Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 14.06.2015 09:54

Objazd Słowenii jest prosty - tu na forum są dokłądne mapy i film na YT - ja tak pierwszy raz pojechałem po nauczeniu się trasy z filmu i jechałem jak bym siedział przez kompem - bez pomyłki.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 14.06.2015 09:58

Vrgorac był chyba 1 - 2 lata temu. teraz spójrz na google maps - A1 pociągnięto na stronę BiH chyba.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2015 10:16

donia2 napisał(a):ruwado - dzięki za odpowiedź.

Trasa przez Wiedeń i Słowenię nie pasuje mi.
Dodatkowo obok winiety Słowackiej należy opłacić dwie winiety tj. A i SLO (nie tania). Zaś nie mam zamiaru kombinowania i borykania się z objazdami na Słoweni. Nie znam objazdu i nie chce mi się szukać.

Ja wolałbym Słowacja i Węgry. Chociaż ta autostrada Węgierska koło Balatonu jest nudna jak flaki tylko słonecznik i kukurydza jak w Chinach.


Zawsze można polecieć samolotem :wink:

Chociaż tu dopiero byłby powód do strasznego marudzenia :wink:

Objazd przez Słowenię jest tak dokładnie opisany na forum, że bardziej się nie da :!:
Po sekundzie szukania jest wszystko podane na tacy :!: :wink:

No, ale jak się nie chce :mrgreen:
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 14.06.2015 10:42

donia2 napisał(a):ruwado - dzięki za odpowiedź.

Trasa przez Wiedeń i Słowenię nie pasuje mi.
Dodatkowo obok winiety Słowackiej należy opłacić dwie winiety tj. A i SLO (nie tania). Zaś nie mam zamiaru kombinowania i borykania się z objazdami na Słoweni. Nie znam objazdu i nie chce mi się szukać.

Ja wolałbym Słowacja i Węgry. Chociaż ta autostrada Węgierska koło Balatonu jest nudna jak flaki tylko słonecznik i kukurydza jak w Chinach.


Ps. Ale jestem stary już prawie 9 lat na forum ale miałem przerwę w podróżowaniu do cro.
Acha jeszcze jedno po pobycie na Makarskiej planuję udac się w pielgrzymkę do Mediugoria (2 dni) i odwiedzić Mostar. Póżniej wrócić na autostradę A1 w Chorwacji i powrót. W którym miejscu jest wjazd na A1 od strony Mediugoria. Chyba Vrgorac ???


A1 dojeżdżasz do miejscowości Mediugorie, do centrum jest 8 km i to jest koniec autostrady, zjazd i kierunek jazdy jest dobrze oznaczony.
Parking przy kościele darmowy. :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.06.2015 12:11

donia2 napisał(a):
Trasa przez Wiedeń i Słowenię nie pasuje mi.
Dodatkowo obok winiety Słowackiej należy opłacić dwie winiety tj. A i SLO (nie tania). Zaś nie mam zamiaru kombinowania i borykania się z objazdami na Słoweni. Nie znam objazdu i nie chce mi się szukać.

Leniuszek. :wink:
Wystarczy zerknąć TUTAJ
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 16.06.2015 00:12

Lednice, romuald22 ... szkoda Waszego czasu :wink:
jakiś czas temu zrozumiałem że jak ktoś nie chce pomocy to trzeba go w tym przekonaniu zostawić
jemu jest z tym dobrze a Wy możecie swój czas lepiej spożytkować :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2015 00:37

Klamer75
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klamer75 » 23.06.2015 14:22

agsz97 napisał(a):Jechałem oboma wariantami i w tym roku ponownie wybieram trasę przez Zwardoń. Na trasie przez Cieszyn wykończyła mnie obwodnica Trzyńca. No żesz w mordę ile można wlec się obwodnicą z prędkością 50 km/h ? Drugi "kwiatek" był już w Słowacji - jeszcze nie ujechałem 1 km od granicy, a już mnie zza winkla namierzali suszarką. Zraziła mnie ta trasa i już. Niestety, jadąc 20.06 nie załapię się na ekspresówkę BB-Żywiec, być może też utknę przed Żywcem, ale jak tylko dotrę do małego sklepiku za granicą PL/SK to mi się humor poprawi :D. Zakup winiety oraz artykułów poprawiających nastrój i dalej w drogę :papa: .


Cześć.
Jak mniej wiecej wygląda ten sklepik i w którym miejscu? W tym roku wyjazd do Grecji ale trasa w 1/3 pokrywa się z trasą do CRo.
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 23.06.2015 19:11

Sklepiku nie da się przegapić - po przekroczeniu granicy kończy się szeroka droga, jest odbicie w prawo, zjazd w dół i zaraz po lewej stronie jest sklepik. A'propos tej trasy - jechałem w sobotę, w Żywcu byłem przed 18-tą i w żadnym korku nie utknąłem. Trochę męczy przejazd przez Skalite (ob. zabudowany, kiepska nawierzchnia), więc trzeba się wlec, ale dzięki temu można popatrzeć jakie konstrukcje Słowacy stawiają w ramach budowy trasy D3. Po jej oddaniu za jakieś 2 lata i naszej S69 BB-Żywiec (lada dzień) będzie się śmigać tędy pięknie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2015 18:49

dziś przejechałem z ciekawości S69; w kierunku na południe bardzo ciasno i do ronda Żywieckiego naprawdę spory korek,
kolejny odcinek wygląda jakby gotowy (Żywiec-Buczkowice), widać było przy węzłach wykonywanie końcowych poprawek, więc nie wiem dlaczego mieliby tak przeciągać...
tu przegląd trasy;
ruwado napisał(a):Zostanie jeszcze obejście Węgierskiej Górki - a z tym jest podobno najgorszy problem.

tu w ogóle nic nie drgnęło, a przycięłoby się po moście w Milówce
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 02.07.2015 21:26

Najświeższe informacje na temat docinka S69 do Żywca http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ze-w-lipcu
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 02.07.2015 23:03

jeśli oddadzą pod koniec lipca to ja się nie załapię. Jadę w nocy 6/7 lipca i wracam albo 16/17 lipca albo 17/18 lipca. W przyszłym roku przetestuje.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 06.07.2015 20:01

macvw napisał(a):
ruwado napisał(a):Autostrada Zwardoń/Skalite - Żylina jest w budowie, ale zupełnie z boku. Prace w niczym nie przeszkadzają.

Od Skalite trochę wąsko i powoli do skrzyżowania z droga z cech z Cieszyna. Potem szerzej ale jednopasmowo do Żyliny. Później to już bajka

Dokładnie, aby do Żyliny, później bajka:-) Chociaż raz jechałem przez Czechy, gdzie mam bliżej, ostanie trzy razy jechałem przez Zwardoń i w tym roku też ją wybieram. Tym bardziej, że na początku lipca ma być oddany ostatni odcinek S69 B.B.-Żywiec, a ja "lecę" po 20-tym lipca.

Kolega wczoraj wrócił z CRO. Do jechał przez Czechy /na autostradzie porażka-dużo remontów, zwężeń itp./ wracał już przez Żylina-Zwardoń i stwierdził, że zdecydowanie woli tą trasę, więc ja za dwa tygodnie też nią jadę, po raz czwarty.
Klamer75
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klamer75 » 14.07.2015 07:03

Hello.
Oddany ten kawałek S-ki?
wojtas111
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas111 » 14.07.2015 07:17

Klamer75 napisał(a):Hello.
Oddany ten kawałek S-ki?


Jeszcze nie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone