Świerczynowcu ( Svrcinovec ), gdzie Słowacy budują ekspresówkę :roll:

Da się, jak jedziesz w nocy, w niedzielę, nie da się, jak jedziesz w godzinach szczytu, w dzień powszedni :roll:
https://www.google.pl/maps/dir/Skalit%C ... 960567!5i1

Można próbować objechać Czadcę przez pipidówki, co pokazuje wariant trasy, ale ja nie przetestowałem, więc trudno mi polecić :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2016 21:12

Lednice napisał(a):Można próbować objechać Czadcę przez pipidówki, co pokazuje wariant trasy, ale ja nie przetestowałem, więc trudno mi polecić :roll:

wąsko i miejscami dziurawo (zapomniany rejon Sk) + w dzień traktory i wozidła drewna, które jak nie zjedzie trudno wyprzedzić
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2016 21:35

Lednice napisał(a):Roboty drogowe są w Świerczynowcu ( Svrcinovec ), gdzie Słowacy budują ekspresówkę :roll:

Da się, jak jedziesz w nocy, w niedzielę, nie da się, jak jedziesz w godzinach szczytu, w dzień powszedni :roll:
https://www.google.pl/maps/dir/Skalit%C ... 960567!5i1

Można próbować objechać Czadcę przez pipidówki, co pokazuje wariant trasy, ale ja nie przetestowałem, więc trudno mi polecić :roll:


Dzięki "Lednice" za odpowiedź.
Pytałem o czas przejazdu bo rozważam wariant przez Oszczadnicę (ale to ostateczna ostateczność :) ). Będę śmigał do Cro w lipcu i niestety :( będzie to piątek ok 14.00 co powoduje, że korki w Czadcy mam raczej pewne.
Wujek Google podaje odległość ok. 15km i jadąc nawet średnio 30km/h (ze względu na stan drogi) to daje jakieś pół godziny. W konfrontacji z wariantem przez Czadcę jazda przez pipidówki może być jakimś rozwiązaniem.
Zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać i co na szanownym Forum się pojawi na ten temat.
Pozdrawiam
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.05.2016 22:09

A ja od 2008 jeździłem przez Zwardoń. W tym roku skoro tam jest rozgrzebane, chyba przetestuję A1 na Ostrawę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone