Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z centralnej Polski do Dalmacji (Tucepi)!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 30.03.2015 15:09

W takim razie żeby trochę rozwinąć temat: gdzie w Czechach, na zaznaczonej niżej trasie (nie mogę wstawiać jeszcze linków) zjeść dobry obiad? Standardowa trasa przez Gorzyczki, Ołomuniec, Brno, Mikulov :D
Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 30.03.2015 20:56

Jeśli chcesz zjeść dobry obiad polecam http://www.motorestutoma.com/plJdeln%20lstek.html jest to po drodze duży parking przystępne ceny i smacznie
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 31.03.2015 07:42

Ja w zeszłym roku jadłem obiad w Mikulovie, na rynku. Nie pamiętam nazwy knajpki, ale znajdowała się w kamienicy z biało/czarną fasadą.
Do tego proponuję mały spacer po mieście, żeby rozprostować nogi.
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 31.03.2015 13:55

Na autostradach w Chorwacji, jeżeli będę płacił kartą, to na jakim pasie powinienem się ustawić? Na Smart Card, czy nie ma to znaczenia?
Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.03.2015 14:16

Najlepiej na "smart card", "ENC" to rodzaj naszego "Via auto" więc musisz mieć specjalne urządzenie.
Jeśli płacisz kartą, to pamiętaj żeby w drodze powrotnej, przed bramkami w Lučko zjechać tutaj:
http://goo.gl/maps/MHK2I
Na bramki "No Cash", jest o wiele mniejszy ruch.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 31.03.2015 15:26

Patryk Pe napisał(a):W takim razie żeby trochę rozwinąć temat: gdzie w Czechach zjeść dobry obiad? Standardowa trasa przez Gorzyczki, Ołomuniec, Brno, Mikulov :D



Tu masz opisaną przez Makłowicza fajną miejscówkę:
http://www.maklowicz.pl/pl/felietony/robert-maklowicz,5/wielka-radosc-w-mikulovie
caa_yari
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) caa_yari » 31.03.2015 17:34

W zeszlym roku jechalismy do Tucepi przez Austrie i Czechy.
Dzieki forum ominelismy w Slowenii platna autostrade, a droga jest super.
My z Bydgoszczy jechalismy na raz ale z 4 godzinnym spaniem w samochodzie
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 31.03.2015 17:50

jeszcze jeden komentarz co do objazdu, prosze nie wprowadzajmy ludzi w bald ze droga tam jest super

jest to zwykla droga, mniej wiecej jak cos przez polskie wioski, ograniczenia do 50, troche zakretow, troche dziurawa, waska w niektorych miejscach, krajobraz taki sobie

ja mialem watpliwa przyjemnosc jazdy noca i w czasie mgly, nie bylo super, ale nie bylo tez tragedii

wiec przy zjezdzie na objazd od razu noga z gazu, zeby nie myslec ze to nadal autostrada

chyba gdzies na forum byly filmy z calego objazdu, wiec mozna obejrzec i ocenic
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.03.2015 18:07

kazow napisał(a):wiec przy zjezdzie na objazd od razu noga z gazu, zeby nie myslec ze to nadal autostrada

chyba gdzies na forum byly filmy z calego objazdu, wiec mozna obejrzec i ocenic

To akurat chyba oczywiste że noga z gazu. Droga jest ok, podremontowana, wąsko nie jest, normalnie po pasie tam i spowrotem. Jeździmy tamtędy z przyczepą i nie ma problemu. W 2013 trafiliśmy w nocy na mały remont ale wolniutko po szutrze kawałek a dalej asfalt. W ubiegłe wakacje już całość była ok.
Objazd można przetrenować na street view.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 01.04.2015 17:48

Patryk, dobrze że zdecydowałeś się na trasę przez Czechy-Austria. Podpowiedzieć Ci tylko mogę żebyś nie tankował na autostradach. Jest duuuużo drożej (zresztą tak jak u nas). Objazd autostrady słoweńskiej jest idealnym miejscem na zatankowanie. W miejescowości Mureck (jeszcze w Austrii), zaraz po zjeździe z autostrady, masz stację Shell i tam można zatankować auto. Ceny paliwa w Austrii zawsze były ok, troszkę większe niż w PL. Polecam.

Druga sprawa, to przejazd na raz. Nie znam Cię, każdy człowiek jest inny i ma inne możliwości. Skoro piszesz że nigdy nie robiłeś takiej drogi na raz, to warto rozważyć nocleg tranzytowy. Pasowałoby żebyście cali dojechali na te wakacje i wrócili. Ja kilka razy jeździłem do Cro "na raz". Byłem mocno zmęczony ale jest to bez problemu do zrobienia. Teraz, gdy jeżdżę z dziećmi, ZAWSZE robię nocleg.

I jeszcze jedno. W drodze powrotnej polecam zwiedzić Plitvickie Jezera. Koniecznie zróbcie tam nocleg, pełno kwater na miejscu, na pewno coś znajdziecie bez rezerwacji. Po zwiedzaniu się wyśpicie i rano do Polski na raz już będzie łatwiej.

Miłych wakacji. Ja jadę tydzień przed Wami. Pozdr.
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 02.04.2015 10:04

No właśnie wciąż jeszcze się nie zdecydowałem :P
Droga przez CZ-A-SŁO wydaje się pozornie lepszym wyborem (tak napisała większość osób - wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc! :) ), ale:
*trasa przez Słowację i Węgry mimo, że jest dłuższa o 100 km, to jednak całą drogę jadę autostradami, tzn. po wjeździe na autostradę w Żilinie to zjeżdżam z niej dopiero pod samym Tucepi. Trasa przez CZ-A-SŁO ma kilka odcinków ,,nieautostradowych''+troszkę skomplikowany objazd w Słowenii (szczególnie jeśli będę tam w nocy)
*czytałem również na tym forum, że przejście graniczne Słowenia-Chorwacja lubi się korkować, szczególnie w weekendy, a ja właśnie jadę w sobotę - podobno w Letenye jadąc autostradą nie ma tego problemu
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 02.04.2015 10:22

Ja jadam w Mikulovie,zawsze tutaj http://aquariumrelax.cz/
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.04.2015 10:32

A jedziesz z nawigacją? Jak tak, to nas nawigacja bardzo ładnie przez objazd poprowadziła. Wystarczyło wpisac w odpowiednim momencie miejscowośc Mureck i bez problemu objechaliśmy autostradę w Słowenii
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 02.04.2015 11:56

Patryk Pe napisał(a):*czytałem również na tym forum, że przejście graniczne Słowenia-Chorwacja lubi się korkować, szczególnie w weekendy, a ja właśnie jadę w sobotę - podobno w Letenye jadąc autostradą nie ma tego problemu


zgadza się, ja 6 razy przejeżdżałem przez Letenye i nigdy nie było korka,
szwagier jechał 2 lata temu przez Słowenię i stracił na granicy kilka godzin,
od tej pory jeździ przez Węgry...
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 02.04.2015 12:48

audiKSP ta stacja shella jest przed wjazdem do Mureck, bo nie mogę jej namierzyć na mapie googla?
czy do tego miejsca starcza Tobie paliwa czy jeszcze gdzieś tankujesz w drodze z Wa-wy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z centralnej Polski do Dalmacji (Tucepi)! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone