Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZAKUP własnego kątka w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 05.03.2017 14:11

W polskich realiach to te budowę już dokończył bym sam. No może bez dachu. Jakie tam są koszty fachowców nie wiem za m2 muru.
kwap3
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwap3 » 05.03.2017 16:21

Jeśli chodzi o koszty związane z przepisem to tak jak u nas jest to procent od wartości.
W moim przypadku jakieś 1700 euro podatku + 1600 euro biuro nieruchomości z notariuszem.
O kosztach fachowców i materiałów niestety jeszcze nie wiem.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 05.03.2017 17:36

A mnie zastanawia czy to, że budują dachy z betonu wynika z przepisów w sprawie np. trzęsień ziemi czy z innych powodów?
kwap3
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwap3 » 05.03.2017 19:37

Dachy z betonu? Masz na myśli strop betonowy pod dachem?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 06.03.2017 10:45

Oba spady co widać gdy nie ma jeszcze dachówek
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.03.2017 12:10

"Może nie ziemi a raczej skały 60 - 70euro/m2. Ja zdecydowałem się na już rozpoczętą budowę z wodą i prądem w budynku."

Trzeba być ostrożnym i sprawdzić czy dom ma pozwolenie na budowę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2017 12:21

Może było sprawdzone, bo już kupione.
No i chyba przy udziale pośrednika.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 06.03.2017 12:28

MWN napisał(a):A mnie zastanawia czy to, że budują dachy z betonu wynika z przepisów w sprawie np. trzęsień ziemi czy z innych powodów?


W zeszłym roku gospodarze (wyspa Brač) mówili nam, że budują betonowe dachy ze względu na burę, ale nie wiem czy jest to obligatoryjne.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.03.2017 13:09

Dokładnie. Bora kiedy najczęściej nas tam nie ma potrafi szkód narobić. Podmuchy ponad 200km/h to na Pagu rzecz normalna i strat ludzie prawie nie notują, w USA przy takim wietrze fruwają ściany ich drewnianych szopek z OSB.
kwap3
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwap3 » 06.03.2017 13:20

O pomoc w sprawdzeniu czy jest pozwolenie na budowę poprosiłem znajomego chorwata.
Papiery są w porządku.
Docelowo ma wyglądać jak jego bliżniak na zdjęciu.
Załączniki:
DSC04906.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2017 13:34

To chyba odwrotna kolejność powinna być ?
Na zdjęciu widać też wysoki "artyzm" wykonania, ale to pewnie sprawdzisz po zapłacie całości.
Chciałbym aby ci się udało.

Sorry, źle zrozumiałem. Teraz widzę, że sprawdziłeś wcześniej?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.03.2017 13:45

Zrobiłem ten rodzaj płyt dachowych:
https://www.youtube.com/watch?v=rt5R5dBFT7g
Pozwolenie na budowę jest dokumentem, a właściciel powinien go mieć. Jest to plan, jaki rodzaj obiektu może być na parceli.
kamelleon
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamelleon » 20.05.2017 22:15

Witam serdecznie!
Odswiezam wątek, bo mam kilka pytań/sugestii. Planujemy zakupić działkę na jednej z chorwackich wysp- oczywiście najlepiej z dostepem do wody, a jeszcze idealniej gdyby była w jakies zatoczce :) Tak, wiem ze duze mamy wymagania i drogie ale moze sie uda :)
Natomiast zastanawiamy się od czego zaczac poszukiwania zakupu takiej dzialki... czy jest sens pojezdzic po prostu po wyspach i pytac po ludziach czy maja cos na sprzedaz??? Bo w Polsce tak wlasnie kupilismy nasza piekna dzialke w lesie gdzie stoi nasz domek i za bardzo korzystna cene w urokliwym miejscu :) Jak przegladam rozne agencje nieruchomosci to ceny sa bardzo rozne od tysiecy euro do milonow... wiadomo kazdy chce zarobic, taka praca. Nie wiem jaka Chorwaci maja mentalnosc i czy beda tak w ogole chetni do rozmow o dzialce na sprzedaz jak ktos do nich zapuka do drzwi???
Takze mam pytanie apropo prawa budowlanego - czy w Chorwacji jest jak w PL? Tzn. czy jest cos takiego jak dzialka budowlana i tylko na takiej mozna sie budowac? A co z dzialkami rolnymi? Bo takich tez jest sporo na sprzedaz ale czesto sa to po prostu kamieniste pola wiec chyba uprawy tam nikt nie zrobi ale jest sprzedawana jako rolna i taniej. Czy jako Polacy mozemy taka kupic i ewentualnie jakos przeksztalcic na budowlana albo do ilus metrow mozna sie tez budowac na takiej? Moze ktos z Was juz przechodzil przez podobne dylematy i zna odpowiedzi?

Z gory bardzo dziekuje za Wasze pomocne odpowiedzi :) :D

P.S Jesli ktos z Was przechodzil przez zakup dzialki i budowal dom to bede bardzo wdzieczna za kontakt :) :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2017 22:29

kamelleon napisał(a):P.S Jesli ktos z Was przechodzil przez zakup dzialki i budowal dom to bede bardzo wdzieczna za kontakt :) :D

Witam.
Forum CRO.PL to forum turystyczne, użytkownicy przechodzą rezerwację apartamentów :wink: lub jadą w ciemno i szukają na miejscu, aby spędzić wakacje w Chorwacji. :idea:
Sporo jeździ też na kempingi.
Całkiem sporo userów pisze potem relacje z pobytów;
Nie spotkałem na forum relacji z budowy domu w Chorwacji.

kwap3 to chyba jedyny, który podzielił się informacją o zakupie nieruchomości na Istrii.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.05.2017 07:39

kamelleon napisał(a):Witam serdecznie!
Takze mam pytanie apropo prawa budowlanego - czy w Chorwacji jest jak w PL? Tzn. czy jest cos takiego jak dzialka budowlana i tylko na takiej mozna sie budowac? A co z dzialkami rolnymi?


W Chorwacji jest jak w PL.Działka rolna jest dla rolnictwa.
Myślę, że najlepiej jest wynająć agencję za organizowanie dokumentów o pozwolenie na budowę.
nielegalna budowa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
ZAKUP własnego kątka w Chorwacji - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone