Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup hulajnogi na chorwackie chodniki i drogi

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Ten temat został wydzielony z wątku: "Jazda hulajnogą elektryczną"

Kyv
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2021
Zakup hulajnogi na chorwackie chodniki i drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kyv » 01.07.2021 19:13

W zeszłym roku do chorwacji zabraliśmy hulajnogi. Świetna sprawa, zwiedzanie miast i miasteczek jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Parkowanie poza ścisłym centrum (odpada problem braku miejsc i cen z kosmosu), szybko można dotrzeć w najciekawsze zakątki i objechać wszystkie atrakcje nie tracąc czasu i energii na pokonywanie wielu kilometrów pieszo. Nawet podczas największych upałów zwiedzanie jest przyjemne, gdyż podczas jazdy owiewa nas wiaterek :)
Po zakończeniu jazdy wystarczy złożyć, wrzucić w bagażnik i tyle, nasze ładowały się w samochodzie podczas jazdy. Nie spotkały nas żadne nieprzyjemności ze strony władz itd. Polecam!
yingko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) yingko » 04.07.2021 10:44

Kyv napisał(a):W zeszłym roku do chorwacji zabraliśmy hulajnogi. Świetna sprawa, zwiedzanie miast i miasteczek jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Parkowanie poza ścisłym centrum (odpada problem braku miejsc i cen z kosmosu), szybko można dotrzeć w najciekawsze zakątki i objechać wszystkie atrakcje nie tracąc czasu i energii na pokonywanie wielu kilometrów pieszo. Nawet podczas największych upałów zwiedzanie jest przyjemne, gdyż podczas jazdy owiewa nas wiaterek :)
Po zakończeniu jazdy wystarczy złożyć, wrzucić w bagażnik i tyle, nasze ładowały się w samochodzie podczas jazdy. Nie spotkały nas żadne nieprzyjemności ze strony władz itd. Polecam!


Jeździliście ulicami czy po chodnikach? Jakich hulajnóg używasz?

Pozdrawiam
Pit
Kyv
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2021
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kyv » 15.07.2021 10:15

yingko napisał(a):Jeździliście ulicami czy po chodnikach? Jakich hulajnóg używasz?


Po ulicach i po chodnikach, w zależności od warunków.
Ja jeżdżę Xiaomi M365 PRO a moja dziewczyna zwykłą M365. Nie są idealne na chorwackie warunki (wyboiste drogi) ale świetnie dały sobie radę.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Zakup hulajnogi na chorwackie chodniki, drogi oraz górki.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 15.07.2021 11:14

Kyv napisał(a):
yingko napisał(a):Jeździliście ulicami czy po chodnikach? Jakich hulajnóg używasz?


Po ulicach i po chodnikach, w zależności od warunków.
Ja jeżdżę Xiaomi M365 PRO a moja dziewczyna zwykłą M365. Nie są idealne na chorwackie warunki (wyboiste drogi) ale świetnie dały sobie radę.


Rozważam zakup hulajnogi, na chorwackich górkach dają radę (bo na Sveti Jure mnie zapewnię nie zawiezie :lol: )? Chciałbym kupić coś w okolicach ~2k, Xiaomi M365 PRO czy znajdę coś jeszcze lepszego?
yingko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) yingko » 15.07.2021 13:46

ApropoDefacto napisał(a):
Kyv napisał(a):
yingko napisał(a):Jeździliście ulicami czy po chodnikach? Jakich hulajnóg używasz?


Po ulicach i po chodnikach, w zależności od warunków.
Ja jeżdżę Xiaomi M365 PRO a moja dziewczyna zwykłą M365. Nie są idealne na chorwackie warunki (wyboiste drogi) ale świetnie dały sobie radę.


Rozważam zakup hulajnogi, na chorwackich górkach dają radę (bo na Sveti Jure mnie zapewnię nie zawiezie :lol: )? Chciałbym kupić coś w okolicach ~2k, Xiaomi M365 PRO czy znajdę coś jeszcze lepszego?


Obejrzyj testy Ducati Pro II (jest dostępna w Media Expert) lub hulajnogi Motus.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 15.07.2021 13:48

yingko napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Kyv napisał(a):
yingko napisał(a):Jeździliście ulicami czy po chodnikach? Jakich hulajnóg używasz?


Po ulicach i po chodnikach, w zależności od warunków.
Ja jeżdżę Xiaomi M365 PRO a moja dziewczyna zwykłą M365. Nie są idealne na chorwackie warunki (wyboiste drogi) ale świetnie dały sobie radę.


Rozważam zakup hulajnogi, na chorwackich górkach dają radę (bo na Sveti Jure mnie zapewnię nie zawiezie :lol: )? Chciałbym kupić coś w okolicach ~2k, Xiaomi M365 PRO czy znajdę coś jeszcze lepszego?


Obejrzyj testy Ducati Pro II (jest dostępna w Media Expert) lub hulajnogi Motus.


Dzięki, na pewno sprawdzę!
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.07.2021 09:56

yingko napisał(a):Obejrzyj Ducati Pro II


Wygląda że na Chorwackie strome podjazdy lepsza będzie Xiaomi M365 PRO, może ktoś poniższą opinię potwierdzić?

Ducati Pro II super, super ale… ma silnik słabszy niż w Xiaomi Pro 2. Wiem, bo mam obie i widzę jak sobie radzą pod wzniesienia. Obok mnie jest górka - jakieś 20% wzniesienie - Xiaomi podjeżdża z prędkością 18km, z bateria ponad 50%, a poniżej 12 kmh, natomiast Ducati 10 kmh z bateria ponad 75% i staje gdy bateria poniżej 50%. Tak wiem - Ducati ma możliwość pokonywania tylko 15% wzniesień, ale to znaczy, że ma duży minus w stosunku do Xiaomi. Owszem design, wykonanie, waga, amortyzator z tylu, większe opony, miękkie gripy na plus dla Ducati, ale Xiaomi wygrywa silnikiem, bateria oraz łącznością z telefonem i możliwością blokady.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 16.07.2021 10:19

Ja polecam Xiaomi Mi Pro 2. Na trybie sport świetnie daje sobie radę pod górkę. :D
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 16.07.2021 12:08

Też mi się wydaje że ta Xiaomi będzie lepsza. Mocniejsza, wydajniejsza bateria. Przynajmniej tyle z komentarzy wynika.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 17.07.2021 09:20

X365 Pro jest lepsza, używam od marca zeszłego roku-polecam, jedyne co, to prawie od razu wymiana kół na bezdętkowe 10 cali...koniecznie czerwone :lol:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 17.07.2021 15:55

fly napisał(a):X365 Pro jest lepsza, używam od marca zeszłego roku-polecam, jedyne co, to prawie od razu wymiana kół na bezdętkowe 10 cali...koniecznie czerwone :lol:


Jaki koszt takiej wymiany? Gwarancji nie utracisz?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 17.07.2021 22:58

ApropoDefacto napisał(a):
fly napisał(a):X365 Pro jest lepsza, używam od marca zeszłego roku-polecam, jedyne co, to prawie od razu wymiana kół na bezdętkowe 10 cali...koniecznie czerwone :lol:


Jaki koszt takiej wymiany? Gwarancji nie utracisz?

Od dwóch lat jeżdżę Xiaomi 365 Pro.
Opony wymieniałem na 10 cali - wygodniejsze na nierównościach i mniej narażone na "kapcie".
Wymiana jest prosta, ale sposób montażu wentyla dętki w przednim kole, to jakaś totalna porażka.
Realny zasięg to około 35 km.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.07.2021 13:33

baunty napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
fly napisał(a):X365 Pro jest lepsza, używam od marca zeszłego roku-polecam, jedyne co, to prawie od razu wymiana kół na bezdętkowe 10 cali...koniecznie czerwone :lol:


Jaki koszt takiej wymiany? Gwarancji nie utracisz?

Od dwóch lat jeżdżę Xiaomi 365 Pro.
Opony wymieniałem na 10 cali - wygodniejsze na nierównościach i mniej narażone na "kapcie".
Wymiana jest prosta, ale sposób montażu wentyla dętki w przednim kole, to jakaś totalna porażka.
Realny zasięg to około 35 km.

...pisząc bezdętkowe miałem na myśli pełne koła/opony gumowe, trochę spada komfort jady-drgania... ale do przeżycia, o gwarancji nic Ci nie powiem kolego ApropoDefacto bo jak do tej pory bezproblemowe użytkowanie, nawet nie montowałem tych pierścieni dystansowych które to zalecają inni użytkownicy w celu wyeliminowania luzu na kolumnie kierownicy.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.07.2021 19:43

fly napisał(a):
baunty napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
fly napisał(a):X365 Pro jest lepsza, używam od marca zeszłego roku-polecam, jedyne co, to prawie od razu wymiana kół na bezdętkowe 10 cali...koniecznie czerwone :lol:


Jaki koszt takiej wymiany? Gwarancji nie utracisz?

Od dwóch lat jeżdżę Xiaomi 365 Pro.
Opony wymieniałem na 10 cali - wygodniejsze na nierównościach i mniej narażone na "kapcie".
Wymiana jest prosta, ale sposób montażu wentyla dętki w przednim kole, to jakaś totalna porażka.
Realny zasięg to około 35 km.

...pisząc bezdętkowe miałem na myśli pełne koła/opony gumowe, trochę spada komfort jady-drgania... ale do przeżycia, o gwarancji nic Ci nie powiem kolego ApropoDefacto bo jak do tej pory bezproblemowe użytkowanie, nawet nie montowałem tych pierścieni dystansowych które to zalecają inni użytkownicy w celu wyeliminowania luzu na kolumnie kierownicy.


Wiadomo, że bezdętkowa nie ma dętki :D
Ja zakładałem dętkę, ale opony zmieniłem na 10 cali.
Na oryginalnych 8 cali miałem 4 kapcie w dwa lata, na tych spokój w tym roku.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Jazda hulajnogą elektryczną

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2021 19:49

Używam i Mi Pro i Mi Pro2, wydaje mi się że ta pierwsza jest bardziej "wyrywna"
W zeszłym roku na Brač świetnie sobie radziła nawet na leśnej szutrówce między Splitska a Postira. Z Postiry powrót jezdnią, dość duży podjazd i nie było najmniejszego problemu. W drugą stronę spokojnie jeździło się do Sutivanu i dalej. Na prom pod pachę za free i zwiedzanie Splitu hulajką, świetna sprawa :)
Jeździłam i ulicami i deptakami, oczywiście nie pędząc i zwazając na pieszych. Poruszaliśmy się tak jak rowerzyści.
1626630289074_copy_1418x2522.jpg
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Zakup hulajnogi na chorwackie chodniki i drogi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone