Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.04.2015 20:24

pau75 napisał(a):Nie polecam przejazdu przez Żywiec w ciągu dnia w kierunku Bielska-Białej i odwrotnie, chyba że do lata otworzą most na Sole, bowiem teraz cały Żywiec jest zakorkowany. W kwestii noclegów to najlepiej poszukać czegoś w mniejszych miejscowościach niedaleko Żywca np. Milówka, Węgierska Górka.


Plotki mówią, że most na Sole ma być oddany na jesieni, choć niby ktoś mówi o terminie 10 czerwca
http://www.beskidzka24.pl/zywiec/artyku ... 30751.html
ale jak patrzyłam na to w minioną sobotę, to jakoś tego nie widzę i jesień sensowniejsza się wydaje....
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 14.04.2015 20:30

Według informacji na stronie GDDKiA przypuszczalny termin to wrzesień lub październik, więc zdecydowanie nie polecam przejazdu przez Żywiec. Jechałem i niestety olbrzymia strata czasu. Nie wiem jak jest nocą.
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 14.04.2015 20:42

Dzięki. a więc Cieszyn, a szkoda bo jakoś lubie te żywieckie strony.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 15.04.2015 20:16

Czyli lepsza trasa przez Cieszyn ???????????????????
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 15.04.2015 21:09

Na to wygląda, ale to zależy od pory doby. Ja pojadę przez Cieszyn, Trzyniec.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2015 21:10

Tak :D
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.04.2015 07:27

Wobec powyższego informuje się użytkowników forum, że lepsza i szybsza droga do autostrady Zilina - Bratysława wiedzie przez Cieszyn.
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 18.04.2015 10:53

Według mnie raczej nie ma podstaw, by tak jednoznacznie informować, ja w każdym razie tak nie twierdzę.
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 19.04.2015 00:08

Jechałem oboma wariantami i w tym roku ponownie wybieram trasę przez Zwardoń. Na trasie przez Cieszyn wykończyła mnie obwodnica Trzyńca. No żesz w mordę ile można wlec się obwodnicą z prędkością 50 km/h ? Drugi "kwiatek" był już w Słowacji - jeszcze nie ujechałem 1 km od granicy, a już mnie zza winkla namierzali suszarką. Zraziła mnie ta trasa i już. Niestety, jadąc 20.06 nie załapię się na ekspresówkę BB-Żywiec, być może też utknę przed Żywcem, ale jak tylko dotrę do małego sklepiku za granicą PL/SK to mi się humor poprawi :D. Zakup winiety oraz artykułów poprawiających nastrój i dalej w drogę :papa: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2015 23:23

agsz97 napisał(a):Jechałem oboma wariantami i w tym roku ponownie wybieram trasę przez Zwardoń. Na trasie przez Cieszyn wykończyła mnie obwodnica Trzyńca. No żesz w mordę ile można wlec się obwodnicą z prędkością 50 km/h ? Drugi "kwiatek" był już w Słowacji - jeszcze nie ujechałem 1 km od granicy, a już mnie zza winkla namierzali suszarką. Zraziła mnie ta trasa i już. Niestety, jadąc 20.06 nie załapię się na ekspresówkę BB-Żywiec, być może też utknę przed Żywcem, ale jak tylko dotrę do małego sklepiku za granicą PL/SK to mi się humor poprawi :D. Zakup winiety oraz artykułów poprawiających nastrój i dalej w drogę :papa: .


Na pewno przez Trzyniec jedzie się szybciej niż przez Żywiec w dzień roboczy :roll:
Wystarczy pojechać nie obwodnicą, tylko skręcić do centrum miasta Trzyniec, jedzie się szybciej.
Obwodnica obsługuje cały ruch tranzytowy na Słowację, jest tam kilka świateł i rond, i stąd wolny ruch :roll:
W sumie to jest jakiś absurd, ale teraz czasem obwodnicami jedzie się gorzej i dłużej, a w centrach miast są luzy 8)
W Żywcu jest obecnie tylko 1 most na Sole i stąd są ogromne korki :roll:

Przez Żywiec da się przejechać bez korków w niedziele, dzisiaj osobiście testowane :wink:
Tyle że przez Trzyniec jedzie się w niedziele jeszcze szybciej :wink:

A co do miśków z suszarkami, to oni bardzo często stoją na granicy CZ-SK, po słowackiej stronie, tam jest szeroka droga, po czeskiej stronie jest 70, po słowackiej 50, droga ta sama, wielu kierowców nawet tych 50 nie zauważy :roll:
No to suszą :wink:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 24.04.2015 18:57

Widzę, że różne szkoły co do przejazdu do Ziliny. Jedni wolą przez Cieszyn inni preferują przez Żywiec. Cięzko dokonać wyboru bo i tu i tu jedzie się przez Słowację i Czechy wolno w górzystym terenie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2015 19:37

Jak przez Żywiec, to raczej nie jedzie się przez Czechy :!: :roll:

No i to są OBECNIE, dopóki nie będzie odbudowany drugi most w Żywcu, przejazdy w dzień roboczy trudne do porównania: przejazd przez Żywiec z przejazdem przez inne miejscowości 8)
Darekbb
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 03.02.2012
Dla tych co pojadą przez Żywiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekbb » 10.06.2015 13:33

wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Dla tych co pojadą przez Żywiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.06.2015 14:10

Darekbb napisał(a):http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/29793/w-lipcu-nowa-droga-do-zywca


Czy to oznacza że korek przy moście na Sole nie będzie przeszkadzał? Jeżeli tak, to ciekawa perspektywa na kierunek Słowacja-Węgry.
Darekbb
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekbb » 10.06.2015 14:12

Nie będzie przeszkadzał na 100% :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone