Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z centralnej Polski do Dalmacji (Tucepi)!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 02.04.2015 16:59

coobah napisał(a):Moja emerycka jazda ;) pozwoliła mi na zatankowanie na CPN w Auchan Gliwice, a następnie dopiero w Pagu na Pagu :)
Silniki HDI z koncernu PSA słyną z oszczędności paliwa :)
W ubiegłym roku wracałem "na raz" z Mandre. Nie było źle ;)
W tym roku planuję wyjechać około 19:00 z mazowsza, a jak zachce się spać to walnę drzemkę na parkingu i śmigam dalej. Przynajmniej taki jest plan.

To ile to cacko pali że takie oszczędne ?? :)
1000 km na jednym zbiorniku to jest coś.
Zależy jeszcze jaki wielki ten zbiornik :D
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 02.04.2015 17:14

max21 napisał(a):To ile to cacko pali że takie oszczędne ?? :)
1000 km na jednym zbiorniku to jest coś.
Zależy jeszcze jaki wielki ten zbiornik :D


Zbiornik zalany pod sam korek. Pojemność 66 litrów.
Z Gliwic do Mandre, potem z Mandre do Pagu na zwiedzanie i tankowanie.
ana89
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana89 » 02.04.2015 17:17

My na jednym zbiorniku 70l (sharan 1.9/115) zrobiliśmy w zeszłym roku 1200km , mam nadzieję, że i tym razem damy radę(przynajmniej problem stacji z głowy :) )
A co do samej trasy...To ja bym się tej Słowenii tak nie obawiała, sama z początku miałam mieszane uczucia ale jak usiadłam nad mapą , poczytałam odpowiednie wątki to nic prostszego...:)
Ostatnio edytowano 02.04.2015 17:26 przez ana89, łącznie edytowano 1 raz
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 17:22

vw touran 2.0 Tdi-140 zbiornik 60l
Średnia z 3300 km. na autostradach predkość w granicach 130km/h - 5,7l/100
Wyliczone z tankowań nie z komputera :wink:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.04.2015 00:16

Jak tak dalej pójdzie, to skarbówka właścicielom TDI jakiś podatek zacznie doliczać, bo okaże się, że te samochody produkują paliwo i przez to z wiekiem zyskują na wartości-czyli dochody, dochody... ;)
Mój samochód pali zdecydowanie więcej, na pytania znajomych, o gaz odpowiadam, że byłem tego świadomy i biorąc pod uwagę ile jeżdżę-dzięki Bogu stać stać mnie na to :)
Ale jaki to ma związek z dojazdem z centralnej Polski do Tucepi-nie wiem :mrgreen:
Ale żeby nie było OT: zaczęło od pytania gdzie zatankować po drodze do granicy-tankuję w okolicach Częstochowy i to wystarcza na swobodne przejechanie moim samochodem Czech, i sporej części Austrii zapewne też by starczyło, ale jak już wcześniej pisałem-uzupełniam paliwo przed autostradą, bo na austriackim paliwie mam niższe spalanie a na stacjach przy autostradzie jest drożej. Kolejne tankowanie już za Zagrzebiem. Niestety-chorwacka benzyna już nie jest tak dobra jak austriacka.
Wspominany tutaj Shell przed Mureckiem jest czynny chyba od 5 albo od 6 rano-nie pamiętam, ale wiem, że byłem tam ok 45 minut za wcześnie ;)
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 06.04.2015 17:04

co do Shella w Mureck to od pewnego czasu na googlach jest info, że jest zamknięte na stałe.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 06.04.2015 20:17

Mayki napisał(a):co do Shella w Mureck to od pewnego czasu na googlach jest info, że jest zamknięte na stałe.

Uuu to lipa bo to moje ulubione miejsce na tankowanie. Prosimy o weryfikację jak ktoś będzie przejeżdżał.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 07.04.2015 09:50

Patryk Pe napisał(a):No właśnie wciąż jeszcze się nie zdecydowałem :P
Droga przez CZ-A-SŁO wydaje się pozornie lepszym wyborem (tak napisała większość osób - wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc! :) ), ale:
*trasa przez Słowację i Węgry mimo, że jest dłuższa o 100 km, to jednak całą drogę jadę autostradami, tzn. po wjeździe na autostradę w Żilinie to zjeżdżam z niej dopiero pod samym Tucepi. Trasa przez CZ-A-SŁO ma kilka odcinków ,,nieautostradowych''+troszkę skomplikowany objazd w Słowenii (szczególnie jeśli będę tam w nocy)
*czytałem również na tym forum, że przejście graniczne Słowenia-Chorwacja lubi się korkować, szczególnie w weekendy, a ja właśnie jadę w sobotę - podobno w Letenye jadąc autostradą nie ma tego problemu


w Twoim przypadku skorzystałbym z rady Didsa. Trasa Zwardoń-Żylina nie jest zła ale poc co kluczyć jak sam jesteś kierowcą a droga daleka. Mnie obojętnie czy przez Zwardoń czy Chyżne odcinek do Żyliny męczy najbardziejbardziej. Co do Słoweni i objazdu to nie taki diabeł straszny.
Poza tym nie strzelaj z dojazdem na południe tylko na rano. Będziesz wcześniej to sie na plaży wyspisz :) a do apartamentu do masz czas dotrzeć. Wyjachać tak powinieneś aby z Polski wyjechać koło 20 a w Słoweni będziesz podziwiał świt bo to dzień długi
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 05.05.2015 06:34

audiKSP napisał(a):
Mayki napisał(a):co do Shella w Mureck to od pewnego czasu na googlach jest info, że jest zamknięte na stałe.

Uuu to lipa bo to moje ulubione miejsce na tankowanie. Prosimy o weryfikację jak ktoś będzie przejeżdżał.


Wysłano: 26.04.2015 20:38
przez Jacek 206

stacja jest czynna
6-22

później tankowanie kartą bądź gotówką.
markopolo-33
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Z Warszawy do Dalmacji (Omiś)!

Nieprzeczytany postnapisał(a) markopolo-33 » 26.06.2015 09:27

Witam
Potrzebuję pomocy i podpowiedzi
Chce być w Omiś ok 6 rano w sobote 04.07.2015, tak więc moje pytanie...o której muszę wyjechac z W-wy aby w przyblizonym czasie dojechać (biorąc pod uwage korki). Będę jechał przez Cz-A autostradami cały czas no i z dziećmi
Dziekuje z góry wszystkim za pomoc
Pozdrawiam i szerokości na trasie
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 26.06.2015 10:27

Witam,
To może ja troszkę pomogę odnośnie godzin wyjazdu zarówno Tobie Patryk Pe, jak i markopolo-33, bo jestem z Łodzi, byłam w Omišu 3 razy i jeździłam zarówno trasą Czechy-Austria-Słowenia, jak i Czechy-Słowacja-Austria-Słowenia (zawsze omijamy autostradę w Słowenii). Podczas pierwszych wyjazdów zawsze wyjeżdżaliśmy rano (ok. 9.00), bo nie mogliśmy już doczekać się wyjazdu i dojeżdżaliśmy do Omiš ok. godziny 6.00. Zwykle kręciliśmy się trochę po okolicy, lub zatrzymywaliśmy się na zwiedzanie Splitu, bo kwatera była od godziny 12.00.
Teraz zawsze wyjeżdżamy na noc i dojeżdżamy na miejsce o sensowniejszej porze, czyli ok.10.00-11.00 (Pakostane). W zeszłym roku dojechaliśmy na miejsce popołudniu, ale jechaliśmy aż do Żuljany.
Zatrzymujemy się na małe spanie zawsze już na terenie Chorwacji, na parkingu przy autostradzie (ok. 2-3h).
2 lata temu jechaliśmy ze znajomymi, którzy mają 2 małych dzieci do Pakostane i wyjechaliśmy ok.17, a byliśmy na miejscu w okolicach godziny 11.00, jeśli dobrze pamiętam. Zatrzymaliśmy się na małe spanie też dopiero w Chorwacji.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Z Warszawy do Dalmacji (Omiś)!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2015 10:28

markopolo-33 napisał(a):Witam
Potrzebuję pomocy i podpowiedzi
Chce być w Omiś ok 6 rano w sobote 04.07.2015, tak więc moje pytanie...o której muszę wyjechac z W-wy aby w przyblizonym czasie dojechać (biorąc pod uwage korki). Będę jechał przez Cz-A autostradami cały czas no i z dziećmi
Dziekuje z góry wszystkim za pomoc
Pozdrawiam i szerokości na trasie


Odpowiedź tam dostałeś .
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 26.06.2015 10:59

Ja tak może nie na temat ale tu znalazłam ceny winiet i miejsce docelowe to samo :) Jedziemy na 10 noclegów czyli winieta Austrai na 10 dni odpada, rozumim, że musimy mieć 2x 8,7 euro? Czechy 440 koron miesięczna? 263 kuny Chorwacja (tunel i bramki) dobrze liczę?
Użytkownik usunięty
Re: Z Warszawy do Dalmacji (Omiś)!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2015 11:44

markopolo-33 napisał(a):P
Chce być w Omiś ok 6 rano w sobote 04.07.2015, tak więc moje pytanie...o której muszę wyjechac z W-wy aby w przyblizonym czasie dojechać (biorąc pod uwage korki).

To zależy czym jedziesz i jak jeździsz, jedziesz z familią więc rajdowanie nie wchodzi w grę ( :?: ), spokojna jazda, "mamo siku, mamo jeść, mamo jak daleko jeszcze" 17-18h (w nocy masz zmiennika czy nie, jak nie, to kolejna godzina w plecy)
Wychodzi mi wyjazd koło południa, ale że to będzie weekend więc korki pewne to wszystko może się zmienić.
markopolo-33
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) markopolo-33 » 26.06.2015 11:49

Ok, dzieki za podpowiedz...wyjade ok 10.00
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z centralnej Polski do Dalmacji (Tucepi)! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone