Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
McMagnus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 30.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) McMagnus » 15.04.2009 22:20

Witajacie
Przy następnym pobycie w Cro marzy mi się kilkudniowy wypad wzdłuż wybrzeża na plażowym katamaranie ( rosyjski Prostor 5.5 m długości 12 m żagla) z namiotem i nocowaniem na plażach. Czy ktoś próbował czegoś takiego i jak się ma do przepisów i bezpieczeństwa. Domyślam się że prijawa mnie nie ominie ,, ale co z resztą ? Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.05.2009 07:50

mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 07.05.2009 11:07

McMagnus napisał(a): (...)z namiotem i nocowaniem na plażach. (...)

ja myślę, że z tym może być problem, chyba że Chodzi Ci o kempingi lub totalnie dzikie zatoki, gdzie nie ma ludzi :)
Pozdrawiam.
lapi96
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapi96 » 07.06.2009 11:52

ja w tym roku jade z pontonem hehe znowu do ducze tam jest pieknie :)
MAREQ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 01.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAREQ » 14.06.2009 15:24

Tak dla upewnienia się:
Ponton - 3m
Silnik - 11KW
Potrzebuję tylko winietkę za 140kn (chyba, że zdrożało :( ), natomiast ubezpieczenie jest dobrowolne?
Gdzdie znajdę kapitanat (filię) na wyspie Murter?
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 19.06.2009 12:01

MAREQ napisał(a):Tak dla upewnienia się:
Ponton - 3m
Silnik - 11KW
Potrzebuję tylko winietkę za 140kn (chyba, że zdrożało :( ), natomiast ubezpieczenie jest dobrowolne?


To ja tez dla upewnienia:
Ponton 3 osobowy Honda Marine 2,5m + Silnik Honda 5 KM (3,7 kW). Nie muszę kupować winiety, nie muszę mieć OC - tak ? A rejestracja jest konieczna dla takiej małej popierdółki ? Koszt rejestracji w PZMiNW to 60zł czyli niewiele, ale czy to konieczność aby pływać w CRO ? Mam fakturę, więc mogę pokazać Policji że sprzęt jest legalny, ale jeżeli trzeba to wyrobie dowód rejestracyjny chociaż przepisy w RP nie przewidują rejestracji łodzi z silnikiem o mocy poniżej 5 kW.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
rejestracja małego pontonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 22.06.2009 09:15

Marshall - Nie MUSISZ rejestrować, ale .... :idea:
forum/viewtopic.php?p=395067&highlight=oznakow%2A#395067
martaj07
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaj07 » 16.07.2009 12:25

witam mam pytanie jak to jest ze skuterem wodnym
mam skuter KAWASAKI 1100 z 2000 roku wystarczy
patent
rejestracja przyczepki
ubezpieczenie
wineta
czy jeszcze cos jest potrzebne do wyjazdu na chorwacje nie znam sie i dlatego pytam
wojt
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojt » 18.07.2009 09:39

martaj07 napisał(a):witam mam pytanie jak to jest ze skuterem wodnym
mam skuter KAWASAKI 1100 z 2000 roku wystarczy
patent
rejestracja przyczepki
ubezpieczenie
wineta
czy jeszcze cos jest potrzebne do wyjazdu na chorwacje nie znam sie i dlatego pytam
Witam,przy zakupie winiety w kapitanacie Pan Chorwat sprawdzał mi numery rejestracyjne skutera bo przy wypełnianiu dokumentów (winieta ,oc,lista osób pływających ze mną w papierach wpisywał numer rej)tak że jak nie masz zarejestrowanego to nie wiem jak do tego się ustosunkuje,mi jeszcze udzielił pare wskazówek np.pływać minimum 300 m od brzegu ale to raczej oczywiste bo zaraz będzie mobilny telefon od plażowiczow i że nie mogą ze mną pływać dzieci poniżej 12 roku pozdr
marcina
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcina » 29.07.2009 09:21

Witam. Planujemy pływać pontonem 4,2 m z silnikiem 30KM. Wiem, że potrzebuję ubezpieczenie OC (oprócz winiety) wg info z forum. Gdzie kupić takie OC w Chorwacji (dokładniej Korcula)? Czy jest możliwość w kapitanacie portu przy wykupie winiety, czy też u jakiegoś lokalnego agenta ubezpieczeniowego. Czy jest szansa, że uda mi się kupić OC w sobotę lub niedzielę? Czy też lepiej kupić OC w kraju? Będę wdzięczny za Wasze doświadczenia w tej sprawie. Pozdrawiam.
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 31.07.2009 12:00

Witam
mam pytanie co dubezpieczenia łodzi.
dalej nie wiem czy jest obowiązkowe i tu szukałam odpowiedzi : w dóch kategoriach:
1 czy obowiazkowe w Polsce?
2 czy obowiązkowe w CRO
wiem ze dla niektórych znających temat to będzie krótka i łatwa odpowiedź a ja będe ogromnie wdzięczna :)
pozdrawiam i stopy wody :)
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 01.08.2009 22:53

Mam pytanie czysto teoretyczne do motorowodniaków. Co może się stać z pontonem - będę tu nawiązywał do mojego przypadku - 4 metry długości + silnik 15HP w przypadku silnego lub bardzo silnego wiatru na morzu? Mam tu na myśli np. zaskoczenie przez borę, gdzie powieje powiedzmy 6 - 8 stopni w skali Beauforta? Jaki są zagrożenia? Czy słyszeliście o takich sytuacjach, że kogoś na morzy na podobnym parametrowo zestawie zaskoczył silny wiatr i co się wówczas dzieje?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.08.2009 08:54

Wiatr może nie być az takim problemem. Bałaganu może narobić fala, zwłaszcza w powiązaniu z jednostkami przeplywającymi w pobliżu...
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 02.08.2009 09:09

FUX - rozszerz swoją wypowiedź! Co to znaczy bałaganu (bo domyślam, że nie chodzi Ci pewnie o porozrzucanie przedmiotów znajdujących się na moim pontonie)? Bałaganie - to Twój skrót myślowy, a ja prosiłbym o wyczerpującą odpowiedź i precyzyjne sformułowania.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3661
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.08.2009 09:29

FUX napisał(a):Wiatr może nie być az takim problemem. Bałaganu może narobić fala, zwłaszcza w powiązaniu z jednostkami przeplywającymi w pobliżu...


Jeżeli wiatr bura, w każdym przypadku, trzeba mieć ze sobą paszport, ponieważ w razie usterki silnika, łódź będzie pływać do Włoch.
W północnym Adriatyku, największa mierzona wysokość fały była 10,6 m??

:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone