Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zakup winiet w polsce???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
zakup winiet w polsce???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2011 10:04

Witam.Czy można kupić winiety w Polsce przed wyjazdem do Chorwacji na Czechy ,Austrie,Słowenie i Chorwacje aby mieć z głowy i nie zawracać sobie gitaty w drodze na wakacje,jeśli tak to gdzie :lol:
dziękuje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2011 10:05

Mozna w PZMot przez internet ale wychodzi znacznie drozej bo doliczaja prowizje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2011 10:22

faktycznie lepiej będzie kupować bezpośrednio na granicach :P nie dam zarobić tym hienom w Polsze 8)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2011 10:26

Praktycznie na każdej granicy masz kantor i punkt zakupu winiet, a jeśli nie ma, to w pierwszej lepszej stacji paliw kupisz. W Polsce zawsze wychodzą złodziejskie ceny - czo to w PZMot, czy na przygranicznych stacjach benzynowych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2011 12:10

A i jeszcze jedno. Nie radze kupowac np. winiet na Austrie w Czechach albo placic w Czechach za winiete w euro. Tam tez sobie prowizje dolicza, zaokragla i wyjdzie jak za zboze. Winiete na Czechy kupujemy w Czechach placac ich waluta. I to samo dotyczy Austrii i Slowenii.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2011 13:01

JackDaniels;) napisał(a):Witam.Czy można kupić winiety w Polsce przed wyjazdem do Chorwacji na Czechy ,Austrie,Słowenie i Chorwacje .....



PZMot, zdaje się że bez Słoweni.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.04.2011 13:03

kmarcin76 napisał(a):....Winiete na Czechy kupujemy w Czechach placac ich waluta. I to samo dotyczy Austrii i Slowenii.

Najlepiej kartą kredytową :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.04.2011 13:09

JackDaniels;) napisał(a):Witam.Czy można kupić winiety w Polsce przed wyjazdem do Chorwacji na Czechy ,Austrie,Słowenie i Chorwacje aby mieć z głowy i nie zawracać sobie gitaty w drodze na wakacje,jeśli tak to gdzie :lol:
dziękuje


W Chorwacji nie ma winiet, płaci się na bramkach, najlepiej kartą lub odliczoną należną gotówką.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2011 14:22

kmarcin76 napisał(a):Nie radze kupowac np. winiet na Austrie w Czechach albo placic w Czechach za winiete w euro. Tam tez sobie prowizje dolicza, zaokragla i wyjdzie jak za zboze. Winiete na Czechy kupujemy w Czechach placac ich waluta.


I to jest właśnie dla mnie podstawowy powód aby nie jeździć przez Czechy, tylko przez Słowację - jedna waluta w portfelu mniej, a odległość i koszt ten sam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2011 14:36

Bez sensu jechac przez Slowacje kiedy ktos mieszka tuz przy granicy z CZ. Poza tym co to za problem kupic w kantorze korony skoro sie kupuje euro. Jeszcze przeciez w strefie euro nie jestesmy.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2011 15:30

No, jeśli się jedzie z Dolnego Śląska, to faktycznie przez Czechy bliżej. Ja jadę z centrum, więc mam 2 opcje: Czechy i Słowacja.

Zakup koron nie jest problemem, ale na co mi kilka walut w portfelu? I tak muszę mieć euro, kuny, złotówki i forinty (jadąc do Budapesztu).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.04.2011 16:26

Ja kupiłem na Czechy i Austrię w Cieszynie, płaciłem złotówkami, można też w Euro i Koronach...... Zakup trwał max 2 minuty więc nie rozumie problemu, i tak trzeba od czasu do czasu się zatrzymać na siku :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2011 17:26

Nie wiem, gdzie kupowałeś w Cieszynie, ale ja chciałem kupić słowacką na stacji Orlenu tuż przed granicą - cena winiety w złotówkach wynosiła tyle, że euro musialoby być po 6,50 zł żeby stanowilo to równowartość ceny nominalnej. W Svricinovcu kupiłem za 10 euro, w Cieszynie kosztowała 65 zł - rozbój w biały dzień!
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 03.04.2011 18:02

Kupuj na Słowacji na jakieś firmowej stacji benzynowej.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 03.04.2011 18:16

Ja kupuje w Poznaniu w Pzmot, i mam spokój a ceny są takie w tym roku:
Austria - 10 dniowa do 3,5 tony 45 PLN
Czechy - 1 miesięczna do 3,5 tony 71.5 PLN
Słowenia - winietka 1 miesięczna 141.5 PLN

na Austrię 2 *10 dni =90 zł
wielkich oszczędności na granicach nie ma i nie muszę się martwic
z pozdrowieniami jerzy26 :papa:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone