Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZAKUP własnego kątka w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kwap3
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwap3 » 13.07.2018 09:54

Aktualny stan budowy.
Załączniki:
IMG-20180423-WA0007.jpg
IMG_3766.JPG
IMG-20180425-WA0013.jpg
peternovy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) peternovy » 28.07.2018 16:37

Witam

Sam jeszcze niedawno planowałem zakup domu lub działki w Chorwacji.
Niestety ze względu na kompletny brak czasu , na obecną chwilę zrezygnowałem.
Mam doświadczenie jeśli chodzi o budowy , bo sam buduję obecnie drugi dom , trzeci budynek pod firmę 600 m2 - oczekuje na akceptację projektu w urzędach. Może za kilka lat zdecyduję się na zakup , tylko że dosyć się cenią Chorwaci za swoje nieruchomośći.

Jeśli można prosić o więcej fotek z budowy ;)

Pozdrawiam

Piotr
Nekretnine_Poreč
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Jestem zainteresowany zakupem nieruchomości w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nekretnine_Poreč » 22.11.2018 14:00

Obywatele polscy mogą kupić nieruchomość w Chorwacji. Tylko obywatele UE mogą kupować nieruchomości w Chorwacji.
Aby uzyskać więcej informacji kvintet.hr
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Jestem zainteresowany zakupem nieruchomości w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.11.2018 16:53

Powinieneś być ostrożny przy zakupie nieruchomości w Chorwacji.
Bez tych dokumentów nie trzeba kupować nieruchomości:
- certyfikat własności (vlasnički list)
- pozwolenie na budowę (građevinska dozvola)
- pozwolenie na użycie (uporabna dozvola)
Bez tych dokumentów nie jest możliwe przeniesienie własności na nowego właściciela.
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016
Re: Jestem zainteresowany zakupem nieruchomości w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 23.11.2018 12:17

Chorwacja - ciekawy kierunek aby zakupić tam nieruchomość. Jest to kraj który jest nam stosunkowo bliski kulturowo, poza tym ma przyjemny klimat, smaczną kuchnię - dobre miejsce aby spędzić tam starość, a co najmniej, aby spędzać tam zimę, która w Polskich warunakch jest chłodna, a tam znacznie bardziej umiarkowana i przyjemna.
Warto również w razie W, posiadać jakieś konto walutowe, np w popularnym euro. Odsyłam pod link , na którym można sprawdzić jak to wygląda w Nest Banku pod względem kosztów.
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 24.02.2019 16:09

Witam.
Ostatnio edytowano 07.09.2019 13:02 przez mums71, łącznie edytowano 1 raz
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 24.02.2019 16:24

mums71 napisał(a):Witam.
Orientuje się ktoś czy numer OIB można wyrobić w Polsce np.w Ambasadzie Chorwackiej,czy tylko na miejscu?Dzwoniłem do ambasady,nie udzielają informacji telefonicznie.Napiszę maila,ale zależy mi na szybkiej informacji.
Pozdrawiam


Cudzoziemcy, którzy kupują nieruchomości w Republice Chorwacji Administracja podatkowa musi przydzielić osobisty numer identyfikacyjny (OIB).

Jedynie za pośrednictwem określonych podmiotów zagranicznych OIB będzie można wprowadzić prawo własności nieruchomości do ewidencji gruntów, a OIB jest również wymagane dla faktu, że kupując nieruchomość staje się podatnikiem.

Wniosek jest przekazywany do odpowiedniej administracji podatkowej i można go pobrać na stronie:www.oib.hr/downloads/zahtjev-OIB. Więcej informacji na stronie :www.oib.hr
Artur2123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur2123 » 24.02.2019 17:12

OIB tylko na miejscu. Czas około 5 min od wypełnienia wniosku.
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 06.05.2019 07:00

Świetna opcja o ile będzie to miało być mieszkanie jedynie dla nas. Bo jeśli chcielibysmy je kupić pod kątem inwestycji to nie wiem czy jest to taka opłacalna opcja.... Trzeba było by być na miejscu aby to mieszkanie dopilnować. Niektórzy ludzie, którym wynajmuje się mieszkanie, to mieszkanie szanują. Jednak wiele osób nie szanuje wcale.
Tak wiec moim zdaniem są lepsze formy inwestowania. https://www.futurecapital.pl/w-co-i-gdz ... -pieniadze
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 24.06.2019 10:47

Wszedłem do tego wątku ponieważ jestem zainteresowany zakupem apartamentu lub domu w Chorwacji. Wchodzę i patrzę, a tu ktoś reklamuje Nest Bank, ktoś inny (powyżej) jakieś firemki inwestycyjne. Szkoda tu mojego czasu

Za takie posty powinien być ban od admina na dlużej... :evil:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.06.2019 11:13

Wchodzi i rządzi :)
Pobądź tutaj, ogarnij kulturę i się wypowiedz.
Rafal_D
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_D » 04.03.2020 14:38

Czy ktoś kupił tutaj nieruchomość w Chorwacji, najlepiej na kredyt i może się pochwalić doświadczeniami?

Nie interesują mnie oferty dziwnych stron, które powiedzą mi jak inwestować pieniądze.

Pozdrawiam!
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 11.03.2020 21:19

Witam Zapraszam na priv .jeśli chcecie uzyskać informacje kupując nieruchomość w HR :papa:
Adam5504
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.05.2020
Zakup nieruchomości w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam5504 » 07.06.2020 10:46

Dzień dobry,

Zamierzam kupić mała działkę budowlaną w Chorwacji. Piszę do Państwa z prośbą o poradę w kilku kwestiach. Jak wygląda procedura zakupu? Czy są jakieś ukryte opłaty, kruczki w umowach? Na co powinienem zwrócić uwagę? Gdzie mogę sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania(co można wybudować na owej działce)? Gdzie zwrócić się o przyłącze wody, elektryki? Jakie są tego koszta? Czy w urzędach dogadam się po angielsku lub niemiecku?

Jest ktoś z Państwa kto kupował nieruchomość, działkę? Może jest ktoś w grupie kto zajmuje się doradztwem w tych sprawach i mówi biegle po chorwacki?

Swoją drogą jak myślicie jak będą kształtować się ceny nieruchomości w Chorwacji? W jakim stopniu pandemia wpłynie na rynek nieruchomości?

Pozdrwawiam serdecznie
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Zakup nieruchomości w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.06.2020 10:57

Ciekawe perspektywy na życie. w tytule jest " Zakup nieruchomości" a piszesz o działce budowlanej, czyli - chcesz tam budować? Jest taki lub podobny wątek na Forum, tam poszukaj odpowiedzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
ZAKUP własnego kątka w Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone