Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kierowca

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 26.06.2015 10:57

rzucacie dużo cennych rad, ale jednej zabrakło. Jedz spokojnie i nie śpiesz się! Jedziesz w końcu z żoną na wakacje! Jeżeli nie dojedziesz gdzieś na zaplanowaną lub wyliczoną godzinę to nie rób tego na siłę!

Ja uważam, że najgorszym odcinkiem tej trasy jest kawałek po Polsce i sam dojazd do Bańskiej.
W zasadzie możecie mnie zlinczować ale powiem, że najgorszym jest jednak polski odcinek. W HR jak załapie tamten rytm to i się nauczy płynnie jeździć i wróci do PL z doświadczeniem.
Jazda autostradami wbrew wszystkiemu nie jest taka łatwa, tym bardziej, że tak naprawdę nie uczą tego na kursach w PL.

Jeżdżąc po HR nauczysz się płynnie skręcać, nie tarasować wyjazdów. Nauczysz się parkować w miejscach gdzie większość polskich kierowców by nie zaparkowała, nauczysz się mijać nadjeżdżających z przeciwka na centymetry... ;-) Ruszać pod górkę i z górki zjeżdżać ;-)

Powodzenia i przede wszystkim opanowania i rozwagi za kółkiem.

ps. ja bym pojechał:
Waw-Kraków-Zwoleń-Budapeszt... i autostradami do samego Jadranu. Słowacja nie jest straszna i zasadniczo to przejeżdża się ją bardzo szybko około 2-3 godzin.
ja ostatnio jeżdżę przez BiH to trudna droga ale bardzo malownicza i jak nabierzesz obycia i doświadczenia to polecam przynajmniej raz kiedyś przejechać się doliną Vrbas i Neretwy ;-)
markopolo-33
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Warszawa - Omiś- -

Nieprzeczytany postnapisał(a) markopolo-33 » 26.06.2015 11:11

Witam
Potrzebuję pomocy i podpowiedzi
Chce być w Omiś ok 6 rano w sobote 04.07.2015, tak więc moje pytanie...o której muszę wyjechac z W-wy aby w przyblizonym czasie dojechać (biorąc pod uwage korki). Będę jechał przez Cz-A autostradami cały czas no i z dziećmi.
Jakis krótki sen na trasie ok 3h
Dziekuje z góry wszystkim za pomoc
Pozdrawiam i szerokości na trasie
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Warszawa - Omiś- -

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 26.06.2015 11:16

markopolo-33 napisał(a):Witam
Potrzebuję pomocy i podpowiedzi
Chce być w Omiś ok 6 rano w sobote 04.07.2015, tak więc moje pytanie...o której muszę wyjechac z W-wy aby w przyblizonym czasie dojechać (biorąc pod uwage korki). Będę jechał przez Cz-A autostradami cały czas no i z dziećmi.
Jakis krótki sen na trasie ok 3h
Dziekuje z góry wszystkim za pomoc
Pozdrawiam i szerokości na trasie

W piątek przed południem.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2015 11:22

kubek_77 napisał(a):rzucacie dużo cennych rad, ale jednej zabrakło. Jedz spokojnie i nie śpiesz się! Jedziesz w końcu z żoną na wakacje! Jeżeli nie dojedziesz gdzieś na zaplanowaną lub wyliczoną godzinę to nie rób tego na siłę!


No chyba nie zabrakło jednak ...
gusia-s napisał(a):... Jedź z prędkością dostowaną do swoich umiejętności, odpoczywaj kiedy tylko poczujesz zmęczenie. ...

czytaj ... nie spiesz się ...

AndrzejPK napisał(a):... Róbcie przerwy, jeśli poczujesz zmęczenie

czytaj jak wyżej ...

oraz w wielu innych postach, w których radzono zaplanować nocleg ... :papa:
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014
Re: Warszawa - Omiś- -

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 26.06.2015 11:25

grzesiek-swidnica napisał(a):
markopolo-33 napisał(a):Witam
Potrzebuję pomocy i podpowiedzi
Chce być w Omiś ok 6 rano w sobote 04.07.2015, tak więc moje pytanie...o której muszę wyjechac z W-wy aby w przyblizonym czasie dojechać (biorąc pod uwage korki). Będę jechał przez Cz-A autostradami cały czas no i z dziećmi.
Jakis krótki sen na trasie ok 3h
Dziekuje z góry wszystkim za pomoc
Pozdrawiam i szerokości na trasie

W piątek przed południem.


a jeszcze lepiej rano. Ja jechałem ostatnio prawie 24H, tyle, że do Dubrownika.
MarzenaL
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.06.2015
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarzenaL » 30.06.2015 11:45

Witam Wszystkich Doświadczonych Kierowców :-)

Proszę o radę dotyczącą trasy: Warszawa-Baska.

Jadę z mężem i dziećmi.
Będę prowadzić z mężem.

Zależy Nam na szybkiej i bezpiecznej trasie.

Czy ktoś wie jakie są koszty podróży?- chodzi o winiety i opłaty za autostrady.
Gdzie opłacać lub kupować winiety?

Piszecie, że Słowenia jest droga- tzn?
A jak Austria?


Z góry dziękuję.
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 30.06.2015 11:52

Chyba odpowiedzieliśmy już na większość pytań. Koszt podróży łatwo wyliczyć samemu (spalanie * km). Co do winietek to koszty policz sobie wg cen pzmtravel. Jak chcesz je kupić na miejscu to w Warszawie w oddziałach PZM Travel kupisz, jak nie to stacje benzynowe po drodze.
edit: jadąc przez Słowację i Węgry wydaje 180 zł na winietki + 250 zł na autostradę w HR. Z grubsza przyjąłem koszty podróży na 1500 zł
poza tym jest temat: ile-kosztuje-urlop-w-chorwacji-t22917.html?hilit=koszty
tylko dziwi mnie to jak niektóre osoby wypisują, że cały urlop kosztował 2tyś z kawałkiem... jak mnie koszty podróży prawie tyle wynoszą ;-) ale są bajki i bajeczki. W tym temacie znajdziesz tak dużo wyliczeń kosztów podróży tak różnymi trasami/wariantami, że nawet nie trzeba nic więcej robić tylko przeszukać i przeczytać
MarzenaL
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.06.2015
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarzenaL » 30.06.2015 12:47

Serdecznie dziękuję ;-)

Ps. Może na jedną osobę te 2tys? ;-)

Pozdrawiam
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 30.06.2015 12:52

Marzena, z całym szacunkiem, przede wszystkim trzeba troszkę poczytać forum, użyć "szukajki" a nie tylko założyć konto, zadać pytanie i czekać...
Poczytaj, zachęcam, to naprawdę miła lektura...
Pozdrawiam.
tommy199
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2011
Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy199 » 07.07.2015 15:33

Witam,

Jadę autem pierwszy raz.
Trasę wezmę na jeden raz (jadę z jeszcze jednym kierowcą wiec luz).

Interesuje mnie trasa najszybsza, mogą być płatne, najlepiej same autostrady.
I teraz pytania jakie opłaty mnie czekają i na ktore kraje winiety kupić ? Planuję kupić winiety wczesniej na stronie pzm travel.

Google mi podpowiedziało tą trasę:
Polska > Ostrava > Brno > Wiedeń > Graz > Maribor w Słowenii > Zagrzeb > Zadar

(jest też alternatywna przez Węgry ale nie wydaje się szybsza)

Czy to jest ok? Jakie winiety będę potrzebował? Na Czechy, Austrię i Słowenię pewnie?

Oraz jeśli ktos mógłby Podać jakiś namiar do siebie mail czy skype czy tel zeby mi podpowiedzieć co i jak to byłoby fajnie.

Jak ktoś proponuje jakiś dobry zadbany nocleg w Zadarze lub okolicach to też bym bardzo chętnie skorzystał bo chyba jadę prawie w ciemno ale być może coś wcześniej zarezerwuję na booking.com. Z noclegiem zależy mi na jakości bardziej niż na cenie, oczywiście wszystko w granicach rozsądku :) Mogą być wliczone śniadania :)

Pozdrawiam
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 07.07.2015 15:37

Ja jeżdżę z okolic Krakowa i przerabiałem już różne trasy . Teraz jeżdżę przez Koszyce , Budapeszt . Jeździłem w okolice Makarskiej a w tym roku planuję na Pag czyli kierunek Zadar . Polecam tą trasę . Pozdrawiam .
tommy199
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy199 » 07.07.2015 17:16

Serio? Nawet bym nie pomyślał o tej trasie mając na uwadze najszybszą. Jesteś pewny, że ta trasa jest szybsza? Bo patrząc na mapie coś nie bardzo. Hmm ?
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 07.07.2015 17:25

Maruś-Man napisał(a):Ja jeżdżę z okolic Krakowa i przerabiałem już różne trasy . Teraz jeżdżę przez Koszyce , Budapeszt . Jeździłem w okolice Makarskiej a w tym roku planuję na Pag czyli kierunek Zadar . Polecam tą trasę . Pozdrawiam .


Tylko z okolic Krakowa a Warszawy, optymalna trasa raczej się różni.
Ja jeżdżę z powiedzmy okolic Warszawy (w każdym bądź razie muszę przez W-wę) i faktycznie (choć oczywiście w zależności od dnia, sobota sezon może być wyjątkiem) najszybsza będzie przez Czechy/Austrię/Słowenię (autostrada lub objazd). Ewentualnie Słowacja/Węgry - ja jednak niezbyt dobre mam z nią doświadczenia - w tym roku również (mężowi zachciało się Balatonu i nigdy więcej).
Ostatnio edytowano 07.07.2015 17:46 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 1 raz
tommy199
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy199 » 07.07.2015 17:41

No ja też przez Warszawę ale z okolic. No to chyba jednak wybiorę tak jak napisałem i tak jak google podpowiada...
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 07.07.2015 17:45

Trasę wezmę na jeden raz (jadę z jeszcze jednym kierowcą wiec luz) - jeśli finanse nie grają roli warto się jednak gdzieś zatrzymać - droga przez Polskę daje w kość[/i]

I teraz pytania jakie opłaty mnie czekają i na ktore kraje winiety kupić ? Planuję kupić winiety wczesniej na stronie pzm travel. - winiety - albo na portalu polecanym na forum, albo bez problemu na bieżąco na pierwszych stacjach (opisy gdzie masz na forum)

Czy to jest ok? Jakie winiety będę potrzebował? Na Czechy, Austrię i Słowenię pewnie? - na wszystkie 3 ew Słowenia objazd

Oraz jeśli ktos mógłby Podać jakiś namiar do siebie mail czy skype czy tel zeby mi podpowiedzieć co i jak to byłoby fajnie. - okolice Zadaru mam na świeżo obcykane w tym roku więc jak coś pisz na prv

Jak ktoś proponuje jakiś dobry zadbany nocleg w Zadarze lub okolicach to też bym bardzo chętnie skorzystał bo chyba jadę prawie w ciemno ale być może coś wcześniej zarezerwuję na booking.com. Z noclegiem zależy mi na jakości bardziej niż na cenie, oczywiście wszystko w granicach rozsądku :) Mogą być wliczone śniadania :) -[i] z booking mam dobre doświadczenia, jeśli lokum ma dobre opinie pow 8 -nigdy nie byłam zawiedziona. Śniadania w Chorwacji nie są częstym dodatkiem, jeśli już to ok 30zł za osobę - za taką kwotę chyba warto sobie samemu skoczyć do pekary po świeże pieczywo i dodatki zawsze w lodówce się znajdą, a kawa na tarasie z widokiem na Jadran - bezcenne
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kierowca - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone