Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup hulajnogi na chorwackie chodniki i drogi

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 18.07.2021 20:15

baunty napisał(a):Wiadomo, że bezdętkowa nie ma dętki :D

W rowerze bezdętkowa to opona pompowana, a w hulajnodze raczej pełna guma która pewnie na nierównościach słabo amortyzuje.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.07.2021 08:29

surfing napisał(a):
baunty napisał(a):Wiadomo, że bezdętkowa nie ma dętki :D

W rowerze bezdętkowa to opona pompowana, a w hulajnodze raczej pełna guma która pewnie na nierównościach słabo amortyzuje.

Nie wiem, czy zawsze jest to pełna guma, bo ja miałem kupić z pustym tunelem w środku , ale oczywiście nie pompuje się tych opon .
IMG_20210719_083336.jpg

Na ten moment pozostałem przy dętce, ze względu na opinie o obniżonym komforcie na bezdętkowej oraz ponoć trudnościach w założeniu bezdętkowej ( opinia sprzedawcy) a wymieniałem to sam.

Mój post dotyczył montażu opon z dętką, ale o większym rozmiarze i trudności przy wymianie dętki w przednim kole ( tu rozmiar opony nie ma znaczenia).
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.07.2021 09:37

Kolega wymienił teraz na bezdętkową i jego zdaniem nie ma większej różnicy w komforcie jazdy. Ja kupiłam sobie taką bezdętkową od razu z całym kołem w formie zapasówki, żeby w razie jeśli znowu (tfu tfu!) by się przebiło, szybko wymienić.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.07.2021 12:32

Epepa napisał(a):Kolega wymienił teraz na bezdętkową i jego zdaniem nie ma większej różnicy w komforcie jazdy. Ja kupiłam sobie taką bezdętkową od razu z całym kołem w formie zapasówki, żeby w razie jeśli znowu (tfu tfu!) by się przebiło, szybko wymienić.

Tego kroku absolutnie nie rozumiem.
Kupiłaś koło z założoną oponą :?:
Jaką masz hulajnogę?

ApropoDefacto, jeśli myślisz o Xiaomi pro 2, rozważ zakup Motusa Scooty 10.
PS Oczywiście wersja 2021
Ostatnio edytowano 19.07.2021 12:56 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.07.2021 12:41

Te wszystkie polecane hulajki mają 'nośność' do 100kg, a co polecilibyście powyżej tego progu?
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.07.2021 13:06

baunty napisał(a):
Epepa napisał(a):Kolega wymienił teraz na bezdętkową i jego zdaniem nie ma większej różnicy w komforcie jazdy. Ja kupiłam sobie taką bezdętkową od razu z całym kołem w formie zapasówki, żeby w razie jeśli znowu (tfu tfu!) by się przebiło, szybko wymienić.

Tego kroku absolutnie nie rozumiem.
Kupiłaś koło z założoną oponą :?:
Jaką masz hulajnogę?


Tak, a co w tym dziwnego? Xiaiomi Mi Pro 2.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.07.2021 13:18

Epepa napisał(a):
baunty napisał(a):
Epepa napisał(a):Kolega wymienił teraz na bezdętkową i jego zdaniem nie ma większej różnicy w komforcie jazdy. Ja kupiłam sobie taką bezdętkową od razu z całym kołem w formie zapasówki, żeby w razie jeśli znowu (tfu tfu!) by się przebiło, szybko wymienić.

Tego kroku absolutnie nie rozumiem.
Kupiłaś koło z założoną oponą :?:
Jaką masz hulajnogę?


Tak, a co w tym dziwnego? Xiaiomi Mi Pro 2.


A co zrobisz jak złapiesz kapcia w przednim kole?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.07.2021 13:34

baunty napisał(a):ApropoDefacto, jeśli myślisz o Xiaomi pro 2, rozważ zakup Motusa Scooty 10.
PS Oczywiście wersja 2021


Dzięki! Sprawdzę
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.07.2021 14:20

baunty napisał(a):
Epepa napisał(a):
baunty napisał(a):
Epepa napisał(a):Kolega wymienił teraz na bezdętkową i jego zdaniem nie ma większej różnicy w komforcie jazdy. Ja kupiłam sobie taką bezdętkową od razu z całym kołem w formie zapasówki, żeby w razie jeśli znowu (tfu tfu!) by się przebiło, szybko wymienić.

Tego kroku absolutnie nie rozumiem.
Kupiłaś koło z założoną oponą :?:
Jaką masz hulajnogę?


Tak, a co w tym dziwnego? Xiaiomi Mi Pro 2.


A co zrobisz jak złapiesz kapcia w przednim kole?

Wtedy wymienię. Póki co łapałam zawsze w tylnym. Moi znajomi, którzy mają te hulajnogi, również...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.07.2021 14:57

Epepa napisał(a):
baunty napisał(a):
Epepa napisał(a):
baunty napisał(a):
Epepa napisał(a):Kolega wymienił teraz na bezdętkową i jego zdaniem nie ma większej różnicy w komforcie jazdy. Ja kupiłam sobie taką bezdętkową od razu z całym kołem w formie zapasówki, żeby w razie jeśli znowu (tfu tfu!) by się przebiło, szybko wymienić.

Tego kroku absolutnie nie rozumiem.
Kupiłaś koło z założoną oponą :?:
Jaką masz hulajnogę?


Tak, a co w tym dziwnego? Xiaiomi Mi Pro 2.


A co zrobisz jak złapiesz kapcia w przednim kole?

Wtedy wymienię. Póki co łapałam zawsze w tylnym. Moi znajomi, którzy mają te hulajnogi, również...

Jeśli masz też zapas na przednie koło, to oki.
Jednak jeśli go nie masz, to może się odezwać "złośliwość rzeczy martwych" i pierwszy kapeć przytrafi Ci się w przednim kole :wink:
Ja na 4 kapcie, trzy miałem w przednim kole.
Samą dętkę zdecydowanie łatwiej wymienić w tylnym kole i nie zajmuje to dużo czasu.
W przednim nie odpinany zasilania i wentyl ciężko wyjąć i włożyć - z tym miałem najwięcej zabawy.
Jeszcze raz polecam wymianę opon na 10 cali - jest naprawdę duża różnica w komforcie jazdy.
Tych 8,5 cała już bym nie założył.
Warto wypróbować.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.07.2021 14:58

Yanush napisał(a):Te wszystkie polecane hulajki mają 'nośność' do 100kg, a co polecilibyście powyżej tego progu?

...tego Motusa masz do 120 kg, nie używałem nic nie wiem.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.07.2021 15:28

baunty napisał(a):Jeśli masz też zapas na przednie koło, to oki.
Jednak jeśli go nie masz, to może się odezwać "złośliwość rzeczy martwych" i pierwszy kapeć przytrafi Ci się w przednim kole :wink:
Ja na 4 kapcie, trzy miałem w przednim kole.
Samą dętkę zdecydowanie łatwiej wymienić w tylnym kole i nie zajmuje to dużo czasu.
W przednim nie odpinany zasilania i wentyl ciężko wyjąć i włożyć - z tym miałem najwięcej zabawy.
Jeszcze raz polecam wymianę opon na 10 cali - jest naprawdę duża różnica w komforcie jazdy.
Tych 8,5 cała już bym nie założył.
Warto wypróbować.

Jeśli lepiej sprawdzają się na nierównościach, to na polskie warunki faktycznie lepsza opcja. Do rozważenia.
My za pierwszym razem trochę się namęczyliśmy z tą oponą, dopiero udało się sposobem na trytytki. :wink: Gdy mieszkam w Wiedniu, poruszam się na co dzień wszędzie tą hulajnogą, dlatego czas wymiany jest dla mnie bardzo ważny.
Kyv
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2021
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kyv » 25.07.2021 10:30

Warto jeszcze dodać, że do hulajek Xiaomi można wgrać zmodyfikowany soft by nieco podnieść ich osiągi, przez co ciągną trochę lepiej i osiągają wyższe prędkości.

Czytam o tych waszych kapciach i oczom nie wierzę, ja i moja dziewczyna od dwóch lat katujemy nasze hulajki w naprawdę trudnych warunkach i ani razu nie mieliśmy żadnych problemów z oponami.
yingko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yingko » 23.08.2021 19:15

Kyv napisał(a):W zeszłym roku do chorwacji zabraliśmy hulajnogi. Świetna sprawa, zwiedzanie miast i miasteczek jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Parkowanie poza ścisłym centrum (odpada problem braku miejsc i cen z kosmosu), szybko można dotrzeć w najciekawsze zakątki i objechać wszystkie atrakcje nie tracąc czasu i energii na pokonywanie wielu kilometrów pieszo. Nawet podczas największych upałów zwiedzanie jest przyjemne, gdyż podczas jazdy owiewa nas wiaterek :)
Po zakończeniu jazdy wystarczy złożyć, wrzucić w bagażnik i tyle, nasze ładowały się w samochodzie podczas jazdy. Nie spotkały nas żadne nieprzyjemności ze strony władz itd. Polecam!


A gdzie byliście, w jakiej miejscowości? Zastanawiam się z żoną gdzie pojechać, żeby miejscowość nie była za duża, a jednak żeby można było pojeździć fajnie hulajnogą.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Zakup hulajnogi na chorwackie chodniki i drogi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone