Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zielona karta w Czarnogórze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alien_21
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.08.2009
zielona karta w Czarnogórze

Nieprzeczytany postnapisał(a) alien_21 » 28.08.2009 18:04

Witam. Wiem, że temat zielonej karty był już poruszany kilka razy. Czytałem kilka wątków, jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Mam ubezpieczony samochód w MTU, teraz nie ma możliwości wydania zielonej karty (jak dla mnie to dziwne). Wykupienie tej karty u innego ubezpieczyciela to koszt ok 200zł (PTU), w PZU mi powiedzieli, że nie można kupić, tak jak w większości towarzystw ubezpieczeniowych, trzeba mieć u nich OC, wtedy karta jest free lub z drobną opłatą.

Ktoś pisał, że zakupił zieloną kartę na granicy w Imotski. Ja będę jechał z Zadaru do Budvy w Czarnogórze. Czy tam gdzieś na granicy będzie możliwość zakupienia ZK?

jeśli tak to pewnie na stacji benzynowej?

czy lepiej jeśli to możliwe kupić ZK na granicy w Polsce? (cieszyn)

jaki jest koszt takiej karty? i na jaki okres?

Proszę o odpowiedź. Dzięki
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 28.08.2009 19:15

http://www.mtu.pl/ubezpieczenia_komunikacyjne.html

A tu piszą że jest Zielona Karta. Weź może doczytaj albo zadzwoń.
uboat
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboat » 28.08.2009 21:27

alien_21 napisał(a):Witam. Wiem, że temat zielonej karty był już poruszany kilka razy. Czytałem kilka wątków, jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Mam ubezpieczony samochód w MTU, teraz nie ma możliwości wydania zielonej karty (jak dla mnie to dziwne). Wykupienie tej karty u innego ubezpieczyciela to koszt ok 200zł (PTU), w PZU mi powiedzieli, że nie można kupić, tak jak w większości towarzystw ubezpieczeniowych, trzeba mieć u nich OC, wtedy karta jest free lub z drobną opłatą.

Ktoś pisał, że zakupił zieloną kartę na granicy w Imotski. Ja będę jechał z Zadaru do Budvy w Czarnogórze. Czy tam gdzieś na granicy będzie możliwość zakupienia ZK?

jeśli tak to pewnie na stacji benzynowej?

czy lepiej jeśli to możliwe kupić ZK na granicy w Polsce? (cieszyn)

jaki jest koszt takiej karty? i na jaki okres?

Proszę o odpowiedź. Dzięki


OTP
widzę, że Hondziarze uderzają w tym roku w tamte rejony ;)

pzdr
7stref
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) 7stref » 29.08.2009 00:16

zielona karte kupisz bez problemu na kazdej granicy, z reszta bez niej nawet Cie nie wpuszcza..

sproboj jednak dokonac zakupu w polsce, bo mnie to sporo taka zabawa kosztowala:

- czarnogora 15 euro + podatek ekologiczny 10 euro
- albania 1 euro

macedonia - 50 EURO !!
serbia - 110 EURO !!!!!!!!!
alien_21
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alien_21 » 29.08.2009 13:39

Crayfish zgadza się, zielona karta jest ale TYLKO można ją otrzymać w dniu kiedy wykupujesz ubezpieczenie OC. w innym terminie nie ma szans aby ją wystawili :cry:


uboat hehhe, rok temu byłem H, tym razem inna marka :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 30.08.2009 19:19

alien_21 napisał(a):Crayfish zgadza się, zielona karta jest ale TYLKO można ją otrzymać w dniu kiedy wykupujesz ubezpieczenie OC. w innym terminie nie ma szans aby ją wystawili :cry:


uboat hehhe, rok temu byłem H, tym razem inna marka :)


A to już nie fair ze strony ubezpieczyciela!
alien_21
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alien_21 » 30.08.2009 19:33

Crayfish napisał(a):
alien_21 napisał(a):Crayfish zgadza się, zielona karta jest ale TYLKO można ją otrzymać w dniu kiedy wykupujesz ubezpieczenie OC. w innym terminie nie ma szans aby ją wystawili :cry:


uboat hehhe, rok temu byłem H, tym razem inna marka :)


A to już nie fair ze strony ubezpieczyciela!


też tak uważam.

OK temat do zamknięcia. Kartę kupiłem w TUZ (Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych) zapłaciłem 80zł (sam osobowy, 1,6)

Dzięki
tomab
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomab » 20.07.2011 14:03

alien_21 napisał(a):OK temat do zamknięcia. Kartę kupiłem w TUZ (Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych) zapłaciłem 80zł (sam osobowy, 1,6)

Wiem, że temat stary, ale może komuś się przyda... teraz przyjemność wyrobienia ZK w TUZie kosztuje 220zł :roll:

Wie ktoś, ile obecnie kosztuje ZK na granicy chorwacko-czarnogórskiej? (ciekawy jestem, czy te 15 euro jeszcze aktualne)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2011 09:00

tomab napisał(a):[....Wie ktoś, ile obecnie kosztuje ZK na granicy chorwacko-czarnogórskiej? (ciekawy jestem, czy te 15 euro jeszcze aktualne)


Pewnie tak, ale po co? W Warcie w tamtym roku kupiłem "Zieloną Kartę" na miesiąc za jedenaście złotych.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 25.07.2011 17:27

smoki3 napisał(a):
tomab napisał(a):[....Wie ktoś, ile obecnie kosztuje ZK na granicy chorwacko-czarnogórskiej? (ciekawy jestem, czy te 15 euro jeszcze aktualne)


Pewnie tak, ale po co? W Warcie w tamtym roku kupiłem "Zieloną Kartę" na miesiąc za jedenaście złotych.

W tej samej Warcie dzisiaj zapłaciłem 20 złociszy za 15 dni.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 25.07.2011 17:34

Witold P. napisał(a):
smoki3 napisał(a):
tomab napisał(a):[....Wie ktoś, ile obecnie kosztuje ZK na granicy chorwacko-czarnogórskiej? (ciekawy jestem, czy te 15 euro jeszcze aktualne)


Pewnie tak, ale po co? W Warcie w tamtym roku kupiłem "Zieloną Kartę" na miesiąc za jedenaście złotych.

W tej samej Warcie dzisiaj zapłaciłem 20 złociszy za 15 dni.

Witam, mam pytanie czy OC masz w Warcie i stąd taka niska cena czy w innym towarzyustwie ? Grzegorz
radzio000
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio000 » 26.07.2011 17:42

polecam w takim razie allianz, mam u nich OC, zielona karte wypisali od reki za darmo, ubezpieczenie juz dawno zawarte wiec mozna w kazdej chwili otrzymac.
spr01
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) spr01 » 26.07.2011 17:54

z tego co wiem większość liczących się tradycyjnych Ubezpieczycieli (czyli innych niż "direct" bo tu nie znam praktyki) Zielone Karty wystawia za darmo albo za symboliczną opłatą do 5 zł (bodajże Ergo Hestia). Wyjątkiem jest Warta która Zielone Karty na okres do 30 dni sprzedaje za 20 zł, a powyżej 30 dni za 100 zł.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.07.2011 18:19

W PZU gratis
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2011 19:04

binkowskig napisał(a):
Witold P. napisał(a):
smoki3 napisał(a):
tomab napisał(a):[....Wie ktoś, ile obecnie kosztuje ZK na granicy chorwacko-czarnogórskiej? (ciekawy jestem, czy te 15 euro jeszcze aktualne)


Pewnie tak, ale po co? W Warcie w tamtym roku kupiłem "Zieloną Kartę" na miesiąc za jedenaście złotych.

W tej samej Warcie dzisiaj zapłaciłem 20 złociszy za 15 dni.

Witam, mam pytanie czy OC masz w Warcie i stąd taka niska cena czy w innym towarzyustwie ? Grzegorz



Tak, ubezpieczenie OC mam w Warcie.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone