Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 07.10.2012 22:42

ArliJ. Wiem, powtarzam się, ale Twoja relacja i te cudowne zdjęcia sprawiają, że znowu tam jestem. Pomimo że wróciłem z Dalmacji i Hvaru 3 tygodnie temu. Dzięki. Urok Twoich słów, piękno Twoich zdjęć i czar Hvaru sprawiają, że wakacje nie kończą się po powrocie do Polski.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 08.10.2012 16:03

Suuper zdjęcia z Nikoli... na prawdę warto pofatygować się tam przed samym zachodem słońca 8O wrażenia niesamowite... ze zjazdu pewnie też :D :D

Pozdrawiam :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.10.2012 16:28

ArliJ napisał(a):nie wiem jak to opisać ale tak jakoś czułam….jeszcze tylko gdyby nie było nikogo na plaży to byłaby bajka….:)


Dubovica jest super, bardzo nam się tam podobało, choć byliśmy tam zdecydowanie za krótko.
Bez nastrojowych zabudowań, ale za to również bez ludzi, niedaleko Dubovicy jest plaża Pišćena.
Byliśmy tam kajakiem z Sv Nedjeli.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.10.2012 15:39

Fajna relacja, pisz i wklejaj jak najwięcej!
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.10.2012 17:28

Na Hvar zawsze "wracam" z ogomną przyjemnością, a po porcji Twoich wspaniałych fotek, najchętniej wróciałabym także w realu.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 12.10.2012 20:27

ArliJ, Arleta?

Zaglądam w relacje z Hvaru przez sentyment do hvarskiej sosny. :wink: Przepięknie ją sfotografowałaś. My nie mamy zdjęć ze szczytów o zachodzie słońca. Nie wpadło nam to do głowy. A trochę ich było. Sv Nikola też.

Świetnie się czyta i ogląda zdjęcia w Twojej relacji.

Ciekawe co się stało obiektywowi ?
Jak to dobrze, że nie potraficie zadowolić się tylko 2 tygodniowym wylegiwaniem na plaży a ciągnie was do zobaczenia jak najwięcej. Hvar ma tyle zakamarków. I do tego hity jak Vrboska (wyszła Ci rewelacyjnie - te odbicia w nieporuszającej się wodzie), sv. Nikola czy pałac Hektorovica. Ale żeby to wszystko dało się realizować z tak malutkim dzieckiem, nie wierzyłabym gdybym nie zobaczyła :) na własne oczy 8O

Jak się sprawdził Duster na szutrach i innych drogach? Mieścił się wszędzie gdzie mieliście ochotę stanąć?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.10.2012 09:46

Arli, dlaczego relacja straciła ciąg :?:

pozdr
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.10.2012 09:50

A już myślałem, że pojawił się dalszy ciąg :x
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 23.10.2012 20:01

longtom napisał(a):
ArliJ napisał(a):nie wiem jak to opisać ale tak jakoś czułam….jeszcze tylko gdyby nie było nikogo na plaży to byłaby bajka….:)


Dubovica jest super, bardzo nam się tam podobało, choć byliśmy tam zdecydowanie za krótko.
Bez nastrojowych zabudowań, ale za to również bez ludzi, niedaleko Dubovicy jest plaża Pišćena.
Byliśmy tam kajakiem z Sv Nedjeli.


widziałam na google tą plażyczkę, sporo jeszcze miejsc których nie zobaczyliśmy:)


janusz.w. napisał(a):Arli, dlaczego relacja straciła ciąg :?:

pozdr



no właśnie niestety straciła ciąg....ostatnio byłam bardzo zagoniona, trochę zmian w naszym życiu więc brakło chwil do pisania relacji ale mam nadzieję, że teraz już znów wrócę myślami do tej wyprawy i relacja nabierze tempa;)


Lidia K napisał(a):ArliJ, Arleta?

Zaglądam w relacje z Hvaru przez sentyment do hvarskiej sosny. :wink: Przepięknie ją sfotografowałaś. My nie mamy zdjęć ze szczytów o zachodzie słońca. Nie wpadło nam to do głowy. A trochę ich było. Sv Nikola też.

Świetnie się czyta i ogląda zdjęcia w Twojej relacji.

Ciekawe co się stało obiektywowi ?
Jak to dobrze, że nie potraficie zadowolić się tylko 2 tygodniowym wylegiwaniem na plaży a ciągnie was do zobaczenia jak najwięcej. Hvar ma tyle zakamarków. I do tego hity jak Vrboska (wyszła Ci rewelacyjnie - te odbicia w nieporuszającej się wodzie), sv. Nikola czy pałac Hektorovica. Ale żeby to wszystko dało się realizować z tak malutkim dzieckiem, nie wierzyłabym gdybym nie zobaczyła :) na własne oczy 8O

Jak się sprawdził Duster na szutrach i innych drogach? Mieścił się wszędzie gdzie mieliście ochotę stanąć?



Obiektyw przestał chwilami ostrzyć, bokował się i w zalezności jak się zblokował były zdjęcia w miarę ostre albo całkiem zamazane....na razie nie oddałam do naprawy bo stale czasu brak....ratuje się kitowym obiektywem...

Duster sprawdził się bardzo fajnie, wysokie zawieszenie szczególnie, z fabią wielokrotnie mieliśmy strach w oczach że podziurawimy podwozie i nieźle je potargamy. Parkowanie nie było problemem.

TomKinS napisał(a):ArliJ. Wiem, powtarzam się, ale Twoja relacja i te cudowne zdjęcia sprawiają, że znowu tam jestem. Pomimo że wróciłem z Dalmacji i Hvaru 3 tygodnie temu. Dzięki. Urok Twoich słów, piękno Twoich zdjęć i czar Hvaru sprawiają, że wakacje nie kończą się po powrocie do Polski.



bardzo dziękuję za miłe słowa;)

mariusz_77 napisał(a):Suuper zdjęcia z Nikoli... na prawdę warto pofatygować się tam przed samym zachodem słońca 8O wrażenia niesamowite... ze zjazdu pewnie też :D :D

Pozdrawiam :papa:



polecam zachody słońca na szczytach:)


ARTUR_KOLNICA napisał(a):Fajna relacja, pisz i wklejaj jak najwięcej!



postaram się!!! :hut:
dangol napisał(a):Na Hvar zawsze "wracam" z ogomną przyjemnością, a po porcji Twoich wspaniałych fotek, najchętniej wróciałabym także w realu.



sama chętnie bym wróciła :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 28.10.2012 17:20

Dzień 9 (7 na wyspie)

Zgodnie z planem z poprzedniego dnia postanowiliśmy wyruszyć trasą w stronę Sucuraja, wymagało to nieco wcześniejszego zebrania się z pieleszy i śniadaniowych ogarnięć w szybszym tempie.

Obrazek

Obrazek


Dziewczyny podzieliły się funkcjami – młodsza odleciała w spokojny sen a starsza prowadziła casting i kazała nam śpiewać przeboje Juli, Rafała Brzozowskiego itd. W końcu padła i mama mogła oddać się fotografowaniu okolic;)
Obrazek

Obrazek

Trasa dłuży się ale widoki wynagradzają, coraz wyraźniej widać rejon Makarskiej i Biokovo…coraz bliżej Sucuraja i coraz bardziej chcemy wskoczyć do wody:)

Obrazek
Starsze dziecię przebudziło się, musimy ponownie odśpiewać wszystkie przeboje ale na szczęście cel już widać…ten turkus to to:)
Obrazek

Parkujemy przed wejściem na kemping, zbieramy manele i idziemy krótki odcinek, szybko rozkładamy się z namiocikiem i klamotami i ruszamy do wody.
Obrazek
Nadii baaaardzo podoba się dno bo jest piaszczyste i dłuuugo płytkie, my początkowo nie emocjonujemy się tym aż tak ale potem podoba nam się już bardziej. Główny wpływ miały muszelki, pełno muszelek które widać było nawet ponad wodą. Nazbieraliśmy tam tego sporo, Nadia miała
frajdę.

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek



Obiektywnie plaża fajna, dno fajne ale tak na pojedyńczą wizytę, Chorwacja to jednak dla mnie otoczaki i otoczakowe dno…takie najbardziej lubię..głównie takie małe kamienie, nieostre.
Obrazek

Obrazek

Spokój, cudne słońce, cudna woda, jedzenie mamy wiec luzik i lajcik odchodzi:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W planie mamy jeszcze dzisiaj Humac w drodze powrotnej więc po kilku godzinach wodnych rozpust udajemy się w drogę powrotną…spacerkiem brzegiem:)

Obrazek

Mała sesja babska:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to wracamy..mąż ma już dość pstrykania…po drodze lookamy na zdjęcia zatoczek które nas ominęły ale będzie po co tu wrócić;)

Obrazek

Obrazek

Droga mija nam średnio, młodsze dziecię troszkę marudzi ale Humac na horyzoncie więc szykuje się przerwa na rozładowanie sytuacji i zmęczenie a tym samym przekonanie materiału do spania;)

Humac jest faktycznie totalnie opuszczony…wieczorową porą dodatkowo był pusty od turystów, byliśmy tam sami więc bardzo szybko poczuliśmy klimat…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niesamowite jest to miasteczko, spacerujemy między domkami a tu taka totalna cisza….trafiliśmy też na dom do wynajęcia….z pięknym widokiem, na pewno jest tu cicho ale chyba jednak czułabym się nieswojo tutaj w nocy:)

Obrazek

Obrazek


Nadia biega między ścianami, szuka fajnych skrytek i tajemnych przejść:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak sobie łazimy, szwendamy się i trafiamy na zbiory lawendy, pachnie nieziemsko…

Obrazek

Obrazek

Trafiamy do Konoby ale niestety zamknięta w niedzielę, z tego co doczytaliśmy to można tu dobrze zjeść, zobaczyć naturalne uprawy, pokosztować, zetknąć się ze zwierzętami czego Nadia najbardziej żałuje….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pora wracać do domu, po dzisiejszych wojażach jesteśmy już dość zmęczeni, Lenka trochę marudzi na ostatnim odcinku ale zadowoleni z dnia wracamy do siebie;)
Ostatnio edytowano 28.10.2012 20:32 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 28.10.2012 20:14

Z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy ale nie chiałam poganiać, wiem, że ostatnio nie masz zbyt dużo czasu.
Ta plaża betonowa była, dobrze widzę?

Fajna ta babska sesja, szczególnie to zdjęcie:
ArliJ napisał(a):Obrazek




Miasteczko fantastyczne, też lubimy takie klimaty :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 28.10.2012 20:37

faktycznie ostatni miesiąc to jedna wielka masakra ...zmiany, zmiany i wieczny niedoczas ale mam nadzieję, że będzie z deczka lepiej teraz:)

tak, w większości betonowa, jest mały odcinek ala piasek ale my bylismy po stronie gdzie tylko betonowa...łatwość ułożenia namiotu to akurat plus takiej plaży ale ja wolę otoczaki:).

Plaża taka średnia ale dno i muszelki super;).
Izka.O.
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izka.O. » 28.10.2012 20:53

Klimat zdjęć niezwykły. Coraz częściej powtarzam młodym mamom, że najwięcej można zobaczyć z oseskiem przy piersi. Później...a, lepiej Cię nie straszę. :)

Relacja wspaniała. Miło popatrzeć na miejsca znane innym spojrzeniem.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.10.2012 21:02

NO WREESZCIE SIĘ DOCZEKALIŚMY dalszego ciągu... bardzo miło sie teraz czyta gdy za oknem coraz zimniej...
też mieliśmy ochotę zwiedzić zatoczki w okolicach Gdinj lecz nie zdążyliśmy...
Pozdrawiam :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.10.2012 11:00

ArliJ napisał(a):Obrazek


O :!: Stare kąty :!:

Jaki ten świat mały. :D

pzdr :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone