Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspiarze na lądzie! Istria na żywo (?) 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013
Wyspiarze na lądzie! Istria na żywo (?) 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 11.09.2018 15:19

ZAPOWIEDŹ

Nie zaczęłam poprzedniej relacji, a już się do kolejnej przymierzam :oczko_usmiech: Cóż począć... Lubię zdawać relacje z tzw."tu i teraz". Żywe emocje i myśli przelane na "papier" mają moc :hearts:

Gdzie? Tytuł zdradza :)
Dlaczego znak zapytania? Bo czerwcowy wyjazd mnie przechytrzył i nie udało się :( Mam nadzieję, że tym razem żaden ból i problemy techniczne nie będą przeszkodą, a relacja was zainteresuje :)

... Niedługo zaczynamy...

P.S. Dokończenie czerwcowej relacji zostawiam na długie jesienno-zimowe wieczory, kiedy to tylko dzięki wspomnieniom udaje się przeżyć szarugę za oknem. Tym czasem chwilo trwaj :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.09.2018 15:24

Będę sprawdzał, czy jest live :smo:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.09.2018 16:28

A ja z ciekawości spytam co z Twoimi przenosinami na dłuższy czas do Cro ?
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 11.09.2018 16:42

wiolek_lp napisał(a):A ja z ciekawości spytam co z Twoimi przenosinami na dłuższy czas do Cro ?

W planach... Niestety albo stety (zależy jak na to patrzeć), poukładanie życia w ten sposób, żeby można było w miarę wygodnie żyć zajmie "chwilkę" :hut:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 11.09.2018 17:12

Jejku, jak się cieszę :) Bardzo lubię Twoje relacje. A Istria jest wspaniała!
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 11.09.2018 20:00

Igłą pinii napisał(a):Jejku, jak się cieszę :) Bardzo lubię Twoje relacje. A Istria jest wspaniała!

Jak zawsze miło Cię widzieć :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.09.2018 20:13

Lubię Istrię i kiedyś znowu na nią wrócę , ale teraz ważniejsze jest , żeby pogoda i atrakcje Wam dopisywały , o czym będziemy się dowiadywali z tej relacji :mrgreen: :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.09.2018 21:11

Będę czytać. A na poprzednią relację też będę cierpliwie czekać. :papa:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 11.09.2018 23:06

piotrf
:papa: Trzymaj kciuki :papa:
pomorzanka zachodnia
:hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.09.2018 23:11

Chwilowo nieregularnie ale będę zaglądać ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.09.2018 23:29

Malvka napisał(a):
...dokończenie czerwcowej relacji zostawiam na długie jesienno-zimowe wieczory, kiedy to tylko dzięki wspomnieniom udaje się przeżyć szarugę za oknem. Tym czasem chwilo trwaj :papa:


...a więc na obie, cierpliwie czekamy :smo:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 12.09.2018 13:37

Będę zaglądała :D bo na Istrię ciągnie mnie bardzo 8)

Mam nadzieję, że uda się relacja live tym razem. Tzn równie chętnie przeczytam po powrocie pisaną, chodzi mi o to, że życzę, żeby nic nie przeszkodziło w wypoczynku i pisaniu :smo:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 12.09.2018 13:47

gusia-s napisał(a):Chwilowo nieregularnie ale będę zaglądać ;)

Zapraszam :papa:
majeczka napisał(a):...a więc na obie, cierpliwie czekamy :smo:

Będzie dodatkowa motywacja :mrgreen: :hearts:
AniaJ. napisał(a):Będę zaglądała :D bo na Istrię ciągnie mnie bardzo 8)

Mam nadzieję, że uda się relacja live tym razem. Tzn równie chętnie przeczytam po powrocie pisaną, chodzi mi o to, że życzę, żeby nic nie przeszkodziło w wypoczynku i pisaniu :smo:

Jak miło :) Zapraszam i wierzę, że się uda, bo plany są bardzo ciekawe :nice: :hearts:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 12.09.2018 18:44

Przygotowania

BONUS ! Tak właśnie traktuje drugie, wrześniowe wakacje.
Mam też do nich zupełnie inne oczekiwania. Podchodzę bardziej na luzie, bez nerwów i oczekiwań - zupełnie jak do drugiego dziecka (podobno ;))
W tym roku los trochę sam mi je podarował (sytuacja w pracy), więc cieszę się podwójnie. Mało czasu na planowanie (tydzień) i ogólny spontan.
Do końca nie wdzieliśmy, gdzie pojedziemy. Obstawialiśmy Majorkę, Austrię, Północne Włochy, a nawet Malediwy... Wyszło jak zawsze..., ale niezupełnie :wink:
Mamy 9 dni, co nie jest powalającym czasem, ale zawsze jest :) Szukałam, szukałam i nie mogłam znaleźć tak na ostatnią chwilę ciekawych apartamentów. Majorka droga jak w sezonie, Włochy wyprzedane prawie do zera, Austria była w maju i chyba chcemy się jeszcze wygrzać, a Malediwy zostawię na srogą zimę :D
Padło na Chorwację i ISTRIĘ. Istria to u nas temat rzeka :D Co roku pojawia się w rozmowach o wakacjach i ostatecznie jest odrzucana (biedna). Często czytam, że to ani Włochy, ani Chorwacja takie to ... no nie do końca... Do tego w naszych planach zawsze wygrywają wyspy (8 wyjazdów), odkąd je odkryłam nie umiem się przestawić na ląd. Wyspy są magiczne, czarują mnie i hipnotyzują.

Wzbijając się w górę, spojrzałam w dół na malachitowy dywan... Przymknęłam oczy, a ostatni wdech napełnij moje płuca rześką wonią morskiej bryzy. Liczne zielone wyspy niczym dostojne żółwie wyłaniały się z głębin Jadranu. Ciepły wiatr smagał twarz, a ciałem targały dreszcze tęsknoty za wolnością. Kilka łez opadło lekko na grzywy morskich rumaków. Rozprysły się niczym kryształy w morskiej toni, bezpowrotnie stając się jego częścią. Odleciałam <3

Tym razem Istria doczekała się swojego czasu - przede wszystkim przez małżonka, który choruje na amfiteatr w Puli od wielu lat.
Rozpoczęłam poszukiwania (w grę wchodził Rovinj, Porec, Rabac, Opatija i jej okolice) i zdziwiłam się, że znalezienie apartamentu nad samym morzem graniczy z cudem lub cud ten kosztuje (od) 7 000 zł za noc. Nie do tego przyzwyczaiły mnie wyspy... No dobra, trudno, niech chociaż widok na morze będzie. Tu również wybór okazał się ograniczony :? Większość apartamentów ma balkon/taras na ogród, budynek lub inne zabudowania. Tego nie przeskoczę, po to jestem nad morzem żeby przecierać oczy za każdym razem gdy patrzę przez okno... Wreszcie znalazłam ładny apartament na wyższych obrzeżach Opatiji z pięknym panoramicznym widokiem na morze :hearts: Jedyny minus do odległość, ale trudno. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :) Plusem jest park /las nieopodal, więc pies będzie miał uciechę i z rozmowy właścicielka wydawała się miła :) (szklanka zawsze do płowy pełna). Planując stwierdziliśmy, że po drodze warto zobaczyć coś innego niż zwykle. Pierwszy przystanek robimy w Słowenii, ale tym razem nie Maribor, a Bled z pięknym jeziorem. Ciesze się, bo mam ten punkt na swojej liście must see. Z powrotem natomiast śpimy pod Wiedniem. Zaliczymy małe zakupy i niedzielne śniadanie w jego monumentalnych murach. W końcu według wielu statystyk, to "najlepsze miasto do życia", a ja sama mam z Wiedniem wiele pięknych wspomnień.
Plan:
Wrocław -> Bled -> Opatija -> Wiedeń -> Wrocław

Skład:
Jak czerwcowy - My i pies, pies i My :) I oczywiście nasi wirtualni towarzysze, czyli Wy :)

Czy Istria nas oczaruje? Czy opinie w stylu "Istria to nie Chorwacja" okażą się słuszne?
W sumie kocham Chorwację, kocham Włochy, więc takie połączenie nie może być złe :)
Jak będzie? Okaże się niebawem.

20180912_162702-01.jpeg
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 12.09.2018 18:58

Live czy nie live :wink: Będzie Istria, będę zaglądać, bo to ciągle moje marzenie.
pozdrawiam i życzę Cudownych wrześniowych wakacji :papa: :hut:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspiarze na lądzie! Istria na żywo (?) 2018
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone