Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kierowca

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 07.07.2015 19:14

Ja tylko mówię jak jeździłem i jak jeżdżę . Ile można nad śpieszyć ? Jak startujemy z domu to już są wakacje .
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 07.07.2015 19:34

Ja z W-wy do Omiś jadę prze z Czechy Austrię Słowenię czas to ok 18 godz. na spokojnie. Winiety radzę kupować po drodze, nie ma potrzeby przepłacać PZMocie. Nie ma praktycznie żadnych problemów z nabyciem. Co do noclegów nie pomogę - od paru lat jeżdżę tam pod namioty. Miłego wypoczynku ;-)
tommy199
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy199 » 07.07.2015 19:46

Winiety po drodze? A gdzie się kupuje te winiety i w jaki sposób? Karta Euro czy złotówkowa? Czy gotówka?
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 07.07.2015 20:02

tommy199 napisał(a):Winiety po drodze? A gdzie się kupuje te winiety i w jaki sposób? Karta Euro czy złotówkowa? Czy gotówka?



Wszystko masz na forum. W prawym górnym rogu jest wyszukiwarka, wpisz interesujące hasło np winiety, płatność kartą.

Po drodze - na stacjach benzynowych, jak jedziesz masz non stop banery/reklamy dot sprzedaży winiet. Poczytaj forum, będziesz wiedział gdzie konkretnie przed lub okolice granic kupić winietę, żeby nie zapłacić mandatu przed wjazdem na autostradę.
Ad płatności - to masz skarbnicę wiadomości na forum, po konkretne wyliczenia. Warto mieć przy sobie trochę Euro na wydatki, na pewno na zapłacenie za hotel, chyba że wcześniej zrobisz im przelew. Gdzie można, warto płacić kartą, oczywiście może być złotówkowa (sprawdź czy Twój bank nie pobiera opłat za transakcje bezgotówkowe). Od biedy możesz na miejscu wymienić nawet zł na kuny, możesz też wybrać wybraną walutę z bankomatu. Chorwacja to kraj europejski ;-))))) i czytaj, czytaj cro - tu wszystko jest, wujek google też pomoże.
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 07.07.2015 21:21

Nie wiem. Albo ktoś jedzie przez Czechy, albo przez Słowację. Wybór obu tych państw jest choćby z uwagi na dwie winiety bez sensu.
Większość opinii na forum twierdzi, że szybciej jest przez Czechy - ja też mam podobne odczucia.
Maribor, zwłaszcza w sobotę też bym sobie odpuścił - zapłacisz 15 euro, w zamian postoisz w korku na niezbyt długiej autostradzie.
tommy199
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Trasa na Zadar z Warszawy NAJSZYBSZA

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy199 » 07.07.2015 23:28

zgadza się, moja trasa będzie przez Czechy, Austrię, Słowenię.

Nie widzi mi się omijać autostrad i tłuc się drogami lokalnymi gdzieś w Słowenii... hmm
arturwaw
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturwaw » 22.07.2015 17:08

Serdecznie dziękuję, cali i zdrowi wróciliśmy z wakacji :)

Trasa:
Ostatecznie wybrałem wariant Czechy - Austria - Słowenia
W Chorwacji jechałem autostradą do samego końca (zjeżdżając dopiero na płatny tunel pod górą).
Wszystkie winietki kupiłem wcześniej żeby się nie martwić tym podczas jazdy.

Podróż:
W obie strony jechałem z noclegiem także miałem czas żeby wypocząć i się zregenerować. W zasadzie nie ma na co narzekać, autostrady szerokie, pogoda znośna (choć nie zawsze), GPS dawał radę.
W drodze powrotnej obawiałem się remontów w okolicy Wiednia jak i w Czechach ale oprócz kilku zwężeń nic większego się nie działo.

W weekend siadam do spisywania relacji z wakacji (będzie również wątek drogowy - burza w austriackich górach).

Pomimo niewielkiego stażu gdyby ktoś miał jakieś pytanie to chętnie pomogę.

Jeszcze raz dziękuję za wasze zaangażowanie i pomoc! :)
Użytkownik usunięty
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2015 20:18

To fajnie że wakacje się udały, i dałeś radę w tak długiej trasie.
Pozdro :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.07.2015 22:43

arturwaw napisał(a):Serdecznie dziękuję, cali i zdrowi wróciliśmy z wakacji :)


No widzisz ... nie taki diabeł straszny :devil:
byska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 08.11.2012
W-wa - Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) byska » 26.07.2015 21:41

Mam do Was ogromną prośbę. Czy możecie podać mi linka do jakiejś gotowej trasy z W-wy do Srimy przez Słowację i jadąc autostradą przez Słowenię. Przeczytałam już chyba wszystkie wątki ale tam jest jak dla mnie za dużo informacji. Proszę Was bardzo o pomoc.
Użytkownik usunięty
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2015 12:22

Przecież to proste :lol:
Klik
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.07.2015 13:00

szaki17 napisał(a):Przecież to proste :lol:
Klik


No toś poszedł na łatwiznę :oczko_usmiech: :mrgreen:

Miało być przez Słowację i autostradą w Słowenii https://goo.gl/maps/bfskP :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2015 18:29

Sorki, zapomniałem o Słowacji :oops:
Ale niezawodny dids76 czuwa :wink:
ate
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2015
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) ate » 31.07.2015 11:55

Witam wszystkich serdecznie,

mam ogromną prośbę o pomoc w wyznaczeniu najmniej zakorkowanej/najszybcszej trasy (bez przerw na nocowanie) <Warszawa-Baska Voda>, wyjazd w pt. 21.08. wieczorem. Potrzebuję również informacji, na które odcinki można wcześniej wykupić winiety, a które są bezpłatne lub płatne tylko na miejscu. Będę niezmiernie wdzięczna za cenne wskazówki doświadczonych podróżników :)

Pozdrawiam
ate
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2015 13:15

ate napisał(a):Witam wszystkich serdecznie,

mam ogromną prośbę o pomoc w wyznaczeniu najmniej zakorkowanej/najszybcszej trasy (bez przerw na nocowanie) <Warszawa-Baska Voda>, wyjazd w pt. 21.08. wieczorem. Potrzebuję również informacji, na które odcinki można wcześniej wykupić winiety, a które są bezpłatne lub płatne tylko na miejscu. Będę niezmiernie wdzięczna za cenne wskazówki doświadczonych podróżników :)

Pozdrawiam
ate

:roll:
Jak jedziesz w piątek, to każda może być zakorkowana :wink: Co Ci się nie podoba w trasie którą podałem wyżej? https://goo.gl/maps/0SZ5q że przez Słowację? Może być przez Czechy https://goo.gl/maps/NQHRM
Możesz jeszcze przez Węgry https://goo.gl/maps/aCVDO podobno mniej zakorkowana, ale się nie wypowiem bo nie jechałem.
Ceny winiet i dojazdu do Makarskiej przed chwilą podawałem tutaj oplaty-za-autostrady-dyskusja-przeniesiona-z-faq-t28182-2010.html więc drugi raz mi się nie chce :oczko_usmiech: :mrgreen:

Cały ten post z wyznaczaniem trasy i pisaniem zajął mi może 5 minut, więc może trochę chęci :? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kierowca - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone