Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z wyspy Rab

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008
Wróciłem z wyspy Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 30.06.2008 10:32

Od 14 do 27 czerwca byłem na Rabie, jak macie pytania to jestem do usług.
waldek_pap
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek_pap » 30.06.2008 11:10

Wybieramy się na RAB 18 lipca.

1. W tym roku zmienili ceny i kryteria opłat na promie.
Tzn. płacimy za samochód do 4 m i powyżej.
Mój samochód ma 4 m i 8 cm. Czy sprawdzali długość.
2. Jak się kształtują ceny artykułów spożywczych w sklepach.
3. Jakie są ceny świeżych ryb.
4. Jakie są ceny w knajpach ( np. obiad ).

Na początek tyle.

Z góry dzięki za info.
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 30.06.2008 11:52

1. Ja mam Omegę kombi wiec całkiem spore autko, kasowali mnie 105 kn za auto i po 15 kn za dorosłą osobę, nikt nic nie mierzył i nie sprawdzał.
2. Korzystałem ze sklepu Cache and Carry w Rabie i tam ceny są wyższe niż w Polsce jakieś 20-30% a nabiał i wędliny/mięso to nawet 100% ja zabrałem je z Polski.
3. Ryb nie kupowałem to nie wiem :D
4. Obiad - kalmary, mięsa z grilla i pizza dla dzieci + napoje dla 5 osób to jakieś 280 kn, sama pizza od 35 do 45 kn
waldek_pap
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek_pap » 30.06.2008 12:43

Wielkie dzięki. Jeszcze kilka pytań.

1.Za dzieci nie biorą opłat? Może wiesz do ilu lat?
2.Czy są komary?
3.W jakim miasteczku byliście? My będziemy w Kamporze.
4.O której godzinie płynęliście promem (w obie strony) w jaki dzień tygodnia i czy są duże korki przed promem.( z webcamer ) wygląda że rano jest dość duża kolejka.
5.Może przypadkiem wędkowałeś?

Pozdrawiam
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 30.06.2008 13:00

1. O ile sie nie mylę nie płaci się za dzieci do 12 lat - moje się złapały w komplecie za darmo (syn ma skończone 11).

2. Są ale było ich bardzo niewiele jakieś pojedyncze sztuki, z tym że w tej chwili są tam upały i może być jakiś wylęg więc się nie sugeruj.

3. Ja byłem właśnie w Kamporze i polecam jako miejscowość na wakacje z małymi dziećmi, cisza spokój i ciepła i płytka woda na plaży Mel.

4. Przyjechałem w sobotę w okolicy godziny 17 i 1,5 godziny czekałem na prom mimo że pływały 3 bez przerwy, potem jak jechałem na Plitvice i wracałem do domu był już luzik i zgodnie z rozkładem bez problemów zabierałem się na prom ale to było w "normalnym" dniu tygodnia.

5. Nie wędkuje ale rybek w wodzie widziałem całkiem sporo a wędkarzy widziałem tylko w porcie w Rabie.
MPaulo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 07.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MPaulo » 30.06.2008 14:22

Cześć APIMA,
mam kilka pytań:
1. Czy ta plaża, o której piszesz, jest piaszczysta? Byłeś na innych, np. rajskiej, czy w suhej puncie?
2. Kwaterę załatwialiście na miejscu, czy wcześniej? Przez jakąś stronę internetową? Jaka cena?
3. Czy Kampor jest lepszy niż Lopar dla rodzin z dziećmi? Czemu? (Nie piszę o tłumach, bo w czerwcu pewnie ich nie było, a i we wrześniu, mam nadzieję, ich nie uświadczę).
Pozdrawiam
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 30.06.2008 15:00

1. Byłem w Loparze, Rabie, Suchej Puncie i w dwóch zatokach od strony Kamporu. Plaża Mel w Kamporze jest bardzo podobna do rajskiej w Loparze, taka sama płytka, ciepła i powiedzmy piaszczysta ale zdecydowanie mniej ludna, rajska plaża była zapchana wiec nie wiem jak wygląda w sezonie. Plaża w Kamporze jest zdecydowanie dla dzieci i to małych, bardzo ciepła i płytka taka kałuża :D. Żeby ponurkować trzeba przejść około 500 m płycizny. Obydwie plaże są w rozumieniu chorwackim piaszczyste z tym że zdecydowanie przeważają frakcje ilaste i to tak trochę glinę przypomina z tym że w Loparze dosypany jest chyba normalny piasek ale to i tak nie to co w Bałtyku. Fajne jest to że na piachu nie ma jeżowców i można wchodzić do wody bez butów.

2.Kwatera załatwiana przez internet bezpośrednio z właścicielem. Za rodzinę 5 osobową (2 x dorosły, dziecko 12 lat i 2 x 2,5 roku) 40 euro/doba za cały apartament (2 sypialnie, pokój dzienny, kuchnia full wypas i łazienką - jakieś 65 m2). http://www.croatia-hrvatska.eu/rab/apartmani-lupic/ Aaa, rezerwację i cenę negocjowałem w lutym.

3. Lopar to taki ich kurort dużo ludzi, knajpek i ogólnie szum i hałas, przy plaży masz wypożyczalnie skuterów wodnych i zjeżdżalnię, w czerwcu było już naprawdę dużo ludzi, prysznice są wrzutowe za 1 kn.
Kampor to cisza i spokój, blisko bo Rabu gdzie masz bankomaty, kantory i sklep samoobsługowy z możliwością płacenia kartą. Plaża niewiele różnie się od tej w Loparze więc po co przepłacać.

A tak przy okazji przystań promowa z Rabu na Krk jest do połowy lipca w przebudowie i nie można się przepłynąć :(
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 30.06.2008 16:23

Wiadomo że każdy ma swoje typy.Ja tam byłem tydzień temu.Po wjechaniu na wyspe objechałem wszystkie kluczowe miejscowosci ,dla mnie jest to fatalne miejsce.Jedynie Barbat jakos wyglądał.Ludzi jest jak nad Balatonem Lopar pękał w szwach,woda ciepła jak zupa i zamulona jak diabli.Jak by mnie ktos tam teleportował to bym w życiu nie uwierzył ze to Chorwacja.Uciekłem z tamtąd po 4h..ale se za to popływałem promem :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.06.2008 16:56

Darmar napisał(a):Wiadomo że każdy ma swoje typy.Ja tam byłem tydzień temu.Po wjechaniu na wyspe objechałem wszystkie kluczowe miejscowosci ,dla mnie jest to fatalne miejsce.Jedynie Barbat jakos wyglądał.Ludzi jest jak nad Balatonem Lopar pękał w szwach,woda ciepła jak zupa i zamulona jak diabli.Jak by mnie ktos tam teleportował to bym w życiu nie uwierzył ze to Chorwacja.Uciekłem z tamtąd po 4h..ale se za to popływałem promem :lol:


Z tego właśnie powodu - nigdy nie sugeruję się opiniami. Wręcz wnerwia mnie jak ktoś zachwala, .... owszem, może ale niech zaznaczy że np. "moim zdaniem", "według mnie" ,........
APIMA dokonał oceny jeszcze w miarę obiektywnie ale są osoby, że .... lepiej nie czytać. Cuda, cudeńka,.... jakby pierwszy raz zobaczyły. W rzeczywistości - wszystko normalne.
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 30.06.2008 19:51

Oczywiście muszę wyjaśnić że oceniam Rab i Kampor gdzie mieszkałem z perspektywy rodzica 3 dzieci w tym dwójki dwulatków. Taka płytka i ciepła kałuża jest dla nich idealna, nie ma kamieni, jeżowców, gwałtownych spadków terenu, fal które mogą przewrócić, płycizna jest tak duża i rozległa że dzieci nigdzie nie uciekną, można leżeć na plaży i tylko je obserwować. Nie ma tłoku i stad szalejącej młodzieży. Ale za to nie ma czego zwiedzać i właściwie nic do oglądania. A zresztą to właściwie niepotrzebne, raz wyrwałem się z rodziną na Plitvickie i po kilku godzinach noszenia dzieci w ponad 30 stopniowym upale, których to w sumie nie interesowało byłem jak po przejechaniu walcem.
MPaulo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 07.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MPaulo » 01.07.2008 12:49

Mam jeszcze jedno pytanko do Apima - czy na którejś z plaż można poleżeć w cieniu przy morzu, pod drzewami, czy trzeba brać ze sobą parasole?
Chodzi zwłaszcza o dzieci.
Pzdr
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 01.07.2008 13:58

Brzegi na plażach są raczej odsłonięte, na jakiś minimalny cień można liczyć od godziny 15 ale zabranie ze sobą namiotu lub parasoli jest obowiązkowe.
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 08.07.2008 10:01

Z mojej strony takie pytanie:
Czy na przeprawę promem konieczne jest posiadanie KUN czy można płacić kartą lub EURO?
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 08.07.2008 10:30

Z karta nie sprawdzałem ale EURO przyjmują bezboleśnie, zresztą EURO biorą chyba wszędzie.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 08.07.2008 10:41

APIMA, a w którym konkretnie miejscu jest ten Makro, Cash and Carry i czy można tam płacić kartą?
A w ogóle to znasz jeszcze jakieś samoobsługowe lub większe markety na Rabie?
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłem z wyspy Rab
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone