Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.10.2008 20:03

Pag to było moje drugie spotkanie z Chorwacją :D Byłem w Povljanie i nie była to niestety podróż poślubna :D :D ,ale też było cudnie.Tak jak Ciebie na początku zaskoczyły nas "księżycowe" krajobrazy.A teraz ,po kilku latach Pag kojarzy mi się ze smakiem fig zrywanych prosto z drzew rosnących przy drodze,którą chodziliśmy na plażę.... :D :papa:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 21.10.2008 20:25

maslinka,fajna relacja,czytam,oglądam bo nigdy nie byliśmy na Pagu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.10.2008 20:33

Dziękuję wszystkim czytającym za zainteresowanie moją relacją :D
Mireks, mam nadzieję, że zachęcę Cię do odwiedzenia Pagu, bo naprawdę warto! My na pewno tam jeszcze wrócimy. Co prawda, teraz (w relacji) prawie tydzień będziemy na Makarskiej Rivierze :wink:, ale tam też jest pięknie!
Wojan, miło mi, że przywołałam Twoje wspomnienia z Pagu :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.10.2008 21:43

Ja oczywiście też obserwuję Twoją relację. Na razie sve je oke :D
Tak ...., przypomniało mi się , to był 1989r autocamp w Simuni :D
Pag to jedyna w swoim rodzaju wyspa . Rab podobny , ale tylko od lądu , bo z drugiej strony mamy tropik :wink: Czekam na cd. :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.10.2008 23:40

Dzięki,mkm :) Co masz na myśli, pisząc, że z drugiej strony Rabu jest tropik? W czym Rab różni się od Pagu (jeśli chodzi o ukształtowanie, ilość roślinności)? Wydawało mi się (wyłącznie z tego, co czytałam, bo nie byłam jeszcze), że Rab jest bardziej "zielony" niż Pag, mimo, że z lądu wygląda na równie pustynny.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 22.10.2008 00:06

maslinka napisał(a):Koniecznie napisz, Ines. No proszę, to Ty też jesteś "świeżo upieczoną" mężatką :D. Masz, co prawda, rok dłuższy staż małżeński ode mnie, ale czym jest rok w stosunku do wieczności :wink:


Hhehe :)
tak, dokładnie 25.08.2007r. to był nasz wspaniały dzień..piękna pogoda, super wesele, wszystko udało się znakomicie :)
Potem oczywiście do CRo...wyjazd jak zwykle wspaniały!
Nim się obejrzysz minie wam niedługo rok..czas bardzo szybko leci...

Pisz, pisz relacja bardzo ciekawie się zapowiada..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.10.2008 08:07

Zalazak šunca otok Pag

Obrazek

Po pierwszej "Pagowskiej" części pora się ujawnić w relacji, aby udać w dalszą podróż poślubną na kemping "Male Ciste". :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.10.2008 08:57

Maslinko, jakże miło było poczytać i znowu pooglądać PAG, naszą pierwszą chorwacką wyspę :!: :D 8)
Szkoda, że tak krótko byliście......... ale i tak zobaczyliście sporo.

PAG jest wspaniały (jak dla mnie), cudowne pustynne krajobrazy, fajne plaże, niesamowite widoki na Velebit. Jak ktoś chce zobaczyć nieco inną Chorwację niż tą widzianą już na Bracu, Hvarze, Korculi czy Makarskiej Rivierze, Pag będzie OK :D

Na Rabie spędziliśmy jeden dzień, podobał się nam znacznie mniej niż PAG. Jest mniejszy więc łatwiej zwiedzić, poza tym na najwyższy szczyt prowadzi droga :wink: Od strony lądu jest wysoko, wybrzeże smagane borą przypomina PAG, ale to nie to samo........ Z drugiej strony jest zielono, półwysep Kalifront jest cały zalesiony, tereny za Loparem również. Wzdłuż wyspy ciągną się zabudowania a samo miasto RAB jest bardzo ładne i warte kilku godzin zwiedzania.

dangol napisał(a):już w ubiegłym roku Kulki narobiły mi smaka (...) Zastanawiam się tylko, jak to wszystko w jeden tydzień połączyć (bo i Twój Brač, do tej pory naocznie znany tylko z Milnej, też chciałabym w końcu lepiej poznać) , trzeba będzie pogłówkować, ostatecznie podzielić na dwa kolejne lata.


Danusiu, cieszę się, że pamiętasz nasz Pag :D
Nie wiem tylko czemu przeznaczasz na CRO tylko tydzień urlopu :roll:, zapewne masz więcej....... :wink: Jak dla mnie wybór jest prosty - tydzień na Pagu i potem tydzień na Bracu (wzorem moim i Ines, oczywiście we wrześniu :D )

PS. Prawdopodobnie wybiorę się na PAG w czerwcu 2009....... :D
PS 2 Czekam na CD fajnej relacji ze znajomych miejsc :D 8)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.10.2008 09:20

kulka53 napisał(a): Danusiu, cieszę się, że pamiętasz nasz Pag :D
Nie wiem tylko czemu przeznaczasz na CRO tylko tydzień urlopu :roll:, zapewne masz więcej....... :wink: Jak dla mnie wybór jest prosty - tydzień na Pagu i potem tydzień na Bracu (wzorem moim i Ines, oczywiście we wrześniu :D )


Więcej mam :wink: , ale póki co raczej mało pradopodobne, żebym mogła tak jednym cięgiem na dwa tygodnie... A dwukrotnie w ciągu jednego roku? Oczywiście można, ale przecież oprócz Cro tyle jest jeszcze miejsc do zobaczenia :D , że z wyboru (troszkę przymusowego :lol: ) na Cro zostaje tydzień.
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 22.10.2008 09:29

Ja też się dołączam do grona czytających i oczywiście wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

moderator było dołanczam
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 22.10.2008 10:17

Hejka! :)

Oczywiście i My się dołączyliśmy do czytania i miło nam, że ktoś tak ładnie i składnie opisuje naszą ulubioną wyspę. Następnym razem polecamy kąpiel w leczniczych błotach - ale w szczególności kobietom. bo na cerę to działa :)
No i byliście blisko Maslinka tak blisko słynnej plaży w Żrce i nie zajechaliście...szkoda, ale rozumiem - czas :) Jak ktoś chce poczuć się jak na Malibu Beatch to polecamy - bary w wodzie, zjeżdzalnia oraz bunggie do wody, piękne dziewczyny :twisted: :) i piasek :). Niestety z lądu ta plaża jest niewidoczna a mozna powiedzieć prawie graniczy z Caską.

Echhh....no i wiele wiele na Pagu do zobaczenia jest. :)

W tym roku byliśmy tam znowu i to całe 2 tygodnie. W przyszłym chyba też....

Pozdrawiamy :)

http://pag.republika.pl - nasza skromna strona o Pagu
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.10.2008 12:02

Dziękuję wszystkim czytającym za miłe słowa :) To świetny doping do dalszego pisania! Jak tylko wrócę z pracy, ciąg dalszy :D Pozdrawiam ciepło ze słonecznych dzisiaj Gliwic 8)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 22.10.2008 13:15

Śliczna relacja :) i fotki z niecierpliwością czekam na c.d :) Pozdrav Adaś
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.10.2008 13:58

Mam chwilkę, żeby odnieść się do tego, co napisaliście.
Panie Januszu, dziękuję za przepiękny zachód słońca, ta para na zdjęciu taka do nas podobna :wink:

Asia&Grześ, Wasza stronka o Pagu nie jest skromna, tylko świetna :!: Piękne zdjęcia, szczególnie te z dzikiej, kamienistej plaży 8) Czy to może Bosana?, o której pisał deserek:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20980&highlight=
Wasze plaże przypominają te z jego zdjęć.

Kulka53, no niestety, krótko było, za to intensywnie!
:D Mieliśmy apetyt na kilka miejsc w Chorwacji i musieliśmy to jakoś podzielić. Wakacje były bardzo aktywne, ale to dopiero okaże się w pełni na Makarskiej Rivierze :D
Dzięki wszystkim "czytaczom" i potencjalnym "czytaczom" :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.10.2008 14:06

maslinka napisał(a):Mam chwilkę, żeby odnieść się do tego, co napisaliście.
Panie Januszu, dziękuję za przepiękny zachód słońca, ta para na zdjęciu taka do nas podobna :wink:


To przecież Wy :lol: widziałem Was i pstryknąłem foto :smo: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone